Şimdi Ara

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.542
Cevap
61
Favori
1.336.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: msunlu

quote:

Orijinalden alıntı: sakkin

2008 polo aldım bir önceki sayfada sizlerle paylaşmıştım. Birkaç sorum olacak. Aracıma kasko yaptırdım Anadolu Sigortan . 250 Tl. gibi ucuz veren vardı ama benim tercihim Anadolu oldu.Yinede güvenlik için alarm, baston kilit vs. gerekli olurmu. Arabada immobilizer varmı daha tam bilmiyorum teknik detayları . Ayrıca Torpidoyu , lastikleri, dış yüzeyini nasıl temizlemeliyim.Hangileri zarar vermez ve iyisidir.

hayırlı olsun aracınız..
    araç güvenlik sistemlerinde şu anda immobilizer sadece çalınma süresini uzatıyor ve hemen hemen her araç çalınabiliyor. bmw,reno,volvo,vw,toyota vs.. farketmiyor yani. aracın içine girip çalıştırmaları 2, en fazla 3 dk sürüyor. bu yüzden baston kilit en mantıklısı çünkü caydırıyor ve uğraşmayıp başka araç çalıyorlar. aracınızda immobilizer var bu arada. temizlik konusuna gelince aracın iç temizliğinde torpido sütü adı altında satılan veya benzer ürünlerden kullanmamanızı tavsiye ediyorum çünkü yazın güneş vurunca veya kışın kalorifer ile ısınınca ön camda yağlı bir tabaka bırakıyor. lastikler çok da önemli değil, parlatıcı kullanabilir, arap sabunu sürebilir, kola süt karışımı da kullanabilirsiniz. dış yüzeyi için de eğer aracınızda çizikler yok denecek kadar azsa ya da boya koruma yaptırmışsanız fırça ile yıkatmayın, bıcı bıcı lara girmeyin.

Dh de ve hepsiburada dan belirtiğiniz torpido sütlerini araştırıyordum. Marka olarak Meguiars deniyor.Ürünlerini tavsiye edende var etmeyende. Benim emektar 92 şahinimde vazelin sürer mis gibi yapardım. Kalitesiz zarar verecek ürün kullanmak istemiyorum .Eğer dediğin gibiyse almakdan vazgeçiyorum. Lastiklere de arap sabunu gayet yeterli geliyor. Baston kilit caydırıcı bencede. Teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

quote:

2008 polo aldım bir önceki sayfada sizlerle paylaşmıştım. Birkaç sorum olacak. Aracıma kasko yaptırdım Anadolu Sigortan . 250 Tl. gibi ucuz veren vardı ama benim tercihim Anadolu oldu.Yinede güvenlik için alarm, baston kilit vs. gerekli olurmu. Arabada immobilizer varmı daha tam bilmiyorum teknik detayları . Ayrıca Torpidoyu , lastikleri, dış yüzeyini nasıl temizlemeliyim.Hangileri zarar vermez ve iyisidir.

hayırlı olsun aracınız..
    araç güvenlik sistemlerinde şu anda immobilizer sadece çalınma süresini uzatıyor ve hemen hemen her araç çalınabiliyor. bmw,reno,volvo,vw,toyota vs.. farketmiyor yani. aracın içine girip çalıştırmaları 2, en fazla 3 dk sürüyor. bu yüzden baston kilit en mantıklısı çünkü caydırıyor ve uğraşmayıp başka araç çalıyorlar. aracınızda immobilizer var bu arada. temizlik konusuna gelince aracın iç temizliğinde torpido sütü adı altında satılan veya benzer ürünlerden kullanmamanızı tavsiye ediyorum çünkü yazın güneş vurunca veya kışın kalorifer ile ısınınca ön camda yağlı bir tabaka bırakıyor. lastikler çok da önemli değil, parlatıcı kullanabilir, arap sabunu sürebilir, kola süt karışımı da kullanabilirsiniz. dış yüzeyi için de eğer aracınızda çizikler yok denecek kadar azsa ya da boya koruma yaptırmışsanız fırça ile yıkatmayın, bıcı bıcı lara girmeyin.

