Şimdi Ara

EA FC 24 Ultimate Team (FUT) [PS/XBOX ANA KONU] #Coin satışı yasaktır! PİNG SORUNU ÇÖZÜM İLK MESAJDA

Bu Konudaki Kullanıcılar: SanTieG0
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
172.145
Cevap
784
Favori
6.080.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
101 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
66. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burası FUT Playstation/Xbox ana konusudur. PC ana konusu için:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/120698437/sonsayfa

YÖNETİM'DEN NOT:

Konu içerisinde coin satışı yapmak yasaktır. COIN SATIŞI İLE ALAKALI TÜM MESAJLAR silinerek mesaj sahibine uyarı puanı verilecektir.
    Bunu alışkanlık haline getiren üyelere bölüm uzaklaştırması verilecektir. Bu konuda daha hassas olmanızı bekliyoruz.

PİNG NASIL DÜŞÜRÜLÜR

@XpressMusic34 'den alıntıdır:

Merhaba bu konudaki birçok arkadaşımız daha önce özel mesaj göndermişti benzer problemlerle ilgili. Bir referans konusu oluşturduk buradan detaylarına ulaşabilirsiniz. Deneyip görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok mutlu edersiniz. Saygılarımla

https://forum.donanimhaber.com/ping-nasil-dusurulur-kablosuz-kanal-ve-bant-genisligi-ayari-nasil-yapilir--157414269

Konu içindeki orijinal mesaj linki:https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/157426878

EA FC 24 Ultimate Team (FUT) [PS/XBOX ANA KONU] #Coin satışı yasaktır! PİNG SORUNU ÇÖZÜM İLK MESAJDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yımah -- 27 Kasım 2023; 20:12:7 >

NaturundTechnik bu mesajı paylaştı

• Fifa 13ten beri oynuyorum diyebilirim ama birtek 13u çok oynadım 14te baya az 15i 16yi neredeyse hiç oynamadım 17de ise 350 maç yaptım 18de 600 maçı aştı div2deyim suan Wlye 3 defa katıldım 18 ile 26 arasında galibiyet aldım 17de 2 defa div 1 title aldim ama sezonda,sezon div1 title utden daha zordur bu hersene boyle utde ise sadece fifa13te almistim zaten o zzmaandan bu zmana hic ut oynamamistim 18de geri basladim yani devamlı oynama fırsatım olmuyor olsa daha iyi oynayacagim ama günde 2 maç ile zaman geçiriyorum ancak eşim evde olmayınca dibine vuruyorum oyunun tabi:) vereceğim taktikler işine yarayacaktır çoğunuzun bildiği şeyler ama bilmeyenlerde faydalansın senelerdir fifa mekaniği aşırı derecede değişmiyor biraz fifa 18de defans değişti 14ten sonra orta ve 14-18 araliginda ise şut sistemi ve ceza sahası dışından plaselert eklendi vsvs. Bende ortalama bir oyuncu sayılırım.

Bu oyunun ayrı bir mekaniği var şöyleki bazen adamlarınız deli gibi top kapıp agresif oynarken bazen oynamıyorlar bu senin oyun taktiğin ve rakibin birebir müdahaleye girmemesiyle alakalı bir durum rakip top kapturdikxa ve sen biraz saldırgan oynadıkca rakipi hataya sevk ediyorsun ve topu kapıyorsun ama devamli devam li pas yolu kapatır gibi sürekli takımı geri geri cekersende rakipten topu almak istediginde senin oyuncuların top kapamiyorlar buna dikkat et. Yoksa suta basiyorim almıyor şikayetleri genelde bundan kaynaklı oluyor siz biraz dengeli biraz baskılı agresif birazda sakin oynadıkça oyuncuların ona gore hareket ediyor kalecilerin bile panter kesilmesi bununla alakalı.

Rakip sahada top cevir gerektiginde bu çok önemli çünkü rakip sahada top cevirdikce rakibin devamli pas yolu kapatmak iicin senin sahandaki oyunculari bile geri cekiyor bu sekilde rakibin atağa hizli çıkmasını engellemiş olursun çıkarken hızlı çıkamaz ve cumaya çalıştıklarında hata yaparlar pas yaparken dikkat et geride ki oyuncuların gelmesin kontraatak yersin.

Rakip baskılı oynuyorsa bol bol pas ve verkaç yapacaksın.

Duz kosarken hizli koşma tuşuna 2 defa hızlı basıp topu daha hızlı sürmeye alış

Atağa çıkarken gerekmedikce hızlı koşmayı kullanma

Ballroll dragback skillerine alış

Yerden şut cok etkili drivenshoot öğrenmeye çalış youtubdan arat 2 defa suya basarak çekiliyor.

