Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.372
Cevap
825
Favori
1.705.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkürler cevabınız için,benim aracın garantisi devam ediyor .

Dediğiniz gibi garanti sorun olabilir.Bi şekilde monte ederim sanırım.

e-prance de gps dahil 99,50 dolar.

Kargoyu takipli mi gönderiyor acaba burası,burdan almayı düşünüyorum,sanırım sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyll

OlguErhan ,
    Çok teşekkürler cevabınız için,benim aracın garantisi devam ediyor .

Dediğiniz gibi garanti sorun olabilir.Bi şekilde monte ederim sanırım.

e-prance de gps dahil 99,50 dolar.

Kargoyu takipli mi gönderiyor acaba burası,burdan almayı düşünüyorum,sanırım sıkıntı olmaz.

Evet kargo takipli olarak yolluyorlar resimlerini eklediğim ve detaylı incelemesini yaptığım iki üründe E-Prance Sitesinden alınma. Aliexpreste paypal yok direkt sitelerinden satın alırsanız Paypal ile ödeme yapmanız da artı yönü. Sitelerine üye olursanız Internet Explorer tarayıcısının son sürmünü kullanmanızı tavsiye ederim Google Chrome ve Firefox-Yandex sıkıntı yaratabiliyor. Paypal ödemeleri Güvenli ve olası sıkıntılı bir durumda para iadesi almanız kolay oluyor. Zaten içinden Çakmaklığa takılacak aparat çıkıyor sadece göz yormaması açısından önerdim ben size lehim olayını. 5 Tl ye çakmak çoklayıcı bir ürün ile de kullanılabilir.
    REsimlere dikkat ederseniz Takip numaraları var :

Araç içi kamera Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Eylül 2013; 14:07:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

gps in kaza anında herhangi bir yasal geçerliliği olduğunu sanmıyorum.. yani hızını 90 da gösterse 200 de gösterse onun herhangib ir yasalar önünde bağlayıcılığı kanıt olarak bir etken olucağını sanmıyorum..

Ercan bey haklısınız fakat ülkemizde kanunlar Juri sisteminden çok Hakimin verdiği karar ile işliyor. Biri yola fırladı çarptınız Vefat etti, ne olursa olsun hakime videoda o an kaç Km. hızla seyrettiğinizi göstermek sizin lehinize +1 puan olarak kaydedilir. Karar gene onun Hakim ben sizin hızınıza videoda ki hıza inanmam güvenmem derse kendi bilir. Belki Criminal incelemede videodaki hızınız ölçülebilir.

Benim önerdiğim kamerada 87 $ Gps olmayan modeli üstüne 12 $ ekleyince Gps'li oluyor. 12 $ pek birşey tutmuyor.

Ama herkesin tercihi farklı Gps istemeyen olur isteyen olur. Mesut Çevik 78 $ su altında bile çeken bir kamera eklemiş ama kendide incelemesinde diyor ki araç içinde arkadaki LCD ekranı sıcaklığa dayanmayacak gibi geliyor. Bu uyarıyı yapmış.

Evet dediğiniz yakın arkadaşımın başına geldi yolda giden bir adama çarptı ve adam vefat etti.. aracında kamera yokdu ama olsada bir şey ifade etmezdi çünkü olay direk ölümlü kaza olduğu için polisin alanına giriyor polis aracınızın fren mesafesinden çarpma şekline kadar zaten hızınızı ölçüyor oraya olay yeri inceleme ekipleride gelip gerekli tahkikatı yapıyorlar aracınızın çarpma şeklinden tutunda lastik izinden çevredeki görgü şahitlerine kadar..
    yani ölümlü kazada elinizdeki kayıt yada hızınız kanunlar karşısında en ufak bir delil teşkil etmiyor.. hakim sadece devletin kolluk kuvvetlerinin getirdiği delil ve verilere bakıyor..

kamera özelliği ve gps özelliği genede çok güzel onuda belirtmek gerekir..

