Şimdi Ara

10 Saniyede Nasıl Adam Dövülür ? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
14
Favori
52.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Wing Tsun da Man Zao - Vu Zao adı altında bir duruş vardır..Sitede duruşlara bakarsan anlarsın zaten..

Bu duruş temeldir,bunu bilmeyen adam gitsin arkadaşlarıyla levyeyle kavga etsin,osmanlı tokadı vs. takılsın.
    Bu duruşta ister sana kroşe,aparkat,düz tekme,low kick,high kick,hook kick,hook punch,hayalara alttan ve üstten vuruş ne gelirse gelsin hepsini Wing Tsun teknikleriyle karşılayabilirsin,karşılamakla kalmaz rakibi neye uğrattığını şaşarsın..İnanmayanlar üzerinde gelip gösterilebilir

Catherham7 :

kaadeye bile almıyorum arkadaşım seni,allah yardımcın olsun..İnşallah yolda,bu havada giderken dövüş teknikleriyle uğraşmış biri karşına çıkarda ona çatmaya kalkarsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: judith

ameros perros soundtracki arkadaşım

peki hangi sarkısı o filmin yani bissürü denedim ama biliomsn tam ismini???

biras konunun dışı ama duydugum en gusel sarkılardan biri cok onemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuhi -- 9 Haziran 2006; 17:36:55 >
  • inan bilmiyorum, videoyu yapan ve sifu korkmaz şimşek in kardeşi yollamıştı arat p2p programlarında 3.7 mb lık bir dosya aklında bulunsun...

konuya cevap yazmanada sevindim,ilgine teşekkürler
  • Ben osmanlı tokatı atmayı biliyorum dedimmi?Hayır.O kadar başarılı olsaalardı biz türklere karşı o kadar büyük duvarları inşa etmezlerdi.Demekki osmanlı kılıcı+tokatı daha etkiliki,zamanında ipek yolu bile ele geçirmiş türkler,kungfu cular neden onlara karşı gelemediler o zaman?Bunuda açıklaiz o zaman.Birde osmanlı tokatcıları,taşları kırabiliyor,hatta atlara attıkları tokatlarla atları deviriliyorlardı dostum,kilo ve boy olarak sanmıyorum,istediği tekniği öğret o kadar ağır adamları deviremezsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Catherham7

Ben osmanlı tokatı atmayı biliyorum dedimmi?Hayır.O kadar başarılı olsaalardı biz türklere karşı o kadar büyük duvarları inşa etmezlerdi.Demekki osmanlı kılıcı+tokatı daha etkiliki,zamanında ipek yolu bile ele geçirmiş türkler,kungfu cular neden onlara karşı gelemediler o zaman?Bunuda açıklaiz o zaman.Birde osmanlı tokatcıları,taşları kırabiliyor,hatta atlara attıkları tokatlarla atları deviriliyorlardı dostum,kilo ve boy olarak sanmıyorum,istediği tekniği öğret o kadar ağır adamları deviremezsin.

arkadaşım kung fu meydan savaşı için öğrenilen bir teknik değildir.....tek başına uygulanan bireysel bir savunma sanatıdır.....aynı zamanda bir dindir kio kısmını karıştırmıyorum.....osmanlı tokatını nasıl kung fu tekniği ile bir tutuyorsun anlamış değilim.....sen demek ki bu konuda çok cahilsin.......sen matrixi kesin izlemişsindir...sana şöyle söyleyeyim ordaki durduk yerde yer çekimine karşı koyup uçmaların dışında duvarda yürümelerde dahil tüm herşey safkan bir kung fu ustası tarafından birebir ve rahatlıkla yapılabilir....osmanlıların doğru dürüst teknik bilmeden rasgele salladığı mızrakları adamlar boğazlarına dayayıp kırıyorlar....tokatçıların elleri ile kırdıkları taşları adamlar kafaları ile kırıyorlar...sen türkçeye kır zincirlerini diye çevrilmiş jet li nin bir filmini izledin mi.....herneyse izlemediysen söyleyeyim....cüsse ne olursa olsun.....kung fu ustasının can alması tek bir hamleye bakar.....osmanlı tokatçısı tokadını kaldırana kadar öbür dünyaya elli kez gidip gelir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rotary_power -- 9 Haziran 2006; 20:42:11 >
  • Sanmıyorum kungfunun bu kadar etkili olduğunu..Osmanlı tokatcısına karşı biraz zor gelirler.5 adamla mücadele etmişler savaşlarda(Üstlerinde zırhı olan deli gibi kılıç sallayan şovalyaler gibi...
  • BENİM BİLDİGİM EN İYİ SONUÇ VEREN ASKERİ GERİLLA TARZI DÖVÜŞTÜR..

