Şimdi Ara

Asus'dan çift işletim sistemli hibrit bilgisayar modeli: Transformer Book Trio

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Asus'dan çift işletim sistemli hibrit bilgisayar modeli: Transformer Book Trio

Duyurduğu bilgisayarlar ile Computex Fuarına damga vuran dünya devi Asus, çift işletim sistemine sahip yeni geliştirdiği Transformer Book Trio modelini duyurdu.

Klavye ve ekran kısmı birbirinden ayrılabilen Asus Transformer Book Trio, içerisinde iki ayrı işletim sistemi ve bu işletim sistemleri için iki ayrı işlemci barındırıyor. Tablet formunda 2.0GHz Intel Atom Z2580 işlemciden güç alan, 64GB SSD depolama alanı sunan ve Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanan model, dizüstü bilgisayar formunda 4. jenerasyon Intel Core i7 4500U işlemciden güç alarak Windows 8 işletim sistemini kullanmaya başlıyor ve depolama alanı 750GB seviyesine çıkıyor.

Android ve Windows platformları arasında klavye üzerinde yer alan bir tuş yardımıyla hızlı geçiş yapabilen Asus Transformer Book Trio üzerinde, 1920 x 1080 piksel 11.6-inç dokunmatik ekran yer alıyor. Ekran ve klavye bölümleri içerisinde iki farklı batarya yer alan bilgisayarın 15 saat pil ömrü sunduğu belirtiliyor.

Asus tarafından Transformer Book Trio'nun çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmış değil.

Asus'dan çift işletim sistemli hibrit bilgisayar modeli: Transformer Book Trio

• bu gercekden transformers olmus

• Olmuş bu.

• asus transformer prime sahibi biri olarak buna da hayran kaldım. Umarım performansı da iyi olur. Asus bu işi biliyor.

• Transformers isminin hakkını veriyorlar, bundan önce de i5 ve tegra3 işlemcili bir modelleri vardı bu daha geluşmiş :)

• o çerçeve ne öyle daha ince bir cerceveyle,laptop formundayken depolama alanı 750 gblık hdd yerine ssd olsa tadından yenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtkrhn -- 3 Haziran 2013; 16:21:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtkrhn
    laptop formundayken depolama alanı 750 gblık hdd yerine ssd olsa tadından yenmez

Bu sefer maya tutmaya başlamışlar gerçekten, klavyesinin altına da BD-Yazıcı eklense dizüstünü arattırmıyacakmış.

• Woww Gerçek den kusursuz iki işletim sistemi özgürlük ve çeşitlilik demek Not: inşallah Rt değildir!.

• Çok güzel olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demo22

Woww Gerçek den kusursuz iki işletim sistemi özgürlük ve çeşitlilik demek Not: inşallah Rt değildir!.

rt için ssd ve i7 işlemciyi zayi etmezler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda bir ışık göründü, sadece Bluray eksik kalmış, onu da zamanla eklerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: baba_mustafa

quote:

Orijinalden alıntı: umtkrhn
    laptop formundayken depolama alanı 750 gblık hdd yerine ssd olsa tadından yenmez

Bu sefer maya tutmaya başlamışlar gerçekten, klavyesinin altına da BD-Yazıcı eklense dizüstünü arattırmıyacakmış.

artık optik sürücülere gerek yok,çok ihtiyaç olması dahilinde external bir cihaz iş görür zira artık masaüstü kullanıcıları bile external tercih ediyor çünk, laptop ve diğer cihazlar içinde portatiflik artık en çok aranan özellik.

Bu cihaz ise gerçekten çok güzel olmuş,şayet win8 tutarsa bu tarz cihazların artması ile tutacak.adının hakkını vermekle birlikde fiyatınında baya tuzlu olacağı kesin.Ama ultrabok almakdansa böyle bir cihaz almak daha mantıklı bence.

Buda kısa videosu taze taze bugün konulmuş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 3 Haziran 2013; 18:36:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK
    artık optik sürücülere gerek yok

Çevrende Bluray arşivi olan kimse var mı? Meraktan sordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

bu gercekden transformers olmus

Aynen öyle

• Asus her seri ile başarı kazanıyor. Bravo yine çok güzel bir konsept olmuş.

• quote:

quote:

Valla bluray arşivi yapan var olmasına ama artık o çevrem standart disklere dönüyor.Misal alıyor 1tb disklerden atıyor 1080p filmleri sonrada o diski yeni çıkan dark tarzı media player cihazlarla istediği mekanda istediği tv yada monitöre bağlayıp izliyorlar.Devir artık değişdiğinden şuan blu ray dvd veya yazıcıların fiyatlarına bakarak 2.5"lik disklerle yola gitmek daha mantıklı zira yeni çıkan çoğu laptop yada ultrabooklarda (ultraların genelinde) yazıcı çizici artık yok dolayısı ile bu tarz cihazları external almak mantıklı.Haa blu ray external varmı diye soruyorsan var, tabi.pioneer serisi external yazıcılar 400tl civarı ama ben o cihaza o kadar para vericeme 3 adet 1 tb disk alırım keyfime bakarım yani ;)
  • Transformer serisi hep hosuma gitmistir

• Google para vererek yaptırmış belli ki çüünkü windows varken android gereksiz kalır. Ne de olsa Android'teki tüm uygulamaları windows'ta çalıştırabileceğimiz programlar mevcut. Google'ın Windows'a altermnatifiz izlenimi vermesi için yapılmış bence.

• quote:

quote:

Olayda o zaten. Blueray arsivi olan kac kisi var. Tek tuk kaldi. Onun icinde neden 11-12inch cihazi kalinlastirip agirlastirsinlar. Cok meraklisi harici cihazla isini gorur. Acikcasi ben tek tuk kullanacam bir ozelliklik icin surekli tasiyacam bir agirlik istemem. Artik optik disklerin devri bitti.

• Benim BD arşivim var, açıkçası bu rahatlığı da hiç bir şeye de değişmem. HDD arşivi mi? O benden uzak olsun mazallah. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.