Şimdi Ara

Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
5.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, Tabletpark'ın son çıkardığı momo9-v tablet ile ilgili bilgi paylaşımını burda yapabiliriz, Konu güncellenecektir.

Sabah elime ulaştı tablet, aldığımda %97 şarjı vardı, şarjı bitene kadar kurcaladım. yaklaşık 3Saat 20 Dakika sürdü. O yüzden çok detayına kadar giremedim tabletin. Şarja bağladım şimdi. Ben ISINMA SORUNU yaşadım, yaklaşık 10 dakika program yükledim ve antutu testi yaptım, (batarya arka kameranın altında galiba) o tarafan ısınmaya başladı tablet, bilmiyorum benim tablete özel mi genel bir sorun mu, diğer kullanıcılardan gelen yorumlara göre bakacağız

Tabletimiz fabrikadan ROOTLU bir şekilde Android 4.2.2 İle birlikte geliyor, ki büyük avantaj!!!
    Kutusundan Usb Kablosu ve Otg kablosu çıkıyor,
    Ek olarak da Seyahat Şarj cihazı ve, basit bir kalem veriliyor.

Tasarım olarak gerçekten çok hoşuma gitti. Boyutu da fotolardan görebileceğiniz gibi 2 sigara paketi kadar. Ses anlamında hoparlörü de fiyatına göre oldukça başarılı.

Kamerası da klasik çin tableti,ama çift kamera olması avantajlı olmuş , skype görüşmesi denedim bir sıkıntı olmadı.

Oyun olarak da temple run 2, fruit ninjayı denedim, gayet stabil şekilde oynadım. daha büyük bir oyun denemeye vakit kalmadı.

Dokunmatiği çok hoşuma gitti, bir sıkıntısı yok,

Fakat ekranı hakkında aynı şeyleri söyleyemeyeceğim, kapalı alanda olmama rağmen parlaklığı düşük, güneşli bir yerde denedikten sonra son kararımı vereceğim, ve ekrana tam karşıdan veya biraz alttan bakmak gerekiyor, üstten bakınca görüntü kararıyor.

Wifi 3 saat açık kaldı, hiçbir kopma olmadı, Galaxy S3 ile karşılaştırınca hiçbir fark göremedim çekim konusunda, çünkü evin duvarları kalın ve 2 oda yan tarafa geçip kapıyı kapatında ikisi de 2 çubukta kaldı

32 Gb Flash Bellek denedim otg kablosuyla bir sıkıntı çıkmadı, harici harddiskim yanımda yoktu deneyemedim, deneyen arkadaş varsa ekleriz tecrübesini,
    1080P video oynattım, gayet rahat şekilde izledim

Şarjı bitmeden bir hurriyet canlı yayınını izlemek istedim fakat hiçbir tepki vermedi, belki flash güncellemem gerekecek, sonra dolphin browser yükleyip denedim yine açılmadı. (S3'telefonumda sıkıntısız açılıyor)

Aklıma geldikçe eklemeye devam edeceğim, sorularınız varsa sorabilirsiniz. Biraz da fotoğraflar konuşssun

Roket gibi tablet denmiş. fakat antutu skoru pek tatmin etmedi
     Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]  Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]
    Satıcı ürün bilgilerinde Pil Değerini 3200 Mah olarak belirtmiş fakat, gelen kutuda 3000mah yazıyor.
    Tableti ilk kullanmaya başladığımda ölçtüğüm açılış hızı 30 Saniye.

Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]  Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar] Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar] Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]
     Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]  Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]

S3 & Momo Kamera Karşılaştırması ( camdan ve bulutlu havada çekilmiştir.
    S3:  Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar] MOMO:  Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]

Ön Kamera :

ARKA KAMERA İÇ MEKAN
    Teknik Bilgiler

Ekran : 7" HD, 1024*600 (16:9) Kapasitif 5 Nokta Dokunatik
    İşlemci : Allwinner A20; Cortex-A7 (Dual-Core); Çekirdek hızı: 1.2GHz*2
    GPU :MALI-400 Dual Core
    RAM :DDRIII 1GB
    Hafıza : 8GB
    Sistem : Google Android 4.2
    Bağlantı : Wifi , 3G Harici.
    Kamera : Çift Kamera, Önde 0.3 MP Arkada 2.0 mp
    Video: HDMI ile 2160P.
    Pil: 3000 mAh 4-6 saat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seberhan1907 -- 16 Haziran 2013; 13:40:47 >

• rezerve
  • tablet kasa yapısı ve görünüş olarak gayet iyi kibar bir kasası var diğer 7" tabletlere göre daha küçük ve hafif.

pil ömrü 3200 mah değil verilen bilgi yanlış kutuda 3000 mah yazıyor.

