Şimdi Ara

Hangi Yoğuşmalı Kombiyi Tercih Etmeliyim??? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
8
Favori
58.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• @disintegration
    Hocam iyi günler mümkünse ailem için kombi önerisi almak istiyorum bende sizde ev 115 m^2 aydın merkezde 3000 tl max fiyatı olan yoğuşmalı hangi kombiyi önerirsiniz.Ben izmirde yaşıyorum Yanılmıyorsam sizde izmirdesiniz gelip yüzyüzede konuşmak isterim müsait olursanız belkide siz bağlarsınız:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4n1L 4 kullanıcısına yanıt
    baymak duo tec
    eca confeo premix
    altus alr 25 premix (arçelik)
    airfel digifel premix
    termoteknik logic (5yıl garanti)
    bosch condens 2500w
    buderus gb62
    maktek condense

ayrıca koşulsuz 7 yıl garantili immergas alpha eco 28 var, immergasın aydın merkez ve nazillide servisi var
    kombi almadan önce aydın merkezde bu markaların servisini araştırın,doğru kombi tercihi kadar doğru serviste önemlidir

doğalgaz sektöründen değilim iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: armoni1

1 yıldır eca confeo premiks kullanıyorum. 9 metre petek ve tüm radyatörler açık olmasına rağmen (termostatik vanalı) apartmanda en az faturayı ben ödediğimi söylesem yeterli kriter olurmu?

Hocam kombinin tam marka ve modeli nedir? Birde evin kaç metrekare bende termodinamik kombiden memnun değilim ve eca almayı düşünüyorum. Bende yeni bir başlık açmak istemedim varsa kombisinden memnun olan arkadaşlar tavsiyede bulunsun lütfen. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah9905

quote:

1 yıldır eca confeo premiks kullanıyorum. 9 metre petek ve tüm radyatörler açık olmasına rağmen (termostatik vanalı) apartmanda en az faturayı ben ödediğimi söylesem yeterli kriter olurmu?

Hocam kombinin tam marka ve modeli nedir? Birde evin kaç metrekare bende termodinamik kombiden memnun değilim ve eca almayı düşünüyorum. Bende yeni bir başlık açmak istemedim varsa kombisinden memnun olan arkadaşlar tavsiyede bulunsun lütfen. Teşekkürler.

eca confeo premix
    ev 125 m2
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrah9905

quote:

eca confeo premix
    ev 125 m2

24 kwlik mi kombin? Teşekkürler

• Arkadaşlar mehabalar,sizlere birkaç soru sormak istiyorum,Giresun'da yaşıyorum evim sahil şeridinde,şehrimize doğalgaz yeni geldiği için herkes bu konuda tecrübesiz ve bir sürü doğru yanlış bilgi dolaşıyor dolayısıyla bizd bu kombi konusunda çok kararsız kalıyoruz,petek metrajı 9 m evim 130 metrekare pencerelerr plastik ısıcamlı yalıtım yok,nasıl ve ne marka kombi tercih etmeliyim burda çoğu kişi viesmann tercih ediyor,yorumların hepsini okudum ama pek tercih edilmemiş,şehirde birçok servis bulunuyor,bu konuda çok acemiyim yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamun Aleykum arkadaşlar.
    Projeyi yapan firmanın tavsiyesi ve araştırmalarım sonucunda Demirdöküm Nitromix p24 e karar kıldım. Fiyatıda diğerlerine nazaran uygun. Artı 200 Tl yede kablolu duvar programlı termostatı verecekler.
    Evim Rize'de. Yalıtımlı, yeni bir bina. 12 katlı altta 2 kat da dükkanda var. Ben 7. kattayım. 1 senedir oturulan bir bina. Güneye ve doğuya bakıyor. Salondan Karadenizi de biraz görüyoruz :)
    Bina yıldız şeklinde 4 daire üzerine. Dairemin 3 cephe açık. brüt 157 m2.
    Petekler toplam 7.60cm. Banyoda 87 mutfakta 78 cm havlupanlar var. Mutfak geniş. Eşim seviyor havlupanı. Isıtmasa bi onu değişirim ilerde. Oda pencereye yakın yerde değil. Tam mutfak kapısı arkasında. Gizlemişler sanki :)

Servis çok önemli dendi. İmmergas servisi pek tavsiye edilmedi. Demirdöküm ve eca servisleri iyi. Buderus serviside idare edermiş ama arada 300-500 gibi fiat farkı var. Artı bide onun duvar aparatları 350-400 tl civarı.
    Doğal gaz abonelik 505 TL. Saat 490 TL bunlarda eklenince masraflar artıyor bizde kombiden kısıyoruz.

