DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Enerji İçecekleri Rehberi/ İncelemesi( Redbull ve Redbull Blue Edition İncelemesi Geldi)
191
Cevap
25
Favori
32.561
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Enerji İçecekleri Rehberi/ İncelemesi( Redbull ve Redbull Blue Edition İncelemesi Geldi)
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 17:33:17
   Öncelikle herkese merhaba. Uzun zamandır enerji içeceklerini inceleyip onlar hakkında rehber yazmak istiyordum fakat sınav falan filen derken olmuyordu. Neyse bugün rehbere başlıyorum.
   Kısaca ne yapacağımı söyleyecek olursak enerji içeceklerini içip onlar hakkında inceleme yapacağım.
   Rehberleri hep aynı hatlar üzerinden yazacağım. Yani hep aynı başlıklar olacak. Şimdi kısaca başlıkları ve açıklamalarını yazayım:

   İsim: Burada içeceğin ismi olacak.
   Resimler: Burada enerji içeceğinin resmleri olacak.
   İnceleme: Burada içecek hakkındaki düşüncelerim, sevip sevmediğim, tadı vb. olacak. Kısaca asıl olay burası.
   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar: Burada içerken dikkat edilmesi gereken şeyler olacak. Yani "Asitli için" falan gibisinden.
   Puan: Burada 10 üzeriden puan vereceğim içeceklere.
   Resmi Adresler: Burada içeceğin varsa resmi internet sitesi, Facebook sayfası ve Twitter adresi olacak.
   Fiyat: Burada içeceğin ben incelediğim zamanki fiyatı yazacak. Büyük ihtimalle güncel olmayacak. Eğer güncellersem yanına "(G)" yazarım.
   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim: Burada inceleme dışı olarak belirtmek istediğim bir şey varsa onu belirteceğim. Yani içecekle ilgili olmayan şeyler vb.
   İncelemeyi Yapan: Burada ya Billy Ray ya da Ares48_ yazacak. Beraber inceleme yapma kararı aldık. İnceleme veya içecek hakkında yorum yapmak isterseniz "Haberdar Et" deyip incelemeyi yapanı etiketleyip yorumlarınızı yapabilirsiniz.

   28 Black

   Resimler:   İnceleme:
   Şüphesizki hayatımda içtiğim en güzel enerji içeceği. Kapağını açtığınız anda bile burnunuza o güzel kokusu geliyor. Asit ve şeker oranı çok güzel. Ağızınızda çok güzel bir tat bırakıyor. İçecek boğazınızdan geçmesine rağmen arkasında hala tat bırakıyor.
   Verdiği enerji konusunda ise bir şey diyemeyeceğim çünkü ben hep enerjik bir insandım ve hiç bir enerji içeceği bana şu ana kadar aşırı bir etki vermedi fakat gece geç saate içince uykumun kaçtığını söyleyebilirim.
   Kutusu gerçekten çok asil duruyor ve hoş tasarlanmış.
   Rengi mor ve dilinizi biraz mor yapıyor.
   Açai'den yapılmış ve Açai'nin zayıflattığı enerji verdiği ve çok yararlı olduğu söylenir fakat bu içecek zayıflatıyor mu bilmiyorum. Ben zaten zayıf bir insanım o yüzden zayıflatma konusunda konuşamayacağım.

   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   Kesinlikle soğuk için ve asidi olsun. Sıcak içince tadı yine güzel olmasına rağmen soğuğun verdiği tadı vermiyor. Asidi olmayınca da pek bir anlamı kalmıyor açıkcası.
   Bardaktan içmeyin! Kutusundan için. Siz kutudan içecek olsanız bile başkasının bardağına koymayın çünkü bardağa koyunca asidi gidiyor. Bazen kutusu kirlenmiş olabiliyor. Kirliyse bardağa koymak yerine kutuyu yıkayıp peçeteyle kurulayın.
   Kutunun üstünde yazanlarada dikkat etmeyi unutmayın.


   Puan:
   Puanım 10. Daha öncede dediğim gibi hayatımda içtiğim en güzel enerji içeceği.

   Resmi Adresler:
   http://www.28black.com/tr/ Türkçe internet sitesi.
   https://www.facebook.com/28BLACK Facebook adresi.

   Fiyat:
   2.50 TL

   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim:
   Resmini çektiğim kutu pisti ve çekemeden önce yıkamıştım. Sonra kutuya dokununca parmağımın izi kalmış. "'28 Black' yazısının yakındaki garip iz ne demeyin?" sonra.
   Bu arada Facebook sayfalarında genellikle 28 Black içen insanları paylaşıyorlar ve büyük çoğunluğu kadın oluyor. Sanırım "Axe Kızları" gibi bir şey yapıyorlar.
   Türkiye'yi sitelerinde Afrika'da göstermeleri gerçekten garibime gitti fakat bu hatayı Facebook'ta "Özel" olarak işaretlenmiş bile olsa Türkçe şeyler paylaşmaları telafi etti.
   Link: http://www.28black.com/tr/duenya-capnda.html

   İncelemeyi Yapan:
   Ares48_


   Jack Wrestler

   Resimler:


   İnceleme:
   Jack Wrestler'ın aroması şüphe yok ki diğer enerji içeceklerine göre değişik. Kapağını açmanızla birlikte burnunuza yoğun bir karamel kokusu doluyor. Tadında ise karamelden eser yok. Gerçekten değişik bir enerji içeceği.
   Jack Wrestler'ın enerjisi aşırı derecede az. Çünkü enerji ihtiyacı kafein ile karşılanmak istenmiş. Şöyle ki koruyucu ve kafeinden başka madde içermiyor. Bu iyi mi kötü mü bilemem.
   O kadar aromadan bahsettim ama asit-vanilya tadı bir süre sonra o kadar bayıyor ki anlatamam. Yanında bisküvi olmasaydı bitiremezdim.
   Kısaca Jack Wrestler, " Ben 30 dk ayakta kalayım yeter." diyenlerin enerji içeceği şüphesiz. Ayrıca tok tutması da cabası. Vanilya-asit aroması sizi kesinlikle tok tutuyor.