Pas seriligi oyunu hızlandırır kağnı gibi oyunculardan şikayet ediyorsan sen akıcı oynamıyorsundur.

R1i ne zaman kullanacağına dikkat et. Topu rakip sahada kaptirdiginda hemen basılı tutma kademeyi bozuyor

Ceza sahasında kontrollü x ile defans yap. eskiden L2 etkiliydi bu sene pas tuşu L2 ile kontrollü yapabilen bu şekilde yapabiliyor ama x kesinlikle çok daha etkili

L2 ILE pas yolu kapatırken yapman gerek3n kapattıktan sonra top ayağında olan rakibe doğru gidip pas atmayacaksa almaya çalış L2 ile pas yolu kapatırken bazen yaklaşınca x ile pres yaptir hem pas yolunu daha dengeli kapatiyor yaklasinca otomatik aliyor ama genelde tackle ile alıyorum

Rakip 1e 1 atağa çıkarsa yani tek defans ile tek forvetini tutmaya calisiyorsan yine x ile defans yap L2 kademede duramiyor zor oluyor tutmak ama.x hata yapmıyor yani xide direk basılı tutma tam önüne gelince basılı tut yon degistirince yine onune gec basili tut birak şeklinde yap

Ceza sahası yayında cdmile defans yap stoperleri cikarip kademeyi bozma ama bu sene stoperleri gerektiğinde seçip tackle yapmazsan gölü yersin.

Dar alanda aşırtma L1-R1- üçgen kullan bu özel tuşları oyunun kullanım kılavuzunu arat öğrenebilirsin L1 ucgen fazla aciyor cunku kaleci direk alıyor.

Ortalarda arkaya açmak için L1 orta kullan

Sağa sola dönüşlerde hızlı olmak için L1e basılı sag sol yap

Topu alınca rakibe kaptırma hemen bu çok önemli. Momentum sizden yana oluyoe en az 10 pas yapmaya calis.

Çift pres taktığını köşelerde yapma kanatlarda yap orta sahada çok mecbur kalmadıkça yapma.

Rakipten top kaparken hızlı koşmayı son anda bırak hızlı sut bas ama çek hemen sert mudahale yapar. Training menüde sert müdahale içinde bas çek yazıyor buna alıştır. Ama desigim gibi siz topu almaniz gereken yerde almaya çalışmazsanız genel oyun içinde bu şekilde topu almak istediğinizde almıyor ama dengeli agresif oyun oynarsanız kendi omuz koyarak alıyor.

Rakipten top kaparken şuta az erken bas bırakınca müdahale ediyor çünkü bu sene şarj sistemi gelmiş çünkü.

Orta sahadan hızlı kısa paslarla çık.

Sağ analogla oyuncu seçmeye alış ama uzun toplarda birebir müdahalelerde direk L1 ile seçebilirsin.

Oyun senden yana olmasını istiyorsan 3 şeye dikkat

L2 ile pas yolu kapatma

Kapatırken top ayağında olan rakibe git

L2 ile tam önünde dur yakınsa direk şut ile al.

Rakip bol press yapıp pas yolu kapatıyorsa bir kanatta diğer kanata orta ac.

Kanattan kanata orta açınca defanstayken minimapa bak sgk slk oyuncular ilerde oluyor r1e bas yakına gelsinler yoksa pas atacam adam bulamazsin

Youtubeda arat

TOP 5 BEST DEFENDING TIPS FOR FIFA 18!! - Keys To Defending - Simple Guide on H_Full-HD

Defansın basit mantığını uygulaması var div3lere kadar işine yarar.

R1 x sert pas mutlaka kullan.Attigi an L2 tuşuna basmaya alış top ayağına oturuyor yoksa zaten pas sert olduğundan ayağından çıkıyor bir miktar.

Köşelerde r1 kullanma orta sahada kullan.Lb Rb öne cikar
    gereksiz pas şut yapma.

R1 arapası yapmayı öğren. Kanattan açarken çok ise yarıyor yerden yuvarlayarak önüne bırakıyor diğer şekilde çok ileri attığından kaleci alıyor.

Yukarı yukarı veya asagi aşağı pas yaparken herseferinde biraz fazla pasa bas yoksa yavaş yavaş atıyorlar.rakip direk müdahale ediyor.

Top rakibin ayağındayken basıp top almaya çalışma hee seferinde hep bir geri gel ama gerekiyorsa almaya çalış.

Top senin ayağında ise hep takım arkadaşını bekle acele paslar yapma

Custom videodaki talimatları ve rolleri ata.

Ataklarda Hızlı koşmayı çok kullanma

Fakeshot topu sağa sola cekme skiline alis

40 45 ve 85 90 dklara dikkat et gol yeme ihtimali yuksek bu zamanlarda top cevir

Bu kanalın videolarını izle çok güzel anlatıyor.

