Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (2818. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56.567
Cevap
334
Favori
3.370.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28162817281828192820
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: macleod476

General mobile 5 plus için konu var mı ?

Android 7 nougat hakkında bilgi alabilir miyiz?Sistemsel yapmamız gereken ayarlar neler ?

GM 5 Plus konuları:

General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU]

GM 5 Plus Kullanıcıları Kulübü

General Mobile GM 5 Plus | Aksesuar-Uygulama-Oyun Tavsiyeleri

Konuların son sayfalırını incelerseniz genelde mesajlar Android 7.0 ile ilgilidir.
  • merhaba arkadaşlar. iki gündür şebeke sorunu yaşıyorum. aynı simkartı başka telefonda sorunsuz kullanıyorum. sıkıntısız çalışıyor. çift simli olduğu için diğer sim bölümüne taktım. yine şebeke kopma sorunum var. 3g'yi kapattım. şu an sorun yok ve şebeke ful çekiyor. ancak hiç mobil internete giremeyeceğim bu sefer de. benim gibi başına böyle sorun gelmiş arkadaşlardan çözüm önerileri almak isterim.
  • arkadaşlar selam
    telefon 16 gb model..ancak acılıs ekranında takılı kalıyor ve kısır donguye gırıyor flash tool la orjınal rom atmaya calıstım preloader secılı olmassa attırmıyor...sürekli aynı sey oluyor...ne yapabılırım
  • 3 senedir ilk defa bi sorunla karşı karşıyayım arkadaşlar bilenler yardımcı olursa sevinirim. En azından bi 2 ay daha götürsün telefon.

Telefonda sürekli uygulama hatası veriyor. com.google.process.gapps durdu, instagram durdu, kişiler durdu gibi. 1 sene kadar önce başka bi rom atmıştık. Bugün telefoncuya götürdüm mmc den dolayı hata veriyor box'la yazılım atmayı denedim olmadı dedi. Flash tool ile yüklememi önerdi ama ne hikmetse flash toolu çalışatıramadım. Anlatılan her şeyi yapıyorum ama olmuyor sanırım win10 desteklemiyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim ?
  • Arkadaşlar bu telefonu 2.5 senedir kullanıyorum. Garantisi bitti ama telefon sarj olmuyor! Nasıl düzeltirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu Hortlatan Adam kullanıcısına yanıt
    http://www.telpa.com/include/asp/yedek_parca_ucretleri.asp

Sarj soketini tamir ettir

• quote:

Orijinalden alıntı: Konuyu Hortlatan Adam

Arkadaşlar bu telefonu 2.5 senedir kullanıyorum. Garantisi bitti ama telefon sarj olmuyor! Nasıl düzeltirim.

aynen soket arızasına dayandırmadan önce sanırım alternatifleri denemişsinizdir ve muhtemelen soket çıkar arıza..
  • Konuyu Hortlatan Adam kullanıcısına yanıt
    Sadece batarya takılan şarj aletleri var böyle de kullanabilirsin

• bu telefonun ingilizce 4.4 kitkat romu varmış, gionee'nin kendi sayfasından linki kaldırmışlar nereden bulurum bilen var mı?

edit: buradan buldum şimdi en son güncellemeli olanı indiriyorum, isteyen deneyebilir.

http://firmwarefile.com/gionee-e3

Gionee E3 0102 T8147 olan en sonuncusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lasvegaswings -- 8 Ekim 2016; 1:53:22 >
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    8189 V1 Viper var en son, 1 Temmuz 2016 güncellemesi.

http://forum.turkdevs.com/konu-v1-viper-8189-01-07-2016-guncelleme-ekran-goruntuleri-ve-kurulumu-gm-discovery-ikizi.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mozden M kullanıcısına yanıt
    rom nasıl yüklenir detaylı rehber gibi birşey var mı?
    Ben hala o romdayım. Bildirim ışığı hariç discoveryi aramıyorum. Memnunum.

Sp Flash rom kurabildiğiniz anlaşılıyor, bunda Sp flashla sadece v1 viperin stock recoverysini yükleyip, bellekten de indirdiğiniz stock recoveryi kuracaksınız. Konudaki anlatım bu işi az çok bilenler için, daha önce custom-stock rom kurabilenler içindir. Daha önce yapmadıysanız hiç bulaşmayın.

Bulaşacaksanız da pişman olma ihtimaline karşılık general mobileın daha önce verdiği yazılım yükleme yardımcılarını indirin hazır bulunsun.

hiç rom kurmadım daha önce nereden o kanıya vardın :)

telefon bozuldu servise verdim haberim olmadan kitkat yüklemiş ya geriye dönmek istiyorum ya da "Gionee E3 0102 T8147" buna yükseltmek.

bu işlerden hiç anlamayan birisi için rehber var mı? telefonu rootladım şuan.
    Gionee romu bulup link paylaşınca öyle düşündüm. Hem bu forumda hem başka forumlarda kaynak çok. Ama stock yazılım elinde hazır olmadan başlama.

Elimde hiç birşey yok ve rom'da bulamıyorum telefonu ilk aldıgım rom'a dönebilsem yeterli bana o iyiydi. Bunda şarj çok çabuk bitiyor durduk yere ayarlar falan değişiyor.

ayrıca gionee'nin verdiği rom 4gb için mi 16 için mi onuda bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lasvegaswings -- 10 Ekim 2016; 23:06:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozden

Gionee romu bulup link paylaşınca öyle düşündüm. Hem bu forumda hem başka forumlarda kaynak çok. Ama stock yazılım elinde hazır olmadan başlama.

Valla yükledim kitkat kendi stock romu gayet kolaymış yüklemek. benim telefonu aldıgım zaman gelen romu bulamadım çok sorunsuzdu, jelly bean'di ama bu internette dolaşan değil, hiç güncelleme almamış haliydi.

şu benim verdiğim Gionee E3 0102 T8147 romunu yükleyemedim hata veriyor sp flash tool ile

bunu başka şekilde mi yüklemek lazım?
    Sp flash ile sadece iki dosyayı nasıl yüklüyoruz.Romu discovery stock rom recorvery ile yükleme yapamadım.Yükleme yarıda kalıyor.
    Eğer driverlar vs düzgün kurulduysa, Gionee Sp flash romunda gerekli olan dosyalardan biri otomatik göremediği için sizin belirtmeniz gerekiyordu. Tikli olmayan bir dosya varsa onu o satıra çift tıklayarak siz seçin, ama yanlış dosya göstermeyin.

• hopee H kullanıcısına yanıt
    Sadece recovery.img ve logo.bin dosyalarının yerini gösterip diğerlerinin tikini kaldırarak.

Ama jb recoverysinin tuş düzeni kitkat recoverysinden farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozden -- 11 Ekim 2016; 17:44:30 >
    Spdata dosyasini diyosun onuda gosterdim yine olmadi

• 
Sayfa: önceki 28162817281828192820
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.