- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yaralı serçe için ne yapabilirim, lütfen yardım edin
Bu konudaki kullanıcılar:
 
13
Cevap
1
Favori
4045
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
1 Mesaj
17 Nisan 2013; 18:39:47 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar burada daha fazla kişi takıldığı için konuyu buraya açtım. Sokakta yaralı bir serçe buldum, yağmurun altında öylece duruyordu. Aldım eve getirdim. Kafasından yara almış, tam göz kısmından. Baya kötü yarası. Bulduğumda kanaması durmuştu. Sessiz bir ortamda, bir kutunun içine koydum. Önüne de biraz su koydum. Ne yapabilirim, lütfen yardım edin ölmesini istemiyorum.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Nisan 2013; 18:44:41 

sıcak bir yerde tut ve hemen veterinere götürmeni tavsiye ederim. ekmek kırıntıları verebilirsin


 
964 Mesaj
17 Nisan 2013; 18:45:25 

divan edebiyatına çalıştır bence.

veterinere götüreceksin hocam.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Nisan 2013; 18:46:28 


quote:

Orijinalden alıntı: tfnymc

divan edebiyatına çalıştır bence.

veterinere götüreceksin hocam.

Tam ygs lys forumundan beklenen cevap< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


1189 Mesaj
17 Nisan 2013; 18:49:45 

bakkaldan türev al kuş için

şaka bir yana

Hasta Kuş

Kuşlar arasında yaygın olan yaralanmalar arasında kanattaki ve bacaktaki kemik kırıkları, deride ve kaslarda meydana gelen yaralanmalar, kuşun tüylerini kaybetmesi ve kaza sonucu meydana gelen şok sayılabilir. Yara küçük ve yüzeyselse hafif bir antiseptik ve suyla temizlenebilir, bu şekilde çabucak iyileşecektir. Şokun en iyi tedavisi kuş için en az 1 saat iyi havalandırılmış, sıcak, ve karanlık bir kutu içinde sessiz bir ortam sağlamaktır. Daha ciddi yaralar ve kırıklarda veteriner müdahelesi gerekir. Kuş yaralı değil de hastaysa bir dizi hastalığı olabileceğini düşünmek gerekir. Eğer çok hastaysa yani kolaylıkla tutulabiliyorsa muhtemelen tedavisi mümkün değildir. Kuşlarda teşhis çok zordur, fakat veterinere danışılırsa onun tavsiyesiyle uygun tedavi mümkün olabilir. DHKD'nin veteriner çalışanı olmadığı gibi yaralı ve hasta kuşlara bakım merkezi de yoktur.

Serbest Bırakma

Kuşlar kısa sürede serbest bırakılmalıdır. En ideali nerede bulunduysa oraya bırakılmasıdır, Bu mümkün değilse bırakılan noktada kuşa tanıdık gelecek ve geri dönmesini sağlayacak bir şey olmalıdır. İçeride tutulmaya alışmış bir kuşu serbest bırakacağınız yere kafesini veya kutusunu getirip orada bir süre tuttuktan sonra serbest bırakmanız gerekir, hatta mümkünse serbest bırakacağınız nokta kuşu rahatça gözlemleyebileceğiniz bir yer olmalı, çünkü kuş bu noktaya beslenmek için ya da geceyi geçirmek için dönebilir. Ayrıca kuşları sabahın erken saatinde bırakmak en uygunudur, hatta tercihen güzel , sıcak bir günde bırakılmalı böylece onlara yerleşmek ve beslenmek için zaman tanımış olursunuz, bu şekilde açık bir arazide gecelemelerini önlersiniz. (Baykuşlar karanlıkta serbest bırakılmalıdır) Bunların yanısıra kuşu bıraktığınız yerin ona uygun bir yaşam alanı olmasına dikkat edin, örneğin bir kızkuşunu ormanlık bir alana bırakamazsınız. Kuşun serbest bırakılır bırakılmaz başının çaresine bakabileceğini düşünmeyin, belki bir kaç gün ona yiyecek vermelisiniz ve de arka arkaya 3 gün boyunca yiyeceğine dokunmadığını gözlemlemelisiniz. Kuşu serbest bırakmadan önce onu düzenli yemek saatlerine alıştırmalısınız, böylece serbest bırakıldıktan sonra alıştırma döneminde tekrar aynı noktaya dönecek, ve siz de onu besleyebileceksiniz. Kendi kendine yemek yemeye başlamadan bir kuşu serbest bırakmayın, eğer kuşu 1 aydan fazla tutarsanız tekrar vahşi yaşama alışması için çok daha fazla zamana ihtiyacı olacaktır, bu nedenden ötürü kuşlar uzun süre esaret altında tutulmamalıdır, uzun süren esaret ekstra tehlike ve strese neden olur. Kuğular ve Diğer Su Kuşları Kuğular genelde balık ağlarına dolanmış şekilde bulunur ya da kurşun zehirlenmesine maruz kalırlar. DHKD yaralı, zehirlenmiş veya petrol bulaşmış kuğulara yardım için başvuracağınız merkez değildir.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralYD -- 17 Nisan 2013; 18:50:48 >
_____________________________434 Mesaj
17 Nisan 2013; 18:51:02 

Veterinere goturmen gerekir serce vb kus turleri ne yaparsan yap evde durmaz olebilir< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________

The only limit is the one you set yourself .


