Şimdi Ara

Sıfırdan Sinema Odası Yapmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
5.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar sitede ki birçok konuyu okudum ama tam olarak aradığım cevabı bulamadım. Asıl amacım sesi yalıtmak değil çünkü alt katta babamlar oturuyor, amacım sinema salonundaki gibi gerçekçi, tok ses alabilmek. Terasa çıkma bir oda yapıyorum şu resimdeki gibi;
     Sıfırdan Sinema Odası Yapmak
    olacak. 2 cephenin manzarası çok güzel olduğu için tıpkı resimdeki gibi 2 cepheyi komple pimapen yaptırmak istiyorum. Odayı sadece film izlemek ve ps4 oynamak (nasıl olsa 3-5 ay sonra çıkacak) için yaptırıyorum. odayı sıfırdan yaptırdığım için temel sorunlarım var;

-odanın iç duvarları için hangi malzemeyi kullanmalıyım? taşyünü döşeyeyip üzerine alçıpan plaka monte etmek olabilir mi mesela?
    -2 cephenin pimapen olması sorun olur mu? camlara içeriden cam filmi yapıştırmayı ve siyah stor perde takmayı düşünüyorum.
    -zemine hangi malzeme uygulanmalı? ben zemine köpük yapıştırıp üzerine laminant döşemeyi düşünüyorum.
    -tavan için hangi malzeme kullanılmalı?
    -aydınlatma nasıl olmalı?
    -duvarlar için hangi renk ve hangi tür boya olmalı? silinebilen boya kullansam yansıma yapar mı?

odanın ebatı 4mx4m yükseklik 2m, şimdi 40" led tv + logitech z906 ses sistemi elimde mevcut, ama odayı kurduktan sonra hd kaliteli iyi bir projeksiyon alıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foreverkan -- 10 Haziran 2013; 10:05:56 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.