Şimdi Ara

Artes Q812 8' Quad Core İnceleme,paylaşım ve destek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.983
Cevap
20
Favori
75.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ürünün romu ile ilgili olarak bahsettiğiniz sorunları biz göremedik ama cihaza özel bir problem olabilir ayrıca yakında 4.2 romu yayınlanacak isteyen arkadaşlar ürünleri update edebilecek, fakat isteyen müşterilerimiz başka rom yüklemelerin de bizim için sorun olmayacağını, ürünün garanti dışı kalmayacağını daha öncede belirtmiştik.

Fiyat konusun da ise ürün 400 TL ortalama fiyata satıldığını düşünürsek KDV siz kalan kısmı 335 TL civarındadır. Sizin yaptığınız hesaplama da ne yazık ki KDV yi ve diğer ithalat masraflarını hesaplamadan yapıyorsunuz. Ayrıca ürünlerin garanti hizmetlerini Türkiye'den alabiliyorsunuz, ürününüz arızalanırsa ücretsiz kargo ile bize gönderiyorsunuz yine tamir olduktan sonra biz size ücretsiz olarak gönderiyoruz.

İçindeki aksesuarların dandik olduğu konusu ise gerçekten yapılan işe karşı birazcık acımasız davranılmış gibi gözüküyor, herkesin fikrine saygı duyuyoruz ama bu aksesuarları 30 TL ye bile almanız neredeyse imkansız. İçinden çıkan standli suni deri kılıf bile bir çok internet sitesinde 20 USD ye satılmaktadır.

Eleştirileriniz için teşekkür ederiz, biz sizlerin söyledikleri karşısında kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz.

Herhangi bir sorunuz olursa bize iletebilirsiniz.

• Hizlial ve 40 TL bkm indirimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi benim demek istediğim her zaman şu aynı donanımı veya daha iyisini daha ucuza kim veriyorsa onu alın tabiki arkasındaki servis önemli.
    Ama şu var 12 dolara gelen (ki son kullancıya satılan fiyatı bu toplu daha ucuz) kılıf (kalem içinden çıkar) otg kablo + ekran koruyucu ile insanların gözü boyanıyor ki yukarıda arkadaş yazmış. Aksesuarlar vs.
    Biz çin malı tabletlerden bahsediyoruz aynı ürünü 290 TL ye alabilirsiniz aynı ürün demem o yoksa iphone samsung bu fiyatı hak ediyor muhabbeti değil. Onunda aynı donanımda ucuzları var tabiki gümrük riski var ama gümrükte kalan tabletler bir elin parmağını geçmez ne desek şimdi boş sizin gözünüzde en iyi en ucuz ürün budur sadece ileride alacaklar için aydınlatıcı bilgi olsun.
    Alana hayırlı olsun.
  • Fiyat sıkıntı olmasın arkadaşlara

Hepsiburada da 400 tl

100 tl lik bir alışveriş yapın toplamda 500 olsun

Ben aldığımda 100 tl lik hediye çeki vardı.Yine çıkar dert etmeyin.Bir de 50 tl cardfinans puanı ile 150 tl lik indirim sağlamış olursunuz

Arkadaşlar söylemeden ben yazıyım

100 tl lik çeki 50 +50 olarak kullanabiliyorum ve 150 üzeri alışverişlerde geçerli.Ancak çekler için süpermarket kısıtlaması yoktu dikkat etmiştim.Süper market kısmı hepsiburadanın temizlik ürünlerinde ucuz oluyor.Hatta bedava kargo ile evinize kadar getirtirsiniz

Yani tableti 250 ye almış oluyorsunuz tabii biraz zahmetle
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

Madem bana inanmıyorsunuz testlerde ortada , cihazda onda v812'nin geliştirdiği en son sürüm (01.07.2013) 4.2.2 android sürümü yüklü olduğundan Onda gözüküyor oysaki ARTES Q812

bir çok tabletin hatta telefonun bile gerisinde kalıyor testlerde.. (he tabii ilkokul çocuklarına ders verirken hesap makinesini kullanmak için alan arkadaşları ayrı tutuyorum)

Artes Q812 8' Quad Core İnceleme,paylaşım ve destek

Quadrant Testi NEXUS 7'nin puanı 4308 --- Artes Q812'nin puanı 2861 aradaki fark %50

Quadrant testi nedir diye biraz inceledim. Bir alıntı ekliyeyim

"Ne yazık ki Quadrant cihaz performansı konusunda %100 güvenilir bir program değil,tabi sadece Quadrant değil diğer performans ölçer programlarda böyle.Eğer aksi olsaydı farklı Android sürümlerinde bile aynı cihazda aynı skorlar görülebilirdi.Bence Quadrant skoru performanstan çok kullanıcıya cihazında ki Android sürümünün cihazıyla uyumunu gösterebilen en iyi araç"

Yani nexus un yüksek alması bu yüzden yoksa donanımla alakalı değil.