 
1 Mesaj
17 Nisan 2013; 18:53:00 

Veterinere götürmem gerektiğini biliyorum ama şu an götüremem ki evde küçük kardeşim var benden başka da kimse yok yanında. Veteriner aradım birkaç tane, şokda olabileceğini söyledi bir tanesi. Onun dediklerini yaptım işte. İnşallah ölmez..
_____________________________2904 Mesaj
17 Nisan 2013; 20:04:21 

veterinerlik puanları da çok düşük be
_____________________________136 Mesaj
17 Nisan 2013; 20:06:28 

Bu arada veterinerlikte iş imkanı nasıl ve gelirleri nasıl?
_____________________________


Erciyes Üniversitesi 2014 Girişliler [Bilgisayar Mühendisliği]


1189 Mesaj
17 Nisan 2013; 20:12:36 

Veteriner Hekimliği; kedi, köpek, kuş gibi evcilleştirilmiş hayvanlar,keklik, yaban domuzu, ceylan gibi vahşi hayvanlar,koyun, keçi, sığır gibi küçükbaş-büyükbaş hayvanlar ve tavuk, hindi, ördek gibi kümes hayvanlarının üretimi ve tedavileri, hayvan ırklarının ıslahı ve yetiştirilmesi, verimliliklerinin artması, sağlıklarının korunması, hastalıkların tedavisi, salgın hastalıkların önlenmesi, iguana, bukalemun, şempanze gibi egzotik hayvan yetiştiriciliği ve tedavileri,et, süt, bal gibi hayvansal ürünlerin insan sağlığına uygunluğunun denetimi, gıda hijyeni ve kontrolü, hayvansal ürünlerde kirlenme ve çevre kirliliği konularıyla ilgilenen uzmanlık dalıdır.

Türkiye’de Veteriner Hekimlik; 19.yüzyıla kadar usta-çırak ilişkisi ile yetişmiş kişilerce yapılıyordu. Veteriner Hekimlik eğitimi ilk olarak 1842 yılında Prusyalı askeri Veteriner Hekim Godlewsky’nin önerisi ile süvari okullarına Veterinerlik dersi konulması ile başladı. 1849’da İstanbul’da Mekteb-i Harbiye (bugünki Kara Harp Okulu) dört yıllık eğitim veren baytarlık sınıflarını açtı. Bu sınıflar 1910 yılında Askeri Baytar Mektebi adıyla okul durumuna getirildi. Askeri Baytar Mektebi ise 1921 yılında Mülkiye Baytar Mektebi ile birleştirilerek Baytar Mekteb-i Alisi adını aldı. [1] 1933 yılında Ankara’ya taşınan okul 1948 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne dönüştü. 1970 yılına gelindiğinde Ankara Üniversitesi'ne bağlı Elazığ Veteriner Fakültesi açıldı. Ardından 1975 yılında bu fakülte Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi ismini aldı. İzleyen yıllarda yeni veteriner fakültelerinin açılması ile veteriner hekimlik eğitimi de yaygınlaştı. Türkiye'de veteriner hekimliği mesleğiyle ilgili ilk hukuksal düzenleme 9 Mart 1954 tarihli, 6434 sayılı yasayla yapıldı. Türk Veteriner Hekimlerin meslek kuruluşu olan Türk Veteriner Hekimler Birliği de yine bu tarihte kuruldu.

Veteriner Fakülteleri 5 yıl eğitim verir. Son yıl intörnlük eğitim alan öğrenciler yüksek lisans derecesiyle mezun olurlar. Eğitimi süresince gördüğü bölümler 5'e ayrılır.

Temel Bilimler Bölümü [değiştir]
Anatomi Anabilim Dalı
Biyokimya Anabilim Dalı
Fizyoloji Anabilim Dalı
Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı
Deontoloji Anabilim Dalı
Klinik Öncesi Bilimler Bölümü [değiştir]
Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı
Mikrobiyoloji Anabilim Dalı
Parazitoloji Anabilim Dalı
Patoloji Anabilim Dalı
Viroloji Anabilim Dalı
Klinik Bilimleri Bölümü [değiştir]
Cerrahi Anabilim Dalı
Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı
Dahiliye Anabilim Dalı
Döllenme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı
Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü [değiştir]
Biyoistatistik Anabilim Dalı
Genetik Anabilim Dalı
Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı
Hayvan Sağlığı Ekonomisi ve İşletmeciliği Anabilim Dalı
Zootekni Anabilim Dalı
Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü [değiştir]
Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalışimdi öğrendim net maaşı 2700 liraymış
_____________________________21 Mesaj
17 Nisan 2013; 21:03:52 

Serçenin durumu nasıl ?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuba001 -- 17 Nisan 2013; 21:04:15 >
_____________________________

Bence insanlar önce kendini sonra haddini en son da ne istediğini bilsin, hiç bir problemleri kalmaz.


 
1 Mesaj
17 Nisan 2013; 21:24:46 

Şoku atlattı sanırım.. Sabahı bekleyeceğiz
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
167 Mesaj
17 Nisan 2013; 21:32:36 

quote:

Orijinalden alıntı: kanepekalem

Şoku atlattı sanırım.. Sabahı bekleyeceğiz

Anlattığına göre sabahı çıkaramaz. Başınız sağolsun.

_____________________________

BireBir YGS LYS Hesaplama


63 Mesaj
17 Nisan 2013; 23:27:11 

Geçmiş olsun hocam.Allah acil şifa versin veteriner hekime götürme sansın yoksa sıcak tut kuşu.Yarası önemli bişey değilse 1 kaç güne iyileşir.Ortalıkta kurt solucan, buğday, irmik, pirinç, ıslak ekmek yeşillik varsa yedirmeye çalış.
_____________________________

Denemediğin sürece ne kadar ileri gidebileceğini asla bilemezsin.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Yaralı serçe için ne yapabilirim, lütfen yardım edin
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR6
0.313