DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Didim Hakkında
56
Cevap
0
Favori
1.475
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1063 Mesaj
      17 Haziran 2013 19:22:01
      Arkadaşlar Didim'den hem yatırım amaçlı hem de arada tatile gitmek amaçlı bi yazlık almayı düşünüyorum. Didim hakkında ve bu tür bi yatırım düşüncemle ilgili yardımcı olabilecek var mı acaba ?

Havadan Fotoğraf ve Video Çekimleriniz İçin

www.instagram.com/aerialook
      www.flickr.com/photos/aerialook
    • Yarbay
      4218 Mesaj
      17 Haziran 2013 19:31:46
      Neresinden almayı düşünüyorsunuz? Orada yazlığım var.

• Binbaşı
      1063 Mesaj
      17 Haziran 2013 21:01:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Mæster

Neresinden almayı düşünüyorsunuz? Orada yazlığım var.

Açıkçası hiçbir yerini bilmiyorum. Ama altınkum falan o taraflara bakıyorum sahibinden.com dan, siz neresini önerirsiniz ?

• Binbaşı
      1653 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      İlluminatideİmam

17 Haziran 2013 21:16:11
      Didim mi hacı.

Bir gece, aglar gibi kurtlar uludu dagdan
      Gözlerime kan degdi, dokuz yarali tugdan
      Bir türkü, bir de agit kopardim eski çagdan
      Türküm umudum olsun, agidim yaram olsun
      Türküsüz ve agitsiz gün bana haram olsun
    • Binbaşı
      1063 Mesaj
      17 Haziran 2013 21:21:40
      quote:

Orijinalden alıntı: MTZ BUFFER

Didim mi hacı.

Evet

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      17 Haziran 2013 21:25:14
      quote:

Orijinalden alıntı: CekomastikSilikon

Arkadaşlar Didim'den hem yatırım amaçlı hem de arada tatile gitmek amaçlı bi yazlık almayı düşünüyorum. Didim hakkında ve bu tür bi yatırım düşüncemle ilgili yardımcı olabilecek var mı acaba ?

2.5 yıldır 365 gün didimde yaşıyorum kışın burası ıssız ada gibi hiçbirşey hiç kimse yok çok sıkıcı genclere göre değil emekli yeri okadar sıkıldımki millet yazın tatile geliyor

ben istanbula gidiyorum eylüle kadar istanbula taşınacağız didimden kurtulacam

yazı güzeldir herkes var şuan altınkumda biraz insan var haziran sonuna kadar burası dolmaya başlar plajda şuan biraz yer var ileride

hiç yer bulamazsın discolar açıldı turlar var yemekli 25 tl ben kipa ve bimeks açıldı sgk açıldı didim çok geç gelişiyor daha gelişirmi bilmem didimden çok çektim sen çekme hiç gelme buralara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xCixLandx -- 17 Haziran 2013; 21:26:21 >

XBOX LİVE CixLandTR

PSN xCixLandx
    • Binbaşı
      1063 Mesaj
      17 Haziran 2013 21:26:48
      quote:

Orijinalden alıntı: xCixLandx

Alıntıları Göster

2.5 yıldır 365 gün didimde yaşıyorum kışın burası ıssız ada gibi hiçbirşey hiç kimse yok çok sıkıcı genclere göre değil emekli yeri okadar sıkıldımki millet yazın tatile geliyor ben istanbula gidiyorum eylüle kadar istanbula taşınacağız didimden kurtulacam

yazı güzeldir herkes var şuan altınkumda biraz insan var haziran sonuna kadar burası dolmaya başlar plajda şuan biraz yer var ilerdei hiç yer bulamazsın discolar açıldı turlar var yemekli 25 tl ben didimden çok çektim sen çekme hiç gelme buralara

Hocam güzel yorumun için teşekkürler. Ben İzmir'deyim zaten. Didim'de yaşamayacağım ordan yazlık alıp yazları kiralayacağım ve arada kaçarım diye düşündüm yatırım amaçlı yani.. Alınmaz mı diyorsun yatırım amaçlı ?

