Şimdi Ara

4 sene sonra PDR'nin önü açık olur mu ? Psikoloji ile PDR arasındaki fark nedir ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PDR'yi biliyorum mebe bağlı eğitim kurumlarında, dershanelerde vs. çalışır. Geçen bi haber sitesinde okudum eğitim fakültelerinde bazı bölümlere artık öğrenci alınmayacakmış.. Buda demek oluyor ki PDR'ye olan talep daha da artacaktır. Zaten taban puanlarına baktığımda birçok üniversitede pdr açılmış üstelik ikinci öğretimleride var. Bunları düşündüğümde PDR'nin önü bi 4-5 sene sonra kapanacak bence. O yüzden bende psikolojiyi düşünmeye başladım. Psikoloji okuyanlar psikolog oluyolar değil mi ? (Yanlış bilmiyorumdur umarım.) Psikolojide iş olanakları nasıldır? Hangi üniversiteden mezun olduğumuz önemlimidir ? Cevaplarımı yanıtlarsanız memnun olurum.

• upupupup
  • Pdr 5 seneye kadar kapanabilir ama alanı psikolojiden daha geniş. Pdr okursan psikolog olabilirsin ama psikoloji okursan öğretmen olamazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gsemjw

Pdr 5 seneye kadar kapanabilir ama alanı psikolojiden daha geniş. Pdr okursan psikolog olabilirsin ama psikoloji okursan öğretmen olamazsın

Peki psikoloji okuyunca psikolog mu olunuyor? Psikologlar ne yapar nerelerde çalışır ?
  • Sadece psikoloji okumak bir işe yaramaz öncelikle master yapman lazım klinik psikolojiden. Sonra hastaneler, huzurevleri, sosyal hizmet vs. Yerlerde çalışabilirsin. Kendi yerini de açabilirsin. Eğitim alıp psikoterapist de olabilrsin bunun için özel kurslar var. Bu yazdıklarım pdr için de geçerli. Pdr nin tek dezavantajı devlet üniversitelerinde klinik psi master a kabul edilmemesidir ama onu da özel üniversitede yapabilirsin. Birde devlette psikolog maaşları düşük malesef 2000-2500 arası

• quote:

Sadece psikoloji okumak bir işe yaramaz öncelikle master yapman lazım klinik psikolojiden. Sonra hastaneler, huzurevleri, sosyal hizmet vs. Yerlerde çalışabilirsin. Kendi yerini de açabilirsin. Eğitim alıp psikoterapist de olabilrsin bunun için özel kurslar var. Bu yazdıklarım pdr için de geçerli. Pdr nin tek dezavantajı devlet üniversitelerinde klinik psi master a kabul edilmemesidir ama onu da özel üniversitede yapabilirsin. Birde devlette psikolog maaşları düşük malesef 2000-2500 arası

Maaş önemli değil istediğim bölüm olsunda nasıl olursa olsun nerede olursa olsun okurum.. Pdr ya da psikoloji 2'sinden birini çok istiyorum. Ama şu Lys1 sorularını gördükten sonra umudum azaldı. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaRinAamir

quote:

Sadece psikoloji okumak bir işe yaramaz öncelikle master yapman lazım klinik psikolojiden. Sonra hastaneler, huzurevleri, sosyal hizmet vs. Yerlerde çalışabilirsin. Kendi yerini de açabilirsin. Eğitim alıp psikoterapist de olabilrsin bunun için özel kurslar var. Bu yazdıklarım pdr için de geçerli. Pdr nin tek dezavantajı devlet üniversitelerinde klinik psi master a kabul edilmemesidir ama onu da özel üniversitede yapabilirsin. Birde devlette psikolog maaşları düşük malesef 2000-2500 arası

Maaş önemli değil istediğim bölüm olsunda nasıl olursa olsun nerede olursa olsun okurum.. Pdr ya da psikoloji 2'sinden birini çok istiyorum. Ama şu Lys1 sorularını gördükten sonra umudum azaldı. :(

Edebiyattan yüksek yaparsan kazanabilirsin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NaRinAamir

quote:

Edebiyattan yüksek yaparsan kazanabilirsin

Edebiyatım süperdir hedefimde sınavda full yapmak.
    Ama Lys1'de 10 net yapsamda şükredicem.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.