Şimdi Ara

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
48
Favori
130.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozkan1979

asansör 3 kattayken 4. kat kapıyı açıp yağdanlıklara yağ doldurduk ve orada bulunan kırmızı butonu basarak alt katta kurtarmak için kullanılıan asansör kapısını açtık ve sonra 3. kattaki kapıyıda açtık
    sonra herşeyi tekrar yerine alarak asansörü çalıştırdık ve asansör çalışmadı sürekli panoda kilitli yazıyor
    ve kat 3 deyken 4 gibi gösteriyor
    - isreti ve bazende c yanıp sönüyor
    hata nerede sizce

sınır anahtarı biryere takılmış olabilir,mıknatıslara deyip kaydırmış olabilirsiniz,stop butonu çekmiyor/çekmemiş olabilir,tüp manyetikler mıknatısı görmüyor olabilir, kapı kilitlerinin oturdugundan emin olun. tahminlerim böyle hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: LillemaN

quote:

asansör 3 kattayken 4. kat kapıyı açıp yağdanlıklara yağ doldurduk ve orada bulunan kırmızı butonu basarak alt katta kurtarmak için kullanılıan asansör kapısını açtık ve sonra 3. kattaki kapıyıda açtık
    sonra herşeyi tekrar yerine alarak asansörü çalıştırdık ve asansör çalışmadı sürekli panoda kilitli yazıyor
    hata nerede sizce

sınır anahtarı biryere takılmış olabilir,mıknatıslara deyip kaydırmış olabilirsiniz,stop butonu çekmiyor/çekmemiş olabilir,tüp manyetikler mıknatısı görmüyor olabilir, kapı kilitlerinin oturdugundan emin olun. tahminlerim böyle hocam

bencede doğru tahmin ediyorsunuzda ben yapabilirmiyim bunu kapıların tam kapalı oldugunu nasıl kontrol edebilirim

• quote:

quote:

quote:

hata nerede sizce

bencede doğru tahmin ediyorsunuzda ben yapabilirmiyim bunu kapıların tam kapalı oldugunu nasıl kontrol edebilirim

hocam siz hiç bulaşmayın bakımı yapan firmayı çağırın onlar baksınlar ne olur ne olmaz. asansör işi yapmıyorsanız kesinlikle ve kesinlikle kabin üzerine çıkmayın.

• quote:

quote:

hata nerede sizce

arkadaşım merhaba

asansörcü çagırdım arkadaş geldi oda ilk etapta çalıştıramadı asansör hareket etmedi

sonra kapıyı tutmamı istedi ilk dış kapı sonra asansörü nasıl yaptıysa yukarıya doğru çekti nasıl yaptığını görmedim eliylemi yukarıya asılıyor anlayamadım asansör yavaş yavaş yukarıya çıktı sonra kapı kapandı

daha sonra panodan reset atarak asansör normale döndü

ve yağlama bakımlarını yaptı motora yağ ilavesi yaptı

şuanda sorun düzeldi

• quote:

halatların kopması imkansıza yakında sadece 1 halat bile yıllarca taşır asansörü ve 4 halat kullanırız normal bir asansörde diyelimki 4 üde koptu o zaman paraşüt sistemi dediğimiz regülatör gergi halatı devreye girer ve dişliler asansör raylarını sıyırarak tutunur ve askıda kalır.

Galatasaray eski stadında 13 kişi asansör düşmesi sonucu öldü nasıl imkansız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün forum olarak en merak ettiğimiz konulardan biri en başta asansör zaten.
    Biniyoruz yukarı-aşağı işte fazla teferruata gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

quote:

halatların kopması imkansıza yakında sadece 1 halat bile yıllarca taşır asansörü ve 4 halat kullanırız normal bir asansörde diyelimki 4 üde koptu o zaman paraşüt sistemi dediğimiz regülatör gergi halatı devreye girer ve dişliler asansör raylarını sıyırarak tutunur ve askıda kalır.

Galatasaray eski stadında 13 kişi asansör düşmesi sonucu öldü nasıl imkansız ?

Bu sistem bana göre maddi imkanlarını çok iyi olan yerlerde yaşayanların olduğu yerlerdedir.Çoğu basit gibi görünüyor.

• Çalıştığımız sitede asansörler belediye tarafından mühürlendi.Sebebi nedir sizce? Tse belgesi tarzı bir şeyler yazıyordu kağıtta. Hala kullanmaya devam ediyoruz. Çünkü üst katlara araç girişi yok ve ürünleri indirmemiz gerek.

Ayrıca bir gün temizlikci yerleri yıkarken asansörün oraları ıslatmış bende bindim yarıda kaldım.Aşağı doğru sular akıyordu acaba neden kaldı. Sonra elektrikleri kesip yukarıdan el ile kapı hizasına kadar kaldırmışlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaNexxx -- 19 Ocak 2016; 2:17:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ShaNexxx kullanıcısına yanıt
    asansörde eksikler ve kusurlar vardır

• Bizim asansor kut diye calisiyo bir de hizli degil + gece o kut sesi evimize geliyor 4. Kattayiz asansor makinesi catida oldugu icin cok ses

• Acil kurtarma sistemlerinden anlayan var mı acaba? (mikrolift mlks10) Bizim apartmanda bu sistem var ama bir türlü devreye alamadık. Kuran asansörcü ne yazık ki ehil biri değil.
  • Arkadaşlar merhaba.

Asansör bakımına aylık 70 TL ödüyorum. Bu ay asansör cümüz kendi kendine zam yapmış 80 tl olmuş. Sorum şu bu bakımın aylık mı yapılması gerekiyor. 2 ayda bir 6 aylık yada yıllık yapılsa yeterli olurmu. Birde ücret ayda 80 tl nasıl. İstanbul Bahçelievler soğanlı Mh civarında önerebileceğiniz asansör bakım firması varmı.

• quote:

arkadaşlar asansör hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplayacağım
    forum ölmüş galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmystere -- 25 Mayıs 2016; 23:07:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim binanın asansörüde kapıyı kendisi açıp kapıyor devamlı asansörü kullanırkende kapıyı açma ışığı yanıp sönüyor

• Küçüklüğümden beri her taşındiğimiz apartman asansörlüydü hiç korkmam aslında ama rüyalarım nedense asansörü ve korkunç ooluyor

• Otis is the best bana katılıyorsan bu işten anlıyorsun

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt

• quote:

arkadaşlar asansör hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplayacağım

Asansörün ışığı eskiden sürekli yanıyordu. Asansörün mıknatısları ayarladılar. Hızını düşürdüler biraz. Işığıda kapanan yapmışlar. Biz daha kapı açılıp içeriye girip düğmeye basana kadar ışık kapanıyor. Site sakinleri olarak sürekli yansın istiyoruz eskisi gibi. Makine dairesindeki kumanda panosundan ayarlanıyor sanırsam. Nr yapmam lazım ? Bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum.

• Schindler marka asansör bakımını layıkıyla yapan Schindler Türkeli dışında bir firma var mıdır?
  • bizim asansörcü yağ getirmiş.5 lt 3/20 eptus yağ 200tl dedi.kalsın arkadaşım dedim.15 lt 90 lık yağı 100 küsürua satıyolar sanayide dedim bozuldu garibim.elinde patladı:).bu konun açılması iyi oldu.işime yaradı.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.