   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   Jack Wrestler'ın yanında mutlaka ve mutlaka bisküvi yiyin. Çünkü kokusu ve Vanilya aroması belli bir süreden sonra bayıyor.
   Yemeğinizin yanında Jack Wrestler içmeniz kesinlikle çok iyi olur. Çünkü hafif kafein ve aromasıyla yemeğinize katık oluyor.
   Az enerji verdiğinden emin olabilirsiniz. Ağır işlerde kullanmanızı tavsiye etmem.
   Jack Wrestler kısaca mideye oturuyor. Yemekten önce falan içmenizi tavsiye etmem.

   Puan:
   10 üzerinden 5 diyebilirim. Çünkü herkese hitap eden bir içecek değil. Enerjisi az. Bu da yetmezmiş gibi sizi aşırı tok tutuyor. Aroması şüphesiz ki mükemmel fakat o da belli süre sonra baymaktan öteye geçemiyor.

   Resmi Adresler:
   Araştırdım ama sanırım resmi bir sitesi yok. Birkaç siteden görülüyor sadece.

   Fiyat:
   1.25 TL ( Çünkü light bir içecek.)

   İncelemeyi Yapan:
   Billy Ray


   Monster( Yeşil)

   Resimler:


   İnceleme:
   Monster neredeyse her yerde armasını görebileceğimiz pek çok reklam yapan bir şirket. Reklamlar sayesinde Türkiye'de kısa sürede ünlü olan bir içecek. Reklamları hakkında tek bir kötü yorum yapmak bile bence haksızlık olur fakat içecek için aynı şey söylenemez.
   Öncelikle Monster Yeşil çok şekerli. Asit ve şeker oranında bir gariplik var. İçerken ağızınızda güzel bir tat bırakıyor fakat boğazınızdan geçtikten sonra o tat gidiyor ve garip bir tat geliyor. Şekerli sevenler için ideal bir içecek olabilir fakat benim için değil. Bana tadı şerbet gibi geliyor ve bir süre sonra beni bayıyor. Ha tabi 2 cümle öncede belirttiğim gibi şeker sevenler için tam bir nimet.
   İçtikten biraz sonra herkeste olur mu bilmiyorum ama midemde biraz ağrı yarattı. Belki başka bir şeyden de olabilir.
   Kutusu pek hoşuma gitmedi. Armaları güzel fakat kutusu bana büyüklüğünden olsa gerek ki kaba geldi. Ha tabi 500 ML içeceğin ufak bir kutuda olmasınıda beklemiyorum fakat biraz garip geldi bana.
   Rengi sarı gibi ve dili boyamıyor.

   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   Ben bir şey bulamadım. Sadece kutunun üstünde yazanlara dikkat etseniz olur bence.

   Puan:
   Puanım 4. Bu kadar çok şekerli olmasa daha yüksek bir puan alabilirdi fakat çok şekerli bence.

   Resmi Adresler:
   http://www.monsterenergy.com/ Türkçe destek veren internet sitesi.
   https://www.facebook.co...terEnergy?ref=ts&fref=ts Facebook sayfası.
   https://twitter.com/MonsterEnergy Twitter adresi.
   https://twitter.com/MonsterEnergyTU Türkiye twitter adresi.
   http://www.youtube.com/user/monsterenergy Youtube adresi.
   http://instagram.com/monsterenergy Instagram adresi.
   Redbull gibi sosyal medyayı çok aktif olarak kullanan bir şirket.

   Fiyat:
   2.95 TL

   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim:
   250 ML değil 500 ML olduğunu unutmayın.

   İncelemeyi Yapan:
   Ares48_


   Powerade( Mavi)

   Resimler:


   İnceleme:
   İlk olarak söylemeliyim ki bu diğer tanıttığım gibi bir enerji içeceği değil. Biraz daha farklı. Diğerleri spor öncesi, spor sırası ve spor sonrasında içilemezken bu içecek spor sırasında içilebiliniyor. Üstünde yazdan da anladığımız gibi bir sporcu içeceği ("Türk Milli Futbol Takımı, antranmanlarda ve maçlarda Powerade içiyor.") . Bu içecek daha çok size enerji kazandırmak için değil spor sırasında kaybettiğiniz enerjiyi geri vermek için var.
   Sporcu içeceği olduğu için diğerleri gibi asit dolu değil daha çok şeker var ama yinede şeker dengesi iyi ayarlanmış. Size şerbet tadı vermiyor. Güzel bir tadı var. Bence çoğu kişinin hoşuna gidebilecek bir tat bu.
   Kutusu hoşuma gidiyor. İyi yapılmış ve içeceği içtikten sonra bile içine su koymak gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bildiğimiz pet şişe olmasına rağmen iyi bir kutu olmuş.
   Rengi mavi ve dili acayip boyuyor.
   Ayrıca bardaktan içerken bardağı burnunuza yaklaştırdığınızda çok hoş bir koku geliyor.

   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   Bunun bir sporcu içeceği olduğunu ve yoğun spor sırasında size kaybettiğiniz enerjiyi geri vermek için olduğunu unutmayın.


   Puan:
   Puanım 7.

   Resmi Adresler:
   http://www.powerade.com/index2.html
   http://www.coca-colatur...com.tr/markalar/powerade
   https://www.facebook.com/powerade
   https://twitter.com/POWERADE

   Fiyat:
   2.50 TL( Emin değilim)

   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim:
   Türkiye kutusu resimdeki gibi değil.
   Tamamen bildiğimiz bir cam bardağa koyunca çok güzel görünüyor.

   İncelemeyi Yapan:
   Ares48_


   Reload

   Resimler:


   İnceleme:
   "BIGGER IS BETTER" adında güzel bir sloganları var.
   Kutuyu açıp burnunuzu yaklaştırınca Redbull'un kokusu gibi bir koku geliyor burnunuza. Tadı da Rebull gibi ama arada biraz fark var. Biraz ekşi bir tadı var ve ağızınızdan geçtikten sonra ekşimsi bir tat bırakıyor. Asit oranı iyi ayarlanmış ama şeker sanki yok gibi. Şekerin yok gibi olması pekte büyük bir sorun değil ama şu ağızdan geçtikten sonra bıraktığı ekşi tat olmamış sanki.
   Güzel bir kutusu ve sloganı var. Kutusu çok hoş ayarlanmış bence.
   Rengi sarı ve dili boyamıyor.


   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   Sadece kutunun üstünde yazanlar bence yeter.

