Şimdi Ara

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (91. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.542
Cevap
61
Favori
1.337.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aile otosu istiyorsanız arkadaşların dediği gibi. sedanlara bakın.
  • aslında megane sedanda olabilir arkadaşlar amaçok çabuk dağlıyo gecen komu aldı 0 2009 model eski kasa 4 gün geçmedi direksyonu çeviriken sanki araba nın motorundan parçalar kırılıyo kat kut ses geliyoo

corolla sedan olurmu !
  • selam arkadaslar:
    acil cevap lazım ben 97 polo klasik sedan buldum fiyatı uygun ama araç 232 binde ne diyorsunuz alma konusunda fikriniz nedir
  • polo klasik güzel arabadır. ancak burada kimse size alın ya da almayın demez. bir servisine götürün motoruna baktırın motoru %kaç performans veriyor ona göre kararınızı verin. 232000km eğer bakımları sekteye uğramış ya da dikkat edilmemişse arabaya zarar verebilecek bir km.
  • Bakımlı bile olsa 232bin çok km.
    Fiyatı çok mu makûl ki almayı düşündün?
    Daha az km yapmış araç bulunur.
  • Selam arkadaşlar. Ben de kısmetse polo almayı düşünüyorum. Benim almayı düşündüğüm araç
    polo 1.4 basicline 2004 model
    100 bin kilometre
    manuel
    benzinli
    metalik renk temiz ve kazasız bir araba.
    Bu araba için son fiyat 17.000 tl istediler.Fiyat nasıl? Bana yüksek geldi.
    Bir de polonun bu modelini önerirmisiniz?
    Herkese saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Bakımlı bile olsa 232bin çok km.
    Fiyatı çok mu makûl ki almayı düşündün?
    Daha az km yapmış araç bulunur.

Araca iyi baktıktan sonra 700bin km'de gider 800bin km'de. Km'si fazla mantığını çıkaralım önce bir aklımızdan. Sana göre herşeyi km ise, 180 bin yaptırsın sahibi sana onu Elbette motor aşınmıştır. Zaten bu tip araçların fiyatıda makul olur bana göre. Bence kapı kenarlarını, kapılar açıldıktan sonraki dış iskeletini inceleyin aracın. Çürüme varmı vs. Sonrasında tabiki iyi bir ustaya göstermek. Ancak ne olursa olsun, bahsettiğim yerlerde çürüme vardır az çok bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 8 Ağustos 2009; 6:15:59 >

• merhaba arkadeaşlar ben yeni üye oldum böyle sitelerden heberim yoktu.arabalar hakkında ve mator aksamından anlamıyorum.ve fazla kazıklanmaak istemiyorum.yardımcı olursdanın sevinirim.benim 98 model polo clasik rabam var.aracım yavaşlayınca ve durunca stop ediyor.hızlı gittigim zaman kırmızı işigi görüyorum ayagımı gazdan çekince yavaşlıyor ve stop ediyor.bu arızayı biliyorsanız yardımınızı beklerim.teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geranimo80

Selam arkadaşlar. Ben de kısmetse polo almayı düşünüyorum. Benim almayı düşündüğüm araç
    polo 1.4 basicline 2004 model
    100 bin kilometre
    manuel
    benzinli
    metalik renk temiz ve kazasız bir araba.
    Bu araba için son fiyat 17.000 tl istediler.Fiyat nasıl? Bana yüksek geldi.
    Bir de polonun bu modelini önerirmisiniz?
    Herkese saygılar

Fiyatı yüksek gibi ben 3 ay önce 2007 polo trendline benzinli 32000 km'de 19500TL ye almıştım bilginiz olsun.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celal kutluer

merhaba arkadeaşlar ben yeni üye oldum böyle sitelerden heberim yoktu.arabalar hakkında ve mator aksamından anlamıyorum.ve fazla kazıklanmaak istemiyorum.yardımcı olursdanın sevinirim.benim 98 model polo clasik rabam var.aracım yavaşlayınca ve durunca stop ediyor.hızlı gittigim zaman kırmızı işigi görüyorum ayagımı gazdan çekince yavaşlıyor ve stop ediyor.bu arızayı biliyorsanız yardımınızı beklerim.teşekkürler.

Aynı sıkıntıyı kendi aracımda da yaşıyordum, bende de 98 model polo classic vardı
    2 sebep olabilir:

1)Klima çalıştığı için arabanın devirden düşüp stop etmesine sebep oluyor olabilir.
    2)Kelebek boğazı kirlenmiştir/tıkanmıştır.

• mrb arkadaslar 97 model polo hb aracımın devir rölantisi kendiliginden yükseliyo bunun nedeni ne olabilir(ama herzaman deil anlamadım gitti)bilen bi abimiz varsa yardımcı olursa cok sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lebronn06

mrb arkadaslar 97 model polo hb aracımın devir rölantisi kendiliginden yükseliyo bunun nedeni ne olabilir(ama herzaman deil anlamadım gitti)bilen bi abimiz varsa yardımcı olursa cok sevinirim..

Yukarıdaki açıklamam senin için de geçerli.
    Sorunun kelebek boğazı kaynaklı olma ihtimali oldukça yüksek.
  • 2006 Polo...

- Fren performansı konusunda fikirlerinizi alabilirmiyim. Özellikle araçta 4-5 var iken frenlerin çok iyi değilmiş gibime geliyor. veya bende bir sorun olabilir.
    - Klimayı açınca araç ciddi olarak çekişten düşüyor. Bunun bir çaresi varmıdır ?
    - Ş.İ 50 TL lik benzinle 200 Km yol yapabiliyorum. Yorumuz...

