Şimdi Ara

ARÇELİK 8127N SERİSİ HAKKINDA yorum lütfen (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
2
Favori
18.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni partinin hepsinde tambur yapısı ve palet tasarımı değişti. Yani In Love serisinin tamamı için geçerli. Ancak tambur yapısı zımpara gibi olmuş hiç beğenmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın Candoğan sizi tebrik ederim.Arçeliğin yeni tamburlu makineleriyle 11 Nisan'dan beri uğraşmaktayım.11 Nisan da önce Beko 8 kg'lık çamaşır makinesi aldım.Makine kuruldu ve bir baktım yeni bir tambur dizaynı var.Neyse makineyi çalıştırdık ve gürültüsü yüksek geldi.Neyse alışırız belki dedik.Sonra ilk yıkamada bir gömleğimin yakası içten delindi.Belki önceden olmuştur dedik.Sonraki yıkamada beyazları yıkadık.Bir baktık bir kaç atlet sanki zımparalanmış gibi delinmiş.Daha sonraki yıkamalarda bir kaç gömleğin yakası gitti.Servis geldi gitti,en son bölge müdürlüğünden aradılar.Derdimizi anlattık ve eski klasik tambur desenli bir makineyle değişim istedik.Tabii makinenin yırttığını kabul etmeseler de inceleyeceğiz dediler.Ertesi gün yetkili servis tarafından arandık ve 400 tl karşılığı Arçelik 8127 n modeli ile değişim teklif edildi.Servis modeli inceleyin dedi, ona göre kararınızı verin dedi.Gittim üç tane Arçelik bayiinde inceledim.Klasik tamburlu olduğunu görünce,tamam dedim.Bankaya 400 tl yi yatırdım ve dekontunu servise teslim ederken yeni makinenin klasik desenli olduğunu incelediğimi, klasik tamburlu olduğu için değişimi kabul ettiğimi bildirdim.20 Mayıs da servis getirdi,ambalajı açtı ve bir baktım ki yine aynı tambur.Elemana söyledim,fakat pek oralı olmadı.Yine aynı aşınan delinen, çamaşırlar...Tekrar yetkili servis,çağrı merkezi ile görüşmeler sonucu bölge müdürlüğünden şef teknisyen geldi.Önüne delinen çamaşır ve gömlekleri yığdım.Uzun uzun anlattım,eski 13 senelik 4900 modelinde hiç böyle bir şey başımıza gelmediğini anlattım.Sonuçta giysilerin eski olduğunu ima etti.Makineyi prese göndermeye kıyamacağını,değişim talebinin büyük ihtimall kabul edilmeyeceğini söyledi,gitti.Halen çamaşırlar aşınıyor,deliniyor.Çağrı merkezini arıyorum,bana istemediğim makine gönderildi diyorum.Geri dönüş yapmıyorlar.

• Mağduriyet yaşamanıza üzüldüm. Maalesef niceleri sizin gibi mağdur kalacak bu zımpara gibi tambur yüzünden. Arçelik hangi akla hizmet yapmış anlayabilmiş değilim.

Bence durum ortada olduğundan değişim değil, para iadesi isteyin.
  • Yaptığım görüşmelerde makine değişimini çamaşır makinesinde problem görülmediği halde müşteri memnuniyeti için değişim kararı aldık diyorlar.Ben de yaptığım telefon görüşmelerindeki telefon kayıtlarını dinleyin diyorum.Ayrıyeten servise ödeme dekontunu teslim ederken de klasik tamburlu olduğu için değişimi kabul ettiğimi söylüyorum fakat pek kaale almayacaklar gibi görünüyor.Eve gelen tekniker bölge şefiymiş.İki saat anlattık,delinen çamaşırları gösterdim.Klasik tamburlu olduğunu üç bayide incelediğimi bunun için değişimi kabul ettiğimi,isterseniz bayilere beraber gidip gösterebileceğimi söyledim.Hatta bu bayilerdeki teşhirdeki ürünü bile verilse kabul edeceğimi bile söyledim.O da bana gömleğin üzerindeki sıkma yapılmaz anlamınındaki işareti gösterdi.Bende o zaman makinedeki gömlek programında niçin 800 devire kadar sıkma devri bulunduğunu,ayrıyeten beyaz çamaşırlarında delik deşik olduğunu,dikişlerinin çözüldüğünü söyledim.Arada söylediği benim Arçeliği zor duruma düşürdüğüm gibi bir laf da var.Sonuçta işi yokuşa sürecekleri anlaşıldı.Arçeliğin daha üst birimlerine ulaşıp,oralara derdimi anlatmaya çalışacağım.Kaymakamlıktaki tüketici hakem heyetindeki kişiler, en az 3 yada 4 tane servis arıza formu olması halinde sonuç alabileceğimi söylemişti.Yani ordan bir netice almayacağımı zannediyorum.Ülkemizden niçin bir dünya markası çıkmadığına üzülürdüm.Fakat en basit bir çamaşır makinesini bile beceremiyoruz.Ben hiçbir mühendislik bilgim olmadığı halde sizin gibi bu tambur şeklinden şüphelendiğim halde,böyle büyük bir firmada çalışan mühendisler bu tambur şeklinin problem çıkaracağını düşünemiyorlar mı.Çıldırmamak işten değil.