Dh de ve hepsiburada dan belirtiğiniz torpido sütlerini araştırıyordum. Marka olarak Meguiars deniyor.Ürünlerini tavsiye edende var etmeyende. Benim emektar 92 şahinimde vazelin sürer mis gibi yapardım. Kalitesiz zarar verecek ürün kullanmak istemiyorum .Eğer dediğin gibiyse almakdan vazgeçiyorum. Lastiklere de arap sabunu gayet yeterli geliyor. Baston kilit caydırıcı bencede. Teşekkür ederim.

Kesinlikle o sütlerin hiç birini kullanmayın. Zaten o kasa pololar da kullanılan plastikler sert yapıda sadece suyla silseniz yeterli olur. Birde diğer dikkat edeceğiniz konu aracın havalandırmalarına takılan kokulardan takmayın. Herhangi bir akmada komple bütün plastiklere zarar veriyor.
  • POLO 3 trendlıne-comforlıne-hıghlıne olarak sıralanır
    LPG sıkıntısı cekmezsın uyumludur atıker onerırırm
    1.4 16v 75 bg dır araclar
    ancak hıghlıne modelı 100bg dır ve dıgerlerınden artı olarak dıjıtal klıma ve sunroof ozellıgı vardır zaten hıghlıne kendını bellı eder alacaksan hıghlıne al derım cok memnun kalırsın satarkende zorlanmazsın
  • Sayın polo kullanıcıları polocu olmam için yardımınıza ihtiyacım var;
    2006 model 48 bin kmde trendline polo alıcam gibi,araç gri renkte.
    Bu modellerin hepsinde ABS varmıdır,Abs olmayan modelleri de varmıdır?
    ARacın şehiriçinde yakıt tüketimi nasıldır?(izmir şehiriçinde kullanıcam)
    Motor LPgye uyumlumudur?( çok sıcak bakmıyorum lpgye)
    Arcın bariz kronik sorunları varmıdır? kullanımı nasıldır?
    Fiyat olarak 19-20 bin aralığı uygunmudur? aracın piyasası nedir?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..
    sayenizde bende polocu olabilirm..
  • arkadaşlar araçlarınızın yakıt durumları nasıl????

2005 basicline brc lpg ile 200 kr yakıyor kilometrede.. 2000-2500 devirde sakin kullanıorum aracı.. genelde benim gaz deposu 81.15 tl ye fullenior ses geldiğinde daha fazla gaz bastırmıyorum.. 35.45 lt gaz almışım.. gazı opet aygaz kullanıorum..

400-420 km arası yol gidebiliyorum şehir içi.. 200 kr yakıyor..
  • bence aracınız cok yakıyor ama kıs sartlarından normal sımdılık yaz gelınce havalar duzelınce 10krş daha duser dıye tahmın edıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

Sayın polo kullanıcıları polocu olmam için yardımınıza ihtiyacım var;

2 hafta önce 2008 model aldım Trendline 1.4 . Kime gösterdiysem başını ağrıtmaz çok iyi tercih denildi. Çok fazla benzin tüketimi olmadığı söylendi. Hafta sonları kullanıcı olduğum için
    Lpg bende düşünmüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

Sayın polo kullanıcıları polocu olmam için yardımınıza ihtiyacım var;

2 hafta önce 2008 model aldım Trendline 1.4 . Kime gösterdiysem başını ağrıtmaz çok iyi tercih denildi. Çok fazla benzin tüketimi olmadığı söylendi. Hafta sonları kullanıcı olduğum için
    Lpg bende düşünmüyorum.

