Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (652. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
294
Favori
1.547.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Halihazırda 2009 model Citroen c4 1.6 hdi araç kullanmaktayım.
    2014 1.6 e-hdi Peugeot 308 Allure araç almayı düşünüyorum ve siz kullanıcılara danışmak istedim. 60bin tl civarına alabileceğim bu araç hakkında yorumlarınız ne olur beyler? Sizce kendi aracımın üzerine 25-30 bin lira daha verip peugeot ya geçmeli miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgeturk B kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen bi 3-4 litrelik yer kalmistir ancak 17 lt lik depo 18-20 bin km gittiginden 10 litre ile yaklasik 10-12 bin km gidilir uyariyi 2400 km kala verdigi icin sikinti olacagini snmiyorum. Her bakimda 10lt eklenir gerekirse 15 eklenir uyari verirse ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: santakunta

Güle güle kullan.Total 0*30 ineo yağ kullanınca motor sesi, çekiş ve yakıt tüketiminde ne gibi fark oldu acaba. Bİrde yağ açık şekilde varilde mi yoksa plastik 4 litrelik bidonda mı merak ettim. Yağı sizmi götürdünüz yoksa serviste var mı. İyi günler

Tesekkurler.

Fabrikada konan yagda total 0/30 ineo first oldugundan hicbir degisim olmadi.

Yag 1litrelik ve 5litrelik bidonlarda satiliyor. Totalde varil pek olmaz. Bana 5 litrelik bidondan gozumun onunde acilarak 4 litre konuldu. 4 litrelik fiyati odedim.

• draggar D kullanıcısına yanıt
    Klima sesi ugultu seklindeydi. Bakimda gosterdim. Travers ve klima kompresoru carsamba gunu degisiyor.

• ampul_patlatan A kullanıcısına yanıt
    Klima uğultusu bendede var,gaza bastıkça artıyor.Vooov diye.Servise göstermelimiyim

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Baska araca binerek de ses dinledik. Benim aractaki bariz fazlaydi. Usta da duyunca araci lifte aldi ve alttan kompresorun oldugu yerden de sesi dinledi ve kompresor degisimi gerektigini soyledi. Parca 2 haftada geldi. Carsamba degisecek.

Sunu da belirteyim; sonradan olusan bir ses degil. Aldigimdan beri vardi, belki birazd daha azdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ampul_patlatan -- 10 Temmuz 2016; 19:51:19 >
  • ampul_patlatan A kullanıcısına yanıt
    Bende göstereyim o zaman

• Arkadaşlar, depoya 160 liraya doldurdum. Litre fiyati 3,81 tl.
    300 km lik bir uzun yolda klima hep açık tam olarak 80 küsür tl yaktı. Yanı 25 kuruş gibi yakti.Yol bilgisayarı da doğru gösteriyor. 6.3 lt. Yazıyordu...
    i 30 dizel otomatik de aynı yolu benden daha hızlı ve dolu olmasına rağmen( 62 bin km de ) 4,8 litre ortalama ile tamamladı. i30 un fabrika verileri bizim 308 den fazla ama en azından gerçekçi imiş.İnşallah şu rodaj mi her ne ise dogrudur da şöyle bi kaç bin km de şu ütopik fabrika verilerine yaklaşır benim 308.

Sayın hocam selamlar, klima sanırım sizde memnuniyetsizlik verici seviyede,fakat su an ben aynı durumda değilim,belki aracımız aynı klima ugultusuna sahiptir ama benim durumu acikliyorum,ugultu ya da vinilti dusuk viteslerde oluyor,hatta araca himbillastirip kalkışlarda falan agirlastiriyor,ama otobanda 130 la falan giderken açtım,oyle uyuz bir sesi olsa çoktan servise gitmistim,aracin ses yalıtımında iyi bence inanın hiç rahatsız olmadım şimdiye kadar,bu hafta bindiğinde kontrol edicrm dikkat edicrm nolacak bakalim

Gaz pedalı titremiyor,o konuda netim,sadece kalkışta tepkim agirlasiyor klima acikken

