Şimdi Ara

Sessiz, sakin, teknolojiyle pek işi olmayan, insanları hoş bir köy var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merak ediyorum cidden var mı acaba böyle bir yer.

• yok öyle bi dünya
    az buçuk benim gibi düşünüyorsun
  • öyle bi yer olsa bile bi akıllı telefon olması lazım ya zaman geçmez
  • Tirenin köyleri ne kadar tireliye denk geldiysem hepsi çok iyi insanlardı.
  • Malesef elektriği olmayan yerler bile vardır doğuda.
  • binlerce belki onbinlerce köy var dediğin şekilde. elektrik olmayan köyler bile var.
  •  Sessiz, sakin, teknolojiyle pek işi olmayan, insanları hoş bir köy var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avesome

yok öyle bi dünya
    az buçuk benim gibi düşünüyorsun

Kıyılarda, köşelerde yok mudur ki acaba. Bence zorlasak buluruz.

quote:

Orijinalden alıntı: Siyasi_adam

öyle bi yer olsa bile bi akıllı telefon olması lazım ya zaman geçmez

Kitaplar, köydeki milletle yapılan sohbetler, tarla ekip onla uğraşmak, köpek alıp beslemek. Kendi geçimini sağlamak maksatlı bir grup hayvan alıp beslemek. Evlenmek, çocuk yapıp büyütmek. Ohoo bir sürü şey saydım bak.

• Neredeyse tüm köyler öyle.
  • köylerin hepsi öyleki
  • değil

Kıyı kesiminde denizi , alışverişi kolay , havası güzel , dertten tasadan uzak biryerler bulsak ama kaldı mı öyle yerler
  •  Sessiz, sakin, teknolojiyle pek işi olmayan, insanları hoş bir köy var mı?

Amerikalı olsan Amish olurmuşsun.
  • Bizim köyde teknolojinin t'si yok.Kendi telefonlarımız dışında.Kitap okursun,harmana gidersin.O kadar.Zaman geçmek bilmez.

Zongulda / Devrek / Sabunlar Köyü Giriş Mahallesi

Gocaseyn'in evinin karşısı desen gösterirler.
  • Trabzon veya Rize'ye git.
  • nakit 70-80 bin liram olsa yapacağım ilk iş köyden 10 dönüm arazi alıp çiftçilik yapmak.
    köy gibisi var mı ya? yediğimiz meyve, meyve değil yediğimiz sebze, sebze değil
    tereyağ desen bulması imkansıza yakın, bal desen katkısız bal kalmadı. reçel, pekmez desen içinde ne olduğu belli değil peynire kaşara hiç girmiyorum bile
  • Gel bizim köye trabzon surmene yeniay evini al bide tekne al kendine balikciktan para kazan sigir besle caya git findik kir tarlan olsun balin yagin yemegin EKMEK in dogal arabanda varsa verme keyfine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslan61 -- 6 Haziran 2013; 11:43:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

nakit 70-80 bin liram olsa yapacağım ilk iş köyden 10 dönüm arazi alıp çiftçilik yapmak.
    köy gibisi var mı ya? yediğimiz meyve, meyve değil yediğimiz sebze, sebze değil
    tereyağ desen bulması imkansıza yakın, bal desen katkısız bal kalmadı. reçel, pekmez desen içinde ne olduğu belli değil peynire kaşara hiç girmiyorum bile

+1 şehre de yakın olacak istediğin zaman alışverişini kolayca yapabileceksin
  • Size kıyıköyü tanıtıyim genelde her yaz gideriz.

Öncelikle nasıl gideriz ?

Peki gittik nerelere gitmeliyiz.
    1)Belediye Plajı olmazsa olmazlarımızdan.Sahil köyüne gelmişiz denize girmeden gidersek bizi taşlarlar.

2)Selvez Plajı(Koyu) resimde gözükmüyor fakat plajın en sağ tarafında çocukların çok rahat yüzebilmesi için dalgakıranlar vardır ve su diz boyunu geçmememktedir.Yani dalgakıranın sonuna kadar dizlerinizde gidebilirisiniz.

3)Kastro tabikide doğada kamp yapmak istiyenlere birebir.Not:Girişte 20tl gibi bir ücret alıyorlar fiyatı tam bilmiyorum ama 10ile 30 arasında değişiyor.
    4)Liman.Yengeçleri hiç bu kadar yakından görmediniz.

5)Aya Nikola Manastırı.Tarihi bir manastırdır.Mutlaka uğramalısınızdır.Manastırın hemen karşısında çeşme var ve buz gibi su akıyor.

6)Derede sandal-yunus-kano turu.Belediye plajından ulaşabilirsiniz.

7)Kalıcak yer otel.Not:Bana göre aşırı derecede kazıktır haberiniz olsun haftasonu 1 günlüğü 200 tl kadar olabiliyor.Kazık yemeye bire bir.

8)Ormanlık alanda piknik.Fotoğraf vermeye gerek yok alan arıyorsanız Kıyıköyden Vize yoluna doğru giderken sağ tarafta daha Kıyıköy'den çıkmadan bir arazi yolu var oraya girin ve dümdüz ilerleyin.
    9)Su kaynakları.
    a)Kıyıköyden Saray yoluna giderken daha Kıyıköy'den çıkmadan köprüyü geçtikten sonra sağdaki yere girin güzel bir kaynak var.
    b)Saraya doğru giderken sol tarafta bir kaynak var haritada bulamadım.Not:Giderken çok dikkatli olun yeri bulamayabilirsiniz ormanlık bir alandaydı ve yer çok güzel suları filan harika.

Şimdide istatisliklere bakalım.

Mekan:10/10
    Zaman/İklim:9/10 Sabahları çok sıcak akşamları ise çok soğuk çöl iklimi gibi uvvv beybii.
    Fiyat:3/10 Çok kazık.
    İnsanlar:5/10 geneli keko ve apaçidir.

Kendim hazırladım nasıl olmuş ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Sonidito -- 6 Haziran 2013; 12:05:08 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.