Defans nasıl yapılır

https://www.youtube.com/watch?v=rHbkdtXh8vs&feature=youtu.be

Custom taktik

https://www.youtube.com/watch?v=wl-3dQ6iiEU&feature=youtu.be

4321 433(4) 41212 kullanmaya alis genelde bu sekilde oynuyor ustalar.

Birde fifanin dünya çapında en iyi oynayan videolarını izle özellikle sadece bu videoyu izle benim favorim detodur başka oyuncular gibi aldığı gibi direk forvete giden bir oyuncu değil taktiksel oynuyor baya zaten 3 dünya şampiyonluğu 1 sene almanya şampiyonu oldu bu videolarda nerelerde basıyor nerelerde defansa çekiyor nerelerden atağa çıkıyor nerelerde top kapmak için müdahale ediyor çiftli pres yapiyor buna dikkat edip uygulamaya yap başka video izlenen bile gerek yok bu videoyu yavaşlatıp izle tek tek analiz et en onemlisi hangi oyuncuları seçtiği.

https://www.youtube.com/watch?v=Gsk5zF5UYNA&feature=youtu.be

10 numara video eleman 40ta 40 yapan birisi ve anlık olarak hangi tuşlara bastığını gösteren live controller eklemiş hepimizin çok işine yarayacaktır..

Ilk defa bunları 17de yapmaya başladım yani ciddi anlamda ilk defa 17den beri oynuyorum. Umarım işinize yarar.
    quote:

Orijinalden alıntı: tayfun34_4

quote:

Orijinalden alıntı: brokenwings

Arkadaşlar momentumun olduğuna inanmak istiyorum ama Emre kayır gibi oyunculara momentum vurmuyor mu adamlar 40-0 veya 39-1 haftayı kapatıyorlar bunları momentumu nasıl aşıyor çok ama çok üst düzey oyuncular olduğu için mi

herşey kadro prolukla bir ilgisi yok ellerinde 30 milyonluk kadro var gelsinler bizim gibi 1 milyonu geçmeyen kadrolar ile oynasınlarda görelim bırak 40 galibiyeti , günlük elmeleri bile kazanamazlar... çift ronalda c7 r9 gulit viera henry ferdinad desaily kalece toty de gea yedektede bir sürü hzılı icon az birşeyde oyunu biliyorsan baskılı oyna top kap x ile pas pas pas sonra üçgen ara pası kare şut gol ,rakip gol mü attı santra sonra x üçgen kare gol rakip 5 atrsa sen sen 6 atarsın olur biter momentumu iyi kadro ile yenebilirsin

bazıları derki adamın 30 milyonluk kadrosu var 19 galibiyet ancalıyor çünkü o oyunu bilmiyor bilmediyi halde 30 milyonluk kadro ona rahat rahat 19 galibiyet aldıryor birde bilse rahat 40 yapar.

Konu içinde adım geçtiği için yazmak durumunda bulundum mesajlarınızı uzun süredir konu içinde görüyorum. toplamda 60k etmeyen bir kadro ile wl elemesini kazanmıştım. youtubeda videosu da var. bunu hayatta dile getirmem ama kazanamazlar dediniz diye söylüyorum. bir yemeği birisi iyi yapar birisi kötü yapar. kötü yapanlar önce hatalarını görürse bir daha onu tekrarlamaz ve yemeği iyi yapmaya başlar. bazı kesimde uzaktan konuşur, başka şeyler öne sürer hile falan der. keşke siz yemeği kötü yapan kısımdan olsaydınız güzelce tartışabilir, birbirimize yardımcı olabilirdik. benimde oldukça fazla yolum var, öğrenmem gereken çok şey olduğunu düşünüyorum. geçen yıl hep ucundan kaçırdığım elemelere bu yıl gidiyorum hali hazırda çok fazla destek olan insan var ve bildiklerimi aktarmaktan hiç kaçınmam. benim sayemde 1 win fazla alırsa mutlu olurum. FIFA 18 en tutarsız FIFA bencede ama ben bu oyuna bu yıl başlamadım. Tüm kadrolar 85 iken de world cup elemeleri oynardım. 87-2-1 yapıp 3.olmuştum pro olarak oynamıyorken. orada da ultimate team turnuvalarına gelen oyuncular olurdu yine 100 kişide 10 kişi fark ederdi. kadro önemsiz demiyorum ama yaptığınız şey hiçe saymak ha bu beni ilgilendirmez sadece yazmak istedim. hepimizin yorum yapma, eleştirme hakkı var. öne sürdüğünüz video FIFA 17den bu arada. sadece bunu belirtmem yeterli olmalı ama yine de sayayım :) onun dışında bir şeyler anlatmaya çalıştığım, sezon modunda oynanan, uzaktan bir televizyondan oynanmış sıradan bir maç. fark atamadığım için gözünüzde kötü bir oyuncu olmam çok yerinde bir tespit. iyi forumlar.
  • harikaa

hayırlı olsun

burada sadece ps kullanıcıları mı olacak kaptann
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhibbi

harikaa

hayırlı olsun

burada sadece ps kullanıcıları mı olacak kaptann
    aynen oyle haciabi
  • Hayırlı olsun kardeşim.

