Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.832
Cevap
70
Favori
446.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 55la690s'le ilişkimiz şimdilik iyi gidiyor...

yalnız bu tvde wmv oynatmanın bi yolu var mıdır?

bir de indirdigimiz uygulamaları filn nereye kaydediyor bu tv?hafızası filn ne kadar?sihirli kumandayla oyun oynayabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Arkadaşlar bir tecrübemi paylaşmak istiyorum.

50LA620S tv yi paralel ithalatcı bir firmadan almıştım.Almadan önce cok araştırdım , tv den dizi-mag veya diğer dizi sitelerinden açıp dizi izleyebilir miyim diye. Fakat bir cok sitede ve konuda izlememin cok zor oldugunu , yetersiz bellek hatası ile dizinin ortasında kapandığını vs. okumuştum. Yine de cesaret edip tv yi aldım. Dün dizi-mag üzerinden 4 adet bölümü üstüste 720p olarak izledim. Bir kere bile yetersiz bellek hatası almadım. Ya bu sorunu güncellemeler ile hallettiler yada forumda kirli bilgiler dolaşıyor.kimseyi suclamak gibi olmasın herkez burada yardımcı olmaya calısıyor ona dicek lafım yok.fakat biri yalan yanlış bir bilgiyi ortaya atıyor, okuyan herkez kendi bilgisi ve tecrübesi gibi sağa sola aktarıyor.Durum böyle olunca hem abartılı hemde yanlıs bilgiler ortaya cıkmış olabiliyor.

kardeş bu onbellek işi yıllardır konuşulur...lm lerdede bu sorun vardı..
    benim çevremde 3 lg var.....2 si la serisi 640 ve 660 s...diğeri lm 660..hepsinde yaşıyoruz...yani bilgi kirliliği değil..son kullanıcı bilgisi....ayrıca teknosada da denedik....15.dk da. la 660 da oldu maalesef....bence çok sorun değil...bir android box ile çözülür..ama 860 da bu sorun yoksa ballı kaymak....
    ayrıca sendede olmayacağı anlamına gelmez bu ..her an....

Valla benim tv okunmuş üflenmiş o zaman :) daha önce de 2 bölüm izlemiştim.dün de 4 bölüm üst üste 720p olarak izledim.4 bölüm ,720p , az bir süre,kullanım değil.Bir kere bile hata vermedi.bundan sonra da vereceğini sanmıyorum.Bir kaç kullanıcıdan daha okumuştum.aylardır dizi sitelerinden dizi izlediğini ve herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını yazmışlardı. Aynı seri ve modellerde nasıl bazılarında sorun cıkıyor bazılarında cıkmıyor anlamak güç gerçekten.

Tekrar belirteyim , kimseyi suclamak gibi bir niyetim yok.Herkez yardımcı olmaya calısıyor.Bu konuda da gayet bilgili bir iki arkadaş sağolsun görüşlerini belirtmişlerdi , detaylı bilgiler vermişlerdi.onlara da tekrar teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

50LA620S tv yi paralel ithalatcı bir firmadan almıştım.Almadan önce cok araştırdım , tv den dizi-mag veya diğer dizi sitelerinden açıp dizi izleyebilir miyim diye. Fakat bir cok sitede ve konuda izlememin cok zor oldugunu , yetersiz bellek hatası ile dizinin ortasında kapandığını vs. okumuştum. Yine de cesaret edip tv yi aldım. Dün dizi-mag üzerinden 4 adet bölümü üstüste 720p olarak izledim. Bir kere bile yetersiz bellek hatası almadım. Ya bu sorunu güncellemeler ile hallettiler yada forumda kirli bilgiler dolaşıyor.kimseyi suclamak gibi olmasın herkez burada yardımcı olmaya calısıyor ona dicek lafım yok.fakat biri yalan yanlış bir bilgiyi ortaya atıyor, okuyan herkez kendi bilgisi ve tecrübesi gibi sağa sola aktarıyor.Durum böyle olunca hem abartılı hemde yanlıs bilgiler ortaya cıkmış olabiliyor.

benim çevremde 3 lg var.....2 si la serisi 640 ve 660 s...diğeri lm 660..hepsinde yaşıyoruz...yani bilgi kirliliği değil..son kullanıcı bilgisi....ayrıca teknosada da denedik....15.dk da. la 660 da oldu maalesef....bence çok sorun değil...bir android box ile çözülür..ama 860 da bu sorun yoksa ballı kaymak....