17 Haziran 2013 21:32:17

izmirin yazıda güzeldir didime yatırım yapma işi sana kalmış istediğini yapabilirsin kiralar burda ucuz 200 400 tl arası geziyor merkezi yerden alırsan iyi fiyata verirsin evi şuan 40.000 den 1+1 var 75 ile 90 bin tlye dublexler var altınkumdan alacaksan denize yakın olduğu için rutubeti çok olabilir ben merkezde oturuyorum otogara hastaneye herşeye yakın altınkum minibüsle 10 dk yürüyerek 30 40 dk

Bahsedilenler: CekomastikSilikon

XBOX LİVE CixLandTR

PSN xCixLandx
    • Binbaşı
      1653 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      İlluminatideİmam

17 Haziran 2013 21:35:22
      quote:

Alıntıları Göster

Evet

:( Offf yine espirimi anlamadılar,neden kimse benim espirilerimi anlamıyor yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MTZ BUFFER -- 17 Haziran 2013; 21:35:56 >

• Binbaşı
      1063 Mesaj
      17 Haziran 2013 23:13:41

quote:

izmirin yazıda güzeldir didime yatırım yapma işi sana kalmış istediğini yapabilirsin kiralar burda ucuz 200 400 tl arası geziyor merkezi yerden alırsan iyi fiyata verirsin evi şuan 40.000 den 1+1 var 75 ile 90 bin tlye dublexler var altınkumdan alacaksan denize yakın olduğu için rutubeti çok olabilir ben merkezde oturuyorum otogara hastaneye herşeye yakın altınkum minibüsle 10 dk yürüyerek 30 40 dk

Hocam ben yazlik alayim diyorum sezon zamani gunlugu 100 tl den kiraya veriliyormus nereden onerirsin yazligi mevkii olarak ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

17 Haziran 2013 23:23:54
      Altınkum çok güzel öneririm Akbükde güzel ama denizi öyle değil

• Binbaşı
      1063 Mesaj
      18 Haziran 2013 00:01:41
      quote:

Orijinalden alıntı: baro009

Altınkum çok güzel öneririm Akbükde güzel ama denizi öyle değil

Sezon ne zaman açılıp - kapanıyor Didim'de ? Ayrıca kışın kiraya verebilme durumum nedir yazlığı bi fikriniz var mı acaba

• Yüzbaşı
      383 Mesaj
      18 Haziran 2013 00:03:41
      quote:

Alıntıları Göster

:( Offf yine espirimi anlamadılar,neden kimse benim espirilerimi anlamıyor yahu.

bu forumda o kadar ince düşünebilecek elemanlar yetişmiyor

Elime tüfek alıp türünü korumak için çiftleşmeyen her pandayı vurmak istiyorum. Petrol tankerlerini açıp hiç görmeyeceğim Fransız sahillerini kirletmek istiyorum. Duman solumak istiyorum.
      18 Haziran 2013 00:04:18
      quote:

Alıntıları Göster

Sezon ne zaman açılıp - kapanıyor Didim'de ? Ayrıca kışın kiraya verebilme durumum nedir yazlığı bi fikriniz var mı acaba

Kışın fazla kişi olmuyor ama pansiyonlar falan fazla yok denize yakın kışın işin zor kiraya vermekte. Kışın evi kiraya vermek için bir yer arıyorsan Merkezden al üniversitelilere ver çok tanıdıgm var kira ev bulamayıp yurtta kalan

• Binbaşı
      1063 Mesaj
      18 Haziran 2013 00:07:13
      quote:

Orijinalden alıntı: baro009

Alıntıları Göster

Kışın fazla kişi olmuyor ama pansiyonlar falan fazla yok denize yakın kışın işin zor kiraya vermekte. Kışın evi kiraya vermek için bir yer arıyorsan Merkezden al üniversitelilere ver çok tanıdıgm var kira ev bulamayıp yurtta kalan

Yok üstad yazlık alıcam sadece yazlığı kışın kiraya verebilme durumum nedir onu öğrenmek istedim. Teşekkür ediyorum

• Teğmen
      155 Mesaj
      18 Haziran 2013 00:09:25
      quote:

Alıntıları Göster

Evet

DİK DUR !

