Şimdi Ara

Samsung S3 Şarj Soketi Bozuldu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
52.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: intercorem

quote:

Orijinalden alıntı: farego

Bataryayı çıkartıp dışarıdan şarj ediyorum ama nereye kadar ?

Sorun halledilebilinir bir şey mi

Usp yi soktum. koku geldi sonrada cızırtı daha da sokmadım sanırım soketin değişmesi gerekiyor. Garantisi yok telefonun.

Herhangi bir tamirci bunu yapar mı peki ?

aynı sorun nokiada olmuştu önceden.telefonun şarj giriş soketi(n73) sorunluydu belli bir meblağ karşılığı sorun halledilmişti.samsungtada yapılacağını sanıyorum.ayrıca merka ettim otg kablo falanmı kullandınız da oldu yoksa kendiliğinden mi?

Öncelikle bilgi için teşekkürler.

Daha önce evde köşede duran bir kabloyu kullandım nokia şarj aletini ama uyuyuyordu eskiden hep bununla şarj ediyordum sıkıntı yoktu ama köşede dura dura tozlanmışmı paslanmışmı telleri nolmuşsa işte.

Bu yüzden kısa devre yaptı takınca hışırtılı bir ses ve koku yaydı..

Size tavsiyem şarj kablosunun ucunu temizleyin kürdanla ve kolanya ile
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ted1Getir

Arkadaslar bende Galaxy S4 var geçen gün denizin kenarına gittik kayalıklara, orda foto çekeyim derken elimden kaydı birikiniye düstü ama birikinti çok küçük bişi telefon kadar hemen aldım çıarkıdm bataryasını, kuruttum kuruttuktan sonra bekledim, taktım bataryayı çalışıyodu sonra ertesi gün şarj olmadı soketi oksitlendi yada dişleri zarar gördü, Bende ne varsa kolonya diş fırcası ile temizledim sonra saf su döktüm minnacık, kuruttum sabaha kadar kurumasını bekledim sabah sarj aletini taktım şarj oldu şuan tatildeyim o yüzden süpürgeyle felan çekemedim. Şimdi Tekrar şarjı bitti taktım şarj etmiyor, Bikere kolonyayı döktüm kendim üfletip kurladım taktıgımda cızırtıladı. ses çıktı. Hemen çıkardım zaten anlık olaydı, Garantisi var ama napcam blmiyom bataryaya felan su girmedi ıslanmadı telefonun içi sadece şarj yeri arızalandı ,?

Benimkinde de cızırtı oldu ses geldi ve yaktım bide sinir olunca panik yaptım daha da zorladım.

Simdi ne durumda ?
  • Bataryayı çıkartıp dışarıdan şarj ediyorum ama nereye kadar ?

Usp yi soktum. koku geldi sonrada cızırtı daha da sokmadım sanırım soketin değişmesi gerekiyor. Garantisi yok telefonun.

• quote:

aynı sorun nokiada olmuştu önceden.telefonun şarj giriş soketi(n73) sorunluydu belli bir meblağ karşılığı sorun halledilmişti.samsungtada yapılacağını sanıyorum.ayrıca merka ettim otg kablo falanmı kullandınız da oldu yoksa kendiliğinden mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: intercorem

quote:

Öncelikle bilgi için teşekkürler.

Daha önce evde köşede duran bir kabloyu kullandım nokia şarj aletini ama uyuyuyordu eskiden hep bununla şarj ediyordum sıkıntı yoktu ama köşede dura dura tozlanmışmı paslanmışmı telleri nolmuşsa işte.

Bu yüzden kısa devre yaptı takınca hışırtılı bir ses ve koku yaydı..