Valla benim tv okunmuş üflenmiş o zaman :) daha önce de 2 bölüm izlemiştim.dün de 4 bölüm üst üste 720p olarak izledim.4 bölüm ,720p , az bir süre,kullanım değil.Bir kere bile hata vermedi.bundan sonra da vereceğini sanmıyorum.Bir kaç kullanıcıdan daha okumuştum.aylardır dizi sitelerinden dizi izlediğini ve herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını yazmışlardı. Aynı seri ve modellerde nasıl bazılarında sorun cıkıyor bazılarında cıkmıyor anlamak güç gerçekten.

Tekrar belirteyim , kimseyi suclamak gibi bir niyetim yok.Herkez yardımcı olmaya calısıyor.Bu konuda da gayet bilgili bir iki arkadaş sağolsun görüşlerini belirtmişlerdi , detaylı bilgiler vermişlerdi.onlara da tekrar teşekkür ederim.

42la860v televizyonumda 100den fazla film izledim genellikle 720p filmler (bicaps ve dizimag) daha yetersiz bellek hatası almadım

• quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz01

quote:

quote:

quote:

42la860v televizyonumda 100den fazla film izledim genellikle 720p filmler (bicaps ve dizimag) daha yetersiz bellek hatası almadım

amman diyelim..nazar değmesin..
    zaten yabancı a/v forumlarda...özellikle 6xx serisinin üstünde önbellek fazla olduğu için(1-2 gb) bu sorun olmuyormuş.ama lg bu önbelleği bir türlü açıklamıyor...1 gb mi...2 gb mi.....aynı hertz olayı gibi...kullanıcılarda böyle tartışıp duruyor...

• ganeja kullanıcısına yanıt
    ram

2GB

LA960V
    LA860
    LA790V

chipset

(ARM Cortex A9) 2x1.2@GHz [2GB RAM] (GPU-Mali-400 @320 MHz)

-------------------------
    diğerleri la740 ve 620 ye kadar

1.25 GB

chipset

Mediatek 5398 CPU ARM Cortex A9 1GHz Dual Core (Mediatek), RAM 1.25 GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 24 Ağustos 2013; 15:42:44 >
  • 666azazel kullanıcısına yanıt
    666azazel kardeş..bu bilgiler lg nin resmi bilgilerimi acaba..?
    çünkü 620 ye kadar olan modellerlerdeki 1.2 gb bellek az değil....yetersiz bellek uyarısı yapmamaması lazım ama....?

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

Orijinalden alıntı: volkanbond

quote:

quote:

teşekkürler 32LA660S alıyorum hem pc monitörü hemde ps3 için kullanıcam sıkıntı olurmu

pc monitörü olarak denemedim ama ps3 ve xbox360 ta tek kelime ile mükemmel (game moduna alacaksınız bunu unutmayın) pc de ise ekran kartınız iyi ise ve hdmı den görüntü alacaksınız oda muhtemelen iyi olacaktır..resim eklemek için uğraşmim bakmak istersen ;

http://www.nextgenkonsol.com/showthread.php/2863-LG-32LA660s

teşekkürler gtx460 HAWK var bende piyasadaki bütün oyunlar high ve full high şeklinde

Pc ile pek aram olmadigi icin o ekran kartini bilmiyorum :) ama dediginiz gibi ise tv de mukemmel gozukecektir..

teşekkürler hocam tekrardan ps3 ve pcyi bağlayayım alınca o zaman :D

pcde oyun oynarkende game modunamı almak gerekir yoksa ekran kartı ayarları yetermi acaba

birde ışık hüzmesimi nedir bir şeyler duydm almakta korkuyorum biraz nasıl anlayabilirim bu olayı

• Nette lg 47 LA 8609 diye bi model gördüm, yeni çıkmış galiba , bu yüzden mi fiyatlar hızla aşağı iniyor acaba ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknosa Çek ile 47la860v

2.900

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler 32LA660S alıyorum hem pc monitörü hemde ps3 için kullanıcam sıkıntı olurmu

pc monitörü olarak denemedim ama ps3 ve xbox360 ta tek kelime ile mükemmel (game moduna alacaksınız bunu unutmayın) pc de ise ekran kartınız iyi ise ve hdmı den görüntü alacaksınız oda muhtemelen iyi olacaktır..resim eklemek için uğraşmim bakmak istersen ;

http://www.nextgenkonsol.com/showthread.php/2863-LG-32LA660s

teşekkürler gtx460 HAWK var bende piyasadaki bütün oyunlar high ve full high şeklinde

Pc ile pek aram olmadigi icin o ekran kartini bilmiyorum :) ama dediginiz gibi ise tv de mukemmel gozukecektir..

teşekkürler hocam tekrardan ps3 ve pcyi bağlayayım alınca o zaman :D

pcde oyun oynarkende game modunamı almak gerekir yoksa ekran kartı ayarları yetermi acaba

birde ışık hüzmesimi nedir bir şeyler duydm almakta korkuyorum biraz nasıl anlayabilirim bu olayı

