Şimdi Ara

10 Saniyede Nasıl Adam Dövülür ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
154
Cevap
14
Favori
52.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Arkadaşlar merhaba,

Amacım kimseyi reklam yapmak,yada bir sporu kötülemek değil. Size Wing Tsun dan bahsetmek istiyorum.Çünkü Türk milletini savunma adı altında oldukça kandırıldığını gördüm.
    6 ay aikido,8 ay kick-box yaptım fakat wing tsun gibisini görmedim.Herkesin anlayabileceği dille,
    (Wing Tsun mu o ne ya ? )

- Wing Tsun,bir spor değildir.Müsabakası olmaz,takımı olmaz ..
    - Wing Tsun,bir sanattır..Haaayt,huuyt tarzı tuğla,nesne ve cisim kırılmaz.
    - Wing Tsun yapabilmek için günde 300 yumruk,300 tekme atmanıza gerek yoktur.Ayrıca 1.90 boyunda ve 120 kilo gibi bir vücut ölçülerine de sahip olmanız gerekmez.. (Çocuk,yaşlı herkes yapabilir,antreman videosuna bakarsanız görürsünüz zaten)
    - Wing Tsun,tekniktir ve akıl işidir.(ee capon yapıyor abi)
    - Wing Tsun da boks yada kick-boxdaki gibi rakibe 1-2 yumruk atıp geri çekilmek yoktur.Amaç rakibi yıkmak ve etkisiz hale getirmektir.
    - Wing Tsun,rakibin sana uyguladığı gücü rakibe karşı kullanmaktır.
    - Wing Tsun öğrencisi,kavga esnasında tedirginlikle,çekingelikle kendini savunması yerine,rakibine olabildiğince yapışır.Çünkü ne kadar yakın olursa onun için o kadar iyidir.

- Wing Tsun a göre en iyi savunma saldırıdır (baba felsefe )

Türk milleti fazla lafa,söze gelmez.Hadi lan o neymiş der hemen 3-5 resim vermek istiyorum :

Çok fazla lafı uzatmadan asıl görmeniz gereken videolara geçiyorum

Video 1 (3.1 MB)
    Video 2 (3.5 MB)
    Antreman Esnası (4.2 MB)

3-4 dakikanızı ayırarak tanıtım videolarını indirirseniz,kendinizi "vay be diğer bütün sporlar hikayeymiş" derken bulursunuz...

Saygılarımı sunuyor,beğenmenizi umuyorum.

Türkiyenin hemen hemen bütün illerinde bu tür okullar mevcuttur..Reklam olmasın diye link koymadım rahatlıkla burdan sorabilirsiniz

• İnternet üzerinden resimlerle ve sözlerle özellikle Türk milletine bu şekilde empoze edebilmek pek mümkün değil.. Amacım zaten empoze etmek değildi.

Hangi şehirde,hangi semtte olduğuna ve bu tür konulara ilgi duyanlar Buradan bakabilirler..Ücretsiz ve tanıtım amaçlı antremanlara da katılmanız mümkün olacaktır.
    Çok da kendinize güveniyorsanız oradan bir eğitmen kolaylıkla havanızı söndürebilecektir.
    Baştan söylediğim gibi amacım hiç bir kimseyi,yada bir uğraşı kötülemek değil..Aksine osmanlı tokadı yeter,levye sopa yeter,3-5 arkadaş hallederiz diyenlere Her türü uğraşa saygım sonsuz

(Sanki wc e bile 3-5 arkadaşla yada demir levye,sopayla gidiyorlar neyse )

rotary_power madem 1 yıl kung-fu yaptın wing tsun u kolaylıkla öğrenebilirsin..Temel aynı daha indirgenmiş ve daha etkili hali..
    Bruce Lee nin önce Wing Tsun sonra Kung-Fu öğrenip ve bu iki sanatı harmanlayıp Jet Kun Do adını verdiğini de bilirsin elbette ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: berdush

Ayrıca tekme tokat dövüş sanatına gönül vermiş kişiler arasında müthiş bir birlik beraberlik ruhu vardır.Mesela; "beyler aşağı mahallede Alptuğ'a artistik yapmışlar" dendiğinde bütün dövüşçüler toplayabildiği bilimum dövüşçü ile aşağı mahalleye akar ve kesin çözüm kaçınılmazdır.

