Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.309
Cevap
147
Favori
460.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kapomaho

quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

quote:

Orijinalden alıntı: kapomaho

quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

telefonlar vestel çağrı merkezini arayın durumu anlatın size teknik servisi yönlendirsinler.

Aradım adamlar yarın beni servisin arayacağını randevüyüde ondan sonraki güne vereceklerini söylediler.Neden sonraki gün onuda anlamış değilim.

genelde 1 gün sonrası oluyor hep. sebebini bende bilmiyorum vestel bayisindeki adam 1 saatte geliyor demişlerdi demek satana kadar her yalanı söylüyorlar

Hocam smart tuşunu 50 kez denediysem 45 inde 15 dakikadan sonra Servise ulaşılamıyor hatası diğer 5 indede 15 dakika sonunda anca zar zor bağlandı.Acaba genel olarak şu an Vestelin smart portalındamı sıkıntı var ?
    Daha önemli sorun olan ; Televizyonun 5 6 metre çaprazında olan ışık görüntü siyah iken gökkuşağı gibi çizgiler çıkartıyor.Işığı kapatınca düzeliyor.Sizce bu sorunmu ? Daha ışık nerede olabilirki okadar mesafe ve açı var.

hocam hiç bilmiyorum cidden. ama ışıktan kaynaklandığını düşünüyorsan farkı ampul denemelisin. beyaz olan tasarruflu lambayı denersen belki sorun çözülür. önemli olan panelde sorun olmasın

• kapomaho K kullanıcısına yanıt
    şu anda smart portala bende giremiyorum genel bir sorun herhalde..
  • Arkadaşlar bu yansıma sorunu birtek bende mi çıktı ? . Televizyon kapalıyken hafif ışık olduğunda aynaya bakar gibi kendimi görebiliyorum .Işık yukarıdan geldiğinde değişik değişik renkler gözüküyor tvnin üzerinde.Şimdi servis gelecek 2 gün sonra bu yansıma normaldir derse o zaman ne yapmalıyım ? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
    televizyon kapalıyken ışık oluğunda kendimi görebiliyorum demişsin. bunda ne sorun var anlamadım ? yani yansıma yapıyor ekran bunda bir sıkıntı yok arkadaşım. televziyon kapalıyken kendini ya da başka bir şeyin yansımanı görünce arızalı mı oluyor ? böyle bir şey mümkünmü sence ?

, ışığın yansımasından -kırılmasından dolayı değişik renkler görülebilir yapmayın abi ya televizyon kapalıyken oluşan yansımaya kim ne yapacak ? servis mi çağıracaksın yansımayı engelle diye ? , kusura bakma ama çok abartmışsın.. senin kadar abartanı da hiç görmedim. İçin rahat olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 27 Kasım 2013; 9:21:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

televizyon kapalıyken ışık oluğunda kendimi görebiliyorum demişsin. bunda ne sorun var anlamadım ? yani yansıma yapıyor ekran bunda bir sıkıntı yok arkadaşım. televziyon kapalıyken kendini ya da başka bir şeyin yansımanı görünce arızalı mı oluyor ? böyle bir şey mümkünmü sence ?

, ışığın yansımasından -kırılmasından dolayı değişik renkler görülebilir yapmayın abi ya televizyon kapalıyken oluşan yansımaya kim ne yapacak ? servis mi çağıracaksın yansımayı engelle diye ? , kusura bakma ama çok abartmışsın.. senin kadar abartanı da hiç görmedim. İçin rahat olsun