   Puan:
   Puanım 5. Genel olarak güzel bir içecek. Ekşimsi tat olmasa çok daha güzel bir puan alabilirdi bence.

   Resmi Adresler:
   http://reload.com.tr/ İnternet sitesi.

   Fiyat:
   Alırken bakmadım yani bilmiyorum.

   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim:
   Sitesindeki butonlar çalışmıyor.
   Bu inceleme çok iyi olmadı o yüzden özür dilerim. Kafam biraz dalgın.

   İncelemeyi Yapan:
   Ares48_


   Royce Gold( Kırmızı)

   Resimler:


   İnceleme:
   Kutuyu açınca hoş bir koku geliyor burnunuza. Güzel bir tadı var. Asit şeker oranında asit biraz fazla fakat tadı kötü değil. Asit biraz fazla olmasına rağmen tat iyi yani. Ağızdayken iyi bir tat bırakıyor geçtikten sonra ise pek bir tat gelmiyor.
   Güzel ve iyi tasarlanmış bir kutusu var.
   Rengi sarı ve dili boyamıyor.

   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   Soğuk içseniz daha güzel olur sanki.

   Puan:
   Puanım 8. Güzel bir içecek ve bu puanı hak ediyor bence.

   Resmi Adresler:
   http://www.roycedrink.com/ İnternet sitesi
   https://www.facebook.com/roycedrink Facebook sayfası
   https://twitter.com/roycedrink Twitter adresi


   Fiyat:
   2.50 TL

   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim:
   Reload incelemesi gibi bu incelemede çok iyi olmadı. Sebep aynı kafam şu sıralar dalgın.

   İncelemeyi Yapan:
   Ares48_


   RedBull Red Edition

   Resimler:


   İnceleme:
   Günümüzde reklamlara en çok önemi veren şirketlerden birisidir Redbull. Reklama ve sponsorluklara harcadıkları paranın haddi hesabı yoktur. O müthiş reklamlarıyla hepimizi heyecanlandıran şirketlerden birisidir. En iyi örneklerinden birisi Felix olayıdır mesela.
   Bana göre dünyanın en güzel reklamcısı ve sponsorundan birisidir Redbull. Yaptıkları reklamları hep zevkle izlerim. Normal Redbull için zevkle içitiğimi söyleyebilirim peki bakalım bu içecek ne olacak?
   Kutuyu açtığınızda burnunuza normal Redbull'un kokusundan çok daha farklı bir koku geliyor. Böğürtlenli sakızların kokusu gibi bir koku geliyor. Tadınında normal Redbull ile ilgisi yok. Ekşimsi kötü bir tat. Ağızdan geçerken ekşi tat geliyor fakat daha beteri boğazdan geçtikten sonra geliyor. Boğazdan geçtikten sonra acayip ekşimsi bir tat geliyor ve bir süre sonra tat iyice kötüleşiyor. Dilinize yapışıp kalıyor sanki. Tadı konusunda gerçekten hiç hoşnut kalmadım.
   Tadını sevmedim fakat kutusu gerçekten çok hoş. Adamı kendisine çekiyor.
   Rengi Ice-Tea gibi ve dili boyamıyor.

   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   Sadece kutunun üstündekiler yeter.


   Puan:
   Puanım 3. Malesef beğenmedim.

   Resmi Adresler:
   http://www.redbull.com/en İnternet sitesi
   http://www.redbull.com....Red-Bull/001242776477957 Türkçe internet sitesi.
   https://www.facebook.com/redbull?ref=ts&fref=ts Facebook sayfası.
   https://twitter.com/redbull Twitter adresi.
   http://www.youtube.com/user/redbull Youtube adresi.

   Fiyat:
   4 TL ( Sanırsam marketteki adam beni düdükledi.) .

   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim:
   Yok.

   İncelemeyi Yapan:
   Ares48_


   Redbull

   Resimler:


   İnceleme:
   Günümüzde reklamlara en çok önemi veren şirketlerden birisidir Redbull. Reklama ve sponsorluklara harcadıkları paranın haddi hesabı yoktur. O müthiş reklamlarıyla hepimizi heyecanlandıran şirketlerden birisidir. En iyi örneklerinden birisi Felix olayıdır mesela.
   Bana göre dünyanın en güzel reklamcısı ve sponsorundan birisidir Redbull. Yaptıkları reklamları hep zevkle izlerim.
   Kutuyu açtığınızda Redbull'un o klasik güzel kokusu geliyor. Asit ve şeker oranında asit yeterli fakat şeker biraz az. Hafiften ekşimsi bir içecek Redbull. Ağızdan geçerken bıraktığı tat konusunda sıkıntı yok fakat geçtikten sonra ağızınız biraz ekşiyor o ekşimede pek sorun değil açıkçası.
   Kutusu güzel tasarlanmış.
   Rangi sarı ve dili boyamıyor.

   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   Soğuk içilmesi.

   Puan:
   Puanım 7.

   Resmi Adresler:
   http://www.redbull.com/en İnternet sitesi
   http://www.redbull.com....Red-Bull/001242776477957 Türkçe internet sitesi.
   https://www.facebook.com/redbull?ref=ts&fref=ts Facebook sayfası.
   https://twitter.com/redbull Twitter adresi.
   http://www.youtube.com/user/redbull Youtube adresi.

   Fiyat:
   Hatırlamıyorum.

   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim:
   Yok.

   İncelemeyi Yapan:
   Ares48_


   Redbull Blue Edition

   Resimler:


   İnceleme:
   Günümüzde reklamlara en çok önemi veren şirketlerden birisidir Redbull. Reklama ve sponsorluklara harcadıkları paranın haddi hesabı yoktur. O müthiş reklamlarıyla hepimizi heyecanlandıran şirketlerden birisidir. En iyi örneklerinden birisi Felix olayıdır mesela.
   Bana göre dünyanın en güzel reklamcısı ve sponsorundan birisidir Redbull. Yaptıkları reklamları hep zevkle izlerim. Normal Redbull için zevkle içitiğimi söyleyebilirim peki bakalım bu içecek ne olacak?
   Kutuyu açtığınızda çok garip bir koku geliyor. Neli olduğunu unuttuğum sakızlar gibi bir tadı var. Kötü bir tat bu tat. Ağızdan geçerken kötü geçtikten sonra daha kötü. Sanki bu tat dile yapışıyor gibi.
   Tadını sevmedim fakat kutusu gerçekten çok hoş. Adamı kendisine çekiyor.
   Rengi mor ve dili boyamıyor.

