Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.368
Cevap
825
Favori
1.704.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla okuyunca da insanın kafası karışıyor siz ne önerirsiniz gerçi arabamı satmayı düşünüyorum ama
  • ARkadaşlar bunların aracın motor kısmına bir yere monte edileni var mı ? kamera kısmı ızgaraların arasına yerleştirilir Hem böylelikle camda yer kaplamaz kablo vs sarkmaz. Gerekli olduğu zaman hafıza kartını çıkartıp izlersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

ARkadaşlar bunların aracın motor kısmına bir yere monte edileni var mı ? kamera kısmı ızgaraların arasına yerleştirilir Hem böylelikle camda yer kaplamaz kablo vs sarkmaz. Gerekli olduğu zaman hafıza kartını çıkartıp izlersin.

Araçla allah korusun ufak bir kaza bile yapsanız gitti 100 dolarlık kamera ayrıca su yağmur gibi etkenlerde zorlar gibi.

Yaw nerde kablo hiç görünmüyor nerede ise
    ARaç İçinde Nasıl Görünüyor :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 3 Eylül 2013; 9:14:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet kablo rahatsız etmiyormuş. konuyu detaylı okuyayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escober

Hafıza kartları hız sınıfı derecelerine göre sınıflandırılır ve yüksek çözünürlük gerektiren kayıtlar için ideali class 10'dur. Ayrıca no name bir ürün yerine bilinen markalar sandisk, kingston vb. tercih edilmelidir.

Hafıza kartı yazma hızı düşük olduğu için 1080p seçili olup 480p kayıt yapan birçok kişi var bu vesile ile uyarıda bulunmuş olalım.

bildiğim kadarıyla hızı yetişemeyince kameralar kayıdı durduruyor??
  • 1984 kullanıcısına yanıt
    Evet doğru ancak GS 1000 ve selefi birçok kamera çözünürlüğü düşürüyor bunun ispatı class 4 ve 10 ile yapılan çekimler video bitrate değerleri kullanıcıyı aldatmasın.

Örnek videoları bulabilirsem eklemeye çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

Evet kablo rahatsız etmiyormuş. konuyu detaylı okuyayım.

Rahatlık açısından bir örnek vermek gerekirse takıp çıkartmak toplamda 20 saniye ispatı 20 saniyelik bir video koyuyorum buyrun ( Soketli ne kablo takıyorum nede cama ortalamak ile uğraştırıyor )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 3 Eylül 2013; 21:44:04 >

• quote:

Hafıza kartları hız sınıfı derecelerine göre sınıflandırılır ve yüksek çözünürlük gerektiren kayıtlar için ideali class 10'dur. Ayrıca no name bir ürün yerine bilinen markalar sandisk, kingston vb. tercih edilmelidir.

Hafıza kartı yazma hızı düşük olduğu için 1080p seçili olup 480p kayıt yapan birçok kişi var bu vesile ile uyarıda bulunmuş olalım.

Yüksek çözünürlükten ziyade işlenen dosyanın bitrate değeri önemlidir. Bu avuç içi kadar olan cihazlar zaten oldukça yüksek derecede sıkıştırarak belleğe yazıyor. Çözünürlüğü yüksek olsa da işlem yapılan dosya boyutları nispeten küçük. O yüzden Class 10 olma zorunluluğu da yok diye düşünüyorum.

Somut bir örnek vermem gerekirse, 10dk'sı neredese 16gb olan full hd videolar çektiğim Canon 550D DSLR makinemi aylarca Class-6 kart ile kullandım. Hiçbir sıkıntı da yaşamadım. Class-6 kart bile o muazzam büyüklükteki dosyaları Digic işlemcisinden yetiştirebiliyorsa..

Bu kameralar ile de baş edebilir.

Buradan şu sonuç çıkabilir: Eğer uygun fiyata daha y
    ksek boyutta ama Class-6 gibi düşük hızlı bir kart görürseniz. Alabilirsiniz. Çünkü bu cihazın asıl amacı mümkün olduğunca daha çok video kaydetmesi.

Saygılar.

• Bu konu hakkında bir tavsiye bekliyorum almak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Bu konu hakkında bir tavsiye bekliyorum almak istiyorum

İlk sayfayı inceledin mi Cihan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Evet okudum ama herkes ayrı birşey yazmış

Çok pahalı olmayan kaliteli bir alet lazım bana

Araç seat leon
  • quote:

quote:

quote:

Araç seat leon

Erhan ocam cvp verir ama şunları söylersen belki tavsiye daha kolay olur..

Cihazın büyüklüğü önemli mi?
    Sadece ön mü yoksa ön -arka hatta içeriyi de kaydeden bir model mi istersin?
    Bütçe ne kadar?
    GPS takibi ister misin? (Cihazdaki dahili gps sayesinde kaydettiğin videoyu aynı anda google maps üzerinden görebilme + ekranda çok kesin olmasa da hızı gösterme)
    Erhan hocanın videolarında görüntü açıları ve netlik olarak beğendiğin var mı? (youtube'da full hd seçerek izle)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Araç seat leon

Erhan ocam cvp verir ama şunları söylersen belki tavsiye daha kolay olur..

Cihazın büyüklüğü önemli mi?
    Sadece ön mü yoksa ön -arka hatta içeriyi de kaydeden bir model mi istersin?
    Bütçe ne kadar?
    GPS takibi ister misin? (Cihazdaki dahili gps sayesinde kaydettiğin videoyu aynı anda google maps üzerinden görebilme + ekranda çok kesin olmasa da hızı gösterme)
    Erhan hocanın videolarında görüntü açıları ve netlik olarak beğendiğin var mı? (youtube'da full hd seçerek izle)

İçeriye gerek varmı ?