Size tavsiyem şarj kablosunun ucunu temizleyin kürdanla ve kolanya ile

tavsiyenizi dikkate alcam umarım sizde kısa sürede sorununuzu çözersiniz selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intercorem -- 22 Mayıs 2013; 20:17:49 >
  • koku yanik kokusuysa disler arizalanmis olabilir. yani telefoncunun acip bakmasi lazm. eger eger soketin baglandigi dis yanmissa isiniz zor. yedek batarya alir, degismeli kullanirsiniz
  • Arkadaslar bende Galaxy S4 var geçen gün denizin kenarına gittik kayalıklara, orda foto çekeyim derken elimden kaydı birikiniye düstü ama birikinti çok küçük bişi telefon kadar hemen aldım çıarkıdm bataryasını, kuruttum kuruttuktan sonra bekledim, taktım bataryayı çalışıyodu sonra ertesi gün şarj olmadı soketi oksitlendi yada dişleri zarar gördü, Bende ne varsa kolonya diş fırcası ile temizledim sonra saf su döktüm minnacık, kuruttum sabaha kadar kurumasını bekledim sabah sarj aletini taktım şarj oldu şuan tatildeyim o yüzden süpürgeyle felan çekemedim. Şimdi Tekrar şarjı bitti taktım şarj etmiyor, Bikere kolonyayı döktüm kendim üfletip kurladım taktıgımda cızırtıladı. ses çıktı. Hemen çıkardım zaten anlık olaydı, Garantisi var ama napcam blmiyom bataryaya felan su girmedi ıslanmadı telefonun içi sadece şarj yeri arızalandı ,?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maremkurt

koku yanik kokusuysa disler arizalanmis olabilir. yani telefoncunun acip bakmasi lazm. eger eger soketin baglandigi dis yanmissa isiniz zor. yedek batarya alir, degismeli kullanirsiniz

150 ty yaptırdım. yanık kokusu gelmişti evet.
  • quote:

Arkadaslar bende Galaxy S4 var geçen gün denizin kenarına gittik kayalıklara, orda foto çekeyim derken elimden kaydı birikiniye düstü ama birikinti çok küçük bişi telefon kadar hemen aldım çıarkıdm bataryasını, kuruttum kuruttuktan sonra bekledim, taktım bataryayı çalışıyodu sonra ertesi gün şarj olmadı soketi oksitlendi yada dişleri zarar gördü, Bende ne varsa kolonya diş fırcası ile temizledim sonra saf su döktüm minnacık, kuruttum sabaha kadar kurumasını bekledim sabah sarj aletini taktım şarj oldu şuan tatildeyim o yüzden süpürgeyle felan çekemedim. Şimdi Tekrar şarjı bitti taktım şarj etmiyor, Bikere kolonyayı döktüm kendim üfletip kurladım taktıgımda cızırtıladı. ses çıktı. Hemen çıkardım zaten anlık olaydı, Garantisi var ama napcam blmiyom bataryaya felan su girmedi ıslanmadı telefonun içi sadece şarj yeri arızalandı ,?

Benimkinde de cızırtı oldu ses geldi ve yaktım bide sinir olunca panik yaptım daha da zorladım.
  • Benim Telefon daha yeni. 2 haftalık :D 80 TL istediler telefoncuda bakalım garantiye verccem zorlicam biraz
  • quote:

Benim Telefon daha yeni. 2 haftalık :D 80 TL istediler telefoncuda bakalım garantiye verccem zorlicam biraz

İyi istemiş o zaman :) yada sen yakmamışındır. :) grantide yaptır suya dusurdum demede. yagmur falan gelmis olabilir de..

garantide, orj parca takarlar cunku.
  • quote:

quote:

Benim Telefon daha yeni. 2 haftalık :D 80 TL istediler telefoncuda bakalım garantiye verccem zorlicam biraz

İyi istemiş o zaman :) yada sen yakmamışındır. :) grantide yaptır suya dusurdum demede. yagmur falan gelmis olabilir de..