EGİTİM ALMA İMKANINIZ YOKSA KAFA ATMAYI ÖGRENİN. EN KESTİRMESİDİR.ANINDA ETKİ GÖSTERİR.
  • quote:

inan bilmiyorum, videoyu yapan ve sifu korkmaz şimşek in kardeşi yollamıştı arat p2p programlarında 3.7 mb lık bir dosya aklında bulunsun...

konuya cevap yazmanada sevindim,ilgine teşekkürler

rica ederim.... buldum adını "Control Machete & Ely Guerra - Amores Perros" isteyen indirebilir ama mp3 kalitesi biras düşük...

Osmanlı tokadını mı tartışıonuz abi adamlar korktu cin seddi yaptı diosunuz da savaşlar kung fu ve osmanlı tokadıyla gecmiodu yani meydanda kılıcın yoksa zaten ölüsün....

askeri gerrilla nası oluo ya????
  • hala osmanlı tokadını tartışıyorsunuz ya ne diyeyim
    bu yüzden belki millet olarak pek ileriye gidemiyoruz..Osmanlı tokadını elini kaldırıp gerilip indirene kadar ki yaklaşık 3 saniye,garanti ediyorum rakip wing tsunda +15-20 yumruk yiyecektir..Bu da kavganın bittiğinin işaretidir
    lütfen osmanlı tokadı diye gelmeyin pls
  • osmanlı tokatçısı 3 saniye 30 tokat atar bee
  • Biz senelerce judo yapıoruz bunlar 10 saniyede adam mı dövüyor ? gelsinler karşıma
  • Wing Tsun Kuen Kung Fu ile ilgili bir kişi olarak diyebileceğim tek şey var ,,, bu sanatı sindirmiş ve düzenli antreman yapan ortalama zekadaki birisi gerek fizik kapasite olarak çok üst noktalara ulaşmıştır. bırakın 80 kg lik bodyciyi 2.20 ye 180 kg lik yarma bile gelse sonuç değişmez.. Wing tsun da blok yoktur. tüm saldırılar doğrudan rakibin içine merkez çizgiden çıkarak yapılır. Vuruşlar hem seridir hemde sık.. zincir yumruklarla olsun , tekmelerle olsun vurulan noktalar hep güçlendirilemeyen eklemler ve bağlardır.. bu açıdan bakarsanız 160 kg luk bir adamında 50 kg luk bir adamında diz kapağı hemen hemen aynı dirençtedir.. diz kapakları burun el bilekleri ayak bilekleri , elmacık kemikleri gırtlak , hayalar , bunlar temel vuruş noktalarıdır.

Ayrıca wt de tekniklerin dışında en önemli nokta stratejidir... Kavgada wt stratejisini uygulayan biriyle akrşılaşmak istemezsiniz.. Bir pitbulun hasmına yapıştığı gibi yapışır kaçsanızda takip eder,, ondan güçlü olsanız bile gücünüze direnç göstermez , doğrulttuğunuz gücün önünden çekielrek o gücü kendi kullanır...

Ju jitsu haricinde yer dövüşü öğreten tek sistemdir ve bu yer dövüşü sistemi ju jitsudan çok daha gerçekçi ve kullanılabilirdir... Unutulmamalıdır ki her kavga ayakta başlar yerde biter....

Gerçekten savaş sanatçısı olmak ve öğrendiğiniz sitille kendinizi ve sevdiklerinizi savunmak istiyorsanız wt den başka alternatif göremiyorum...

Wing Tsun bir kungfudur.. Ancak süslü tarzların dışında shaolin tapınağından koparak gerçekçi bir sistem üzerinde kurulmuş bir kung fudur. yılan kaplan vs tarzında doğadan öykünmeler yerine direk olarak kavganın içinden beslenen bir yapısı vardır... duruş ve pozisyonlar birşeyin taklidi ve süslü görünmek adına değil , kavgada rakibi indirmek için tasarlanmıştır...

www.ebmas-tr.net adresinden wing tsun hakkında daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz...