   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   Sadece kutunun üzerindekiler yeter.

   Puan:
   Puanım 2. Malesef beğenmedim.

   Resmi Adresler:
   http://www.redbull.com/en İnternet sitesi
   http://www.redbull.com....Red-Bull/001242776477957 Türkçe internet sitesi.
   https://www.facebook.com/redbull?ref=ts&fref=ts Facebook sayfası.
   https://twitter.com/redbull Twitter adresi.
   http://www.youtube.com/user/redbull Youtube adresi.

   Fiyat:
   4 Tl.

   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim:
   Yok.

   İncelemeyi Yapan:
   Ares48_


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ares48_ -- 9 Mayıs 2013; 20:03:43 >
   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Çavuş
   47 Mesaj
   11 Nisan 2013 17:41:32
   Rockstar incelemede bekleriz


   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   "Sweet mother, sweet mother, send your child unto me for the sins of the unworthy must be baptized in blood and fear."
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 17:42:05
   quote:

   Orijinalden alıntı: Billy Ray

   Aklımı mı okudun nedir? Az önce enerji içeceği rehberi yapayım diyordum. Böyle tesadüf de bir garip.

   Vay be iyi tesadüf .


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 17:44:52
   quote:

   Orijinalden alıntı: TheDarkBrotherhood

   Rockstar incelemede bekleriz

   Keşke bulabilsem. Onun incelemesini yapmayı çok isterdim. Çok güzel bir şeye benziyor.

   Küçük bir yerde yaşıyorum ve çok az enerji içeceği geliyor buraya .
   28 Black bile artık gelmiyor. Bir ara yazın geldi o zamandan kalan stoklarla . Gerçi o da tükenmek üzeri ama. Son bir markette 2-3 koli kaldı. Oda bitince internet sitelerinden sipariş veririm.


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Çavuş
   47 Mesaj
   11 Nisan 2013 17:46:40

   quote:

   Orijinalden alıntı: Ares48_


   Alıntıları Göster


   Keşke bulabilsem. Onun incelemesini yapmayı çok isterdim. Çok güzel bir şeye benziyor.

   Küçük bir yerde yaşıyorum ve çok az enerji içeceği geliyor buraya .
   28 Black bile artık gelmiyor. Bir ara yazın geldi o zamandan kalan stoklarla . Gerçi o da tükenmek üzeri ama. Son bir markette 2-3 koli kaldı. Oda bitince internet sitelerinden sipariş veririm.

   Iste kargolayalim dostum bende bu aralar bakiniyorumda bulursam pm atarim


   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   "Sweet mother, sweet mother, send your child unto me for the sins of the unworthy must be baptized in blood and fear."
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 17:47:32
   quote:

   Orijinalden alıntı: TheDarkBrotherhood   Alıntıları Göster


   Iste kargolayalim dostum bende bu aralar bakiniyorumda bulursam pm atarim

   Teşekkürler.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ares48_ -- 11 Nisan 2013; 17:48:13 >
   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yarbay
   4405 Mesaj
   11 Nisan 2013 17:49:58
   Monster rezalet bir sey. Içmeyin icirtmeyin.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________


   ITU|Manufacturing Engineer
   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
  • Yüzbaşı
   312 Mesaj
   11 Nisan 2013 17:50:56
   quote:

   Orijinalden alıntı: Ares48_

   Öncelikle herkese merhaba. Uzun zamandır enerji içeceklerini inceleyip onlar hakkında rehber yazmak istiyordum fakat sınav falan filen derken olmuyordu. Neyse bugün rehbere başlıyorum.
   Kısaca ne yapacağımı söyleyecek olursak enerji içeceklerini içip onlar hakkında inceleme yapacağım.
   Rehberleri hep aynı hatlar üzerinden yazacağım. Yani hep aynı başlıklar olacak. Şimdi kısaca başlıkları ve açıklamalarını yazayım:

   İsim: Burada içeceğin ismi olacak.
   Resimler: Burada enerji içeceğinin resmleri olacak.
   İnceleme: Burada içecek hakkındaki düşüncelerim, sevip sevmediğim, tadı vb. olacak. Kısaca asıl olay burası.
   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar: Burada içerken dikkat edilmesi gereken şeyler olacak. Yani "Asitli için" falan gibisinden.
   Puan: Burada 10 üzeriden puan vereceğim içeceklere.
   Resmi Adresler: Burada içeceğin varsa resmi internet sitesi, Facebook sayfası ve Twitter adresi olacak.
   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim: Burada inceleme dışı olarak belirtmek istediğim bir şey varsa onu belirteceğim. Yani içecekle ilgili olmayan şeyler vb.
   28 Black:

   Resimler:   İnceleme:
   Şüphesizki hayatımda içtiğim en güzel enerji içeceği. Kapağını açtığınız anda bile burnunuza o güzel kokusu geliyor. Asit ve şeker oranı çok güzel. Ağızınızda çok güzel bir tat bırakıyor. İçecek boğazınızdan geçmesine rağmen arkasında hala tat bırakıyor.
   Verdiği enerji konusunda ise bir şey diyemeyeceğim çünkü ben hep enerjik bir insandım ve hiç bir enerji içeceği bana şu ana kadar aşırı bir etki vermedi fakat gece geç saate içince uykumun kaçtığını söyleyebilirim.
   Kutusu gerçekten çok asil duruyor ve hoş tasarlanmış.
   Rengi mor ve dilinizi biraz mor yapıyor.
   Açai'den yapılmış ve Açai'nin zayıflattığı enerji verdiği ve çok yararlı olduğu söylenir fakat bu içecek zayıflatıyor mu bilmiyorum. Ben zaten zayıf bir insanım o yüzden zayıflatma konusunda konuşamayacağım.