@muhibbi sen hayattamisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

Hayırlı olsun kardeşim.

@muhibbi sen hayattamisin
    hayata döndüm diyebilirimm,

işlerim hafifledi, rahatladım başkan sorma ya :)) iş yoğunluğum kalmadı, şuan takım kuruyorumm

hoşgeldin bu arada :))

ps'e özel konu olmuş, güzel olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhibbi -- 12 Mayıs 2013; 15:54:30 >

• quote:

hayata döndüm diyebilirimm,

işlerim hafifledi, rahatladım başkan sorma ya :)) iş yoğunluğum kalmadı, şuan takım kuruyorumm

hoşgeldin bu arada :))

ps'e özel konu olmuş, güzel olmuş

Alıntıları Göster
    Hosgeldiniz, :)

Benim takimim duruyor 3 ay once kurdugum bugun tekrar sahalara dondum.

• Kralsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynrlast17

Kralsin
    Ooo kimleri goruyorum, ben de sana soruyum haciabi sen yasiyor muydun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yımah

Sen konu acarsın da ben tam destek vermez miyim :)
    Hosgeldin Serkan'im
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynryilmaz

quote:

Hosgeldin Serkan'im

Buyuksun

Sen de hosgeldin , trade bilgilerinle bizi senlerdir haciabiii

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ynryilmaz

quote:

Hosgeldin Serkan'im

Buyuksun

Sen de hosgeldin , trade bilgilerinle bizi senlerdir haciabiii

Alıntıları Göster
    Vay anasını yaa

• quote:

Orijinalden alıntı: ruud_

Vay anasını yaa

Alıntıları Göster
    Hosgeldin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruud_

Vay anasını yaa

Alıntıları Göster
    off konu şenleniyorrr

hoşgeldiniz fut çetesi üyeleri

yener başgan hoşgeldinn;

şu tots'u müsait olduğunda şurada bir masaya yatıralım derimm,

coins kazanalımm

bu hafta gelenler gelecek hafta gelecekler, tahmin ve öngörüler :D heryerden takip edeceğim bu konuyu

mehmetciğimm senden de sağlam oyun taktikleri bekliyoruzz, olm fifa 11'den beri öğreteceksin, öğrettiğin bir tek pas atmak yani ayıp oluyo :D

barii fut 14'de sağlam girelim, öğret bize şu taktik oyununu artıkkkk

• quote:

off konu şenleniyorrr

yener başgan hoşgeldinn;

coins kazanalımm

bu hafta gelenler gelecek hafta gelecekler, tahmin ve öngörüler :D heryerden takip edeceğim bu konuyu

mehmetciğimm senden de sağlam oyun taktikleri bekliyoruzz, olm fifa 11'den beri öğreteceksin, öğrettiğin bir tek pas atmak yani ayıp oluyo :D

Alıntıları Göster
    itiraf ediyorum tots da kimler var hala bakmadim.

• quote:

itiraf ediyorum tots da kimler var hala bakmadim.

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhibbii

off konu şenleniyorrr

yener başgan hoşgeldinn;

coins kazanalımm

Ben burada masaya herşeyi yatırırım:) Yeterki hacıabi demeyin

Hakkaten tüm fut çetesi burda:) Yımah Reyiz'e tam destek..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevinckan_216

hayırlı olsun

Hosgeldin amad
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynrlast17

quote:

Orijinalden alıntı: Muhibbii

off konu şenleniyorrr

yener başgan hoşgeldinn;

coins kazanalımm

Ben burada masaya herşeyi yatırırım:) Yeterki hacıabi demeyin

Hakkaten tüm fut çetesi burda:) Yımah Reyiz'e tam destek..

Alıntıları Göster
    haciabi yoksa yener baba var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sevinckan_216

hayırlı olsun

Hosgeldin amad

eyvallah sende hg
  • quote:

haciabi yoksa yener baba var
    oyunda en beğendiğim oyuncular arasında, gerçeğiyle nerdeyse aynı kalitede yapılmış oyuncu David Silva

videoda göreceğiniz hareketlerin hepsini (çalım, pas, şut) oyuna yansıtmış herifler ya :)

buyrun izleyinn ;

BPL kurasım geldi şimdi bak hacıabi :D hacı abi ne ya yazarken bile tuhaf geliyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.