Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.832
Cevap
70
Favori
446.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncelleme sonrası sesin kendi kendine kesilmesi sorununu yetkili servise sordum. Akıllı ses ayarlarından olabileceğini söyledi. Ayarları da kurcalamıştım halbuki ama biraz hızlı geçmiştim. İşten dönünce tekrar bakacağım.

Umarım basit bir ses ayarıdır.
  • Ben dün interneti yan komşudan aldım türktelekomun verdiği dandik bi modem hatta konuştum karşı komşuyla paylaşmak için internet almış ama çekmeyince abide kalmış internet evde telefonum çekmiyo wave525 kullanıyorum tv çekiyo kimi zaman 2 çizgi kimi zaman tek çizgi fakat şöyle bir problem var tv de wifi tek çizgi olduğunda bağlantıyı kesiyo biraz sonra iki oluyo sonra yine teke düşüp bağlantıyı kesiyo modemi görüyo bağlantı kontolü diyorum modem orda ama tek çizgi ve ağa bağlanamıyo bu yüzden güncellemeyi yapmadım ve modem bakmam lazım ondan sonra güncelleme işine gircem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Söylediğiniz görüntüye en azından ben rastlamadım ama görüntü paylaşımından olabilir,teşhire özellikle sorunlu panel koymazlar ki albenisi olsun...

Ama sadece baktığım LA modellerinde vardı diğer TVlerde böyle bir sorun yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vurucu05

quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Söylediğiniz görüntüye en azından ben rastlamadım ama görüntü paylaşımından olabilir,teşhire özellikle sorunlu panel koymazlar ki albenisi olsun...

Ama sadece baktığım LA modellerinde vardı diğer TVlerde böyle bir sorun yoktu.

Bence iki televizyonuda yada diğer televizyonları diyim hd kalitesinde test edin arada tartışmasız bi görsel farkı olduğunu görceniz görseli hem parlak hem daha canlı verdiği için yayın hatalarını farketmeniz normal soluk ekranda bunu yakalıyamazsınız benim ekranda patateslenme gibi bişey yok ama digitürk ve dahili uydudaki atv yi açıyorum arada fark var dahili uydu daha iyi ama kalite düşük belli oluyo nat.geo.wild açıyorum işte bu diyorum veya hd kanal açıyorum işte bu diyorum sorun canlı ekranda yayın kalitesi gibi geliyo

• 2015 te digital yayın gelince bu probleminde ortadan kalkıcanı düşünüyorum

• 47LA660 aldım.

herşeyini denemedim.şu ana kadar problem yaşamadım.

digiturk kullanıyorum.hd yayınlar çok iyi (özellikle nat geo kanalları)...sd yayınlar kötü sayılmaz

daha önce forumda arkadaşların paylaştığı resimleri ölü piksel ve ışık sızması için denedim.

ölü piksel görmedim.normal yayın izlerken ışık sızması farkedilmiyo.hatta çıplak gözle hiç kenarlarda beyazlıklar görmediğim halde resimde kenarlarda beyazlıklar var gibi görünüyor.

bu kadarı normal mi bilmiyorum...
     2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] 2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: CrazyRio35

Ben dün interneti yan komşudan aldım türktelekomun verdiği dandik bi modem hatta konuştum karşı komşuyla paylaşmak için internet almış ama çekmeyince abide kalmış internet evde telefonum çekmiyo wave525 kullanıyorum tv çekiyo kimi zaman 2 çizgi kimi zaman tek çizgi fakat şöyle bir problem var tv de wifi tek çizgi olduğunda bağlantıyı kesiyo biraz sonra iki oluyo sonra yine teke düşüp bağlantıyı kesiyo modemi görüyo bağlantı kontolü diyorum modem orda ama tek çizgi ve ağa bağlanamıyo bu yüzden güncellemeyi yapmadım ve modem bakmam lazım ondan sonra güncelleme işine gircem

Sana wireless extender lazım. Ben aldım rahat ettim.
  • Hayırlı olsun. Kaça aldınız? Nereden?
  • Merhaba,

Bende bugün yarın 55LA660S almayı planlıyorum. Ama bir arkadaşım inatla LM860V üzerinde ısrar ediyor.
    Arada büyük bir fiyat farkı yok. LA yeni model ve yeni özellikler düzeltmeler olduğu için tercih ediyorum. Ama kabul etmek lazım ki LM serisinin tasarımı daha güzel.

Siz ne düşünüyorsunuz? 55LM860V mi yoksa 55LA660S mi?

Eğer alırsam böyle yazı ile falan değil ama ben detaylı bir video çekmeyi planlıyorum. youtube koyup burdan sizinlede paylaşırım.
  • Bu seride LM860V'nin muadili hangi model?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oturkmen

Hayırlı olsun. Kaça aldınız? Nereden?

ben bimeksten 2899 liraya 290 hediye çeki ile aldım...

www.lganabayi.com sitesine tv almadan çok önce mail atmıştım.ben satın aldıktan sonra mailime cevap yazmışlar 2750tl nakit 2800tl 12 taksit fiyatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ginga Bishounen

Bu seride LM860V'nin muadili hangi model?

