Şimdi Ara

Babama akciğer kanseri teşhisi kondu :( (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
7
Favori
23.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YArabbim yardımcınız olsun kardeş. Allah Şafii ismiyle şifa versin inşallah.

Olumlu gelişmeleri bekliyoruz, burdan yaz lütfen.
  • Arkadaşım babam lenf kanseriydi sormak istediğini bilebilirsem söylerim (atlattı ama illeti şükürler olsun)
  • Geçmiş olsun
  • acil şifalar diliyorum
  • Geçmiş olsun.
  • Baban kimyager ise yaşadın dostum.. Geçmiş olsun bu arada..
  • geçmiş olsun . 2 ay önce babamı pankreas kanserınden kaybettim . zorlu donemler yasıyorsunuz hepsını bılırım yardımcı olabilecegim birsey varsa buradayım kardeşim.
  • Geçmiş olsun. Allah şifa versin.
  • Çok geçmiş olsun. Benim babamda kanser yoktu ama akciğer hastalığı vardı. Çok zor gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wild_BlaCk

Kardeşim benim anneminde pankreas kanseri olduğunu 2 ay önce öğrendim dünya başıma yıkıldı 1 ay yemek yiyemedim 80 kilodan 68 e düştüm çok zor allah kimseye yaşatmasın hastanede doktor elime kağıdı verdi yapacak bişey yok dedi çok zor seni çok iyi anlıyorum ama asla yıkılma biz farklı doktorlarada gittik önceki doktor ilaç bile veremeyiz demişti şimdiki doktor kemoterapiye başlattı özellikle tek doktorla kalmamak en iyisi çünkü bazıları çok tutarsız hasta psikolojiside çok önemli eğer birşeye ihtiyacın olursa pm den yaz elimden geldigince yardımcı olurum sana numaramıda gönderebilirim özelliklede herkesin başına gelebildigini unutma güzel kardeşim benim hepimizin başına gelebiliyor asla yıkılma

Kardeş bu acının alasını çektim ve eylül 28 de annemi kaybettim. Kaybetmeden 10 gün önce doktor hastalıgın durdugunu söylemişti perşembe günü normal bi şekilde hastaneye götürdük kemoterapiye cumartesi kaybettik bu öyle nalet bi hastalık ki o çaresizligi allahım kimseye yaşatmasın 15 gündür sakinleştirici alıyorum ve geceleri uyuyamıyorum melek annemi kaybettim bunları moralini bozmak için yazmadım annem pankreas kanseriydi ondan kurtuluş yok ama hastanede 5-6 yıldır 3 ayda kontrole gelen birsürü akciger hastası var ve tedavi şansı çok yüksek o yüzden moralini bozma bi duanızı esirgemezseniz çok memnun olurum hoşçakalın

• Geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin.
  • Allah acil şifa versin Rabbimin izniyle iyileşir inşallah
  • Allahım yardım etsin inşallah dualarım sizinle,son durum nedir?İnşallah en kısa zamanda şifa bulur ve allahım kimsenin başına vermez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zoolander99

2 aydır oksuruk sikayetlerı vardı babamın, akcıger rontgenı cektırdık hıcbırsey cıkmadı, daha sonra allerjik astıma baglı oksuruk olabılır dendı ılaca basladı ancak hıcbı deısıklık olmayınca annem suphelendı ve tomografı cektırttık. Sonucunda sağ akcıger lobunda kanserlı hucre oldugu ve lenf bezıne sıçrama yaptıgı tespıt edıldı. 2. evrenin sonu 3. evrenın başıymıs. Vucudun baska hıcbıyerınde ,beyın de dahil olmak uzere sıcrama olmadıgı saptandı. Babam 55 yasında ve 25 yasında sıgarayı bırakmıstı ve asla sıgaralı ortamda bulunmadı sımdıye kdr. Bu haberlerı pzt gunu aldık ama bıraz olsun sakinleşmeyi bekledım ve su anda bu konuyu açmak ıstedım. Amelıyat edılemıyor sıçrama oldugu için, ve hayati yerlere yakın oldugu için. Bu durumda kemoterapi ve (veya) radyoterapı tedavisi gorecek. Bu da yrn bellı olucak ve tedavıye baslanıcak hemen. Genel durumu ve morali fazlasıyla iyi. Aşırı derecede stresli bir iş hayatı vardı, turkıyenın onde gelen sırketlerınden bırınde ust duzey yonetıcı olarak calısıyordu. Acilen işlerden elini eteğini çekti bu hafta, bioenerji terapisi vs vs tarzı destek tıp adı verilen yöntemler uygulandı bile sımdıden. Merak ettiğim şey şu: en kotunun ne olduğunu çok iyi biliyorum ve buyuk ihtimalle sonun nasıl olucagını da bılıyorum. Ama milyonda 1 kucuck bi umut bile varsa, daha dorusu bu kucucuk ihtimali tutturup bu illeti yenen veya minimize ederek uzun yıllar huzurlu yasayabılen bi tanıdığı, yakını kimsesi olan varsa yorumlarınızı beklıorum arkadaslar..