• chesteren kullanıcısına yanıt
    Motor yakıt çekiş aynı,kasa konfor işçilik ve yaş değişecek,30 lira fark için blue hdi dusun hocam olmadı,gerci ben dizelci değilim ama...seçim senin

• quote:

Orijinalden alıntı: Gezgin3453

Merhabalar
    Aracimi (1.6 bluehdi eat6) 30 bin bakimini haziran ayi ortalarinda yaptirdim. By gunde aracim 1 yasini doldurdu.
    1 senelik karnesi
    Yakit 10 (istanbulda ortalamam 5.6)
    Ariza 8 (garantiden sinyal kolu degosti)
    Surus 10 ister sert ister sakin kullan surusu bit harika.
    Otomatik vites 9 2.ve 3. Vites gecis yaziliminda biraz calisilmasi lazim. Genede harika.
    Active paket 8 aldigimda otomatik Klima active de yoktu. Eksikligini hissesiyorum.
    Iklimlendirme uzmani olarak devamli ayariyla ugrasmak sikintili.

Sonic verdigim 68500 tlyi helal ediyorum.
    10 temmuzda 12000 km lik avrupa seyahatine cikiyoruz. Bir sinavda orda verecek. Dondugumde yakit performs bilgilerini paylasacagim.
    Simdiden herkesin Ramazan bayramini kutlarim.

30 bin bakımını hangi serviste ve ne kadara yaptırdınız acaba.

• reco038 R kullanıcısına yanıt
    Servis ile görüştüm ve ctesi gününe randevu aldım.

Büyük ihtimalle garanti kapsamında bilya değişimi olacak....
  • http://otomobil.haber7.com/otomobil/haber/2039601-peugeot-modelleri-gercekte-ne-kadar-yakiyor

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

Dizelde 1.7, benzinli de 2.0 Lt fark çıkmış. Bence bu farklar hiç de az değil. Gerçi 1.2'nin verisini yanlış girmişler, ortalama 4.9 görünüyordu katalogda, burda 4.6 girmişler. dizelde de aynı durum var mı bilmiyorum.

Madem gerçek değerler farklı oluyor neden fabrika verisi diye daha düşük miktarları verirler ki???

Darısı diğer firmaların başına..

Bu arada benim ortalama 6.0 benden daha çok yakmışlar

• Aracım bugün itibariyle 10.000 KM'yi geçti. Yalnız aracımın ortalama tüketimini görmek için en sağda yer alan sayacı sıfırlamayı düşünmüyordum ancak km 9999'a gelince durdu. sanırım daha da ileri gitmiyor.

Şimdi acaba bu kısmı hiç sıfırlamasam km takılı kalsa bile bana gerçek verileri verebilir mi yoksa sıfırlamak zorunda mıyım?
  • Arkadaşlar 780 km ilk bayram dönüş yolunda ortalama yakıt tüketimi 100 km de 3.8 lt. Aracım dizel otm. 2000 km de, yolun yaklaşık 150 km si kısa mesafe, bayram ziyareti vs. Bagaj full dolu, iki yetişkin iki çocuk. Dönüşte 90-110 km arasında kullandım, ara ara genelde sollamalarda 130-140 ları da gördüm. Benzinli bir araçtan sonra neredeyse tek kişilik otobüs bileti fiyatına ailecek eve dönmek çok iyi oldu. Sanırım normal kullanımda akıcı trafikte 308 den daha ekonomik araç yoktur.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

• quote:

Orijinalden alıntı: ampul_patlatan

Baska araca binerek de ses dinledik. Benim aractaki bariz fazlaydi. Usta da duyunca araci lifte aldi ve alttan kompresorun oldugu yerden de sesi dinledi ve kompresor degisimi gerektigini soyledi. Parca 2 haftada geldi. Carsamba degisecek.

Sunu da belirteyim; sonradan olusan bir ses degil. Aldigimdan beri vardi, belki birazd daha azdi.

