Şimdi Ara

MSI 785GM-E51 bios update sunucu açılmıyor...:((

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu zamana kadar hiç yapmadığım bir şeyi yapmak istedim. BIOS UPDATE.. Windows üzerinden MSI Live Update 5 programı üzerinden updatei başlattım.
    Açık programları kapatmamı istedi, ve diş ekranı açılarak işlem başladı. Bitirdiğinde bit hata ekranı çıktı ve restart yaptı. Sonrası malum.
    Seçenekler;
    Güvenli mod falan olan kısım ekrana geliyor. Hangisini seçersem seçeyim bir süre sonra öyle kalıyor ve açılmıyor.
    YARDIIIIMMM...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorunuma cevap yazmayı unutmuşum. Sağolsun bir arkadaş özelden yazarak haberdar olmamı sağladı.

Sorunumu nasıl aştım?
    1- Öncelikle BIOS ile bir tecrübeniz yoksa, bilgisayarınız problem çıkarmıyorsa, sadece biosu update edeyim diye BIOS a bulaşmayın derim. Bilen birinden yardım isteyin. Aksi halde düzelteceğim diye baya bir zaman harcamış olursunuz.

2- Mutlaka çalışır vaziyetteki bios un yedeğini alın. (benim gibi yaparsanız -üzerine yazma gibi- ve bu işte iyi değilseniz 3 gün uğraşırsınız)
    3- Çözüm aslında çok kolaymış; linkteki adresten anakartımın bios sürümlerini hepsini indirdim. En güncelinden geriye doğru yüklemeye başladım. sanırım v2.5 te HDD yi tanıdı ve sistem sorunsuz açıldı.

http://tr.msi.com/product/mb/785GME51.html#/?div=BIOS

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.