BU BİR UYARIDIR !
    • Teğmen
      151 Mesaj
      18 Haziran 2013 00:21:59
      quote:

Orijinalden alıntı: kıpçak+kk

Alıntıları Göster

İmzanı her gördüğümde düzelip dik oturuyorum kardeş sağolasın

• Çavuş
      76 Mesaj
      18 Haziran 2013 00:55:43
      Didi cay incelemesi diye geldim gidiyorum...

The only reason is that they dont want a strong TÜRKİYE.
    • Yarbay
      2765 Mesaj
      18 Haziran 2013 02:36:17
      Yatırım amaçlı bakıyorsanız Mavişehir'e bakın hocam

İTÜ Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği

Charlotte Hornets taraftarı

• Teğmen
      143 Mesaj
      18 Haziran 2013 02:50:29
      Bizim didim akbukte yazlik var. Didime olu diyenler gelsin akbuku gorsun yazin bile dandik her yer domuz kayniyo bi tansas var bi de emsan baska bi sey yok ama didimi tercih edebilirsin hocam

• Yüzbaşı
      559 Mesaj
      18 Haziran 2013 03:42:59
      quote:

Hocam bende yazları gidiyorum, yatırım amaçlı alınabilir bence, çünkü çok turist geliyor, yazın ingiliz dedeler kaynıyor

Kalmalık istiyorsanız da Akbük'ü tavsiye ederim daha sessiz sakin.

Turistik kısım altınkum.

Çok ev yaptılar ama hocam, çok ucuzdan satılıyor o yüzden kiraya vermekte zorlanabilirsiniz.

• Yarbay
      3932 Mesaj
      18 Haziran 2013 03:48:46
      kuşadasında yaşıyorum. didim'i de bilirim. o yatırımı kuşadası'nda yapman çok daha iyi olur. didim takıntınızı anlayamadım.
      sahil sitelerinde yazlığımız var. imkanım olsa orada yaz-kış yaşarım. yazı belli zatende kışında da ayrı bir huzur, sessizlik var.

What are we if not slaves to this torment?
      iPhone 5S Silver 32GB
      PSN : KochakTR
    • Emekli Yönetici
      4230 Mesaj
      18 Haziran 2013 05:02:34
      Didim-Mavişehir bölgesi olabilir. Oradaki evler sıra halinde, uzuunca bloklar vardır. Her bloğun, (sokağın) parası da ona göredir. 60 bin ila 80 bin lira arasında değişiyor fiyatları. Yazın günlük olarak kiraya verebilirsiniz. Oradaki emlakçı uğraşıyor bu iş ile.. Bunun dışında, gitmediğiniz vakitlerde ilanda verebilirsiniz kendiniz nette.. 2+1 şeklindedir evler.

Mavişehir, Altınkum'a göre biraz daha sakin bir yerdir. Bölgedeki en eski yerleşim yeri olması sebebi ile en büyük sitelerdendir. Pazar alanı vardır. Cafeler, oyun alanları vs..

Bunun dışında, Mavişehir'i geçtikten sonra, (Altınkum'a giderken) sağ tarafa bakarak gittiğinizde bir çok site ismi görebilirsiniz. Buraları gezerek kendiniz karar vermelisiniz.

Mavişehir veya etrafındaki yerler gençlere göre bir yer değil. Tabi bu genç kişilerin olmadığı anlamına gelmiyor. Ancak Altınkum daha canlı bir yerdir. Revaçta olan yerleri de pahalıdır..