Teşekkürler...
  • 2002-2003 sonrası pololarda bildiğimiz trendline, comfortline ve highline donanımlarına ek olarak yer alan primeline ve basicline versiyonlarının ne özelliği vardır? 2000-2002 arasında En düşük abs olmayan trendline idi. Basicline ve primeline ondan daha da mı düşük donanıma sahip?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhyen

2002-2003 sonrası pololarda bildiğimiz trendline, comfortline ve highline donanımlarına ek olarak yer alan primeline ve basicline versiyonlarının ne özelliği vardır? 2000-2002 arasında En düşük abs olmayan trendline idi. Basicline ve primeline ondan daha da mı düşük donanıma sahip?

Basicline en düşük donanımlısı.
    Pirimline de trendline'nin bir üstü.

Her modelde tüm versiyonlar yok. Şu an mevcut kasada basicline yerine en düşük trendline var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 19 Ağustos 2009; 23:49:06 >
  • Hocam trendline ile comfortline'ın en belirgin farkları abs, 4 disk fren benim bildiğim. Trendline'dan daha düşük olan basicline'ın ne eksiği var mesela? Trendline'da öyle ahım şahım ne varki bunu da eksiltmişler? ayrıca anladığım kadarıyla Primeline Comfortline ile Trendline arasında. Bunların biliyorsanız eğer farklarını kabaca söyler misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhyen

Hocam trendline ile comfortline'ın en belirgin farkları abs, 4 disk fren benim bildiğim. Trendline'dan daha düşük olan basicline'ın ne eksiği var mesela? Trendline'da öyle ahım şahım ne varki bunu da eksiltmişler? ayrıca anladığım kadarıyla Primeline Comfortline ile Trendline arasında. Bunların biliyorsanız eğer farklarını kabaca söyler misiniz?

trendline ABS liydi, basiclinede ABS yoktu.
    Pirimline ile comfortline arsındaki farkı tam bilmiyorum.

2. el ilanlarda özelliklerine bakarsan birkaç tanede netleştirirsin.
  • Ben 2000-2002 arası ara kasada trendline olup ABS olanını görmedim ama heralde sonraki modellerde getirildi.
    Bu arada satıcılar kendi araçlarının özelliklerini bilmiyorlar pek
  • merhabalar, aracım şu an 1200 km.de filan..
    geçen hafta istanbula gittim ve geldim, 100 ytl benzin ile, 490 küsür km gittim, 2 saate yakın köprü trafiğinde oyalanmama rağmen.
    yani 0.2 lira filan yaktı. TEM.de 110 -120km ile gittim. devir 4bine yakındı. bazen 140 ile gittim bi süre.

demek ki benzin 3.3 ytl değil de 3ün altında olsa 0.17 yakacak.

sizce yeni araba için normal mi 0.2 şehirlerarası. benzin fiyatlarının da uçuk olduğunu düşünürsek??

araç: 2009 vW polo benzinli trendline 1.4i + 80HP

quote:

Orijinalden alıntı: mllm

quote:

Orijinalden alıntı: Galthor

ya 2009 model 450 km.de polom varr 1.4 trendline benzinli... günde 10km yapıyorum en fazla...
    ve en fazla gittiğim yol 4km sonra stop ediorumm. gel gelelim, 0,3TL/km yani 30kr yakıyor resmen.
    50 TL lik benzin ile 150 km yapıyorum. benzin ikaz lambası yanınca benzin aldığım ve km.i sıfırladığım için doğru bir ölçüm oldu.
    acaba kısa mesafe gittiğim için mi böyle.. yoksa kullanış tarzı mı ? yani devirli de kullanmıyorum, arabayı da boğmuyorum yani. acaba gaza mı fazla baksıyorum anlamadım.

servise göstersem mi acaba? yapılabilecek bişey var mı?

Ben de geçen yıl 7km köye gidip geliyordum geçen yılın fiyatı ile 24 kuruş yakıyordu.
    Bu yıl tayinim merkeze çıktı, kısa mesafeler yapmıyorum, 20 kuruşa inmişti.
    Hatta son vergi zammından önce (temmuz başı) uzun yol yaptım, 185 kuruş yakmıştı.

450 km'de diyorsun, zaten araç ilk önceleri biraz fazla yakıyor. Sen bi uzun yola çık, düzelir merak etme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Galthor

merhabalar, aracım şu an 1200 km.de filan..
    geçen hafta istanbula gittim ve geldim, 100 ytl benzin ile, 490 küsür km gittim, 2 saate yakın köprü trafiğinde oyalanmama rağmen.
    yani 0.2 lira filan yaktı. TEM.de 110 -120km ile gittim. devir 4bine yakındı. bazen 140 ile gittim bi süre.

demek ki benzin 3.3 ytl değil de 3ün altında olsa 0.17 yakacak.

sizce yeni araba için normal mi 0.2 şehirlerarası. benzin fiyatlarının da uçuk olduğunu düşünürsek??

araç: 2009 vW polo benzinli trendline 1.4i + 80HP

Benzin bu kadar pahalılaşmışken normal.
    Otoyolda daha yavaş gidemiyor insan ama 95-100 gibi gitsen, devir de 3000'in biraz altında olsa inan daha da az yakacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 21 Ağustos 2009; 13:01:59 >
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.