Bende de 2008 otomatik trendline var.Benzin konusunda çok umutlu olma, baya iyi yakıyor.Gerçi bende lpg karşıtı bir adamım ama benzinci ile kanka olmuş durumdayım ...
  • polo aracıma lastık alcam onerecegınız lastık var mı veya lınk varsa yardımlarınzı beklıyorum
    185.55.14 :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslanmx

polo aracıma lastık alcam onerecegınız lastık var mı veya lınk varsa yardımlarınzı beklıyorum

aynı ölçülerde Lassa İmpetus2 kullandım.
    sert bir lastik, yol tutuşu fena değil ancak kalkışlarda çabuk patinaja düşüyor.

daha yumuşak bir lastik ile daha iyi yol tutuş elde edilebilir ancak lastiğin de daha çabuk bitmesi demektir.

aslında continental tavsiye edebilirim sana. ondan memnun kalmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deprokef

quote:

6n2 kasa polom var onunde 16v yazısı yok nerden temın edebılırız veya onune GTI gıbı nasıl nerden yaptırabılırız
    aracıma bu arada sustalı anahtar yaptırdım 50tl ye batıkent de

iki gun once aldim .2001 6n2 highline .. Bende dusunuyorum gtı yazisi ..aksesuar satan yerlerde vardir heralde

eger bulursanız ve alırsanız bıze de bılgı verırsenız sevnırz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

polo aracıma lastık alcam onerecegınız lastık var mı veya lınk varsa yardımlarınzı beklıyorum

aynı ölçülerde Lassa İmpetus2 kullandım.
    sert bir lastik, yol tutuşu fena değil ancak kalkışlarda çabuk patinaja düşüyor.

daha yumuşak bir lastik ile daha iyi yol tutuş elde edilebilir ancak lastiğin de daha çabuk bitmesi demektir.

aslında continental tavsiye edebilirim sana. ondan memnun kalmıştım.

sıze bı kac lınk gonderıyım bakarsanız ve yorum yaparsanız sevnırım 185 55 14 arıyorum pıyasada cok az 185 60 14 alsam sıkıntı yasarmıyım ??

http://www.lastikjantdunyasi.com/Starmaxx-Lastik-1855514-80H-ST732,PR-809.html
    http://www.ideallastik.com/lastik_arama?mrk=-1&tbn=185&ynk=60&cp=14&lt=0&at=-1
    http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=100
    http://www.lastikturk.com/185_55_14_Kumho_KU31_lastik_168.html
    http://www.lastix.com/?urun-3168-NANKANG-XR-611---185-55-14-DortMevsim-80H-Oto-Lastik.html
    http://lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=3190
  • valla bana sorarrsan lastik işinde ucuza kaçma.
    çünkü onun üzerinde yürüyeceksin ve frene bastığında seni durduracak tek şey o lastik.
    aracın diğer parçalarında yan sanayi kullan, muadil ürün kullan, çakma ürün kullan, ucuz ürün kullan ama lastikte kalite kullan derim ben.

maalesef 55 yanak performans grubuna girdiği için fiyatı yüksek.
    60 yanak alırsan direksiyonu çevirince çamurluğa sürtme durumu oluyor.
    çünkü her markanın yanak genişliği eşit değil.
    mesela dunlop'un 55 yanaklı lastiğinin yanak yüksekliği ile michelin 55 yanak lastiğin yanak yüksekliği aynı değil.
    dolayısıyla 60 yanaklı bir lastik alırsan çamurluğa sürtme durumu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

valla bana sorarrsan lastik işinde ucuza kaçma.
    çünkü onun üzerinde yürüyeceksin ve frene bastığında seni durduracak tek şey o lastik.
    aracın diğer parçalarında yan sanayi kullan, muadil ürün kullan, çakma ürün kullan, ucuz ürün kullan ama lastikte kalite kullan derim ben.

maalesef 55 yanak performans grubuna girdiği için fiyatı yüksek.
    60 yanak alırsan direksiyonu çevirince çamurluğa sürtme durumu oluyor.
    çünkü her markanın yanak genişliği eşit değil.
    mesela dunlop'un 55 yanaklı lastiğinin yanak yüksekliği ile michelin 55 yanak lastiğin yanak yüksekliği aynı değil.
    dolayısıyla 60 yanaklı bir lastik alırsan çamurluğa sürtme durumu var.