ekran çözünürlüğü hd olunca 800x480 olanlara göre çok daha iyi bekliyordum ama açıkcası beni çok tatmin etmedi.

hız olarak fena değil gibi ama şuan sadece yüzeysel baktım cihazı hiç zorlamadım.

kamerası standart çin malı tabletler gibi vasat malesef.

cihazı çok çok az süre kullandım 5-10 dk civarı şuan için sadece bunları yazıyorum daha fazla incelediğimde birşeyler yazarım.
  • pil 3200 dür, momo7 de 4000 yazar, ondada 4300 lük pil mevcut. 5 şarj sonrası çalışma süresini ölçtüğünüzde piyasadaki tabletlere göre farkını göreceksiniz.

bizde 10-15 dakikalık a dan z ye bir test videosu hazırlıyoruz, konuya ekleriz yakında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tabletpark

pil 3200 dür, momo7 de 4000 yazar, ondada 4300 lük pil mevcut. 5 şarj sonrası çalışma süresini ölçtüğünüzde piyasadaki tabletlere göre farkını göreceksiniz.

bizde 10-15 dakikalık a dan z ye bir test videosu hazırlıyoruz, konuya ekleriz yakında.

kutu üzerinde 3000 mah yazıyor neden sürekli kendi yazdıklarınızı doğru olduğunu görüyorsunuz net birşey kutuda 3000 yazıyor.buyrun kendiniz görün!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marine-gear -- 15 Haziran 2013; 15:39:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tabletpark

pil 3200 dür, momo7 de 4000 yazar, ondada 4300 lük pil mevcut. 5 şarj sonrası çalışma süresini ölçtüğünüzde piyasadaki tabletlere göre farkını göreceksiniz.

kutu üzerinde 3000 mah yazıyor neden sürekli kendi yazdıklarınızı doğru olduğunu görüyorsunuz net birşey kutuda 3000 yazıyor.buyrun kendiniz görün!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marine-gear -- 15 Haziran 2013; 15:39:16 >

• İnternet sayfalarında dolaşma ve yükleme hızı, nette video izlemede sorun, wifi çekimi, ses düzeyi, ekrana farklı açılardan bakınca görüntü kalitesindeki değişim, film oynatımında ısınma takılma, 3g modem takınca tanıma vs. gibi konuları da yazarsanız çok memnun olurum. Piyasada 229 tl olan bu ürünü 180 tlye üzerine de 10 tllik hediye çekiyle sanal pazarda buldum tam alacakken yurtdışı fiyatlarının 50-70dolar olduğunu görünce tereddüt ettim, bir iki yerde ips ekran olmadığını okudum ve forum donanımda ana konusunu bulamadığım gibi internette fazla bilgiye rastlyamayınca güncelleme ve başka sorunla karşılaşınca destek bulamam diye almaktan vazgeçtim. Belki ayrıntılı bir tanıtım ve inceleme yaparsanız fikrimi değiştirip almayı düşünebilirim. 70 dolar yaklaşık 140 tl yapsa bekleme ve gümrüğe takılma arıza garanti servis gibi konularla uğraşılacağına 30tl daha verip buradan almak daha mantıklı geliyor. Dokunmatik hassasiyeti akıcılık ve akran kalitesi en çok merak ettiğim konular, lütfen biraz daha bilgi verin. Mesela sisteme bir şey olsa ilk başa dönüp sıfırdan sistemi yükleyebileceğimiz bir rom var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ONALTIKIRKALTI

İnternet sayfalarında dolaşma ve yükleme hızı, nette video izlemede sorun, wifi çekimi, ses düzeyi, ekrana farklı açılardan bakınca görüntü kalitesindeki değişim, film oynatımında ısınma takılma, 3g modem takınca tanıma vs. gibi konuları da yazarsanız çok memnun olurum. Piyasada 229 tl olan bu ürünü 180 tlye üzerine de 10 tllik hediye çekiyle sanal pazarda buldum tam alacakken yurtdışı fiyatlarının 50-70dolar olduğunu görünce tereddüt ettim, bir iki yerde ips ekran olmadığını okudum ve forum donanımda ana konusunu bulamadığım gibi internette fazla bilgiye rastlyamayınca güncelleme ve başka sorunla karşılaşınca destek bulamam diye almaktan vazgeçtim. Belki ayrıntılı bir tanıtım ve inceleme yaparsanız fikrimi değiştirip almayı düşünebilirim. 70 dolar yaklaşık 140 tl yapsa bekleme ve gümrüğe takılma arıza garanti servis gibi konularla uğraşılacağına 30tl daha verip buradan almak daha mantıklı geliyor. Dokunmatik hassasiyeti akıcılık ve akran kalitesi en çok merak ettiğim konular, lütfen biraz daha bilgi verin. Mesela sisteme bir şey olsa ilk başa dönüp sıfırdan sistemi yükleyebileceğimiz bir rom var mı?