   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   Kesinlikle soğuk için ve asidi olsun. Sıcak içince tadı yine güzel olmasına rağmen soğuğun verdiği tadı vermiyor. Asidi olmayınca da pek bir anlamı kalmıyor açıkcası.
   Bardaktan içmeyin! Kutusundan için. Siz kutudan içecek olsanız bile başkasının bardağına koymayın çünkü bardağa koyunca asidi gidiyor. Bazen kutusu kirlenmiş olabiliyor. Kirliyse bardağa koymak yerine kutuyu yıkayıp peçeteyle kurulayın.
   Kutunun üstünde yazanlarada dikkat etmeyi unutmayın.


   Puan:
   Puanım 10. Daha öncede dediğim gibi hayatımda içtiğim en güzel enerji içeceği.

   Resmi Adresler:
   http://www.28black.com/tr/ Türkçe internet sitesi.
   https://www.facebook.com/28BLACK Facebook adresi.

   İnceleme Dışında Belirtmek İstediklerim:
   Resmini çektiğim kutu pisti ve çekemeden önce yıkamıştım. Sonra kutuya dokununca parmağımın izi kalmış. "'28 Black' yazısının yakındaki garip iz ne demeyin?" sonra.
   Bu arada Facebook sayfalarında genellikle 28 Black için insanları paylaşıyorlar ve büyük çoğunluğu kadın oluyor. Sanırım "Axe Kızları" gibi bir şey yapıyorlar.

   Bir sonraki incelemem Monster Yeşil olacak.


   Fiyatları yazmalısın bence :)


   _____________________________

   Ronnie James Dio(1942-2010)
   Devil horns!
   Metal müzik nefes almak gibi, damardaki kan akışını hızlandırmak, hayata yeniden bağlanmak gibi ruhun derinliklerine kadar işleyen bir kültürdür..
   Heavy metal ; ilk çağlardan bugüne hala yaşayan ve damarlarındaki kan delice akan onurlu insanlar var oldukça yaşayacak olan en asil duygudur...
   Kısacası Metal ve bünyesindeki türleri isyanı,sertliği,belirli bir duruşu,asiliği,agresifliği anlatan bir müzik türüdür...
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 17:52:37
   quote:

   Orijinalden alıntı: gtr5000

   Monster rezalet bir sey. Içmeyin icirtmeyin.

   Daha önce içtim ve düşüncelerimi yarın incelemede yazacağım. Şimdilik sadece çok şekerli diyeyim siz anlayın...

   quote:

   Orijinalden alıntı: savasberk
   Fiyatları yazmalısın bence :)


   Fikir için teşekkürler. Hemen düzenliyorum.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ares48_ -- 11 Nisan 2013; 17:59:08 >
   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yarbay
   2395 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:04:53

   28 black i vodka ile karıştırıp denemiştim. Normal içimde redbull dan daha güzel fakat vodka ya karıştırınca tadı bi garip oldu. Bu konuda redbull veya monster daha iyi.

   İncelemelerinin devamını bekleriz.


   Bahsedilenler: Ares48_
   _____________________________


   KAWASAKI Ninja-300
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:07:27
   quote:

   Orijinalden alıntı: Kaan™

   28 black i vodka ile karıştırıp denemiştim. Normal içimde redbull dan daha güzel fakat vodka ya karıştırınca tadı bi garip oldu. Bu konuda redbull veya monster daha iyi.

   İncelemelerinin devamını bekleriz.

   Teşekkürler.
   Devamı gelecek.
   Şu sınav olayları tam olarak bitsin kesinlikle gelecek.
   İşin en sıkıcı yanı ise günde sadece 1 inceleme yapabilmek. Zaten o yüzden Monster incelemesini yarına bıraktım.
   Edit:
   Bu arada enerji içeceklerinin içki ile karıştırılmasını tavsiye etmiyorum. Kötü sonuçlar doğurabiliyor. Babam hep söylemiştir "tadında iç ve enerji içeceği karıştırma" diye.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ares48_ -- 11 Nisan 2013; 18:15:40 >
   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   11 Nisan 2013 18:09:07
   28 Black Migros'da filan var mıdır acaba ? Pek bulunan bir şey değil gibi gözüküyor. Merak ettim tadını.


   _____________________________

   I'm the man in the box, buried in my sh*t.
   Won't you come and save me?
   Save me.

   R.I.P Darrell " Dimebag " Lance Abbott
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:11:10
   quote:

   Orijinalden alıntı: MayTheTriforceBeWithYou

   28 Black Migros'da filan var mıdır acaba ? Pek bulunan bir şey değil gibi gözüküyor. Merak ettim tadını.

   Malesef yok. Büyük market zincirlerinde şu anda kadar hiç görmedim.
   Evet pek bulunan bir şey değil. Zor bulunuyor.


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   544 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:14:45
   Benim en çok merak ettiğim bu içecekler alkollü mü?


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________


   Fired Up And Ready To Serve
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:17:22
   quote:

   Orijinalden alıntı: narrator12

   Benim en çok merak ettiğim bu içecekler alkollü mü?

   Alkollü içeceklerde yazıyor alkollü diye.
   Zaten enerji içeceğinin alkolle karıştırılması hiç tavsiye edilmezken alkollü yapmaları garip olur.


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   544 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:22:35

   quote:

   Orijinalden alıntı: Ares48_


   Alıntıları Göster


   Alkollü içeceklerde yazıyor alkollü diye.
   Zaten enerji içeceğinin alkolle karıştırılması hiç tavsiye edilmezken alkollü yapmaları garip olur.

   Hatırladığıma göre redbullun üzerinde alkolle tüketiniz yazıyordu


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________


   Fired Up And Ready To Serve
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:23:42
   quote:

   Orijinalden alıntı: narrator12   Alıntıları Göster


   Hatırladığıma göre redbullun üzerinde alkolle tüketiniz yazıyordu

   Çok uzun zamandır içmedim ama öyle bir şey hatırlamıyorum.


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   415 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:29:23
   28 Black bende tek geçerim.
   Piyasanın en iyisi fakat,insanların aklına "enerji içeceği" deyince redbull,burn geldiğinden pek tutulmuyor.
   Onun haricinde Redbull red edition fena değildir.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________


   HERKES RÜTBESİNİ BİLECEK!


   GalataSaray karşısında önünü ilikleyecek!
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:33:41
   quote:

   Orijinalden alıntı: Pablo Escobar

   28 Black bende tek geçerim.
   Piyasanın en iyisi fakat,insanların aklına "enerji içeceği" deyince redbull,burn geldiğinden pek tutulmuyor.
   Onun haricinde Redbull red edition fena değildir.