Vellamo da ki skorları koymuşşun

Xperia S e yakın skorları var.Ne bekliyorduk ki 400 tl ye 1000-1500 tl liklerin performansını mı.

Telefon olunca bütün tabletler telefonların ilerisinde mi oluyor da telefonlardan bile geresinde demişşin. Telefonlar da aynı mimariyi kullanıyorlar .Tek farkları ekran ebatlarını küçük olması ve sim kartı yuvası olması ve de ekranlarının kaliteli olması.

Antutu testinde tam rakamları hatırlamıyorum nexus 7 ile artes q812 ikisi de 12000 civarında puan alıyordu aralarında nexus 7 30 puancık öndeydi.

Yani sadece Quadrant testinde 2 katı demekle olmuyor işler.Birkaç farklı yerle karşılaştır benim yaptığım gibi birbirlerine yakın olduğunu görürsün. FERSAH FERSAH farkları yok

• Tamamen bağımsız bir kullanıcı olarak yaklaşık 4 günlük kullanımım sonucu yorumlarımı yazayım:

Pili gayet yeterli, gün boyunca kurcalıyorum, internete avea jet modemle bağlanmama rağmen, bütün günü çıkartıyor. Şarj konusunda kesinlikle güvenebilirsiniz.

Aksesuarlar sonuçta ürünle birlikte geliyor ve kullanışlı... İşinizi görüyor.

Avea jet takılıyken internette gezerken ekranda hafif ısınma yaşıyorum. El yakan cinsten değil ama kendini hissettiriyor.

Android 4.2 sürümü harika, tek eksiği kamera...

Çin vs Türkiye olayına bakarsak:

Çinden Aksesuarları ile birlikte 160-165 dolara geliyor. Bu da 320-330 TL demek. Hadi 300 diyelim... 70 TL Türkiye'de geçerli garanti için verilebilecek makul bir rakam. Cep telefonlarını düşünelim. Paralel İthalat garantili ve KVK, Genpa vs. garantili arasında bile uçurum oluyordu, bırakın garantisi olmamayı... Hatırlıyorum Xperia ray 1000 Tl iken paralel ithalat 650 TL ye almıştım.

Sonuçta 400 TL civarına her işinizi gören bir tabletiniz oluyor. Tabi ihtiyaçlar göreceli, bluetooth ve gps gerekliyse bu tableti düşünmeyin.

• Elektronik üründe garanti ve servisin önemli olduğunu düşünüyorum. 2 yıl garantili bir ürün alıp hertürlü ücretsiz destek ve servis hizmeti almak varken daha ucuza garantisiz ürün almak bence mantıklı değil. Garantisiz ürün aldığında servisi olmadıktan sonra ücretli olarak bile yaptırmak sorun olabiliyor.
  • İlginç şekilde mesajlar siliniyor, şu sorunumu tekrar yazmam gerek, daha üstünden bir hafta geçmemiş Q812'nin şarj kablosu bozuldu, evdeki samsung usb'sini kullanarak şarj edebiliyorum. Burdan yetkililere sesleniyorum para iadesi yapılacaksa ürünü iade etmek istiyorum. 1 haftada bu kadar sorun fazla gibi geldi..
  • quote:

İlginç şekilde mesajlar siliniyor, şu sorunumu tekrar yazmam gerek, daha üstünden bir hafta geçmemiş Q812'nin şarj kablosu bozuldu, evdeki samsung usb'sini kullanarak şarj edebiliyorum. Burdan yetkililere sesleniyorum para iadesi yapılacaksa ürünü iade etmek istiyorum. 1 haftada bu kadar sorun fazla gibi geldi..

Merhaba;
    Size daha önce isterseniz iade konusunda yardımcı olabileceğimizi hem buradan hemde pm den mesaj ile iletmiştik.
    Sizden bir cevap gelmedi. İsterseniz pm'den mesaja bakıp bize geri dönebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

quote:

İlginç şekilde mesajlar siliniyor, şu sorunumu tekrar yazmam gerek, daha üstünden bir hafta geçmemiş Q812'nin şarj kablosu bozuldu, evdeki samsung usb'sini kullanarak şarj edebiliyorum. Burdan yetkililere sesleniyorum para iadesi yapılacaksa ürünü iade etmek istiyorum. 1 haftada bu kadar sorun fazla gibi geldi..