ya zaten suya düştüde hemen aldım bataryaya su girmemişti. sadece sokete su girmiş, aslında temizlesem birazdaha belki olur ama tatilden dönünce hemen garantiye vercem, dicem karadenize gittik şarja taktıgımda şarj olmuyodu. Dicem şimdi aklıma geldi yağmur yağıyodu içine azcık kaçtığından olabiir mi dicem
  • quote:

quote:

quote:

ya zaten suya düştüde hemen aldım bataryaya su girmemişti. sadece sokete su girmiş, aslında temizlesem birazdaha belki olur ama tatilden dönünce hemen garantiye vercem, dicem karadenize gittik şarja taktıgımda şarj olmuyodu. Dicem şimdi aklıma geldi yağmur yağıyodu içine azcık kaçtığından olabiir mi dicem

yagmur suyu tuzlu degil çakarlar :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yagmur suyu tuzlu degil çakarlar :D

heee napcaz o zaman ben sadece şarj olmuyo diyim soket bozuldu derim durup dururken.
  • İnternette videoları varmı temizlemeyle ilgili ?
  • lanet olsun artık s3 ün bu problemine.geçen sene çıktıktan 2 hafta sonra aldım cihazı.hastasıyım elim,ayağım her şeyim ilk 1 sene de sorun cıkartmadı ama haziran bası telefon cok gec şarj olmaya basladı,bunun sonrasında yüksek amperli sarj aletleriyle sarj ettim randıman aldım ama belli bir süre sonra soket tamamen iflas etti ve hiç sarj almamaya basladı.bizim oradaki telefoncuya götürdüm şarj soketini değiştirdim 50 tl ye.düzeldi,sıkıntı yok derken 2 ay sonra yine sarj soketi iptal oldu.işyerinde yan sanayi micro usb,evde original sarj aletiyle sarj ediyorum.problem ne anlamıyorum gitti her 2 ayda bir soket mi değiştireceğiz.
  • Şarj soketi 50-60 a yapılır.devamlı soket bozuluyorsa kendin belirtmişsin yüksek amperli şarj cihazı kullandığını.Bununda etkisi olabilir.V den önemlisi Amper değeridir.şarj cihazına,bataryaya ve hatta sistemede zarar verebilirsin.Diğer yandan sağlıklı şarj kurallarına uyman gerekli.mesela ; şarjda iken telefonu kullanma,uzun saatler şarjda bırakma gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

Şarj soketi 50-60 a yapılır.devamlı soket bozuluyorsa kendin belirtmişsin yüksek amperli şarj cihazı kullandığını.Bununda etkisi olabilir.V den önemlisi Amper değeridir.şarj cihazına,bataryaya ve hatta sistemede zarar verebilirsin.Diğer yandan sağlıklı şarj kurallarına uyman gerekli.mesela ; şarjda iken telefonu kullanma,uzun saatler şarjda bırakma gibi.

Yüksek amperle alakasını olmadığını adım gibi bilirim.

Hep nokia şarjı kullandım, fakat sokete ters soktum teller kısa devre yapmış olabilir diye düşündüm

150 tl ye de yaptırdım

sağlam şimdi çalışıyor çok şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Üründül

lanet olsun artık s3 ün bu problemine.geçen sene çıktıktan 2 hafta sonra aldım cihazı.hastasıyım elim,ayağım her şeyim ilk 1 sene de sorun cıkartmadı ama haziran bası telefon cok gec şarj olmaya basladı,bunun sonrasında yüksek amperli sarj aletleriyle sarj ettim randıman aldım ama belli bir süre sonra soket tamamen iflas etti ve hiç sarj almamaya basladı.bizim oradaki telefoncuya götürdüm şarj soketini değiştirdim 50 tl ye.düzeldi,sıkıntı yok derken 2 ay sonra yine sarj soketi iptal oldu.işyerinde yan sanayi micro usb,evde original sarj aletiyle sarj ediyorum.problem ne anlamıyorum gitti her 2 ayda bir soket mi değiştireceğiz.

Orjinal soket takmamış olabilir.

Benimkinde sıkıntı yok.
  • şimdi yaptırdım soketi telefonu sarja koydum. 8 dakikada yüzde 2'lik artış sergiledi.bozulmadan once daha hızlıydı.garantiye vermeyerek garantiden de çıkarttık cihazı.600 tl veriyor 2.el telefoncular cihaza.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.