Şimdi Ara

MF Mİ TM Mİ NEDEN ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
6.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben mf öğrencisiyim bu sene olmadı ygsden düsük yaptım (ygs1 330 ygs2 336) seneye mf den mi tm den mi girsem çok kararsızım bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?sizde hangisini tercih etmeliyim MF mi tm mi NEDEN?

buna kendim karar vereceğim biliyorum ama sizden sadece öneri almak istiyorum

• öncelikle kendine uygun mesleği belirle.sonra o meslek grubuna göre alanını seç. ama genede bir cevap istiyorsan mf.çünkü mf'den seçeceğin bir bölümün iş olanağı tm'ye göre daha fazladır(genellikle diyorum hemen atlamayın) not = bölüm yazma
  • asıl sorunda orada galiba ben şu mesleği yapmak istiyorum diyemiyorum sınavda elimden geleni yapıp ondan sonra meslek secmek istedim ama bu sene belki böyle düsündüğüm için çalısmadım
  • Başka önerisi olan yok mu ?
  • Aynen öyle, mesleğe göre seçim yap. Meslek belirleyemiyorsan lys fene bak. "Ben bunu yerim" diyebiliyorsan tm'ye hiç bulaşma, kendine güvenemiyorsan edebiyat fene nazaran daha kolay.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendime güveniyorum ama bu sene o kadar çalısmayı bıraktım ki ygs den beri hic bakmadım dersane ev gidip geliyorum devamsızlıgımda suan yettigi için 1 haftadır evdeyim okulada gitmiyorum ama net bir karar veremedigim için çalısma istegimde yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: shush

kendime güveniyorum ama bu sene o kadar çalısmayı bıraktım ki ygs den beri hic bakmadım dersane ev gidip geliyorum devamsızlıgımda suan yettigi için 1 haftadır evdeyim okulada gitmiyorum ama net bir karar veremedigim için çalısma istegimde yok

Kasma Gir TM den çalıs düzenli 1 sene içinde çok rahat hukuk kazanırsın veya pdr
  • bi ara hukuk düsündüm ama cevremdekiler bir sürü avukat var o işler kolay deil deyip kafamı cok karıstırdılar
  • Madem kendine güveniyorsun, 2014 Lys'ye kadar uzun bir zaman var, bölüm değiştirme ve çalışmaya başla. Uğraştın uğraştın, baktın olmuyor kasım-aralık gibi değiştirirsin bölümünü. Biz tm'ciler "edebiyat zor hayatta bitiremezsiniz" diye abartmayı seviyoruz ama aslında düzenli çalışmayla 1-2 ay ömrü var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MF yapamıyorsan mecbur tmye gideceksin.. zaten genelde de öyledir çoğu öğrenci mfci başlar tmci bitirir...
  • söylediğini yaparsam sence o bana çok büyük moral bozuklugu olmaz mı sonucta 2.darbeyi almıs olacagım tm kasarsam ankara hukuk yada odtu işletme düsünüyorum ama buraları kazanmak hem zor hemde ben buraları kazanamazsam bundan asagı bi yer tercih etmek istemiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.