Evet game moduna alin tvnin gec tepki suresini(input lag) dusuruyor..isik suzmesi butun ledlerin sorunu zifiri karanlikta tvyi actiginixda koselerden kendini belli eder ama azdir ole goruntuye etki etmez..benim evdeki 3 led tvdede koselerde azda olsa isik sizmasi mevcut :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sergeant43

teşekkürler bende gördüm fiyatı kızgınlığım bikat daha arttı biraz beklemekte fayda var acele etmeyelim diyorum ....markadan yana sıkıntı yok ama cazip başka marka model fiyat uygun olursa o tarafa yöneliriz irtibatı koparmayalım....gelişme olursa birbirimizi haberdar ederiz

kardeş eğer hala almadıysan çok iyi kampanya yakalıdım. teknosa.com internet mağazasından aldım ben. 3200 ze zaten çoğu yerde düştü ama teknosada hem 300 hediye çeki( ben evleniyorum daha alınacak seyleri karşılicam) hem de diğiturk indirimi var 368 değerinde. yani bana 2550ye gelio. sen de bi düşün derim eğer digiturk alıcaksan. ayrıca la740 modelinde de var o teknosa.comda bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skullcem -- 25 Ağustos 2013; 10:56:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skullcem

quote:

teşekkürler bende gördüm fiyatı kızgınlığım bikat daha arttı biraz beklemekte fayda var acele etmeyelim diyorum ....markadan yana sıkıntı yok ama cazip başka marka model fiyat uygun olursa o tarafa yöneliriz irtibatı koparmayalım....gelişme olursa birbirimizi haberdar ederiz

kardeş eğer hala almadıysan çok iyi kampanya yakalıdım. teknosa.com internet mağazasından aldım ben. 3200 ze zaten çoğu yerde düştü ama teknosada hem 300 hediye çeki( ben evleniyorum daha alınacak seyleri karşılicam) hem de diğiturk indirimi var 368 değerinde. yani bana 2550ye gelio. sen de bi düşün derim eğer digiturk alıcaksan. ayrıca la740 modelinde de var o teknosa.comda bulamadım

Dostum digitürk 55 ekranlarda kampanyalı 47 de yapıyorlarmıkı ?

• merhabalar, 47'' bir tv alamyı düşünüyorum, tavsiyesi olan var mı? lg'nin la620s modeli nasıl, kullananlar memnun mu? teşekkürler.
  • 47la860v al keyfine bak
  • kartal3x K kullanıcısına yanıt
    aynen
  • Ben henüz almadım ama en kısa süre içinde alacam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alisipahi

quote:

Orijinalden alıntı: kartal3x

quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz01

la860v yazılım güncellendi tivibu dan başka ne gibi değişiklikler var ben hala anlamadım

kanal geçişleri biraz hızlanmış diyorlar

şuan bicaps sitesinden 1080p film seyrediyorum ve film tamamen yüklenmesine rağmen bellek yetersiz hatası vermedi... sanırım düzeltilmiş...

ali sipahi kardeş....nasıl durum..yetersiz bellek uyarısı aldınmı....860 v lerde ön bellek yüksek..o yüzden olmasysbilir..haber bekliyoıruz..

öncelikle benim tv la660s bana da 04.00.13 diye bir güncelleme geldi. teledünya kullandığım için kanal geçişleri konusunda bir yorum yapamıcam. gözlemlediğim şey şu: browser da adres çubuğundan arama yaparken yazdığınız kelimelerin yanına google da ara ekleniyordu şimdi o düzelmiş. ikinci olarak önceden ancak 720p filmleri 18–20 dk lık bölümlerde seyredebiliyordum, şimdi 1080p leri de part lı bir şekilde seyredebiliyorum. sanırım bu konuda bir iyileştirme yapmışlar.1080p tek part filme rastlamadım pek zamanım olmadı. ama bence partlı bile olsa 1080p seyredebilmek bence gayet yeterli. bir de dün akşam sanırım wifi modülünü algılamadı. internette geziniyordum, tv ye döndüm, tekrar youtube dan birşey seyredecektim, internete bağlanamadı. LAN kablosu falan lazım dedi. kastı baya imleç gıdım gıdım ilerledi.birkaç deda kapattım açtım olmadı en son kendi haline bıraktım, 10 dk sonra kafayı toparladı normale döndü.

• quote:

aynen

o kadar para veremem malesef, var mı la620s kullananlar? nasıl tv?
  • metabor kullanıcısına yanıt
    2700-2800 bu kdar özelliğe göre normal bence
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.