Hocam bildiğin kızmışsın :) ama sağol yine yorumun için. Televizyonu almadan önce hiç yansıma ile ilgili problemini duymamıştım. Hatta şu an bile konuştuğum bazı kişilerde yansıma sorununun bulunmadığı söyleniyor. Şu an gündüz olduğunda sorunum çok daha çile verici olduğunu anladım.http://u1311.hizliresim.com/1h/v/uxp76.jpg . Şu resme bakarmısın ? Yani benim derdim kapalı ikenki yansıma değil açıkkenki olan yansıma. Arkadaki koltuk kanepe hepsi gözüküyor ve perdelerde kapalı olmasına rağmen bu ortaya çıkıyor.Ekranının dış tabakası ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşündüğümden kapalı ikenki örnekleri verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kapomaho -- 27 Kasım 2013; 12:41:48 >

o yansıma normal değil olmaması lazım tv açıkken adam koltuklarımı seyredecek yok böyle birşey bende kullanıyorum 7050 modelini en ufak yansıma yok tv açıkken güneş bile vursa ledlerde görüntü kaybı olmaz.. bigbooss senin dediğin plazmalarda olur...
  • arkadışın gönderdiği resmi göremiyorum. bir şey diyemeyeceğim. senin dediğin gibi plazmalarda olur ancak panel farkı nedeniyle led tv lerde de olur bu ve 8060 tı sanırım. tv yi alan bazı arkadaşlar okursanız yansıma yaptığını söylemişler bu nedenle sorun olmadığını düşünüyorum. ancak servis çağırılabilir (bedava sonuçta ) gelsin baksınlar. güneş çok alan bir odan varsa bazı tv lerde böyle sorun olur örneğin toshiba sv ve sony nx720 ' gibi ....

@kapomaho kusura bakma dostum. kapalıyken yansıma yapıyor deyince ister istemez stresli yazdım
    gece aynı sorun oluyor mu peki ? ya da güneşilkleri çekince ? geceleyin ışık yanarken yine sorun olabilir oda ışığını değiştermen gerekibilir. ya da tv yi biraz eğik açıyla duvara monteleyebilirsin parlama yapan ekranlarda bu yapılır.

• bigbooss kullanıcısına yanıt
    https://store.donanimhaber.com/9e/ba/55/9eba55d765518edf1f49e4e23fd131a9.JPG ilk defa resim ekliyorum bu resmi yeni çektim tvnin tam karşısında ve sağında cam var hava kapalı güneş yok..
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

• quote:

Orijinalden alıntı: halitoz

o yansıma normal değil olmaması lazım tv açıkken adam koltuklarımı seyredecek yok böyle birşey bende kullanıyorum 7050 modelini en ufak yansıma yok tv açıkken güneş bile vursa ledlerde görüntü kaybı olmaz.. bigbooss senin dediğin plazmalarda olur...

Hocam resmi görebildiysen derdimi anlatabilmişim demektir :) . Bugün göya servis beni arayacaktı hiç geri dönüş olmadığından vestel merkezi aradım . Yok servis bana ulaşamamışmış , halbuki ne arayan ne soran oldu.Tekrar yönlendirildi. Bende bana montaja gelen adamları aradım böyle yansıma var diye , adamın cevap o normal abi oldu :) . Ya bak diyorum tvyi izlerken kendimi görüyorum abi görürsün işte normal diyor :)) . Lütfen 9060 kullanlar şu yansımanın hepsinde olup olmadıklarını söylesinlerde ona göre bir çözüm yoluna gideyim.

• quote:

arkadışın gönderdiği resmi göremiyorum. bir şey diyemeyeceğim. senin dediğin gibi plazmalarda olur ancak panel farkı nedeniyle led tv lerde de olur bu ve 8060 tı sanırım. tv yi alan bazı arkadaşlar okursanız yansıma yaptığını söylemişler bu nedenle sorun olmadığını düşünüyorum. ancak servis çağırılabilir (bedava sonuçta ) gelsin baksınlar. güneş çok alan bir odan varsa bazı tv lerde böyle sorun olur örneğin toshiba sv ve sony nx720 ' gibi ....

@kapomaho kusura bakma dostum. kapalıyken yansıma yapıyor deyince ister istemez stresli yazdım
    gece aynı sorun oluyor mu peki ? ya da güneşilkleri çekince ? geceleyin ışık yanarken yine sorun olabilir oda ışığını değiştermen gerekibilir. ya da tv yi biraz eğik açıyla duvara monteleyebilirsin parlama yapan ekranlarda bu yapılır.