Merhaba;
    Size daha önce isterseniz iade konusunda yardımcı olabileceğimizi hem buradan hemde pm den mesaj ile iletmiştik.
    Sizden bir cevap gelmedi. İsterseniz pm'den mesaja bakıp bize geri dönebilirsiniz.

cevap atmadım çünkü bir ürünü servise gönderip aylarca beklemeyi seven bir müşteri profiline sahip değilim, bu tarz şeyleri hiç sevmem..
    sormak istediğim şu müşteri memnuniyeti bazında para iadesi yapılıyor mu üründe sorun olsa da olmasa da ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 15 Temmuz 2013; 18:38:27 >

• Arkadaslar bunumu alayim yoksa ultimix 88 imi karar veremedim hangisi daha iyi performans sunar tamam bu quad ama ultimixte rk3066 var karar veremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: -İndependence-

Arkadaslar bunumu alayim yoksa ultimix 88 imi karar veremedim hangisi daha iyi performans sunar tamam bu quad ama ultimixte rk3066 var karar veremedim

BU tablet Ultimix 11 den haha üstün bir tablettir. Bu tablette quadcore işlemci 2 gb ram ve 8 Core PowerVR SGX544MP2 grafik işlemci bulunuyor.
    Tabi tableti ne amaçla alacağınada bağlı hangi tabletin ihtiyacını görüp görmediğine karar vermen lazım. Eğer bütçene uyuyorsa q812 daha üstün bir tablet olduğu için tavsiye ederim
  • SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt
    Daha öncede size iade etmek isterseniz bu konuda yardımcı olabileceğimizi iletmiştik.
    Bizim için önemli olan Müşteri Mennuniyeti açısından, kullandığınız üründen mennun değilseniz sorun olsada olmasada iade alabiliriz.
  • bugün bu tableti aldım baya güzel herşeyi yapabiliyo ekran kalitesi %80 den sonra gayet başarılı
    birkaç sorun varsadece bazı uygulamaları oyunları yüklüyemiyorum özellikle tango ve kelime kulesini, kelime avı gibi uygulamalar önemli
    anneme aldım tableti tango ve kelime kuşlesi yüklenmiyo dediğimde soğudu tabletten resmen :)
    bu dediğim uygulamaları 8 inç olması yüzünden uygulamalarmı desteklemiyor yoksa başka bir sorunmu var acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackscream1

quote:

Orijinalden alıntı: -İndependence-

Arkadaslar bunumu alayim yoksa ultimix 88 imi karar veremedim hangisi daha iyi performans sunar tamam bu quad ama ultimixte rk3066 var karar veremedim

BU tablet Ultimix 11 den haha üstün bir tablettir. Bu tablette quadcore işlemci 2 gb ram ve 8 Core PowerVR SGX544MP2 grafik işlemci bulunuyor.
    Tabi tableti ne amaçla alacağınada bağlı hangi tabletin ihtiyacını görüp görmediğine karar vermen lazım. Eğer bütçene uyuyorsa q812 daha üstün bir tablet olduğu için tavsiye ederim

Peki piyasadaki ağır oyunları(mc4 vice city mfsmw gangstar vegas wild blood) hiç donmadan çalıştırırmı tamam ram ve gpu iyi ama cpu dan supheleniyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: re_death

bugün bu tableti aldım baya güzel herşeyi yapabiliyo ekran kalitesi %80 den sonra gayet başarılı
    birkaç sorun varsadece bazı uygulamaları oyunları yüklüyemiyorum özellikle tango ve kelime kulesini, kelime avı gibi uygulamalar önemli
    anneme aldım tableti tango ve kelime kuşlesi yüklenmiyo dediğimde soğudu tabletten resmen :)
    bu dediğim uygulamaları 8 inç olması yüzünden uygulamalarmı desteklemiyor yoksa başka bir sorunmu var acaba

İnternetten apk ile kurmayi denediniz mi?

• mobile 1 i kurup ordan indirdim tangoyu google play in yükletmediği bir kaç uygulamaya baktım mobile1 den onlarıda indirebiliyodum ama google playen neden deseklenmeyen aygıt dediğini merak ediyorum acıkcası
    bir tanede apk denedim ama kurulmadı root istiyo olabilir uygulama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi re_death -- 18 Temmuz 2013; 5:23:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustaac

........

Sonuçta 400 TL civarına her işinizi gören bir tabletiniz oluyor. Tabi ihtiyaçlar göreceli, bluetooth ve gps gerekliyse bu tableti düşünmeyin.

Cihaz Hepsiburada'da 299 TL.
  • Almak isteyenler için müthiş bir fırsat, şansıma tüküreyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

Daha öncede size iade etmek isterseniz bu konuda yardımcı olabileceğimizi iletmiştik.
    Bizim için önemli olan Müşteri Mennuniyeti açısından, kullandığınız üründen mennun değilseniz sorun olsada olmasada iade alabiliriz.

ürünü gönderdim umarım dediğiniz gibi yardımcı olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.