• Mesajım dursun kenarda
    Mini 0801 kompakt bir şeye benziyor alabilirim.
  • "ölümlü kazada elinizdeki kayıt yada hızınız kanunlar karşısında en ufak bir delil teşkil etmiyor"

hocam bu verdiğiniz bilgi hukuksal olarak kesin midir?

yaralanmalı veya hasarlı kazalarda bu kayıtların yine bir değeri yok mudur ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

200 tl ye normal kullanım için satılan video kameralar küçük ebatlı olanlarından arabaya monte etsek nasıl olur acaba? Çekim görüntü kalitesi daha iyi olacaktır üstelik

Kontak açınca otomatik kayıt-kapatınca kapanma-hafıza dolunca eskilerden itibaren üzerine yazmaya devam etmesi ayar gerektirmeden- en az 120 derecelik açıyla tüm yolu sağa solu kameraya alması- olası bir kaza durumunda üstündeki Lcd ekrandan anında izleyebilme-gps ile o an kaç km hızla gidildiğini ispatlaya bilmeniz için km'yi videoya kaydetme.

Bunları yapabiliyorsa neden olmasın olabilir.

Bahsettiğiniz 200 tl lik kameranın linkini verebilirseniz almak isteyen arkadaşlarada yardımcı olabilirsiniz. Gerçi burda ilk mesajda tanıtımını yaptığım 2 kamera'da netlik açısından kendilerini çok başarılı ispat etmiş durumdayken önereceğiniz kameranın çekimlerini merak ettim açıkçası. Netlik isterseniz rapid.share ile verdiğim Gs1000 çekimlerini download edip Led bir Samsung televizyonda oynatmanızı öneririm. Görüntüleri ben IPhone 5 ile bile karşılaştırdım daha iyi bile çekiyorlar konuda karşılaştırmaları var 1-2 sayfa geride ve ilk mesajda olmalı. Saygılar.

Not : Şu görüntüyü 1080P yapıp izledikten sonra (Gs1000 çekimi) daha da netliğe ne gerek var acaba merak ettim klip çekmicez demi :)
    http://youtu.be/AJaK5LaZxhI

bu dedikleriniz büyük ihtimalle olmayacaktır ancak araç kameralarının hareketli görüntülerde ve akşam çekimlerinde plakanın belirgin şekilde görünmemesi sorunu beni tereddüte düşürüyor
    bu konudaki mini 801 kameranın görüntüsünü inceledim aynı sorun gündüz çekimleri iyi olmasına rağmen bu kamerada da mevcut
    ben yaklaşık bir yıldır forex marka tr den alınma araç kamerası kullanıyorum genel olarak yazdığım deavantajlar dışında memnunum yeni bir kamera almayı düşünüyorum alternatif olarak günlük yaşamda kullanılan video kameralar gece çekimi ve hareketli görüntülerde ucuz olanları bile daha verimli olabilir diye düşündüm iddia etmiyorum fikir alışverişinde bulunma amacıyla yazdım otomatik kayda başlaması hafıza kartını otomatik silmesi istediğim gibi bir kamera bulduktan sonra önemli değil benim için

• quote:

"ölümlü kazada elinizdeki kayıt yada hızınız kanunlar karşısında en ufak bir delil teşkil etmiyor"

Ben yeşilde geçicem kamerada kayıtlı olacak ve karşı taraf kırmızıda geçip benim aracımı dağıtacak. Hakim de diyecek ki elinizdeki kamera kayıtları benim umrumda değil. Bana hiç mantıklı gelmiyor ama arkadaş öyle demiş tartışma yaratmaya gerek yok....
  • quote:

quote:

quote:

200 tl ye normal kullanım için satılan video kameralar küçük ebatlı olanlarından arabaya monte etsek nasıl olur acaba? Çekim görüntü kalitesi daha iyi olacaktır üstelik

Kontak açınca otomatik kayıt-kapatınca kapanma-hafıza dolunca eskilerden itibaren üzerine yazmaya devam etmesi ayar gerektirmeden- en az 120 derecelik açıyla tüm yolu sağa solu kameraya alması- olası bir kaza durumunda üstündeki Lcd ekrandan anında izleyebilme-gps ile o an kaç km hızla gidildiğini ispatlaya bilmeniz için km'yi videoya kaydetme.

Bunları yapabiliyorsa neden olmasın olabilir.

Bahsettiğiniz 200 tl lik kameranın linkini verebilirseniz almak isteyen arkadaşlarada yardımcı olabilirsiniz. Gerçi burda ilk mesajda tanıtımını yaptığım 2 kamera'da netlik açısından kendilerini çok başarılı ispat etmiş durumdayken önereceğiniz kameranın çekimlerini merak ettim açıkçası. Netlik isterseniz rapid.share ile verdiğim Gs1000 çekimlerini download edip Led bir Samsung televizyonda oynatmanızı öneririm. Görüntüleri ben IPhone 5 ile bile karşılaştırdım daha iyi bile çekiyorlar konuda karşılaştırmaları var 1-2 sayfa geride ve ilk mesajda olmalı. Saygılar.