Ve son olarak evet iyi bir wt cinin kavgası zaten 10 sn den fazla sürmez...
  • bana bu spor bir kaç sporun karıştırılması gibi geldi. bence hikaye. sıkı bir kung fu cunun karşısında zor.
  • quote:

ameros perros soundtracki arkadaşım

amores perros
  • bence biraz abartmışsın ,kick box bilen adam sokakta müsabaka kuralarınımı uygulayacak ? aman 1 tekme geri çekil defans yap 1 puan yok öyle bişey girdinmi adam ağız burun dağıtıp çıkıyor ne 1 saniyesi ne 10 saniyesi eleman tekwandocu havada 3 tekme birden atıyor ama müsabakada risk diye yapamıyor sen çık onun sokakta karşısınada bi ana avrat söv bakalm şerefsizim değil 3 tekme 13 tekme birden yersin yok 1 puan aldım geri adım atayımda demez.
  • naber bırader ya kusura bakma bızım cocuk sana saygısızlık yapmıs gel barısalım ozur dılerım tam operken burnuna kafayı gomuceksın yerde suratına tekmeyı yerlestır bak bı daha yaklasabılıyomu yanına.

15 sanıyelık iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazan -- 27 Ağustos 2006; 1:05:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Catherham7

Hadi leyn...Sıkıyosa osmanlı tokatcısı vs. sizin kungfu hocası yapalım ne dersiniz?Adamlar şovalyeleri teneke yığınına çeviriyodu beaSenin hocanı atx kasa yapar valla,bırak türk hava kuvvetlerini

sen de 10 yaşında başlayıp günde 10 kere mermere vursan ve bunu yaşın ilerledikçe sayıyı arttırsan 22-23 yaşında elin nasıl olur düşün bir

(belirtiyim.Bu çalışmayı bütün Yeniçeri yapardı.Kemankeşler(okçular)ın elleri ölye bir olurdu ki okları 1km den uzağa 6 kalkanı delecek güçte atabilirlerdi
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,

Amacım kimseyi reklam yapmak,yada bir sporu kötülemek değil. Size Wing Tsun dan bahsetmek istiyorum.Çünkü Türk milletini savunma adı altında oldukça kandırıldığını gördüm.
    6 ay aikido,8 ay kick-box yaptım fakat wing tsun gibisini görmedim.Herkesin anlayabileceği dille,
    (Wing Tsun mu o ne ya ? )

- Wing Tsun,bir spor değildir.Müsabakası olmaz,takımı olmaz ..
    - Wing Tsun,bir sanattır..Haaayt,huuyt tarzı tuğla,nesne ve cisim kırılmaz.
    - Wing Tsun yapabilmek için günde 300 yumruk,300 tekme atmanıza gerek yoktur.Ayrıca 1.90 boyunda ve 120 kilo gibi bir vücut ölçülerine de sahip olmanız gerekmez.. (Çocuk,yaşlı herkes yapabilir,antreman videosuna bakarsanız görürsünüz zaten)
    - Wing Tsun,tekniktir ve akıl işidir.(ee capon yapıyor abi)
    - Wing Tsun da boks yada kick-boxdaki gibi rakibe 1-2 yumruk atıp geri çekilmek yoktur.Amaç rakibi yıkmak ve etkisiz hale getirmektir.
    - Wing Tsun,rakibin sana uyguladığı gücü rakibe karşı kullanmaktır.
    - Wing Tsun öğrencisi,kavga esnasında tedirginlikle,çekingelikle kendini savunması yerine,rakibine olabildiğince yapışır.Çünkü ne kadar yakın olursa onun için o kadar iyidir.

- Wing Tsun a göre en iyi savunma saldırıdır (baba felsefe )

Türk milleti fazla lafa,söze gelmez.Hadi lan o neymiş der hemen 3-5 resim vermek istiyorum :

10 Saniyede Nasıl Adam Dövülür ?

Çok fazla lafı uzatmadan asıl görmeniz gereken videolara geçiyorum

Video 1 (3.1 MB)
    Video 2 (3.5 MB)
    Antreman Esnası (4.2 MB)

3-4 dakikanızı ayırarak tanıtım videolarını indirirseniz,kendinizi "vay be diğer bütün sporlar hikayeymiş" derken bulursunuz...

Saygılarımı sunuyor,beğenmenizi umuyorum.