   Gerçekten çok güzel fakat diğer şirketler gibi çok reklam yapmadığından çok bilinmiyor.


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yarbay
   2395 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:37:43
   quote:

   Orijinalden alıntı: Ares48_


   Alıntıları Göster


   Teşekkürler.
   Devamı gelecek.
   Şu sınav olayları tam olarak bitsin kesinlikle gelecek.
   İşin en sıkıcı yanı ise günde sadece 1 inceleme yapabilmek. Zaten o yüzden Monster incelemesini yarına bıraktım.
   Edit:
   Bu arada enerji içeceklerinin içki ile karıştırılmasını tavsiye etmiyorum. Kötü sonuçlar doğurabiliyor. Babam hep söylemiştir "tadında iç ve enerji içeceği karıştırma" diye.

   Ben kendimi bildim bileli vodka ile redbull u karıştırırım
   Bazıları zararlı diyor bazıları değil diyor anlamadım gitti.

   Bu arada 28Black izmir alsancakta free shop cornerda buluyor.
   Reyhan pastanesinin yanı hemen.


   _____________________________


   KAWASAKI Ninja-300
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:40:59
   quote:

   Orijinalden alıntı: Kaan™


   Alıntıları Göster


   Ben kendimi bildim bileli vodka ile redbull u karıştırırım
   Bazıları zararlı diyor bazıları değil diyor anlamadım gitti.

   Bu arada 28Black izmir alsancakta free shop cornerda buluyor.
   Reyhan pastanesinin yanı hemen.

   Sitelerine baktım. Beyaz olanı var mı orada? Sadece siyahı görebildimde.

   Bu arada siteleri gerçekten güzel yapılmış .


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yarbay
   2266 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:51:12
   Monster yeşil olanı çok seviyorum baya şekerli ama sevdiğim gibi


   _____________________________

  • Binbaşı
   1470 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:52:41
   monster yeşil burn'nün biraz ekşilisi ve 2 side 3 tl fakat monster 500ml,burn 330 ml


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 18:55:03
   quote:

   Orijinalden alıntı: BekleGeliyorum

   Monster yeşil olanı çok seviyorum baya şekerli ama sevdiğim gibi

   Bence bir enerji içeceği o kadar şekerli olmamalı.

   quote:

   Orijinalden alıntı: Marge Simpson

   monster yeşil burn'nün biraz ekşilisi ve 2 side 3 tl fakat monster 500ml,burn 330 ml


   Burada 4.50 TL. Market 1.50 TL kazıklıyor demekki .   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ares48_ -- 11 Nisan 2013; 18:55:50 >
   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   362 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:06:34
   İçerik bakımından monster low carbo en iyisi bence, bir de rockstar sugar free'de güzel, olabildiğince az şeker alıyorsun ve içinde ginseng, l-carnitine, taurin, kafein enerji veren ne varsa var. Tad olarak bunlar vasat ama amacına hikmet olarak bence en iyileri.


   _____________________________

   Galaxy S II, Toshiba L675-10Z, Macbook Air 13.3'', Toyota Corolla 2006 1.6, Bodybuilder, Computer Engineering
  • Yarbay
   2266 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:10:17
   quote:

   Orijinalden alıntı: Ares48_


   Alıntıları Göster   Burada 4.50 TL. Market 1.50 TL kazıklıyor demekki .


   Carrefour da var 2.95


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:12:14
   quote:

   Orijinalden alıntı: Narthyard

   İçerik bakımından monster low carbo en iyisi bence, bir de rockstar sugar free'de güzel, olabildiğince az şeker alıyorsun ve içinde ginseng, l-carnitine, taurin, kafein enerji veren ne varsa var. Tad olarak bunlar vasat ama amacına hikmet olarak bence en iyileri.

   Valla ben tadı için içiyorum. Konuda da yazdığım gibi enerjik birsiyim ve bana katkı sağlamıyor .
   Herhalde çok enerjik olduğumdan olacak ki insanların enerji için neden enerji içeceği içtiğini hiç anlayamadım. Sabahlamak için falan belki de spor için çok tuhaf geliyor.


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:14:23
   quote:

   Orijinalden alıntı: BekleGeliyorum


   Alıntıları Göster


   Carrefour da var 2.95

   Adam iyi kazık atıyormuş .
   1.55 TL kazık.


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yarbay
   10032 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:15:51
   Tutar bu konu, önlerden.


   _____________________________


   I can only keep on loving you
   For my heart was meant to beat for you
   Even though the distance that we bear is cruel
   You are always in my heart and mind

   500px LoL Skins Steam
  • Yüzbaşı
   319 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:15:59
   Bunlar gercektende etki ediyormiki


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   İstemezük ulennn !
  • Yüzbaşı
   362 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:16:22
   quote:

   Orijinalden alıntı: Ares48_


   Alıntıları Göster


   Valla ben tadı için içiyorum. Konuda da yazdığım gibi enerjik birsiyim ve bana katkı sağlamıyor .
   Herhalde çok enerjik olduğumdan olacak ki insanların enerji için neden enerji içeceği içtiğini hiç anlayamadım. Sabahlamak için falan belki de spor için çok tuhaf geliyor.

   Neden tuhaf hocam, tad olarak ayrı yapılanları var amacına özel üretilenleri var. Misal adam kahve içmeyi sevmiyorsa, kafein ihtiyacını karşılayabileceği ve içinde şeker bulunmayan bir ürün olarak hazır olarak kolayca satın alabileceği bir ürün düşük karbonhidratlı ya da içinde şeker olmayan çeşitleri olan enerji içecekleri.


   _____________________________

   Galaxy S II, Toshiba L675-10Z, Macbook Air 13.3'', Toyota Corolla 2006 1.6, Bodybuilder, Computer Engineering
  • Yarbay
   9023 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:21:35
   Redbull ve Burn dışında hiç içmemiştim. Onların tadıda standardın üstündeydi çok güzel değildi. Bunu ilk defa gördüm bulabilirsem alırım.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   659 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:22:50
   Yaptığın incelemelerin altına birde vodka ile uyumunu yazarsan çok kral olur Takip.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:25:46

   @khanjui
   Aranan kan bulundu.
   Ciddiyim konuyu açaldan beri "önlerden" yazacak birisini bekliyordum.