Alet fazla büyük olmasın

Fiyat konusunda net bir fikrim yok piyasasını bilmiyorum çünkü

GPRS gelirsek çokda önemli değil

Benimki biraz merak aslında

• Çözünürlük ile bitrate doğru orantılı iki değerdir, her ikisinin de yüksek olması istenilen ancak konusu geçen araç kameralarında geçerliliği olmayan bir olgudur. Sebebi bilindiği üzere araç ile hareket halinde yapılan çekimler odaklama,yansıma ve görüntü işleme hususunda sabit bir çekimden farklıdırlar.(Birinci link ilk 24 saniye bunu ispatlar) Class 10 olma zorunluluğunun olmadığı görüşününüz kısmi olarak doğru çünkü class 6'da kabul edilebilir ancak tekrarlıyorum class 4 söz konusu konu için yetersizdir. Dolayısı ile yeni satın almayı düşünen bir kişiye 6 değil 10 tavsiye edilmesi doğru olandır.

Cümlelerimin havada kalmaması için aynı kamera farklı sınıf hafıza kartları ile çekilmiş iki görüntüyü paylaşarak hafıza kartı konusunu netleştirmek ve noktalamak istiyorum.

Class 4
    http://www.youtube.com/watch?v=zfGAEiCtGmk&feature=youtu.be

Class 10

http://vimeo.com/65432279

Saygılarımla

Emre

Düzeltme:

Youtube için 1080p seçmeyi ve tekrar başa almayı unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentester -- 3 Eylül 2013; 23:53:00 >

• quote:

Çözünürlük ile bitrate doğru orantılı iki değerdir, her ikisinin de yüksek olması istenilen ancak konusu geçen araç kameralarında geçerliliği olmayan bir olgudur. Sebebi bilindiği üzere araç ile hareket halinde yapılan çekimler odaklama,yansıma ve görüntü işleme hususunda sabit bir çekimden farklıdırlar.(Birinci link ilk 24 saniye bunu ispatlar) Class 10 olma zorunluluğunun olmadığı görüşününüz kısmi olarak doğru çünkü class 6'da kabul edilebilir ancak tekrarlıyorum class 4 söz konusu konu için yetersizdir. Dolayısı ile yeni satın almayı düşünen bir kişiye 6 değil 10 tavsiye edilmesi doğru olandır.

Cümlelerimin havada kalmaması için aynı kamera farklı sınıf hafıza kartları ile çekilmiş iki görüntüyü paylaşarak hafıza kartı konusunu netleştirmek ve noktalamak istiyorum.

Class 4
    http://www.youtube.com/watch?v=zfGAEiCtGmk&feature=youtu.be

Class 10

http://vimeo.com/65432279

Saygılarımla

Emre

Class-4 ile ilgili birşey söylemedim. Class-6 ile ilgili söyledim ve hala da arkasındayım. Çin malları hariç class-6 bir kart saniyede 6mb/s yazabilir. Zaten sondaki o sayıda minimum yazabildiği değerdir.

Hal böyleyken ve class-6 kart bile 5000kb/s bitrate videolar çeken makineye yetiyorsa.. Bu cihazlara hayde hayde yeter.

Saygılarımla.

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Hocam hızlı olması açısından 5$ fark ile Hong Kong Post ile mi sipariş vermek lazım yoksa fark yokmu? Gs1000 hongkong post olduğu halde 22 günde geldi demiştiniz, 2. ürün kaç günde ve hangi kargo ile geldi?
  • http://www.arackarakutusu.com/?newUrun=1&Id=653143&CatId=bs264154&Fstate=&/Vico-TF2-Premium-Araç-kamerası-made-in-tayvan

Bu urunu daha ucuz almak mumkunmu ?

Son 500 olur 5 taksit yapariz dediler

Urun kaliteli dedi satan adam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 4 Eylül 2013; 15:34:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Hocam hızlı olması açısından 5$ fark ile Hong Kong Post ile mi sipariş vermek lazım yoksa fark yokmu? Gs1000 hongkong post olduğu halde 22 günde geldi demiştiniz, 2. ürün kaç günde ve hangi kargo ile geldi?

İkinci ürün 10 günde geldi Çin postası ile şaşırdım zaten :) 5 $ fark vermeye gerek yok bence.

• quote:

http://www.arackarakutusu.com/?newUrun=1&Id=653143&CatId=bs264154&Fstate=&/Vico-TF2-Premium-Araç-kamerası-made-in-tayvan

Cihaz Avi kaydediyor bence eksi puan tabi video konusunda daha tecrübeli arkadaşlar var forumda onların tecrübesi ne der bilemem :)

Kaç tane güzelim kamera inceledik neden değişik değişik fantastik kamera icat ediyoruz ki :) Gt300w var 0801 var Gs1000 var Gs6000 var güzelim kameralar dururken neden risk alasınız ? Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

http://www.arackarakutusu.com/?newUrun=1&Id=653143&CatId=bs264154&Fstate=&/Vico-TF2-Premium-Araç-kamerası-made-in-tayvan

Cihaz Avi kaydediyor bence eksi puan tabi video konusunda daha tecrübeli arkadaşlar var forumda onların tecrübesi ne der bilemem :)

Kaç tane güzelim kamera inceledik neden değişik değişik fantastik kamera icat ediyoruz ki :) Gt300w var 0801 var Gs1000 var Gs6000 var güzelim kameralar dururken neden risk alasınız ? Saygılar.

Kardes bilmiyoruz onun icin arastiriyoruz

Senin tavsiyen nedir

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.