Şimdi Ara

SPSS Programını Kullanmayı Bilen Var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lütfen konuyu silmeyiniz. Yoğunluk ve uygunluk sebebiyle buraya açıyorum. Anlayış gösteriniz.

Arkadaşlar ödev teslim etmem gerekiyor fakat inanın programın anket girişi olan kısımlarını vs doğru dürüst göstermeden ödevi yarın teslim istiyorlar. Ödev yüzdesi %24. Şimdi aklın başına geldi demeyin çünkü derste anlatacağız deyip anlatmadılar. 1 ders dahi bilgisayar odasında uygulamalı ders yapmadılar.

Aranızda SPSS programını bilen ve anket girişini yapabilen var mı? Bana yardım edebilecek olan var mı?

edit;

Anketim hazır. 30 kişiyle bu anketi yaptım ve bu veriler elimde hazır.

Anket girişleri bittikten sonra;

Frekans
    Standart Sapması
    T testi
    Cross tab
    (doğru mu yazdım bilmiyorum)

bunları yapmamız isteniyor. programın ANALYZE menüsünden bunları yapabileceğimiz söylendi. program bu değerleri ve testleri girilen anket doğrultusunda otomatik yapıyormuş sanırım. Ve inanın dün e kadar sadece anket girişini yapıp bırakacağımızı biliyorduk. Belirttiğim 4 başlığında yapılacağını dün derste öğrendik ve bize bunların nasıl yapılacağını öğretmediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gordon Freedos -- 1 Mayıs 2013; 15:55:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gordon Freedos

hocam verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler. hemen işe koyuluyorum. eksik olmayın.

Bu şekilde yazmış olmam en azından sizinde programa dair ortalama bir şeyler biliyor olmanızı gerektirebilir, nihayetinde eğer kullanım bilginiz el vermiyorsa sıkıntı yaşayabilirsiniz. O yüzden daha güvenilir, kolay ve anlaşılır bir adrese yönlendirmekte fayda görüyorum;

SPSS Hakkında

Bu adresteki 13 kategoriden oluşan görsel anlatımla desteklenmiş bilgilerin hepsi eminim işinize yarayacaktır fakat işi biraz hızlandırma adına, birinci, ikinci, üçüncü, beşinci ve on birinci sunumlara ağırlık verebilirsiniz.

Ayrıca verdiğim adresteki siteyi incelediğinizde tüm sunumları kapsayan bir .pdf uzantılı dosyanın olduğunu görebilirsiniz. Umarım halen ücretsizdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Djtiest_ -- 1 Mayıs 2013; 17:26:34 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.