   @Narthyard

   Aslında dediğiniz mantıklı fakat bana şu ana kadar enerji verdiyse bile farketmediğim için tuhaf geliyor. Yani bana kendi enerjim yetiyor. Bu konuda siz haklısınız fakat bana yinede tuhaf geliyor.


   Neden tuhaf hocam, tad olarak ayrı yapılanları var amacına özel üretilenleri var. Misal adam kahve içmeyi sevmiyorsa, kafein ihtiyacını karşılayabileceği ve içinde şeker bulunmayan bir ürün olarak hazır olarak kolayca satın alabileceği bir ürün düşük karbonhidratlı ya da içinde şeker olmayan çeşitleri olan enerji içecekleri.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ares48_ -- 11 Nisan 2013; 19:27:54 >
   Bahsedilenler: khanjui , Narthyard
   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   389 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:27:41

   redbull yüzde 70 boğma vodkayla iyi gidiyor


   Bahsedilenler: rodelero75
   _____________________________


   Güller kırmızıdır, menekşeler mor... Çimenler yeşil, bulutlar beyaz.
   Bazen siyah, bazen gri. Bilmiyorum ya. Havaya bağlı aslında.

  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:28:24
   quote:

   Orijinalden alıntı: rodelero75

   Yaptığın incelemelerin altına birde vodka ile uyumunu yazarsan çok kral olur Takip.

   Biraz zor .


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   11 Nisan 2013 19:30:38
   +1 takip.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   362 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:33:04

   @Ares48_Zaten şöyle dostum, bu tarz içecekler böyle aha damarlarıma bir şey oluyor aman işte kalp atışım artıyor ya da ne bileyim 'lan bana ne oluyor böyle' diye tepki verdiren enerji birimlerine sahip değiller. Yani enerji hissini, vücudunuzda değil de performansınızda hissediyorsunuz. Kısaca, etkiyi eğer aktif bir faliyet gösterdiğinizde hissedebiliyorsunuz onu da performansınızın daha uzun olmasından anlıyorsunuz, yoksa hissedilen bir şey yok. Eğer birileri burda hissettiğini kastediyorsa kesinlikle placebo'dan öte değildir, ama işe yarıyorlar. Özellikle monster low carbo ve rockstar sugar free. Redbull ve Burn dandik söylemesi. Ama bu saydıklarımda her yerde satılmıyor işte.

   Düzenleme: bildirim eklemeyi unutmuşum.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Narthyard -- 11 Nisan 2013; 19:34:15 >
   Bahsedilenler: Ares48_
   _____________________________

   Galaxy S II, Toshiba L675-10Z, Macbook Air 13.3'', Toyota Corolla 2006 1.6, Bodybuilder, Computer Engineering
  • Yüzbaşı
   435 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:35:34
   keşke 1 hafta boyunca hergün bir enerji içiceği içseydinde buraya gelip öyle konu açsaydın.

   1 tane enerji içiceği içipde buraya konu açman o ürünün reklamı gibi olmuş. Diğerlerinide bekliyoruz.

   Bu arada enerji içicekleri bende ters etki yapıyor ne zaman içsem uykumu getirir zaten senede 1 - 2 defa içerim oda alkolle

   Benim tavsiyem 2 kaşık arı poleni tüketin kafanızda dinç oluyor vucudunuzda 15 saat garantisi var.


   _____________________________


   Taraf olmaktansa bertaraf olmayi tercih ederim...
  • Yüzbaşı
   272 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:39:21
   mesajım otlansın. yararlı bi konu. tebrikler bro


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:43:46
   quote:

   Orijinalden alıntı: CODY

   keşke 1 hafta boyunca hergün bir enerji içiceği içseydinde buraya gelip öyle konu açsaydın.

   1 tane enerji içiceği içipde buraya konu açman o ürünün reklamı gibi olmuş. Diğerlerinide bekliyoruz.

   Bu arada enerji içicekleri bende ters etki yapıyor ne zaman içsem uykumu getirir zaten senede 1 - 2 defa içerim oda alkolle

   Benim tavsiyem 2 kaşık arı poleni tüketin kafanızda dinç oluyor vucudunuzda 15 saat garantisi var.

   Biraz öyle oldu ama neyse. Zaten yarında Monster'ın incelemesini yazacağım.

   Bu arada mesaj atan herkese teşekkürler.


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   331 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:48:21
   güzel konu bende bu güne kadar 5 6 çeşit enerji içecegi tükettim aradıgın bi ürün varsa yardımcı oluruz


   _____________________________

   The Power of Dreams Honda

   2010 Black Civic
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:50:02
   quote:

   Orijinalden alıntı: o kel?

   mesajım otlansın. yararlı bi konu. tebrikler bro

   Sadece otlanacak değil mi?
   Yani başka bir şey yok ?
   Bu arada teşekkür ederim.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ares48_ -- 11 Nisan 2013; 19:50:25 >
   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   272 Mesaj
   11 Nisan 2013 19:58:52
   quote:

   Orijinalden alıntı: Ares48_


   Alıntıları Göster


   Sadece otlanacak değil mi?
   Yani başka bir şey yok ?
   Bu arada teşekkür ederim.

   otlanacak + tercih yapılacak


   _____________________________

  • Binbaşı
   1455 Mesaj
   11 Nisan 2013 20:14:29
   Arkadaşlar bu enerji içeceklerinin tam amacı nedir ? Geceyi uzatmak mı yoksa sportif, sosyal bir akktiviteden önce içmek mi "


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   Mercedes Benz CLA200 AMG.
  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 20:24:44
   quote:

   Orijinalden alıntı: MeDaLion_

   Arkadaşlar bu enerji içeceklerinin tam amacı nedir ? Geceyi uzatmak mı yoksa sportif, sosyal bir akktiviteden önce içmek mi "

   http://www.uzmantv.com/enerji-icecegi-nedir


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Teğmen
   117 Mesaj
   11 Nisan 2013 20:30:16
   takip


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   908 Mesaj
   11 Nisan 2013 20:34:42
   Takip , İstanblue sonrasında Gladiator , Redbull, Buzzer içtim fakat Monster'ı tek geçerim. Dediğine bakıcağım


  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 20:35:54
   quote:

   Orijinalden alıntı: Smyrn3.