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...
    • Çavuş
      71 Mesaj
      18 Haziran 2013 05:17:39
      evlerinin hepsi dökülüyor bulaşma bence inşaatcılarının hepsi 3kağıtcı emlakcılar tok marmaris en mantıklısı kuşadasının cılkı cıkmıs 1gunden fazla kalan apaçidir bence kuşadasında eğer amacın para kazanmaksa bodrum alanya kemer gibi yerlere bak alıcısını daha cok bulursun

Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, bilim ve ustalık, yüksek uygarlık, hür düşünce ve hür yaşayış istiyor.
      Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
      Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

18 Haziran 2013 07:33:53
      quote:

Alıntıları Göster

Hocam ben yazlik alayim diyorum sezon zamani gunlugu 100 tl den kiraya veriliyormus nereden onerirsin yazligi mevkii olarak ?

didimde ev alanlar yazlık diye bakmıyor ev aldım diyor didimde hem yazlık bölümü var hem ev bölümü merkezi yerlerde evler var ıssız sakin yerlerde yazlıklar var günlük

100 tlden kimse kiralamaz zaten aylık kiralar 300 ile 500 tl arası burda

altınkumdan alırsan anca günlük 100 tlye yazın verirsin kışın kimse olmadığı ya ev boş kalır yada ucuza verirsin

merkezi yerde ulaşımı kolay olması kirayı etkiler altınkumda uygun fiyata bulabilirsin ordan al sıfır evler gördüm veya yenihisardan da alabilirsin denize biraz uzak ama geri kalan herşeye yakın

bankalar kargolar marketler otogara vs gibi buralarda evler daha değerli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xCixLandx -- 18 Haziran 2013; 7:41:03 >

XBOX LİVE CixLandTR

PSN xCixLandx
    • Yarbay
      4145 Mesaj
      18 Haziran 2013 08:05:03
      Didimde Caprice Thermal Palace da 5 yıllık anlaşmamız var çok iyi devam ediyor mu bilmiyorum yer olarak çok güzel

SteelSeries Sensei Laser Gaming Mouse ~ SteelSeries 7G Keyboard ~ SteelSeries Siberia v2 Frost Blue Edition

> Monitor : BenQ XL2420Z 144 Hz | Intel Core i5-4690K Processor 4.5 GHz - MSI ATX DDR3 Motherboard Z97 GAMING 5 - MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit NVIDIA - Kingston 8GB HyperX Savage RAM - Corsair SPEC-02 Gaming Case - Corsair CPU Cooler H100i
    • Emekli Yönetici
      4230 Mesaj
      18 Haziran 2013 08:07:57
      quote:

Alıntıları Göster

didimde ev alanlar yazlık diye bakmıyor ev aldım diyor didimde hem yazlık bölümü var hem ev bölümü merkezi yerlerde evler var ıssız sakin yerlerde yazlıklar var günlük

100 tlden kimse kiralamaz zaten aylık kiralar 300 ile 500 tl arası burda

altınkumdan alırsan anca günlük 100 tlye yazın verirsin kışın kimse olmadığı ya ev boş kalır yada ucuza verirsin

merkezi yerde ulaşımı kolay olması kirayı etkiler altınkumda uygun fiyata bulabilirsin ordan al sıfır evler gördüm veya yenihisardan da alabilirsin denize biraz uzak ama geri kalan herşeye yakın

bankalar kargolar marketler otogara vs gibi buralarda evler daha değerli oluyor

İyi de siz normal evlerle karıştırdınız sanırım. Mavişehir'de, günlüğü 60 ile 80 lira arası kiralanıyor evler. Tamamen dinlenme amaçlı bir bölge. Ayrıca Yenihisar diye bir bölge kalmadı. Tamamı ile Altınkum oldu. Ne zamandır gitmiyorsunuz Altımkum'a?

