DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
internet explorer açılış sayfası kilitlendi
36
Cevap
0
Favori
165.419
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows Xp >> internet explorer açılış sayfası kilitlendi
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      3520 Mesaj
      06 Haziran 2006 10:59:45
      i.e nin açılış sayfası naony.com/ana sayfası şeklinde kaydoldu ve kilitlendi geçerli olanı kullan,boş kullan vs sekmeleri işlevsiz durumda! ne yapılmalı?

• Yarbay
      2134 Mesaj
      06 Haziran 2006 14:46:11
      selam....başlat- çalıştıra regedit yaz enterle

hkey_current user>software>microsoft>interntexplorer>main sağ tarafta start page ve search page karşılığı o site ise çift tıklayıp silin ve istediğiniz adresi yaz...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Haziran 2006 16:34:35
      virüs bulaştığı içindir format at abi en ii yönttem bu çünkü?? ben öyle yapıuorum

FENERBAHÇENİN 100. YILI TÜM GfB CAMİASINA VE FB TARAFTARLRINCA KUTLU OLSUN!!!!
    • Yarbay
      2134 Mesaj
      06 Haziran 2006 17:17:07
      arkadaşlar format en son çözüm olmalı.. önce araştıralım sorun ne...çözüm ne olabilir soralım araştıralım ki tecrübemiz artsın...
      tak xp cd'sini at formatı bunu herkes yapar değil mi arkadaşlar.....

• Er
      2 Mesaj
      15 Temmuz 2007 17:22:23
      Başlat > Çalıştır > Regedit
      HKEY_CURRENT_USER > Software > Policies > Microsoft > Internet Explorer > Control Panel
      Anahtarındaki HomePage değerine tıklayarak 0 olan değerini 1 olarak değiştirin Veya ordaki Değer 1 ise 0 Olarak Değiştirin Sorun Çözülecektir daha sonra IE a sağ tıkladığınızda giriş sayfasındaki kilidin kalktığını göreceksiniz...

Respect RuHSuZ

15 Temmuz 2007 18:39:21

quote:

Orjinalden alıntı: TurkintikaM

HKEY_CURRENT_USER > Software > Policies > Microsoft > Internet Explorer > Control Panel
      Anahtarındaki HomePage değerine tıklayarak 0 olan değerini 1 olarak değiştirin Veya ordaki Değer 1 ise 0 Olarak Değiştirin Sorun Çözülecektir daha sonra IE a sağ tıkladığınızda giriş sayfasındaki kilidin kalktığını göreceksiniz...

Respect RuHSuZ

cok sagol bu bilgi icin.

• Binbaşı
      1529 Mesaj
      15 Temmuz 2007 23:06:26
      Banada aynısı olmuştu ad-aware ile tarattım bikaç tane tehdit buldu hepsini sildim İE'yi yeniden açtığımda istediğim sayfayı açılış sayfası yapabildim

15 Temmuz 2007 23:59:22

quote:

Orjinalden alıntı: doktor x

Alıntıları Göster

cok sagol bu bilgi icin.

böyle bir anahtar yok policies>microsoft tan sonra internet explorer gelmiyoki.yanlış bu?

• Er
      2 Mesaj
      16 Temmuz 2007 12:15:01
      Yanlıs Değil İyi Bak İncele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkintikaM -- 16 Temmuz 2007; 12:17:30 >

16 Temmuz 2007 15:03:36
      inceledim yokxp+sp2+ie7 var

• Yarbay
      3842 Mesaj
      16 Temmuz 2007 15:59:51
      Arkadaşım verdiğim linkteki 2.5 MB lık programı kur. Bu program explorerine yapışan şeylerin hepsini gösterir. İstediğini silersin.
      Birde bir şey ana sayfayı değiştirmek isterse uyarır.

http://www.browser-hijack.com/download/bhr.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 19 Temmuz 2007; 12:31:03 >

• Kurmay Yarbay
      4815 Mesaj
      16 Temmuz 2007 16:01:32
      Bulamadığınız kaydı "ctrl+f" ile arayın

"İnsan, insanın cehennemidir.."
    • Binbaşı
      1113 Mesaj
      18 Temmuz 2007 16:05:00
      nourl.exe diye bişey var.
      google da aratırsan bulursun . bi kere kulanıyorsun , girş sayfasını ayarlıyor ve kapatıyorsun.
      küçük bişey , tavsiye ederim. kurulum gerektirmiyor.

• Er
      1 Mesaj
      27 Ağustos 2008 19:28:12
      Arkadaşlar Kendim Yaptığım Bir Program Var Link Aşağıda İndirin Buyrun ;

Buradan İndir

Tek Yapmanız Gereken Program Setup'unu Kurup Gelen Soruya Evet Demeniz Yeterli

Setup Boyutu : 13 Mb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraqp -- 27 Ağustos 2008; 19:27:57 >

• Er
      11 Mesaj
      20 Ocak 2009 22:49:54
      TurkintikaM verdiğin bilgiler için çok teşekkürler çok işime yaradı kafayı yemek üzereydim

vlk76
    • Ev Aletleri Uzmanı
      2490 Mesaj
      20 Ocak 2009 23:45:02

quote:

Orjinalden alıntı: tcebeci

Arkadaşım verdiğim linkteki 2.5 MB lık programı kur. Bu program explorerine yapışan şeylerin hepsini gösterir. İstediğini silersin.