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Klima uğultusu bendede var,gaza bastıkça artıyor.Vooov diye.Servise göstermelimiyim

quote:

Orijinalden alıntı: memurpower

Sayın hocam selamlar, klima sanırım sizde memnuniyetsizlik verici seviyede,fakat su an ben aynı durumda değilim,belki aracımız aynı klima ugultusuna sahiptir ama benim durumu acikliyorum,ugultu ya da vinilti dusuk viteslerde oluyor,hatta araca himbillastirip kalkışlarda falan agirlastiriyor,ama otobanda 130 la falan giderken açtım,oyle uyuz bir sesi olsa çoktan servise gitmistim,aracin ses yalıtımında iyi bence inanın hiç rahatsız olmadım şimdiye kadar,bu hafta bindiğinde kontrol edicrm dikkat edicrm nolacak bakalim

bende servise göstereceğim bugün kullandığımda ses daha barizdi, hani işin doğrusu markası modeli ne olursa olsun 2015 model arabada böyle can sıkıcı şeyler olmamalı -ki aynı markanın 2003 modelinde böyle bir şikayet yoktu.

bu arada yakıt 3.9 falan ortalama tutturanlara hayret ediyorum açıkçası
    ben kocaeli-izmir yaptım ortalamam 6.1 lt.(kocaeliden izmire giderken 14 saatte gittim bayram trafiğinde onun ortalamasıda 6.5lt) hani tamam öyle 100-110 gitmedim ama normal hızlarda seyir ederken de tüketim öyle çok düşmüyor. aisin şanzıman yakıtta pek cimri değil bence. a tabii ben 1.6 307 sw 55 lt. depo ile 520km bile görmedim (510-15 gibi) ona nazaran çok iyi ama inanılmaz da değil.

şimdi birde kemer ikaz sesi çıkmıyor arabanın yazılımsal bir şeymiş o da yapılacak.

bundan böyle yeni kasa bir araç çıktığında 3 yaşını doldurup makyaj görmeden o aracı almam.

bakalım klima için ne olacak durum

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    Bende sesvise gidecem galiba ses cok rahatsiz edici olmaya basladi sanki devrini almamis motor gibi bir ses uzun yolda kafami patlatti

• Teach39 T kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün karabükden konyaya .karabükde fulledim sonra konyada tekrar fullediğimde 85 tl işe doldu.kmyi sıfırlamıştım tam 506 km gösteriyodu.Yol blgisayarı 4.3 idi. Araç 23000 de darısı başınıza. Genelde 109 km hız ile 2000 devir altı gitmeye çalışırım ancak basıncada çok farketmiyo 4.7 veya 4.8 oluyo..Aracım otomatik

• Tatil yolunda elde ettiğim tüketim değerleri şu şekilde oldu (link my peugeot uygulamasından aldım verileri) :

mesafe ort. hız tuketim(lt/100km)
    265.9 km. 105 km/h 4.4
    (200 km otoban 65 km duble yol)
    ------
    153.3km 119 km/h 5
    (Tamamen otoban 140-150 den aşağı dusmedi)
    --------
    129.8km 65km/h. 4.9
    (Zonguldak bartin arası sürekli rampa inip çıktım )
    -------
    25 km. 17.6km/h. 8.9
    (Yoğun ilçe trafiğinde sürekli dur kalk 3. Vitesi cok az gordüm)

Genel swyehat ortalaması 890 km yol 5lt/100km ortalama tüketim. 900 km olduğunda kırmızı ışık yandı. Şimdi tekrar depoyu fulleyip bir de Depo hesabı yapacağım bakalım yol bilgisayarı ile fark var mı diye.

Sonuç olarak verdiği performansa göre tüketim gerçekten çok iyi. Yüksek hızlarda bile aşırı derecede yakıt tüketimi olmuyor. Benzinli arabada gaza basmaya korkuyordum. 110 km hızı geçmeden düz yolda giderek çok rahat 4 lt/100 km altı tüketim görülebilir ama katalog değerleri tamamen bir hayal bence.

Edit: depoyu fulledim 48 lt aldı 910 km yol yapmışım depo hesabına göre 5.27 lt/100km. 5 olan tüketim şehir içi kullanımdan sonra yol bilgisayarına göre en son 5.1lt/100km oldu. Depo ölçümü ile yol bilgisayarı arasında %3 luk bir fark var bu da normal bir değer bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shamsheytani -- 11 Temmuz 2016; 22:41:41 >

• 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.