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

18 Haziran 2013 08:10:54

siz galiba didimde yaşamıyorsunuz yada haberiniz yok belediye otogar tarafları yenihisar diye geçer sahil tarafları altınkum diye geçiyor ben zaten didimde yaşıyorum yeni gittim altınkuma sizin dediğiniz gibi olsaydı ozaman adını değiştirirlerdi

Bahsedilenler: Stones

XBOX LİVE CixLandTR

PSN xCixLandx
    • Emekli Yönetici
      4230 Mesaj
      18 Haziran 2013 08:18:29
      quote:

siz galiba didimde yaşamıyorsunuz yada haberiniz yok belediye otogar tarafları yenihisar diye geçer sahil tarafları altınkum diye geçiyor ben zaten didimde yaşıyorum yeni gittim altınkuma sizin dediğiniz gibi olsaydı ozaman adını değiştirirlerdi

İlk okul 4-5'i Yenihisar ilk okulunda okudum

Artık yenihisar diye bir bölge yok. Altınkum'a ilk girişte, virajı döndükten sonra Yenihisar yazardı. Şimdi Altınkum yazıyor. Ben yazıdan ziyade oranın yerlilerine sormuştum. Yenihisar ismi kalktı dediler. Tek bir belediye çatısı altında, yani Altınkum olarak birleştirildi. En son 2 sene önce gittim sanırım. Mavişehir'de yazlığımız var misafir değildik yani. Senelerce kaldım.

18 Haziran 2013 08:20:32

bende sordum çoğu kişi yenihisar diyor ve nettede öyle geçiyor ben altınkum tabelası görmedim

Bahsedilenler: Stones

XBOX LİVE CixLandTR

PSN xCixLandx
    • Emekli Yönetici
      4230 Mesaj
      18 Haziran 2013 08:34:11

9 Mayıs 1990 tarihine kadar Didim ve çevresi Söke ilçesinin bir parçası iken bu tarihte yayınlanan bir kanunla Yenihisar kasabası merkez olmak üzere Akbük, Ak-Yeniköy beldeleri ile Balat, Batıköy, Denizköy ve Yalıköy köyleri ve Milas ilçesinden alınan Akköy ile ilçe olmuştur. 1999 yılında Yenihisar ilçesinin ismi Didim olarak değiştirilmiştir.

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Didim

Bahsettiğim tabelada Didim yazıyor pardon. Sonuç itibarı ile sahibinden sitesindeki ilanlarda bile Aydın / Didim (Yenihisar) parantez içinde yazarlar. Mesela bizim buradaki caddenin ismi değişti. 54 Cadde (Eski 6 cadde) yazar. Bunun gibi.. İsmi halen söyleniyor karışıklık olmasın diye. Öyle de devam ediyor halen

Bahsedilenler: xCixLandx

• Binbaşı
      1653 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      İlluminatideİmam

18 Haziran 2013 09:53:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Bruoglione

Alıntıları Göster

bu forumda o kadar ince düşünebilecek elemanlar yetişmiyor

Aslında şu efsane video üzerinden yapmıştım.

• Onbaşı
      39 Mesaj
      18 Haziran 2013 12:02:31
      Didim Akbük hayatında görebileceğin yaşayabileceğin en güzel yerdir Bizim yazlık var Bahar yapı koop ta Akbükten ev al rahat eder mutlu olursun

• Binbaşı
      1063 Mesaj
      18 Haziran 2013 21:10:52
      Yorumlarınız için teşekkürler..

• Yüzbaşı
      527 Mesaj
      19 Haziran 2013 01:06:32
      quote:

Orijinalden alıntı: _LeBron_

Bizim didim akbukte yazlik var. Didime olu diyenler gelsin akbuku gorsun yazin bile dandik her yer domuz kayniyo bi tansas var bi de emsan baska bi sey yok ama didimi tercih edebilirsin hocam

Emsan forever Hocam hangi site ?

• Teğmen
      143 Mesaj
      19 Haziran 2013 13:04:55
      quote:

Orijinalden alıntı: RedMagician

Alıntıları Göster

Emsan forever Hocam hangi site ?

ilk kademe hocam bilir misiniz? genç mağdencilerle bozdoğanların arasında kalıyo. bu arada çamlık daha hoş hocam emsana göre bence

• Teğmen
      245 Mesaj
      19 Haziran 2013 13:15:07

quote:

Alıntıları Göster

Ben anladım bosver sen onları.