Wing Tsun öncelikle amaç savunmaktır..Fakat saldırarak savunmaktır,öyle gelen hamlelere bön bön bakılmaz,axine üstüne gidilir rakibin.. Saldırı,vurdulu,kırdılı birşey arıyorsan WT haricinde birşey yapmanı öneririm.. Türk milletinin aklı zaten teknik şeylere fazla çalışmaz.. (yalansa yalan diyin)

Ayrıca toplanır öyle döveriz demişsin,diyelim akşamın 11 inde evine dönüyorsun yolunu 2 kişi kesti..Napıcan ? Dur kardeş bizim elemanları çağırmaya mı gidiyorum diyeceksin ?

Aslında yeni WT antremanından geldim,milletimizin (olumlar hariç) tepkilerini söyleyince nasıl sabrediyorsun,iyi dayanmışsın ben olsam çoktan küfürü basmıştım dediler.Harbiden merak ediyorum bu kadar kendine güvenen adamları salonumuzda görünce ne yapacaklar ?

@ serhat_h_fb:

Sabahtan beri taş koymaya çalışıyorsun,her seferinde bozuyorum gene geliyorsun bir nedenle
    Sen toplasan 75 kiloyu geçmeyen birisindir..Senin tekmenden nolacak ki ? Taekwandocumusun,tai-box cumusun nesin yani ? Ayrıca Wing Tsun da saldırı tekmesi sadece düz tekmedir..Boeng Gju ve Yaub Gju ayrıca stop kick le her türlü tekmeyi karşılamanız imkanı vardır.
    Videolara bakarsan görürsün tekmelerin nasıl karşılandığını

Ekşi sözlükte bile 2 sayfa entry olan bir sanatı hala Türk milleti nasıl hafife alıyor anlamıyorum .. Biraz okuyunda bari ne olduğunu az çok anlayın lütfen ..
    Entry e Buradan bakabilirsiniz

Kimseye oturup uzun uzun anlatmayacağım 5-10 kişiden gayet güzel ve olumlu tepkiler geldi..Herkesin tuttuğu kendine

saygılar & sevgiler

Her spor her sanat ve uğraş güzeldir..Yeterki osmanlı tokadı,türk style,levye bilmem ne diye gezinenler olmasın.
  • Wing Tsun Kuen Kung Fu ile ilgili bir kişi olarak diyebileceğim tek şey var ,,, bu sanatı sindirmiş ve düzenli antreman yapan ortalama zekadaki birisi gerek fizik kapasite olarak çok üst noktalara ulaşmıştır. bırakın 80 kg lik bodyciyi 2.20 ye 180 kg lik yarma bile gelse sonuç değişmez.. Wing tsun da blok yoktur. tüm saldırılar doğrudan rakibin içine merkez çizgiden çıkarak yapılır. Vuruşlar hem seridir hemde sık.. zincir yumruklarla olsun , tekmelerle olsun vurulan noktalar hep güçlendirilemeyen eklemler ve bağlardır.. bu açıdan bakarsanız 160 kg luk bir adamında 50 kg luk bir adamında diz kapağı hemen hemen aynı dirençtedir.. diz kapakları burun el bilekleri ayak bilekleri , elmacık kemikleri gırtlak , hayalar , bunlar temel vuruş noktalarıdır.

Ayrıca wt de tekniklerin dışında en önemli nokta stratejidir... Kavgada wt stratejisini uygulayan biriyle akrşılaşmak istemezsiniz.. Bir pitbulun hasmına yapıştığı gibi yapışır kaçsanızda takip eder,, ondan güçlü olsanız bile gücünüze direnç göstermez , doğrulttuğunuz gücün önünden çekielrek o gücü kendi kullanır...

Ju jitsu haricinde yer dövüşü öğreten tek sistemdir ve bu yer dövüşü sistemi ju jitsudan çok daha gerçekçi ve kullanılabilirdir... Unutulmamalıdır ki her kavga ayakta başlar yerde biter....

Gerçekten savaş sanatçısı olmak ve öğrendiğiniz sitille kendinizi ve sevdiklerinizi savunmak istiyorsanız wt den başka alternatif göremiyorum...