Türkiyenin hemen hemen bütün illerinde bu tür okullar mevcuttur..Reklam olmasın diye link koymadım rahatlıkla burdan sorabilirsiniz

5 saniyede de adam dövülür ne yani. Toyotasa kriko do tekniği ile.
  • Bana bu tarz sporlar biraz saçma geliyo.Güç farkı kesinlikle önemlidir mesela 100 kiloluk bir adam bir kıza yumruk atmaya kalkarsa onu nasıl karşılayabilirki? Kaçmaktan başka çaresi yok

Not:Ayrıca videodaki adamın bu sanatı yapmasına gerek yok bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

Wing Tsun Kuen Kung Fu ile ilgili bir kişi olarak diyebileceğim tek şey var ,,, bu sanatı sindirmiş ve düzenli antreman yapan ortalama zekadaki birisi gerek fizik kapasite olarak çok üst noktalara ulaşmıştır. bırakın 80 kg lik bodyciyi 2.20 ye 180 kg lik yarma bile gelse sonuç değişmez.. Wing tsun da blok yoktur. tüm saldırılar doğrudan rakibin içine merkez çizgiden çıkarak yapılır. Vuruşlar hem seridir hemde sık.. zincir yumruklarla olsun , tekmelerle olsun vurulan noktalar hep güçlendirilemeyen eklemler ve bağlardır.. bu açıdan bakarsanız 160 kg luk bir adamında 50 kg luk bir adamında diz kapağı hemen hemen aynı dirençtedir.. diz kapakları burun el bilekleri ayak bilekleri , elmacık kemikleri gırtlak , hayalar , bunlar temel vuruş noktalarıdır.

Ayrıca wt de tekniklerin dışında en önemli nokta stratejidir... Kavgada wt stratejisini uygulayan biriyle akrşılaşmak istemezsiniz.. Bir pitbulun hasmına yapıştığı gibi yapışır kaçsanızda takip eder,, ondan güçlü olsanız bile gücünüze direnç göstermez , doğrulttuğunuz gücün önünden çekielrek o gücü kendi kullanır...

Ju jitsu haricinde yer dövüşü öğreten tek sistemdir ve bu yer dövüşü sistemi ju jitsudan çok daha gerçekçi ve kullanılabilirdir... Unutulmamalıdır ki her kavga ayakta başlar yerde biter....

Gerçekten savaş sanatçısı olmak ve öğrendiğiniz sitille kendinizi ve sevdiklerinizi savunmak istiyorsanız wt den başka alternatif göremiyorum...

Wing Tsun bir kungfudur.. Ancak süslü tarzların dışında shaolin tapınağından koparak gerçekçi bir sistem üzerinde kurulmuş bir kung fudur. yılan kaplan vs tarzında doğadan öykünmeler yerine direk olarak kavganın içinden beslenen bir yapısı vardır... duruş ve pozisyonlar birşeyin taklidi ve süslü görünmek adına değil , kavgada rakibi indirmek için tasarlanmıştır...

öpüyorum alkışlıyorum önünde saygıyla eğiliyorum

CraniuM:
    türk milletinin bakış açısı bu sanatlara biraz dar..Öncelikle bu bir spor değil,müsabakası yok.Bu bir sanat
    Çok iyi bir wing tsuncu kızın 100 kiloluk olsun 500 kiloluk olsun adamdan yumruk yeme bir şansı yok..Yeterki reflexleri iyi olsun.. Reklam değil benim amacım,bu sanatı tanıtmak göstermek.Beğenen olur,beğenmeyen olur bağlamaz/alakadar etmez.. Ücretsiz olarak dersleri izleyip görebilirsin

experienced:
    WT temelinde 1 tanesini savunayım değildir.. Adamın sana tek yumruk atması ve seninde hızlı olman yeterlidir.İster 10 tekme ister 100 tekme atsın farketmez.
    Madem öyle, kick-box şunu yener bunu yener ben baştan söyledim hiç 1 sporu kötülemedim.. GATA da hocamız dersler veriyor,neden kickbox,taekwando değilde WT dersi veriliyor ?

ilginize teşekkürler, dalga şiddetini arttırırsanız cevaplarım saygı kuralları çerçevesinin dışına çıkabilir.. Beğenen beğenir,beğenmeyen illede birşeyler yazıp karalamak zorunda değil
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.