• Binbaşı
      1653 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      İlluminatideİmam

19 Haziran 2013 13:34:03
      quote:

Orijinalden alıntı: booozy

Alıntıları Göster

Ben anladım bosver sen onları.

• Teğmen
      245 Mesaj
      19 Haziran 2013 15:07:00

quote:

Alıntıları Göster

• Yüzbaşı
      527 Mesaj
      19 Haziran 2013 15:34:21
      quote:

Alıntıları Göster

ilk kademe hocam bilir misiniz? genç mağdencilerle bozdoğanların arasında kalıyo. bu arada çamlık daha hoş hocam emsana göre bence

Doğuş Sitesi Yanyanayız

• Yarbay
      6826 Mesaj
      19 Haziran 2013 15:35:26
      ben bir kere tatil için gitmiştim hiç beğenmedim didimi.git daha güzel bir yerden yazlık al derim.

• Binbaşı
      1653 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      İlluminatideİmam

19 Haziran 2013 15:56:34
      quote:

Alıntıları Göster

• Teğmen
      245 Mesaj
      19 Haziran 2013 17:48:07
      quote:

Alıntıları Göster

• Binbaşı
      1653 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      İlluminatideİmam

19 Haziran 2013 17:53:24
      quote:

Alıntıları Göster

• Teğmen
      245 Mesaj
      19 Haziran 2013 17:57:00
      quote:

Alıntıları Göster

• Binbaşı
      1653 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      İlluminatideİmam

19 Haziran 2013 18:03:50
      quote:

Alıntıları Göster

• Teğmen
      245 Mesaj
      19 Haziran 2013 19:24:34
      quote:

Alıntıları Göster

• Binbaşı
      1653 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      İlluminatideİmam

19 Haziran 2013 19:54:55
      quote:

Alıntıları Göster

• Teğmen
      245 Mesaj
      19 Haziran 2013 22:47:14
      quote:

Alıntıları Göster

• Teğmen
      143 Mesaj
      20 Haziran 2013 01:25:24
      quote:

Alıntıları Göster

Doğuş Sitesi Yanyanayız

ağustostan sonra gidicem hocam orda olursan buluşalım emsanda 2 bira içeriz

• Yüzbaşı
      594 Mesaj
      20 Haziran 2013 01:45:21
      Didim Altinkum da satilik dubleks cift terasli bir yazligimiz var. Eger ilgileniyorsaniz pm beklerim. Birde didim yazin cok iyi ama diger aylar bayagi bir bos oluyor.

• Yarbay
      4580 Mesaj
      20 Haziran 2013 02:29:34
      yazin dolu oluyor altinkum dolu hep ama mavisehirdi sanirim biz orays gidiyoduk biraz daha sakin ama ben cok seviyorum 5 sene ust uste gittik didime guzeldi lan sahil kenarinda evimiz olsa ne guzel olurdu ya

20 Haziran 2013 02:33:02
      Baa mı didin ?

• Yüzbaşı
      527 Mesaj
      20 Haziran 2013 03:39:42

Çok iyi olur hocam.Bende 25 haziranda oradayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedMagician -- 20 Haziran 2013; 3:40:00 >
      _LeBron_kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1653 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      İlluminatideİmam

20 Haziran 2013 08:16:37
      quote:

Alıntıları Göster

• Teğmen
      143 Mesaj
      20 Haziran 2013 15:20:12

quote:

Çok iyi olur hocam.Bende 25 haziranda oradayım.

Ben de yaz okuluna kalmasam gelicektim erkenden de olmadi.

• Yüzbaşı
      527 Mesaj
      20 Haziran 2013 16:42:23
      quote:

Alıntıları Göster

Ben de yaz okuluna kalmasam gelicektim erkenden de olmadi.

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.