+9 bu işlemi yapman gerekli yoksa hijackler silinmez sadece systemi acmıs olursun.

• Çavuş
      44 Mesaj
      11 Mart 2009 13:29:56

böyle bir anahtar yok policies>microsoft tan sonra internet explorer gelmiyoki.yanlış bu?

Vistada boyle cıkmaz tabii XP için bu

HERKESE MERHABA
    • Binbaşı
      1949 Mesaj
      02 Nisan 2009 17:51:37
      quote:

Orjinalden alıntı: TurkintikaM

Respect RuHSuZ

Allah tuttuğunu altın etsin, allah ne muradın varsa versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 2 Nisan 2009; 17:52:17 >

• Er
      1 Mesaj
      04 Eylül 2009 21:53:10
      alehandro verdiğin bilgi için çok tşekkür ederim aynen çözüm oldu saol

• Er
      10 Mesaj
      17 Haziran 2010 23:09:05
      http://www.berat.tk/uyg...alarim/giris_sayfasi.rar i indirip calıstırmanız yeterli olacaktır.

• Er
      8 Mesaj
      26 Haziran 2010 22:42:27
      Bende bunu arıyordum.

• Er
      1 Mesaj
      28 Haziran 2010 21:19:19
      ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN HJACK PROGRAMI İŞİMİ GORDU DİĞERLERİ REGEDİT LER MSCONFİG LER YARAMADI

• Yüzbaşı
      476 Mesaj
      04 Ekim 2010 12:14:14
      teşekkürler hack programı işimi gördü

PS4 PSN :Huseyin_1984
    • Er
      8 Mesaj
      20 Şubat 2011 12:35:31

quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

saolasın arkadasım işime yaradı arkadaşlar onerıyorum bunu deneyın kesın kılıdı kaldırıcaktır.

• Yüzbaşı
      550 Mesaj
      20 Şubat 2011 14:07:09

quote:

Orijinalden alıntı: ugurti

ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN HJACK PROGRAMI İŞİMİ GORDU DİĞERLERİ REGEDİT LER MSCONFİG LER YARAMADI

exelerin yapptığı şey de aynı, o yaramadı bu yaramadı demek imkansız.

• Çavuş
      78 Mesaj
      04 Mayıs 2011 13:46:41
      regedit yoluyla gidilen control panelinin düzeltilmesine rağmen yine eski haline dönüyorsa,
      çözüm Ad-avare de , test edildi, onay verildi.

" Hep yarınları bekledi bu insanlar, geldiğini hiçbir zaman farketmediler " ( Erdem Bayazıt )
    • Yarbay
      2568 Mesaj
      25 Aralık 2011 14:24:19
      quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

bu işleri hep klasik uzun yöntemle hallederdim.
      programı ilk defa duyunca indirip denedim
      hakkaten güzel program
      hemen arşivime ve mailime aldım.

Bilgisayar Mühendisi[2004-2016] * DonanimHaber Forum'da 13. Yıl - [2003-2016]* Dos'ta Dir-Cd dir ... komutlarıyla işlem yapmaya başlayalı 25. Yıl :))) [1991-2016]
      * HP Pavilion dv5-1041et & AVerTV HybridVolar HX + 3G VINN + Nokia 5800xm & Samsung Galaxy S3 + 16 yıllık Turkcell Hazırkart & Turkcell Platinium PlatinPrestij Paket + Honda Jazz 1.4 Elite kullanıcısı. TürkTelekom'a kazıklanmamanız için başınıza gelebilecek durumları önceden her tür ortamda araştırıp öğrenmeniz lazım çünkü personelleri yalan yanlış bilgilendiriyor, anlaşmazlık durumunda o şekil bilgi verilmemiştir bu şekil bilgi verilmiştir gibi ezberden konuşuluyor. ama eğer verildiyse bunu görüntü ve ses kaydı ile ispatlayın diyorlar, görüntü ve ses kaydı almadıysanız geçmiş olsun. Ayrıca işlem yapan personeli geriye dönük olarak izinli olarak gösterebiliyorlar ve nasıl yapıyorlarsa sisteme bakınca cinsiyetini de değiştiriyorlarmış, o kişi o gün çalışmıyordu.. işlem yapan kişinin sicil bilgisi şuymuş buymuş bu kişi falan departmanda görevliymiş o gün o departmanda olamaz .. sizin belirttiğiniz konularla ilgili zaten bilgisi yok.... mahkemeye vermeniz durumunda mahkeme sistemdeki kayırtlara bakacak vs vs. gibi bir savunma mekanizması geliştirmişler.
    • Yüzbaşı
      794 Mesaj
      26 Aralık 2011 18:31:49
      quote:

Orijinalden alıntı: soner_521

virüs bulaştığı içindir format at abi en ii yönttem bu çünkü?? ben öyle yapıuorum

Çok yanlış bir düşünce kesinlikle katılmıyorum format pcyi bitirir saçma sapan hatalara yol açar buyrun çok formattan karşılaşılan 2 tane örnek

Alıntıları Göster

quote:

Orijinalden alıntı: halil_blut

Merhaba,
      Önceden sisteme format attığımda "SafeNet Inc. - Other hardware - SafeNet Inc. USB Key" driveri sistem otomatik yüklüyordu.3-4 kez format attım fakat yinede yüklemedi.Sonunda kadar tüm güncellemeleri yaptım yine bu güncelleme gelmedi.Şuan Microsoft'un sitesinden bu driver için offline olarak verdiği dosyayı indirdim.Fakat rar dan çıkan dosyalarda kurulum dosyası içermiyor.Sadece cmd de açılan bir pencere var oda 1sn açılıp kapanıyor acaba bu driveri nasıl yükleyebilirim.Yardımcı olursanız çok sevinirim acil olarak lazım.

Güncelleme linki : http://catalog.update.m...1-44d2-bd57-ca0893959acd

içerdiği dosyaların görünümü

Phenom ii x4 980 3.7 Ghz Hediye :D // Msi Cyclone 6850 // 1 Tb Seagate //M5A97 Evo // 8Gb 4x2 1600 Mhz CL9 Ram Dual Kit // Soğutucudur şudur budur :D
    • Onbaşı
      32 Mesaj
      10 Şubat 2013 13:32:04
      Windows 7 ve 8 Kullanıcıları tıklayın sizin kurtarma sayfanız bu linkte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetAlim -- 29 Mart 2013; 9:08:25 >

• Çavuş
      71 Mesaj
      25 Şubat 2013 02:33:37
      Arkadaşalr benımde ie ve mozillanın giriş sayfası http://www.netmahal.com...ARS-22Y5B1&tm=1361733608 böle bir adres oldu ve hiç bir şekilde değişmiyor :s araçlardan bakıyorm giriş sayfası google su regedit den falan yaptım home page search page gene google ama herseferınde ilk actıgımda bu site cıkıyor baska ne yapabılırım :s

• Er
      8 Mesaj
      26 Şubat 2013 02:00:18
      Combofix indir ve çalıştır. http://goo.gl/pLt2C

• Onbaşı
      25 Mesaj
      12 Mart 2013 01:30:49
      adamın ALLAH senden razı olsun .. lanet reklamlardan kurtuldum sayende :D

• Onbaşı
      21 Mesaj
      21 Nisan 2013 19:22:48

saol kardeşim çok işime yaradı helal:

Bahsedilenler: TurkintikaM

• Onbaşı
      17 Mesaj
      25 Ağustos 2013 22:56:32
      HKEY_CURRENT_USER>Software>Microsoft>Internet Explorer>Main>Default_Page_URL
      buradaki satırı silip, istediğiniz bir satırı yazın yeter.
      W7 içindir.

*.*.**.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*

!?
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      25 Ağustos 2013 23:19:10
      quote:

Orijinalden alıntı: baris17

HKEY_CURRENT_USER>Software>Microsoft>Internet Explorer>Main>Default_Page_URL
      buradaki satırı silip, istediğiniz bir satırı yazın yeter.
      W7 içindir.

Olmadıysa
      HKEY_LOCAL_MAHCINE>Software>Clients>StartMenuInternet>google chrome(ve/veya explorer.exe)>shell>open>command buradaki satırda farklı bir web adresi varsa silip istediğiniz yazın.

!?
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      25 Ağustos 2013 23:27:53
      quote:

Orijinalden alıntı: baris17

Alıntıları Göster

Olmadıysa
      HKEY_LOCAL_MAHCINE>Software>Clients>StartMenuInternet>google chrome(ve/veya explorer.exe)>shell>open>command buradaki satırda farklı bir web adresi varsa silip istediğiniz yazın.

Tüm bunlarla da halen silemediysek Ctrl+F ile Regedit dosyamız içinde web sayfamızda açılan kelimeyi arayalım. Bendeki www.qvo6.com du. Ben qvo6 kelimesi eçen tüm verileri temizledim. Sorun ortadan kalkacaktır.

!?
    • Er
      11 Mesaj
      08 Ağustos 2014 19:52:53
      Regedit sayfasındaki aşamaları yaptığınız halde yinede ilk açılışta default olarak reklam sayfalarından geliyorsa
      masaüstünde ve kullandığınız diğer yerlerdeki ie kısayolları üzerinde sağ tıklayarak
      özellikler sekmesine tıklayın
      açılan sayfada hedef yazan adres satırın içeriğinde : "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" ibaresinden sonra yazılı başka veriler varsa onları silin.
      adres " işareti ile sonlansın.
      muhtemelen işlem tamamlanmıştır.

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows Xp >> internet explorer açılış sayfası kilitlendi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.