Şimdi Ara

NOKİA üretim yeri çok önemli

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
39.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BU NOKİA'LAR nerede üretiliyor ben almanya ve finlandia diye duymuştum fakat artık çinde üretiliyo diyorlar aslı nedir bilen biri söylerse çok sevinirim

• benim aksesuarlar çinde üretilmiş
  • aksesuarlar olabilir önemli olan telefon o nerede acaba
  • Benim tel biraz eski ama Finlandiya'da yaplmş (bu arada telim 6600). Bu arada çinde yapılacak diye birşey yok benm bildiim kadarıyla, sadece aksesuarlar arkadaşın dedii gibi çinde yaplmş olabilir
  • nokia önemli telefonlarını Finlandiya'da üretmekte. Fakat cihaz nerede üretilirse üretilsin tüm aksesurlar çin malı buda nokia'ya yakışmıyor
  • Nokia'nın üretim yaptığı 3 fabrika var, bunlar Finlandiya, Almanya ve Macaristan fabrikaları. Bunların dışında üretim yaptıkları bir fabrika var mı bilmiyorum ama dikkat ettim, Türkiye'deki modeller hep bu 3 ülkeden gelme. E serisi, N serisi gibi üst düzey modeller Finlandiya'da üretiliyor. 6111 gibi orta modeller Almanya'da, 1600 gibi modeller de Macaristan'da üretiliyor. Ancak son çıkan Nokialar'dan, merakla beklediğim 6131 modeli gibi orta sınıf modellerin de Macaristan'da üretildiğini görmek beni şaşırttı. Bu modeli almak niyetindeydim ama malzeme kalitesini pek beğenmedim.
  • Nokia Üretim Bilgileri

Cep Telefonu ve Aksesuarları
    Brezilya
    Çin
    Finlandiya
    Almanya
    Büyük Britanya
    Macaristan
    Hindistan
    Meksika
    Güney Kore

Ağ Ürünleri (Baz İstasyonu Ekipmanları)
    Çin
    Finlandiya
    Hindistan
  • telfonun içini aç bak nerde üretildiği yazıyor benimkisi Bulgaristanda üretilmiş. Dayımda nokia var Almanyadan aldı ve Almanyada üretilmiş, Nokia gelişmiş ülklere gelişmiş ülkelerde üretilen telefonu satıyor gelişmemiş ülkelere ise çin malı bulgaristan malı telefonları satıyor bu sadece nokia için geçerli değil tüm ürünler için geçerli, bu gün TR bi adidas ayakkabı alın vietnam da üretildiğini görürsünüz.
    Elektronik mallarda yapılana gelince adamlar ürünü yapıyor test ediyor %5-10 kusurlumu çıktı gönder TR ve Tr gibi geri ülkelere. bu herşeyde geçerli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kara_eylül

telfonun içini aç bak nerde üretildiği yazıyor benimkisi Bulgaristanda üretilmiş. Dayımda nokia var Almanyadan aldı ve Almanyada üretilmiş, Nokia gelişmiş ülklere gelişmiş ülkelerde üretilen telefonu satıyor gelişmemiş ülkelere ise çin malı bulgaristan malı telefonları satıyor bu sadece nokia için geçerli değil tüm ürünler için geçerli, bu gün TR bi adidas ayakkabı alın vietnam da üretildiğini görürsünüz.
    Elektronik mallarda yapılana gelince adamlar ürünü yapıyor test ediyor %5-10 kusurlumu çıktı gönder TR ve Tr gibi geri ülkelere. bu herşeyde geçerli.

Ben buna katılmıyorum ??? Ne alaka kusurlu malı gönderecek Türkiye'ye olur mu ya böyle bir mantık ??? Bu adamların hiç mi prestiji yok ??? Yapmayın
  • ne alakası var kardeşim ya nerde üretildiği önemli mi ne olursa olsun sonuçta nokia ise kalite hep aynıdır çin malı olması neyideğiştirir sanki çinde üretilen kasa farklı yerde üretiliyor.

eskiden vardı milleti kandırırlardı japon malı sony çin malı sony diye hala odevirlerdemisiniz
  • Mühendis aynı sonuçta nokianın hepsi. Kontroller aynı herşey aynı. İlla şurası olsun çok saçma bir mantık.
  • Fabrika nerede olursa olsun sonuçta Nokia adı altında üretim yapıyor hepsi. Kalitelerinin farklı olması söz konusu olamaz olmamalı zaten.
  • Nokia ürünün garantisini verdikten sonra nerde yapıldığı önemli değil bence
  • evet nokia garantisini verdiği sürece bir sorun çıkmaz!
  • ona bakılırsa sonyericssonların bir çoğu hep çinde üretiliyor,bu kalitesiz oldukları anlamındamı yani
  • bide dikkat ettiyseniz eskiden spot mallar hep fillandiya malıydı sahsen benim 4 nokia öleydi 3660 6670 6630 7710 hepsi filandıya malıydı hepsinide shpot almıştım
  • quote:

Orjinalden alıntı: katibim

ona bakılırsa sonyericssonların bir çoğu hep çinde üretiliyor,bu kalitesiz oldukları anlamındamı yani

HAYIR OLMAZ TABİ MESELA BAKIN K750İ VE W800İ GİBİ TELEFONLARIN MALZEME KALİTESİ SÜPER GERÇEKTENDE
  • Nokia gerçekte Finlandiya malı.. Ama kimi cep telefonlarını başka büyük ülkelerde üretiyor olabilir. Bir telefonun Çin'de üretilmesi kesinlikle onun dandik olduğu anlamına gelmez. Büyük firmalar iş gücünün ucuz olmasından dolayı Çin'de fabrikalar kurabiliyor. Ama bu kaliteyi etkilemiyor. Çünkü firma aynı teknolojiyi kullanıyor. Sony,Samsung gibi büyük Uzakdoğu firmaları Çin'de de üretim yapıyor.
  • Her markanın bir kalite standartı vardır...!!!

Çin fabrikası veya UZay da dahi üretse belirlediği bir kalite var...!!!!
  • arkadaşlar bir kaç yerde üretiliyor ama aslen Finlandiya. onun için alırken finlandiya olmasına dikkat etmeliyiz. çünkü en güveniliri o bana göre...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.