Arkadaşlar, uzun suredir bu konunun hatta donanım forumlarının varlıgını bıle unutustum. Oncelıkle hepınızden ozur dılerım konuyla ılgılı bu aradan gecen 3 aylık surede paylasamadıgım ıcın...

1 hafta önce , bu hastalığın teshisi yapıldıgı gunden berı ılk kez tomografı cekıldı. 3 kür kemoterapı bıttı ve gectıgımız hafta 4. kür de bitti. 2 kür kaldı sonra tekrar bakılıcak durum ne dıye. Ancak Allah'a ve sizlerin dualarına binlerce kez şükürler olsunki kanserinin %50 si temizlendi 2 bucuk ayda. ve 3. evrenın başında denlen hastalık su an 2. evrenın başına çekildi. Kemoterapıyı cok guzel kaldırabıldı babamın vucudu. Hatta eskı yıllara oranla bambaska bı ınsan oldu. Rahat keyıflı ve morallı...her sabah yaklasık 5-6 km bısıklete bınıyor. Aksamları yuruyuse cıkıyor. Kemoterapı aralarında tatıle gıdıyorlar annemle. Bende çalışmaya basladım ve onun ıcın buyuk moral oldu bu. Kısacası bu konuyu açtığım gün ve bugunu kıyaslarsak şu an mutluluktan havalarda uçuyoruz dıyebılırım. Bundan sonra bu konuyla daha fazla ilgilenicem. Çok tesekkur ederım bu zamana kadarkı ve bundan sonra edecegınız dualar ıcın. Şunu kesin olarak anladım ki bi uğurda kararlılık ve azimle mücadele etmek gercekten tabloyu değiştirebiliyormuş....Allah sizlerden uzak etsin böyle musibetleri. Son mesajlardan birinde gözüme takıldı. Arkadasın bırının annesı pankreas kanserıne yakalanmıs. 2 hafta evvel bı arkadasımın ablasına çekimler yapıldı (kendısı 3. evredekı pankreas kanserıydı.) kanserının buyuk cogu temızlenmıs ve kontrol altına alınmış. Asla moralını bozma cunku yükü veren Allah bir gün çaresini de vericek...

Bugün 17 Ekim 2013. Öncelikle herkesin kurban bayramı kutlu ve mutlu olsun. Babam son günlerde kemoterapinin etkilerinden kansızlık,yorgunluk ve titreme şikayetleri yaşamaya başladı. Bu gidiş pek hayırlı gelmiyor bana, yinede babamın yanında dimdik durmaktan başka çaremiz yok tabiki. Ancak umutsuzluk ve umitsizlik tamamen beni ve annemi esir almış durumda. Bu mesajı daha farklı yazabiliyor olmayı isterdim ancak kanser kötü yüzünü göstermeye başlıyor gibi gözüküyor. Akciğerdeki tümör, lenflerdeki metastaz ve lenflerin olduğu bölgedeki kemik metastazı küçülmüş durumdaydı ay başında yapılan çekimlerde. Ancak doktorun söylediği bu tedaviyle bundan daha iyisinin olamayacağı yönündeydi. Bunu söylemek içimi paramparça etsede babamla geçirdiğimiz son bayramdı bu sanırım :(. ve bana son kez harçlık verdi elini öptüm. Her zaman inançlı bir insan olarak yine de bu işi temizlemek ve bi şekilde direkten döndürebilmek için Allaha yalvarıyorum. Umuyorum kabul olur.
    Bir sonraki güncellemede inşallah daha güzel şeyler yazabilirim. Lütfen dualarınızı esirgemeyin...

Bir önceki mesaj alıntı yapmayı untumuşum pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holopter -- 19 Ekim 2013; 22:12:19 >

• geçmiş olsun dostum. Umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşur baban.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah şifa versin babana
  • geçmiş olsun, allah şifalar versin babana kardeşim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peygamberimizin dediği gibi günahsız ağızlarla birbirimize dua edelim. bir başkasının ettiği dua çok makbuldür. dualarımızı esirgemeyelim arkadaşlar. Allah acil şifalar versin.
  • Geçmiş olsun kardeş Allah acil şifalar versin.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.