Hocam Akşamki ;http://postimg.org/image/oju5ye9jr
    Gündüz:http://u1311.hizliresim.com/1h/v/uxp76.jpg

Resimleri açabileceğin bir ortamda bakarsan göreceksin sıkıntıyı.

• quote:

Orijinalden alıntı: halitoz

https://store.donanimhaber.com/9e/ba/55/9eba55d765518edf1f49e4e23fd131a9.JPG ilk defa resim ekliyorum bu resmi yeni çektim tvnin tam karşısında ve sağında cam var hava kapalı güneş yok..
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

genelde koruyucu cam barındıran tv lerde böyle sıkıntılar olur örneğin LG ler ama ben bizzat kullanmadığımdan ne kadar sıkıntı oluyor bilemiyorum tabi..

hocam bu resmi görebildim. diğer ikisini göremiyorum (son mesajın yani ) net çekemidğinden belki bilemiyorum ama resimde pek bir sıkıntı görünmüyor. (çok az bir yansıma var sağda ) açıkcası. diğer arakadaşlarda yorumlayabilir.

bu resme bakarak söylüyorum pek sıkıntı olduğunu düşünmüyorum bu normal bir durum diye düşünüyorum. tv camından kaynaklı yani. bunun için parlamayı azaltacak ampül almanı öneririm , ismi aklıma gelmedi ama eğer beyaz ışık yayan ampül kullanıyorsan sarı ışık dediğimiz eski ampüllerden kullan (daha sağlıklı) ya da oda aşığın ayarlanabilir olsun. en az hangi ampül yansıma yapar araştırabilirsin netten ona göre bir tane al 3-5 tl bir şey ya da sarı ve diğer türden ikisini al öyle dene bakalım. görüntü ayarlarına da bir göz at belki çok canlı kullanıyorsun bu da sıkıntı yapabiliir ...
    nereden almıştın bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 27 Kasım 2013; 15:14:32 >

• bigbooss kullanıcısına yanıt
    arkadaşım bu resim benim eklediğim resim ve ben sıkıntı var demedim...
  • halitoz kullanıcısına yanıt
    hacım kusura bakma hatlar karıştı :) iş yerinde ancak bu kadar.
  • quote:

hacım kusura bakma hatlar karıştı :) iş yerinde ancak bu kadar.

eve gidince benim resimlere bak hocam :) .
  • Bu televizyonu dun medıa markt'da denedım...orada baska marka modellerle de kıyaslama ımkanım oldu...bence 3d olarak samsung ve lg ıle yarısacak kapasıtede degıl...tabı 3d performansı uzerınden konusuyorum..ıvırını,zıvırını bılmem..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar önceki sayfada yazdım fakat cevap alamamıştım.samsung tvlerdeki motion plus görüntüleri bu tvde yok galiba.film modu denen bir menü seçeneği var o otomatik.ama samsungtaki motion plus ile alakası yok.film modunu otomatik de yapsam kapalı da olsa değişen bir şey yok.mesela kurtlar vadisini veya bazı dizileri samsungta izlediğim zaman bazı sahnelerde ön plandaki cisimleri daha netleştiriyor.ama vestelde bunu hiç görmedim.ya da böyle bir özellik yok galiba 9060 da.
  • tvnin 3d özelliği harika ama sanal 3d fazla başarılı değil. hd kanallarda görüntü kalitesi çok iyi sd de kaliteli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 28 Kasım 2013; 23:28:06 >
  • Kendi 3d si iyi 2d-3d iyi değil öyle mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • qqqqqq0 Q kullanıcısına yanıt
    evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parlama olayı doğru. Film dizi geçişlerinde siyah ekranda parlama var. Fakat bunun sorun değil normal olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.