Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.310
Cevap
147
Favori
460.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: odeon44

forumun değerli üyeleri ve 9060 sahibi arkadaşlar ben de tv almak istiyorum fakat bu tv olayında karar vermek hakikaten çok zor ve insan ne kadar çok araştırırsa o kadar çok kafası karışıyor, ben de burdaki yorumlara bakarak vestel 42pf9060 modelini almayı kafama koymuştum ki sanki sonaradan vazgeçecek gibiyim nedenlerine gelince bir bayide 7 serisinin trt hd yayınını izledim çok hoşuma gitti 7 serisi böyle ise 9 serisi mükemmeldir dedim fakat bayiye gidip yakın mesafeden birkaç kanalı canlı izleyince pek hoşuma gitmedi, sanki görüntü bulanık gibi mozaikleşiyor gibi yani tam net bir görüntü değildi sanki, burdaki yorumlarda bu modelin lg 6xx ve samsung 6xx serilerinden daha iyi olduğunu okumuştum ama değil gibi, şöyle ki lg 640 ve 660 ın görüntüsü bana daha hoş geldi, benim oyun internet smart beklentim falan yok sadece görüntüsü güzel olsun cam gibi olsun biraz da 3d si iyi olsun istiyorum, bir yerde daha gidip canlı izleyip öyle alayım diyorum ama gönlüm sanki lg ye kaydı gibi siz ne diyorsunuz yani vestel 42 pf 8575 mi 9060 mı lg 640/660 mı

Aynı düşünceler içindeyim ve buna verilecek mesajları takip ediyorum :) ama burası vestel konusu ve burdakiler vestel sahibi onlara 9060 iyi gelmiştirki onu almışlar Cvpları merak ediyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• odeon44 O kullanıcısına yanıt
    burak235 B kullanıcısına yanıt
    Ben şöyle diyim mesela bende tivibu da var en az 10 yıllık çanak yani uydu sistemimde var ikisinide bağladım tivibudan trt hd yi açıyorum sd yayından fazla farkı yok gibi. Aynısını uydudan açıyorum orada bile daha net kendi uydu alıcısı hoşuma gitti o yüzden . 3 d performansı da güzel elimde güzel 3 d li film yoktu ancak derinliği 10 a çekince de güzel oluyor . Şu ana kadar baya bi film izledim hepsini de takır takır açtı . Filmleri netten indirmiştim zaten dts sesli filmlerin özelliklerine nette yazıyorlar dts diye. Bizim arkadaş ilk çıktığında 42la660s almıştı ona göre iyi sayılır mı bilmem ama 640s le aynı bence ben bir fark göremedim ve aradaki fiyat farkına bakarak seçimimi 42pf9060 dan yana kullandım herşeyden memnunum şu ana kadar bakalım birde bilen varsa benim eski çanak ve lnb yi değiştirsem yayınlarda fark olur mu ? Bazı kanallar çekmiyo da? Ha bu arada sd yayınları berbat değil çok iyi de değil ama idare eder benden tavsiye o kadar fiyat farkını vermeyin vestel alın derim tabi tamamiyle kendi fikrimi yazdım illa vestel 42pf9060 ın konusu diye bunu alın demeyeceğiz . Biraz daha bütçem olsa zaten direkt 42la660s alacaktım ama nasip bundaymış hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flat_kil -- 28 Ocak 2014; 1:52:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Ben şöyle diyim mesela bende tivibu da var en az 10 yıllık çanak yani uydu sistemimde var ikisinide bağladım tivibudan trt hd yi açıyorum sd yayından fazla farkı yok gibi. Aynısını uydudan açıyorum orada bile daha net kendi uydu alıcısı hoşuma gitti o yüzden . 3 d performansı da güzel elimde güzel 3 d li film yoktu ancak derinliği 10 a çekince de güzel oluyor . Şu ana kadar baya bi film izledim hepsini de takır takır açtı . Filmleri netten indirmiştim zaten dts sesli filmlerin özelliklerine nette yazıyorlar dts diye. Bizim arkadaş ilk çıktığında 42la660s almıştı ona göre iyi sayılır mı bilmem ama 640s le aynı bence ben bir fark göremedim ve aradaki fiyat farkına bakarak seçimimi 42pf9060 dan yana kullandım herşeyden memnunum şu ana kadar bakalım birde bilen varsa benim eski çanak ve lnb yi değiştirsem yayınlarda fark olur mu ? Bazı kanallar çekmiyo da? Ha bu arada sd yayınları berbat değil çok iyi de değil ama idare eder benden tavsiye o kadar fiyat farkını vermeyin vestel alın derim tabi tamamiyle kendi fikrimi yazdım illa vestel 42pf9060 ın konusu diye bunu alın demeyeceğiz . Biraz daha bütçem olsa zaten direkt 42la660s alacaktım ama nasip bundaymış hayırlısı

sağol dostum verdiğin bilgiler için, en azından senin gibi kullanan ve karşılaştıran arkadaşlar sayesinde bilgi sahibi oluyoruz, ben de yayından kaynaklandığını düşündüğüm için birkaç farklı yerde izleme taraftarıyım, çünkü yayından veya ayarlardan da kaynaklanan farklar olabiliyor, Vestel 9060 1500-1600 civarında alınabiliyor ama lg 640 veya 660 1700-1800 den aşağı yok gibi ama en azından şimdilik model kararımı 2 ye kadar indirdim ki bu da bence iyi bir şey ya 9060 ya da 660...