Not : Şu görüntüyü 1080P yapıp izledikten sonra (Gs1000 çekimi) daha da netliğe ne gerek var acaba merak ettim klip çekmicez demi :)
    http://youtu.be/AJaK5LaZxhI

bu dedikleriniz büyük ihtimalle olmayacaktır ancak araç kameralarının hareketli görüntülerde ve akşam çekimlerinde plakanın belirgin şekilde görünmemesi sorunu beni tereddüte düşürüyor
    bu konudaki mini 801 kameranın görüntüsünü inceledim aynı sorun gündüz çekimleri iyi olmasına rağmen bu kamerada da mevcut
    ben yaklaşık bir yıldır forex marka tr den alınma araç kamerası kullanıyorum genel olarak yazdığım deavantajlar dışında memnunum yeni bir kamera almayı düşünüyorum alternatif olarak günlük yaşamda kullanılan video kameralar gece çekimi ve hareketli görüntülerde ucuz olanları bile daha verimli olabilir diye düşündüm iddia etmiyorum fikir alışverişinde bulunma amacıyla yazdım otomatik kayda başlaması hafıza kartını otomatik silmesi istediğim gibi bir kamera bulduktan sonra önemli değil benim için

Hocam gece çekimlerinde 0801 de batırıyor bence. Fakat genel anlamda kameraların olayı ışık yetersiz ise netlik feci derecede gidiyor. Ama Night Shoot denen yeşilimsi gibi ekranı yeşerten bir kamera belki gece çekimlerinde daha başarılı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

Araca sabitlenmiş ses-görüntü kaydetmeye uygun cihazın elde ettiği kayıtların delil değeri olacakmıdır ? Olacaksa yeri ve yasal dayanağı nedir ?

Olay anında, olayı bire bir, belli şekillerle bir nesne üzerine aktarılması halinde belge delilinden söz edilir. Belge delilleri somut olayı bire bir temsil eden delillerdir. Olayın taşıyıcısı bir insan olursa tanıktan, bir nesne olduğunda ise belgeden söz etmekteyiz. Olay yazıya döküldüğünde, olayın taşıyıcısı; yazı belge, ses olarak tespit edildiğinde; ses bandı, hem şekil hem ses olarak taşındığında, taşıyıcı; dar anlamda bir film şeridi veya cd olacaktır. (Centel/Zafer)

Ceza Muhakemesi Kanunu madde 214-215 belge delilini düzenler. Tanık olmuşsunuzdur; bir soruşturma esnasında güvenlik güçleri arama-elkoyma işlemi yaptıklarında; hakim kararıyla hard disk, güvenlik kamerası, usb bellek, bilgisayar , kaset, cd gibi malzemeyi toplar ve muhafaza eder. Çünkü bunlar belge delilidir ve suç soruştumasına ışık tutabilecek niteliktedir.

Aracımızla seyir halindeyken kamera ile kayıt yaptığımızda ; kamuya açık, insanların mahremiyet alanı olmayan bir bölgede faaliyet gösteririz. Amaç trafikte yaşanabilecek ve suç soruşturmasına konu olabilecek bir olayı belgelemek, adli makamların işini kolaylaştırmaktır.

Ayrık durum ( Türk Ceza Yasası 133 ) : 133. madde kişiler arası aleni olmayan konuşmaların, tarafların rızası olmadan kayıt edilmesini suç sayar. Firmaların müşteri temsilcisi ile telefon görüşmelerinde rızanızın alınması bundandır.

Ceza yargılamasında delil serbestliği geçerlidir. (sınırsız delil anlamında değil) Yani yargıç yasa dışı olmayan tüm delilleri serbestçe değerlendirebilecektir. Video kaydı tek başına mutlak bir delil olarak kabul edilmeyebilir. Zira tanık bile başlıbaşına mutlak bir kanıt değildir.

Yayaya çarpıp kaçan bir sürücünün rol aldığı trafik kazası kurgulayalım; yerde kıvranan biri, kaçan araç, sizin video kaydınız, çevredeki görgü tanıklarının beyanları, sizin beyanınız bir arada değerlendirilir.