Wing Tsun bir kungfudur.. Ancak süslü tarzların dışında shaolin tapınağından koparak gerçekçi bir sistem üzerinde kurulmuş bir kung fudur. yılan kaplan vs tarzında doğadan öykünmeler yerine direk olarak kavganın içinden beslenen bir yapısı vardır... duruş ve pozisyonlar birşeyin taklidi ve süslü görünmek adına değil , kavgada rakibi indirmek için tasarlanmıştır...

www.ebmas-tr.net adresinden wing tsun hakkında daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz...

Ve son olarak evet iyi bir wt cinin kavgası zaten 10 sn den fazla sürmez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: judith

Arkadaşlar merhaba,

Amacım kimseyi reklam yapmak,yada bir sporu kötülemek değil. Size Wing Tsun dan bahsetmek istiyorum.Çünkü Türk milletini savunma adı altında oldukça kandırıldığını gördüm.
    6 ay aikido,8 ay kick-box yaptım fakat wing tsun gibisini görmedim.Herkesin anlayabileceği dille,

- Wing Tsun yapabilmek için günde 300 yumruk,300 tekme atmanıza gerek yoktur.Ayrıca 1.90 boyunda ve 120 kilo gibi bir vücut ölçülerine de sahip olmanız gerekmez.. (Çocuk,yaşlı herkes yapabilir,antreman videosuna bakarsanız görürsünüz zaten)
    - Wing Tsun da boks yada kick-boxdaki gibi rakibe 1-2 yumruk atıp geri çekilmek yoktur.Amaç rakibi yıkmak ve etkisiz hale getirmektir.
    - Wing Tsun öğrencisi,kavga esnasında tedirginlikle,çekingelikle kendini savunması yerine,rakibine olabildiğince yapışır.Çünkü ne kadar yakın olursa onun için o kadar iyidir.

Türk milleti fazla lafa,söze gelmez.Hadi lan o neymiş der hemen 3-5 resim vermek istiyorum :

Video 1 (3.1 MB)
    Video 2 (3.5 MB)
    Antreman Esnası (4.2 MB)

3-4 dakikanızı ayırarak tanıtım videolarını indirirseniz,kendinizi "vay be diğer bütün sporlar hikayeymiş" derken bulursunuz...

Türkiyenin hemen hemen bütün illerinde bu tür okullar mevcuttur..Reklam olmasın diye link koymadım rahatlıkla burdan sorabilirsiniz

5 saniyede de adam dövülür ne yani. Toyotasa kriko do tekniği ile.
  • Ayrıca Konu hakkında daha iyi bir fikir edinebilmek için Sifu Cemil Uylukçu nun Ebmas tanıtım videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.ebmas-tr.net/Multimedya/tanitim/EBMAS-TURKEY1024-HIGHQUALITY.wmv

Wing Tsun Ebmas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi düttürüleyla -- 27 Ağustos 2006; 20:01:44 >
  • aklıma direk bu şarkı geldi:P
    http://www.youtube.com/watch?v=glqhhXpyax8
  • quote:

Orijinalden alıntı: düttürüleyla

Wing Tsun Kuen Kung Fu ile ilgili bir kişi olarak diyebileceğim tek şey var ,,, bu sanatı sindirmiş ve düzenli antreman yapan ortalama zekadaki birisi gerek fizik kapasite olarak çok üst noktalara ulaşmıştır. bırakın 80 kg lik bodyciyi 2.20 ye 180 kg lik yarma bile gelse sonuç değişmez.. Wing tsun da blok yoktur. tüm saldırılar doğrudan rakibin içine merkez çizgiden çıkarak yapılır. Vuruşlar hem seridir hemde sık.. zincir yumruklarla olsun , tekmelerle olsun vurulan noktalar hep güçlendirilemeyen eklemler ve bağlardır.. bu açıdan bakarsanız 160 kg luk bir adamında 50 kg luk bir adamında diz kapağı hemen hemen aynı dirençtedir.. diz kapakları burun el bilekleri ayak bilekleri , elmacık kemikleri gırtlak , hayalar , bunlar temel vuruş noktalarıdır.

Ayrıca wt de tekniklerin dışında en önemli nokta stratejidir... Kavgada wt stratejisini uygulayan biriyle akrşılaşmak istemezsiniz.. Bir pitbulun hasmına yapıştığı gibi yapışır kaçsanızda takip eder,, ondan güçlü olsanız bile gücünüze direnç göstermez , doğrulttuğunuz gücün önünden çekielrek o gücü kendi kullanır...