Internette hiçbir yerde ürünü bulamassınız TR ye özel olarak üretildi. Türkçe dil olarak gelmekte ve üzerinde çince uygulamada yoktur.
    Güncel 4.2.2 işletim sistemi mevcut cihazda, Android 5.0 desteği muhtemelen olacaktır çünkü işlemci yeni nesil.

• hocam acaba root yapabilir miyiz? tabletle ilgili nette hiçbir yerde bilgi bulamadım. ployer.cn dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seberhan1907

hocam acaba root yapabilir miyiz? tabletle ilgili nette hiçbir yerde bilgi bulamadım. ployer.cn dahil.

root yapmak için a20 işlemcileri biraz araştırmanız gerekebilir. işlemci çok yeni türkiyede henüz hiçbir cihazda yok, yurtdışında bile yeni yeni varoluyor. ployer.cn dede bilgi bulamassınız çünkü ürün TR ye özel, pil meseleside böyle zaten fabrika onbinlerce kutu basıyor aynı kutuyu üç aşağı beş yukarı ürünlerde kullanıyor, dolayısıyla kutuda 3000 yazar ama 3200 dür, momo7 kutumuzdada 4000 yazar oda 4300 dür. mesela bu ürün momo9-v HD dir ama kutuda HD yazmaz.

rootlamak için deneme yapabilirsiniz, sistem çökse dahi garanti dışı bırakmıyoruz.
  • hafızasının 8 gb olduğu yazıyor. Hafıza neye göre hesaplanıyor arkadaşlar. Ben 8gb lık bir alan göremedim. Çünkü ben depolama alanına girdiğimde dahili bellek toplam 0,99 gb, sdcard toplam 4,76 gb gözüküyor. Bu durum normal mi?
  • Ben ISINMA SORUNU yaşadım, yaklaşık 10 dakika program yükledim ve antutu testi yaptım, (batarya arka kameranın altında galiba) o tarafan ısınmaya başladı tablet, acaba aynı şekilde sorun yaşayan var mı?
  • evet youtube film izlemeyi denedim. kısa sürede belli bir şekilde ısınıyor makine. Hafızayla ilgili açıklama yapacak yok mu?
  • Tüm tabletlerde üç aşağı beş yukarı bu hafıza durumu böyledir arkadaşlar, alette 8gb hd varsa bunun yaklaşık 4gbı sisteme ayrılır. Mühim olan ramin gerçekten de söylenildiği gibi 1gb olması, endişe edilecek bir şey yok cep tellerde de durum böyle... ısınma olayı da şarjı etkileyecek, sistemi kapatacak boyutlarda değilse o da normal sayılır... kullananlardan yorum bekliyoruz cihaz nasıl, memnun musunuz?

• bi sorum var. Pil kullanımında telefon beklemesi %50 gözüküyor. Detayında ise 'telefon radyosu tarafından kullanılan pil' yazıyor bu ne demek?
    Ben daha internete bağlanmadım tab'den ama genel olarak memnunum ses, görüntü, dış görünüş olarak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fs_saglam -- 15 Haziran 2013; 19:15:49 >
  • Bu tableti görüp inceleyebileceğimiz, istanbul içi elden kredi kartıyla taksit yaptırarak satın alabileceğimiz bir yer var mı? Ben deri kılıf, ekran koruma naylonu, kalem, klavye istemiyorum, bunlar olmadan alırsak fiyatta indirim yapılmasının imkanı var mı?

• ilk şarjdan sonra kullanmaya başladım, ekranının biraz kıstım, ve acayip tatmin etti batarya süresi. birkaç şarj sonra ne olacak
     Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]  Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]  Ployer MOMO9-V HD Ana Konu [İnceleme-Teknik Destek-Paylaşımlar]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seberhan1907 -- 16 Haziran 2013; 13:17:52 >

• ++ Kontrol ettiğimde tablet fabrikadan rootlu geliyor, herhangi bir şey yapmamıza gerek yok
    ilk aldığımda biraz soğumuştum tabletten fakat, pil ömrü ve root olayı tüm fikirlerimi değiştirdi, bu fiyata bulunacak tam bir f/p ürünü
  • yanında gelen ,kalem denilen şey nasıl çalışıyor?
  • google play store dan uygulamayı nasıl indiriyorsunuz? veya şöyle sorayım: bu tablete indirilebilir mi? listede ismini bulamadım( google daki liste) biraz bilgi verirseniz bende almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.