Trafikte makas atan bir sürücü hakkında trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan dava açılırsa; sizin tanıklığınız ilave olarak araç güvenlik kamerası, yine çevreden başkaca görgü tanıklarının bilgisi ile deliller bir bütün halini alır ve birbirini destekler.

Forumda Bir avukat arkadaşın yazdığı yazıyı buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Eylül 2013; 17:10:07 >

• quote:

"ölümlü kazada elinizdeki kayıt yada hızınız kanunlar karşısında en ufak bir delil teşkil etmiyor"

kesin değil kardeşim arkadaşımın aracında dediğim gibi kamera yokdu sadece onun olayında gördüklerime dayanarak mantık çerçevesinde söyledim..

hasarlı yaralamalı kazalarda illaki etkisi vardır çünkü hasarlı kazada zaten fotoğraf çekiliyor kazanın şekli için sigortaya yollanıyor.. kamera orda büyük etki eder sigortanında expertinde hızlı karar vermesini sağlar.. canlı görüntü fotoğrafdan çok daha etkilidir.

kamera her şekilde çok faydalı olur.. ölümlü örnek biraz ekstrem ve uç bir örnek allah hiç birimizin başına vermesin göstermesin .. orda olayın boyutu artık trafikden arabadan kameradan çıkıyor kriminal bir hale dönüşüyor..

• quote:

quote:

kesin değil kardeşim arkadaşımın aracında dediğim gibi kamera yokdu sadece onun olayında gördüklerime dayanarak mantık çerçevesinde söyledim..

hasarlı yaralamalı kazalarda illaki etkisi vardır çünkü hasarlı kazada zaten fotoğraf çekiliyor kazanın şekli için sigortaya yollanıyor.. kamera orda büyük etki eder sigortanında expertinde hızlı karar vermesini sağlar.. canlı görüntü fotoğrafdan çok daha etkilidir.

kamera her şekilde çok faydalı olur.. ölümlü örnek biraz ekstrem ve uç bir örnek allah hiç birimizin başına vermesin göstermesin .. orda olayın boyutu artık trafikden arabadan kameradan çıkıyor kriminal bir hale dönüşüyor..

Yerden göğe kadar haklısınız hocam sonuçta kamera var diye herşey den yırtıyoruz diye birşey yok ama yukarıda bir avukatın yazdığı yazıyı buldum bu forumda kameralar yardımcı delil olabiliyormuş tek başına delil dediğiniz gibi çok yüksek derecede değil. Görgü şahidi + araç kamerası + mobese gibi şeyler destekleyici unsurlarmış. Allah kimseye kaza bela ölüm vermesin :(

• Mesela öndeki şu araca yazık değil mi kamerada çıkıyorsa bu adamın plakası örnek bu adam mahkemeye verilir. Diyelim plakayı not alamadık göremedik kameradan tespit edilebilir.

• sadece bunlar içinde değil trafikde bir sürü maganda şehir eşkiyası var size yapmaz başkasına vurur kaçar yada insanların hayatlarını ciddi anlamda riske edicek onları kazaya mahal vericek şekilde sıkıştırır üstlerine sürer bu tipleride kamera çekim alanındaysa bir vatnadaşa kaza yaptırıp kaçmışsa onada yardımcı olur çünkü kimse o panikle plaka falan almayı düşünmez .. polisin bu tip insanları bulmasında büyük yardımcı unsurlardır bunlar..
    çünkü bu tip magandalar er yada geç bir mazlumun daha canını yakarlar..

aslında bu kameralar herkese faydalı polise faydalı aracı sürene faydalı hatta aracın çekim alanı içinde olan diğer araç sürücülerinede faydalı sigortalara faydalı expertlere faydalı herkese faydalı böyle ibr şeyi niye zorunlu yapmazlar hiç anlamam..
  • Geçenlerde videoyu belki haberlerde görmüşsünüzdür adam takla attı kamyondan düşen yatak yüzünden. Mesafe uzak olduğundan yada kameranın kalitesizliğinden kamyonun plaka görünmüyor ama criminal inceleme yapılacakmış belkide o videodaki eşgale uyan kamyonun geçerken takıldığı bir mobese kamerasından plakası tespit edilebilir. Aslında dediğiniz gibi çin ve rusyada araç kamerası zorunlu ülkemizde de zorunlu olsaydı o kamyon yolda 100 den fazla aracın kamerasına takılıp kolayca plakası tespit edilirdi. Haberlerde videoyu izleyenler kayıtlardan yardımcı olurlardı. Konu ile ilgili haber :
    http://www.milliyet.com.tr/Yazdir.aspx?aType=HaberDetayPrint&ArticleID=1755611