Ju jitsu haricinde yer dövüşü öğreten tek sistemdir ve bu yer dövüşü sistemi ju jitsudan çok daha gerçekçi ve kullanılabilirdir... Unutulmamalıdır ki her kavga ayakta başlar yerde biter....

Gerçekten savaş sanatçısı olmak ve öğrendiğiniz sitille kendinizi ve sevdiklerinizi savunmak istiyorsanız wt den başka alternatif göremiyorum...

Wing Tsun bir kungfudur.. Ancak süslü tarzların dışında shaolin tapınağından koparak gerçekçi bir sistem üzerinde kurulmuş bir kung fudur. yılan kaplan vs tarzında doğadan öykünmeler yerine direk olarak kavganın içinden beslenen bir yapısı vardır... duruş ve pozisyonlar birşeyin taklidi ve süslü görünmek adına değil , kavgada rakibi indirmek için tasarlanmıştır...

www.ebmas-tr.net adresinden wing tsun hakkında daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz...

Ve son olarak evet iyi bir wt cinin kavgası zaten 10 sn den fazla sürmez...

Krav Maga,Ninjutsu gibi hayatta kalma sanatlarında ki nedir acaba?
  • Arkadaşlar merhaba

Yaklaşık 2007 yılından beri WT ile uğraşmıyorum, uğraşamıyorum.

4 sene içinde, Ip Man filmleri sayesinde bütün dünya Wing Tsun neymiş ne değilmiş öğrenmiş oldu. Tabi biz burda birilerine ne kadar güzel ve etkin bir sanat olduğunu anlatmaya çalıştık ama dalga geçtiler zamanında.

Korkmaz Hoca, ayrı bir sistem kurdu ve bütün Anadolu'da IKWTS adı altında okullar açıldı.

http://www.youtube.com/watch?v=kAGpr-FHBro

http://www.facebook.com/pages/Korkmaz-%C5%9Eim%C5%9Fek-Fun-Club/43219231789

buralardan gerekli videoları bulabilirsiniz.

Teşekkürler ilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: judith

Arkadaşlar merhaba,

Video 1 (3.1 MB)
    Video 2 (3.5 MB)
    Antreman Esnası (4.2 MB)

Kardeşim bende 1 yıldır karete yapiyorum gitmekte oldugum spor salonuna Kungf-Fu Wing Tsun icin gitmistim fakat o spor salonunda bulunmuyormus Karete hocasida tam o esnada yanimizdaydi ve derse katilmami söyledi begenmezsen gelmezsin dedi begendim güzel ve 1 yıldır yapiyorum ama hala Wing Tsun aklimda kaldi hocaya söyledim ayni seyler ikiside dedi Ninjutsu,Kung-Fu,Aikido bunlarin toplami karete dedi pek kafama takmadim hocayi ama hala en cok Wing Tsun ogrenmek istiyorum Karete Sensei'inin gosterdigi tekniklere zekami kullanarak karsi koyuyorum ve kendisi 16 yıldır yapiyor ben ise 1 buna ragmen hoca bana karsi koymakta güclük cekiyor ve soran olunca benimle ayni seviyede diyor Wing Tsun bi kac video izleyerek bazi hareketleri zihnimde calisarak benimsedim hoca yumruk atarken genelde block alip cekilmeyi gosteriyo ve arkasindan attack yap diyor Wing Tsun da dikkatimi ceken block ile attack ayni anda en sevdigim nokta ve ikisindede felsefe var ama Karete de ki felsefe biraz sacma doğru demişsin Wing Tsun bi sanat ve bu sanati öğrenmeyi cok istiyorum mesela karete de toplam 3 çeşit yumruk 4-5 çeşit tekme baska hic bişey yok hatta sensei kendisi söyledi ama Wing Tsun da vucudunun her tarafini kullanildigini biliyorum elinimizin keskin taraflari dirsek omuz hatta gerekirse gogus ile darbe vurarak yere düsürmek saniyede 3 yumruk atiyorum ama Wing Tsun cu biri daha hizli karetede kol uzayarak vuruyor yani Wing Tsun gibi kisa ve etkili vurusu yok rakip dibine girdiyse kaldirip vurman veya bir şekilde uzaklastirman gerekiyor yoksa musabakalarda sakatlayabilirsin Wing Tsun da kisa mesafeden yumruk olduğu icin daha hos ben de Wing Tsun ogrenmek istiyorum Ankara'da oturuyorum :/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.