anladım o zaman ısımı garantıye alıp 55 almak an mantıklısı
  • quote:

normalde pololarda orjinal 185/60/14 tür ama arabanız kaç model bu arada ben bridgestone turanza er300 aldım yeni taktırdım şu an itibarıyla memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan4252

quote:

normalde pololarda orjinal 185/60/14 tür ama arabanız kaç model bu arada ben bridgestone turanza er300 aldım yeni taktırdım şu an itibarıyla memnunum.

2000 model hıghlıne arac 60 da surtme fln yol tutusu nasıl 55 e gore ve yol sesı hangı lastık markaları almaz
    fıyat olarak uygun olan petlas ve starmax var 110-120 tl cıvarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan4252

quote:

2000 - 2001 ara kasaların orjinal lastik ebadı aşağıdaki gibidir.

195 - 45 - 15
    185 - 55 - 14
    175 - 65 - 13

2002 sonrasında standart lastik 60 yanak olarak geldi.

ara kasa kullananlar depo kapağına bakabilirler. orjinal lastik-jant ölçüsü orda yazılı.
  • Ben 1 ay önce Michelin energy aldım.Genel anlamıyla memnunum.eski lastiklerim MATODOR du.Onlardan sonra michelin inanılmaz geldi. Tanesi 150 liradan 600 lira ödedim.Biraz pahalı ama lastik çok önemli bence değer. lastik ölçüm 185-60-14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 7 Şubat 2012; 8:05:47 >
  • - 185-6-14 ün sürtme yapacağını düşünmüyorum (185*0.6= 111 , 185*0,55= 101,75 mm yapıyor bu da yarıçap üzerinden olduğu için lastikte toplam 185 mm yapar ki çok büyük bir etki yapacağını düşünmüyorum)
    - orjinal ölçüsü @öner'in dediği gibidir.
    - ben 185-55-14 kullandım, kumho spt almıştım fakat memnun kalmadım, sessiz bir lastik istiyorsanız nokian bakın derim, michelin energy serisi de sessizdir.
    - DİKKAT! : 185-55-14 az satılan bir lastik olduğu için mutlaka tarihine bakın (kumho aldığımda michelinde vardı fakat 2007 üretimiydi)
  • herkese merhaba bende atanıza yeni katılanlardanım,
    2004 polo basicline 1,4 75hp aracı alalı 15gun oldu hemen lastikleri degistirdim michelin 185/60/14 sanırım h serisiydi
    660tl verdim(g-h serileri falan oluyormus)
    1yıllık yol yardım hizmeti veriyorlar
    satıcı bayag bi anlattı yol yardımı alırsınız
    aracınız cekilir size baska arac verilir
    eger uzun yoldaysanız ya sizi gideceginiz yere gonderiri ucak /tren/otobus farketmez
    ya da istediginiz bir otelde konaklarsınız dedi ama tabi uygulamada ne kadar dogrudur bilemem
    ÇOK ÖNEMLİ olan şey lastikte birazcık paraya kıymaya çalışın ve lastiğin yanak kısmında bulunan uzuuuun rakamların en sonuncasına bakın
    son dort hane lastiğin üretim tarihini verir mesela 4611 ile bitiyorsa 2011in 46. haftası üretilmiştir.eğer saklama sartlari uygun degilse lastik hemen aşınır bundan sebep bazı yerlerde heryonuyle aynı olan alstıklerı daha ucuza alırsınız cunku uretim tarihi eskidir.
    birde aklınızda buklunsun kış lastigi yaz lastigi olan avrsa bunları istiflerken yanakları ustuste gelecek bicimde koymayın yoksa lastık hemen pert olur
    lastiklerim altına bir tahta koyun ve lastikleri dik bicimde muhafaza edin ,selamlar
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.