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Eylül 2013; 19:26:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam teşekkürler,bunları izledikçe kesin almak gerekiyor diyorum.
  • aslında kampanya yapmak lazım her araca bir kamera tarzı trafikden birilerinin belki dikkatini çeker zorunlu hale getirirler yasa olarak.. zaten servislerde mecburi diye biliyorum.. ama istisnasız her araçda olmalı..
  • quote:

aslında kampanya yapmak lazım her araca bir kamera tarzı trafikden birilerinin belki dikkatini çeker zorunlu hale getirirler yasa olarak.. zaten servislerde mecburi diye biliyorum.. ama istisnasız her araçda olmalı..

Ben emniyet genel müdürlüğü ve ulaştırma bakanına mail attım önceden ama sanmıyorum jeton bizde hep geç düşüyor. Önce amerikada zorunlu hale gelmeli ki bizde onlardan görüp taklit edelim. Benim bildiğim sadece Rusya ve Çin de mecburi.

• aslında bakılırsa o kadar çok gereksiz ve saçma şeylerden vergiler alınıyorki bu kamerada kural olarak getirebilinir.. neticede çünkü bu yasa haline gelirse zorunlu hale gelicek zorunlu hale gelmesi demek olmayan araca ceza kesilmesi demek buda artı bir girdidir kasaya.. yani bugün mesela haberlerde izledim kaldırım vergisi geri geliyormuş misal..
  • Doğru walla bahane olur onlar içinde yeni bir kazanç kapısı kamerası olmayana bassınlar cezayı. Habere bak hayvan herif kaza yaptığı yetmiomuş gibi kadına da saldırmış. Bu insan benim senin eşin kardeşin akrabanda olabilirdi kadıncağız ne kadar hızlı olabilirim diyor yavaş geliyordum ama işte kamera olsa araçta Gps te şart değil o an için motorcunun ne kadar hızlı geldiği fln hep çıkardı kameraya. Darp ediyorsada kamera önünden geçerken yüzü yada sesler ettiği küfürler hepsi kayıt altına alınırdı. Küfürden bir güzel 5-10 bin tl lik tazminat davası bile açılabilirdi bu kişiye resmen maganda :

http://m.hurriyet.com.tr/WebTV#!c=2&v=54273

Herif bide arkadan çarpmış sonra motosikletide kaçırmam lazım demiş götürmüş fln örnek o kadar saldırıp birde üstüne kaçabilirdi bu herif yanına da kâr kalırdı resmen. Çift kamera arka içinde gerekli bakalım Gs6000 siparişi etmiştim arka cam için oda yolda 16 gün oldu bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Eylül 2013; 21:24:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cosx

quote:

Arkadaşlar Liquid Image Ego HD de güzel ibr kameraya benziyor üstelik android app desteği de var telefon yada tabletinizden kameranın tüm ayarlarını yapabiliyorsunuz vede fotoğraf çekip görüntüyü tablet yada telefonunuzdan görebiliyorsunuz..

https://www.youtube.com/watch?v=q7d-mkMbkdg

burdada gopro hd ile kıyaslamışlar gayet başarılı geldi bana görüntü kalitesi.

https://www.youtube.com/watch?v=5wqT-IKdgDE

Araç kamerası mı bu ?

istediğin yerde kullanırsın outdoor bir ürün.. ister motorsiklet ister araba

burda adam motorda kullanmış

https://www.youtube.com/watch?v=7ww6AMuUdMQ
    https://www.youtube.com/watch?v=R81GgP03r-g

burdada arabada

https://www.youtube.com/watch?v=48hH9NFk9as
    https://www.youtube.com/watch?v=nuexUcKVzsU
    https://www.youtube.com/watch?v=QaZYl6_yDNQ

Eğer araç çalışırken kayıt yapıyorsa ve durunca kaydı sonlandırıyor ise gayet makul gibi.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.