• Hukuksal yoldan veya merkezden sorunu çözemezseniz en kötü aldığınız bayiden ya da başka bir bayiden teşhirdeki cihazla takas isteyebilirsiniz. Elbette bu son çare.

Makineniz sıkma yaparken lastiğin üzerine çamaşır taşırıyor mu?
  • Bu durumda tahmin ettiğim ilk bir ayda geçerli olan ayıplı ürün satılması hakkındaki tüketici haklarından yararlanma süresi geçtikten sonra hiçbir kaale alınmama durumu ile karşılacağmdan endişe ediyorum.Bu makineyle yıllarca başbaşa kalmayı hayal bile edemiyorum.Her yıkamada en sevdiğiniz kıyafetlerin başına bir şey geldiğinizi düşünsenize...Makineyi satsam para etmez,birisine hayrına versek o da mağdur olacağı için veremezsiniz.
  • Hayır değmiyor.Genelde az çamaşır yıkıyoruz.Gelen teknikerde iki durumda makinenin çamaşırları yırtabileceğini,ya makine de çapak olduğunda(bunu kadın çorabıyla kontrol etti) ya da tamburla körük arasına çamaşır sıkıştığında yapacağını söylemişti.Zaten bizimki yırtılma değil,sanki yüksek devirde sıkarken(600 devirde bile oldu)tamburun zımpara etkisine bağlı aşınmaya bağlı bir delinme artı çamaşırların dikişleri sökülüyor.Özellikle pamuklularda daha belirgin şekilde oluyor.
  • Mesela gömleklerin sadece yakasını içten aşındırıyor.Atletlerin ise kenar kısımları aşınarak deliniyor.Çamaşır yeni ise ilk yıkamada delinmese bile birkaç yıkamada kademe kademe aşınarak delineceği kesin.Bir de mesele bornozlar yıkandı, baktık iç kısımdaki diliş kısımlarında saçaklanma plmuş yüksek 600 devirde sıktığımız halde.
  • Sorunun tambur dokusundan olduğu kesin. Sürekli olarak Arçelik'i rahatsız ederseniz eminim sonuç alırsınız. Dilerim sorun çözülür.
  • İlginiz için teşekkürler.
  • Ürün değiştirildi ve sorun çözüldü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ntpl15

Ürün değiştirildi ve sorun çözüldü

Gözünüz aydın...Nasıl bir değişim yapıldı...
  • ben yeşilini ucuz denk geldi aldım ama pğembesi daha hoşuma gidiyor 1 sene içinde 5 değişik model kullandım size anlatayım hotpoint ariston 2 modelini ikiside süper sessiz çalışıyor ama körük lastik kokusu çamaşıra siniyor vasat samsung eco buble ve eco buble olmayan seri kullandım tasarımı çok şık tuş sesi ve özellikle program bitince otomatik olarak kapanması( arçelik ve beko ve hooverda ışıklar yıkama bitince sönmüyor) çok hoş ama sıkmada çok sesli sanki deprem oluyor beko 8 kilo sadece çamaşırım yıkansın diyenlere ideal gel gelelim arçelik in love bende yeşili var çok şık çok sessiz harika bir makine arçeliği tvsiye ederrim sıra geldi son makineme hoover 99 kilo yıkama 6 kilo kurutma tasarımı şık arçelik kadar sessiz değil gerçekden iyi kurutuyor ama süğre 3 saat sürüyor 1 saattae yıkama değermi bilmem ben beyaz eşya tutkunu olduğum için hepsini aldım

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    merhaba ben kendi evimde hepsini birebir kullandım test ettim arçelik beko samsung hoover ariston ama arçelik in lovede karar kıldım siz ne kadar atıp tutsanızda ben sadece incelemkle araştırmakla kalmadım aldım aldım kullandım biraz çamaşır makinası hobim varda @candogan62
  • badcatbad B kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun bendede yeşili var çok güzel makine bende pembesiini beğenmiştim
  • karamelek06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, makineden memnun musunuz? Yıkaması iyi mi, ben de Arçelik In Love ve Bosch Logixx 9 arasında karar veremedim.
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    evet sessiz yıkıyor ve sıkmasıda sessiz kullanımı çok kolay türkçe anlatımı var tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamelek06

evet sessiz yıkıyor ve sıkmasıda sessiz kullanımı çok kolay türkçe anlatımı var tavsiye ederim

ÇALIŞIRKEN LÜTFEN FOTOSUNU ATARMISINIZ.
  • lazpanyol kullanıcısına yanıt
    şuan kullanmıyorum salonda duruyor hooveri satınca kullanacağğım hover 1400 de sıkmnada çok sesli tavsiye etmiyorum sadece kurutması iyi yumuşak yapıyor
     ARÇELİK 8127N SERİSİ HAKKINDA yorum lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamelek06

şuan kullanmıyorum salonda duruyor hooveri satınca kullanacağğım hover 1400 de sıkmnada çok sesli tavsiye etmiyorum sadece kurutması iyi yumuşak yapıyor
     ARÇELİK 8127N SERİSİ HAKKINDA yorum lütfen

ÇOK GÜZEL HAYIRLI OLSUN

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.