• odeon44 O kullanıcısına yanıt
    Bence de en iyi ikili arasında kaldınız ya 660 alın yada 9060 . 660S en az 1900 den başlıyor bildiğim kadarıyla eğer bu smart özellikllerinde ki eksiklikeri , dahili wifi gibi özellikleri filan göz önüne almazsanız seçiminizi vestel den yana kullanın derim

Ekleme : Bende 660s filan düşünüyordum 1900 TL ye filan görünce şaşırmıştım sonra bu tv yi gördüm gittim bayi de inceledim bayi de aynısına 2089 TL dediler bişeyler yaparız dediler ama nete bir baktım vestelin kendi internet satış sitesinde 1444 TL ye düşüyordu hemen aldım aradaki fiyat farkını karşılayacak bir şey bulamadım o yüzden fiyatı da ucuzlayınca dediğim gibi aldım hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flat_kil -- 28 Ocak 2014; 11:06:41 >

• an itibari ile tv gelmiş ve ev de montajı yapılmıştır .
    iş cıkısı gidip inceleme fırsatım olacak ve sonrasında sorularımla gelecegım ;)
  • infesta kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun :)

• Hayırlı olsun,
    menu - 4725 tuşlayarak servis menüsünde tv özelliklerinin fotosunu çekerek paylaşımını bekliyoruz.
    bakalım follow me ve pvr özellikleri açıkmı, yazılım no kaç?

not:
    Bildiğiniz gibi bir süre forumdan uzaklaştırıldım,
    avatarımda görünen bu iki değere laf edenlere karşı yazmaktan vazgeçmeyeceğim,
    bu bilgiyi vermekte fayda var.
    İyi forumlar
  • İyi forumlar. 3d filmlerde dts ses formatı ile ilgili sunu soracaktım. Android işletim sistemli usb ye takılan smart pc aleti ile sorunsuz ses ve görüntü aktarımı yapılabilirmi. Torrentten de film indirme işlemi yapılabildiği için böyle bir alet mantıklı geldi de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemocancem kullanıcısına yanıt
    Dostum,bendede android box var.Senin dediğin gibi direk usb'ye takılmasada mantığı aynı.Gelelim sorunun cevabına.ses ve görüntü aktarmakda hiç sorun yaşamazsın.Bu HDMI çıkışlı bütün cihazlar içinde geçerlidir.Torrent işine gelince,androidde sıkıntılı biraz.Yada benim kullandığım proğramlar sıkıntılıydı...
  • Sonunda dün benim tv'nin ana kartı değişti.Artık pvr ve follow me özelliği aktif.Sürüm 2.2.4t. Kart evde değişti.Demek servisde bıkmış benden Aslında iyiki evde değiştirdiler.İç fotolarını falan aldım.Panel servis menüsünde yazdığı gibi FEF1
    Bir adet genel foto koyayım.Ceple çektim.Pek net çıkmamış.

• Tesekkurler mesentr78 torrent olayi olsa guzel olcakti :)

• mesentr78 kullanıcısına yanıt
    Ben servisten yazılımı istiyeceğim verirlerse yükleyebilir miyim acaba ? Benimde anakartı mı değiştirirler acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

Hayırlı olsun,
    menu - 4725 tuşlayarak servis menüsünde tv özelliklerinin fotosunu çekerek paylaşımını bekliyoruz.
    bakalım follow me ve pvr özellikleri açıkmı, yazılım no kaç?

not:
    Bildiğiniz gibi bir süre forumdan uzaklaştırıldım,
    avatarımda görünen bu iki değere laf edenlere karşı yazmaktan vazgeçmeyeceğim,
    bu bilgiyi vermekte fayda var.
    İyi forumlar

Istemis oldugunuz ara yuz

• flat_kil kullanıcısına yanıt
    Dostum,senin tv'ye hiç yazılım atmadılarmı?Ve sürüm 2.2.4t'mi...Ayrıca yazılım falanda vermezler.Kendileri atıyorlar.Yani servisten tv'nizin bu özelliğinin açılmasını isteyeceksiniz.Bunu nasıl yapacaklarsa yapacaklar.Mecburlar yani.Sert çıkmadan isteğinizi bildirin.
  • infesta kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım,pvr ve follow tv özelliği Options 3 menüsü altındadır.Arkadaş sizden onu istemiş sanırım.Yazılımınız 2.2.4t ...bu sürümde pvr falan kapalı olabiliyor.
  • mesentr78 kullanıcısına yanıt
    2.2.4t yüklü ben dedim yazılımı güncel midir diye günceldir dediler hiç bakmadılar bile o zaman servise söyleyecez bunu yada vestel mh yi mi arasam ?

• Beyler elinde Türksat42 e kanal listesi olan varmi.? Usbden aticamda tvye :-)

• Arkadaşlar bende 9060 sahibi oldum bugün ben kargocuyum vestelin kargosunu biz taşıyoruz kutulara dikkat ettim kiminde pvr yazıyor kiminde yazmıyor bana gelecek olanı bilmiyorum aslında pvr olmasada olur ama fallov tv olsa iyi olur gelen servis gerekli testleri yapıyormu yoksa bizim söylememiz mi gerekiyor
  • cenoz C kullanıcısına yanıt
    Valla benimkini kuran servis hiç bakmadılar bile . Senin kutuda yazmazsa ısrar ettir kurdur yazılımını filan pvr ve follow gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

2.2.4t yüklü ben dedim yazılımı güncel midir diye günceldir dediler hiç bakmadılar bile o zaman servise söyleyecez bunu yada vestel mh yi mi arasam ?

Müşteri hizmetlerini ara ve pvr+follow tv özelliğini ısrarla istediğini belirt.Yoksa en güncel yazılım zaten yüklü diye sepet havası çalarlar.Kandırmaya çalışıyorlar anlıyacağın.Tabiki bu her servis için geçerli değil.Nihayetinde servislerdede insan çalışıyor.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.