Şimdi Ara

Hız Göstergesi çalışmıyor !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
94.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2008 Clio Symbol aracımın hız göstergesi çalışmıyor aracın sorunu ne olabilir ?

• Sadece hız mı çalışmıyor? Devir, hararet çalışıyor mu?
  • Hız sensörüne baktırın.
  • teli kopmuştur bişey olmaz
  • Sadece Hız göstergesi çalışmıyor ama bazende çalışıyor sonra Hızı 0 km olarak gösteriyor.
  • Kadran kırmış olabilir.
  • Bizim önceki Kia arabamızda da aynı olmuştu. km teli kopuyordu. Biz yaptırıyorduk. O kopuyordu. Biz tekrar yaptırıyorduk. Sonunda biz pes ettik. Km göstergesi ve km sayma sayacı çalışmaz halde iken sattık.
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    Hız göstergesini kontrol eden step motor veya gösterge panelinde soğuk lehim veya konnektörlerde temassızlık veya elektirik tesisatında gevşek bağlantı veya hız sensörü arızalı olabilir. Yani sizin anlayacağınız burada vereceğimiz bütün bilgiler afaki olabilir. Ben sadece bütün ihtimalleri yazdım. Not. Renault 2000 yılından sonra km teli gibi ilkel uygulamaya son vermiştir.Saygılarımla..
  • Aynı olay geçen sene benim 2006 model clio symbol ümde meydana gelmişti. İbre kafasına göre çalışıyordu. Km sensörü diye bir parçası var şanzımana bağlı, özel serviste o parçayı değiştirince sorun düzeldi. 50 TL ödemiştim.
  • Hatta değişen parça resimdeki gibiydi...
     Hız Göstergesi çalışmıyor !!!
  • Masrafı çoksa hızı gösteren bir navigasyon cihazı takın. Alternatif yöntem.
  • Merhaba arkadaslars...
    Benim arac 97 mondeo ghia km saati calismiyor... aracin kontagini acitimda direk 40km oluyor ve hic hareket etmiyor
    ..arada bir manuel vitesi degistirirken 0 kmye düşüyor .... bunun şanzimanla alakasi olabilir mi .... bana km saatini değiş dediler ama kararsiz kaldim ... bilgisi olan arkadaslar bilgi verirse sevinirim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.