Hakkımızda hayırlısı. Allah olmayanlarada nasip etsin. Yardımlarınız için teşekkürler.

• ECA Premix 30 KW mı Baymak Luna Avant 5 31 Fi
  • musa5265 M kullanıcısına yanıt
    kesinlikle eca confeo premix çünkü premix yani tam yoğuşmalı ve teknik özellik/donanım olarak daha üstün
    baymak luna avant ise 3 eşanjörlü yarım yoğuşmalıdır ayrıca teknik özellikleri azdır
  • Merhaba kombi ve petek secimi konusunda lütfen yardim edin arkadaşlar. Ev mersinde doğu, güney, kuzey cepheli. Salon 24m2, yatak odası 19m2, oda 12m2, oda 12m2, mutfak 24m2, antre 20m2, banyo 5m2 hangi kombi kaç metre petek taktırmalıyım. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resit33 -- 1 Temmuz 2016; 1:48:24 >
  • resit33 R kullanıcısına yanıt
    Daireyi görmeden kesin bir şey söylemek zor, odaların hangi cephe, kaçıncı kat ve yalıtımının nasıl olduğu gibi detaylar petek metrajına etki etmektedir. Kabataslak:

Salon - 120 cm 2 adet
    Yatak odası - 200 cm 1 adet
    Oda1 - 120 cm 1 adet
    Oda2 - 120 cm 1 adet
    Mutfak - 200 cm 1 adet
    Antre - 130 cm 1 adet
    Banyo - Havlupan 5/11 1 adet

Kombi olarak:

-Vaillant VUW 236/5-3 EcoTEC PRO
    -Viessmann Vitodens 050-W 24 Kw
    -Demirdöküm Nitromix P-24 24 Kw
    -ECA Confeo Premix 24 Kw

Bu cihazlara bakabilirsiniz.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam evim 110 M yeni bir kombi taktıracagım acil önerinize ihtiyacım var hatta numaranızı gönderebilirseniz sizi aramak isterim
  • ert_x E kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm ustamhttps://forum.donanimhaber.com/warmhaus-enerwaplus-erp-24-31--122799165 bir bak istersen özellikleri kağıt üzerinde güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 15 Ocak 2017; 14:27:39 >
  • coco1912 C kullanıcısına yanıt
    aleykümselam hocam ben açıkcası buderus gb062 modeli düşünüyorum yakıt tasarrufuda önemli kafamda bir kaç model var

1 buderus logamax gb062
    2 baymak falke condense
    3 bosh klasik kondense
    4 vailant eco tec pro vuw 363-3 bunlar araştırmalarım ile buldugum cihazlar bilgisi olan kardeşlerimden acil tafsiye almam lazım eski kombi arızalandı çoluk çocuk kışta soğukta kaldım Allah dışarda kalana yardım etsin o dereceyim yardımlarınızı bekliyorum
  • coco1912 C kullanıcısına yanıt
    gönderdigin cihazın modülasyon aralıgı çok yüksek ama servis agı nasıldır gerçi ankaradayım ama garanti bitiminde parça sorunu yüksek bakım maliyetinide göz ününde bulundurmam gerekir diye düşünüyorum
  • ert_x E kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm garanti bittikten sonra tüm cihaz parçaları pahalı bu cihazı @disintegration üstad daha iyi biliyor en iyi o yorumlar bide arkadaşın biri almış bu cihazı onada sor yerli malı zati
  • merhaba Ben Bingöl'de yaşıyorum evim 170 metrekare acaba hangi kombiyi tercih etmeliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdal orman -- 22 Mayıs 2017; 15:14:59 >
  • bosch ve buderus dan şaşmayın demirdöküm 2 yıl 2 ay sonra bozuldu müşteri hizmetleri desen başka bi dünya. Alın bunlardan birini kafanız rahat etsin.
  • Arkadaşlar merhaba evim merkezi ısıtma kalorifer doğal gaza geçicez evimde yukseklik:2,90. salon 27 mtkare:240 cm petek var, mutfak 16 mtkare 200 cm petek,oturma odası 14 mtkare 110cm petek,çocuk odası 11mtkare 80cm petek,yatak odası 21 mtkare 180cm petek ,antre14 mtkare 100cm petek var banyoda havlupan var(70x60) petek boyutları yeterli mi sizce hangi güçte ve hangi marka kombi almaliyim,evim üst kat doğu güney cephe yardımcı olursanız sevinirim

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.