Muhtemelen LA860 ama TR'de henüz olmadığı için birebir muadili değil ve öyle bir karşılaştırma değil aslında benimkisi.
    Şu anda TV alacağım ve en mantıklı tercihler bunlar :)
  • LA 860V'de yüzünü göstermeye başladı;darty stoklarında yok ayrı mesele
    HepsiBurada fiyatı da 4.749,00 TL

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]
  • LG 2013

6 serisi 50 hz
    7 serisi 100 hz
    8 serisi 200 hz

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 8 Mayıs 2013; 19:13:27 >

• LA660S dahili uydu alıcı sorunu çözüldü. Ayarlardaki frekans seçeneklerinde oynama yapmak gerekiyormuş. Bir de sinyal gücü düşük, kabloyu yenileyeceğim.
    Ses sorununu da çözdüm sanırım. Oh be !

Hobbit 48fps 1080p 3D indirdim 30gb. Adam akıllı ilk denemeyi yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hEro_

LA660S dahili uydu alıcı sorunu çözüldü. Ayarlardaki frekans seçeneklerinde oynama yapmak gerekiyormuş. Bir de sinyal gücü düşük, kabloyu yenileyeceğim.

ses sistemi problemi nasıl çözüldü. ben de ses ayarları ile oynadım,bazı kanllarda ses az bazılarında çok....
  • Neredeyse bütün teknoloji mağazalarını gezdim.
    Herne kadar bu TV lerin hepsi birbirinin tam muadili ve rakibi olmasada şu ara alınabilir en mantıklı TVler olduğunu söylemek istiyorum.

Samsung 55ES7000, Samsung ES8000, LG 55LM860V, LG 55LM960V, LG 55LA660S

Öncelikle LG leri kendi içinde karşılaştırdım. Tek tek özellik farklarını saymayacağım ama hem kumanda, hem çift çekirdek, hem sesli kontrol, hem yeni panel olması gibi özelliklerden dolayı LA serisi daha yakın geldi. Ama LA serisinin tasarımı o kadar kötüki ve şu mat panel o kadar rahatsız edici ki 100% emin olamıyorum.

Sonra Samsung'lara baktım ve ES serisinin en üst modelleri ile karşılaştırdım. Parlak panel olması ve şık tasarım olması oldukça çekici. Ve tabiki elle/sesle kontrolde oldukça hoş.
    Ama aktif gözlük kullanması ve Smart TV'nin arayüzünün LG'nin yeni arayüzü kadar iyi olmaması itici bir etken.

Genel anlamda bu 3 model arasında kalmış durumdayım. Siz ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: epik.lirik

quote:

LA660S dahili uydu alıcı sorunu çözüldü. Ayarlardaki frekans seçeneklerinde oynama yapmak gerekiyormuş. Bir de sinyal gücü düşük, kabloyu yenileyeceğim.

ses sistemi problemi nasıl çözüldü. ben de ses ayarları ile oynadım,bazı kanllarda ses az bazılarında çok....

Benim ses problemi kendi kendine kısılmasından ibaretti. Rastgele zamanlarda sanki mute yapmışım gibi tamamen gidiyordu ses. Ama mute moduna geçmeden gidiyordu.

Denk mi geldi yoksa bundan mıdır bilemiyorum ama ses ayarlarında sonunda II olan bir ayar var kapattım çözüldü. İki saattir ses hiç kesilmedi. Birazdan tekrar açıp deneyeceğim eğer yine ses giderse son güncellemeyle bu ayarda bir sıkıntı oldu demektir.

Düzenleme: Ses sorunu tekrarlamadı.

Bu arada Hobbit 3D 48fps 1080p 30 gb ı mutlaka indirin ve izleyin. TV nin keyfini kat be kat artırıyor. Muazzam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hEro_ -- 7 Mayıs 2013; 0:28:30 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: epik.lirik

quote:

Benim ses problemi kendi kendine kısılmasından ibaretti. Rastgele zamanlarda sanki mute yapmışım gibi tamamen gidiyordu ses. Ama mute moduna geçmeden gidiyordu.

Denk mi geldi yoksa bundan mıdır bilemiyorum ama ses ayarlarında sonunda II olan bir ayar var kapattım çözüldü. İki saattir ses hiç kesilmedi. Birazdan tekrar açıp deneyeceğim eğer yine ses giderse son güncellemeyle bu ayarda bir sıkıntı oldu demektir.

Düzenleme: Ses sorunu tekrarlamadı.

Bu arada Hobbit 3D 48fps 1080p 30 gb ı mutlaka indirin ve izleyin. TV nin keyfini kat be kat artırıyor. Muazzam.

senin adına sevindim hero problemlerin çözülmesi çok hoşuma gitti 3D filmleri nerden indiriyon bana url verirmisin hobbit i sipariş vermiştim 7.5 tl istiyo arşiv yapmak istiyodum her seferinde7,5 zorlıcak 10 tanesi 75 yapıyo. senin adınada sevindim epik.lirik hayırlı günlerde kullanma dileğiyle gelişmeleri bekliyoruz

• Lanet olası ses sorunu hala devam ediyor ! Dün akşam saatlerce izlememe rağmen gitmeyen ses bu sabah iki kez kesildi !!

LG yi aradım. Sorun harici uydudaysa ücret talep ediliyor diyor. Yahu yıllardır izlediğim alıcı da ne sorun olacak ?

Arkadaşlar 42LA660S kullanan birisi 505 mb lık yazılım güncellemesini yapabilir mi ? Ya da yaptıktan sonra benzer sorunları yaşayan oldu mu ?

@CrazyRio35 Link vermek yasak diye biliyorum ama herkesin bildiği meşhur bulgar torrent sitesinden indirdim diyebilirim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.