   Takip , İstanblue sonrasında Gladiator , Redbull, Buzzer içtim fakat Monster'ı tek geçerim. Dediğine bakıcağım

   Hepsini içtim fakat Monster çok şekerli be.


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   908 Mesaj
   11 Nisan 2013 20:39:05
   quote:

   Orijinalden alıntı: Ares48_


   Alıntıları Göster


   Hepsini içtim fakat Monster çok şekerli be.

   http://www.youtube.com/user/monsterenergy bu sayfası bile Monster dememe sebep oluyor , Çok Şekerli olması gerçekten kötü o kesin


  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 20:44:36
   quote:

   Orijinalden alıntı: Smyrn3.


   Alıntıları Göster


   http://www.youtube.com/user/monsterenergy bu sayfası bile Monster dememe sebep oluyor , Çok Şekerli olması gerçekten kötü o kesin

   Evet o konuda haklısın. Redbull ve Monster'ın çok güzel videoları oluyor fakat ben pek sevmiyorum.


   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   11 Nisan 2013 20:50:55
   güzel araştırma.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   Burada Allah ın ayeti yazıyordu fakat kural dışıymış gerçekten ilginç degil mi...(bu durumu yazdığım için bile uyarı aldım yok artık..)
  • Teğmen
   233 Mesaj
   11 Nisan 2013 22:36:32
   MONSTER yeşil olanı iğrenç kesinlikle almayın şekerli ve berbat.
   mavi olanı güzel alabılırsınız
   kırmızısı heryerde bulunmuyor geçenlerde içtim tadı harika

   burn blue : elmalı tadı güzel


   _____________________________

   bıztt bızzt
  • Binbaşı
   1181 Mesaj
   11 Nisan 2013 23:00:59
   asagidaki bufeden ekmek alırken 330ml de değil 250ml teneke kutu içecek vardı etiketi 7.50 tl idi bu nedir böyle buzz miydi neydi adı Hepsi bu kadar pahalı mı?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   11 Nisan 2013 23:11:25

   quote:

   Orijinalden alıntı: mico82

   asagidaki bufeden ekmek alırken 330ml de değil 250ml teneke kutu içecek vardı etiketi 7.50 tl idi bu nedir böyle buzz miydi neydi adı Hepsi bu kadar pahalı mı?

   Hangi içecek?
   Aslında hiç 7,50 lik enerji içeceği görmedim ama.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________


   • Bir Tommy, soda şişesinde •
   • Soda şişesi, rakı şişesinde •
   • Rakı şişesi, balık içinde •
   • Balık Tommy içerisinde •


  • Yüzbaşı
   771 Mesaj
   12 Nisan 2013 00:40:28
   Powerade sarı nasıl beyler deneyen var mı?


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   Fear drives everything, Stephen. Everything. Your life is governed by fear. Every decision you make is a product of that fear. You married your wife because you were scared of dying alone. You have children because you are scared of leaving nothing behind that really matters. You go to the doctors because you're scared of dying. Do I need to go on?
  • Yüzbaşı
   588 Mesaj
   12 Nisan 2013 01:37:03
   Millet onu bunu bilmem de Monster 500 lükten bir günde art arda 3 tane içmeyin Ben denedim de hem uykuyu kaçırıyor hem uyuma ihtiyacı doğuruyor garip bir hissiyat veriyor üstüne kalbiniz sıkışıyor ve kesik kesik nefes almaya başlıyorsunuz sürekli terliyorsunuz bu durum da yaklaşık bir 18 saat kadar sürüyor resmen çin işkencesi gibi. 4 lendiği takdirde kalp krizi geçirtebileceği kanaatindeyim. Şunu da belirteyim ki 190 boyunda 110 kilo bir adamım bünyem zayıf falan değil kahramanlık yapıp da deviririm usta demeyin aman diyeyim. [evin yaşlısı mode off]


   Tad konusuna gelince monster ın yeşil ve mavisi arasında kararsız kaldım ben şekerli tadları sevdiğim için yeşil daha güzel geldi bana mavi biraz daha şekersiz zevk meselesi biraz. Turuncusundan ise uzak durun meyve sulu sözde tadının güzel olması gerek ama böyle öksürük şurubunun asitlisi gibi garip bir tadı var. Bir de tabii monster her türlü fiyat-miktar açısından kazanır.
   _____________________________

  • Teğmen
   169 Mesaj
   12 Nisan 2013 01:46:52
   enerji içeceğinin meselesi tadı değil. mideyi az şişirip fazla kalori vermesidir.

   skate turnuvasında reddbulun her türlü aromalısını içtim.diyet redbull mu olur lan? en güzel kırmızı bir kutulu vardı ve tadı süperdi.bu hafta sonu da bir turnuva daha var bakalım redbull umarım sponsor olmuştur yine.

   neyse paranız varsa redbull alın yoksa reload alın(500ml 2.30 tl) ve 100ml başına 200kcal veriyordu. o mavi kutulu monsterdan uzak durun 6 kl olurmu lan vitamin veriyormuş da bilmemneymiş.

   future generation adında bile enerji içeceği denedim. ama f/p olarak reload der geçerim. kalite açısından redbull miktar ve kcal miktarı çok iyi.


   not: enerji içeceği zevk için içilmez. ve günde 500mlden fazla içilmez. yoksa şehirin ışıklarını havai fişek gibi görüp otobüste bir anda uyuya kalırsın.


   _____________________________

   Tasolar geri dönsün! Sen de destek ver! https://forum.donanimhaber.com/m_118587434//tm.htm
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Nisan 2013 01:47:38
   quote:

   Orijinalden alıntı: narrator12   Alıntıları Göster


   Hatırladığıma göre redbullun üzerinde alkolle tüketiniz yazıyordu

   tam tersi... aloklle tüketmeyiniz yazıyor tehlikeli diyordu... ki Avrupa ve Amerika'da ölenler olmuştu... RedBull mahkemelik bile olmuştu...


   _____________________________

  • Yarbay
   4058 Mesaj
   12 Nisan 2013 03:31:07
   sürekli tükketen arkadaşların böbrek yetmezliği ve ani kalp krizi gibi risklere normalden 4 kat fazla hazır olmalarını da hatırlatalım, çoğu insan kalp krizi geçirdiğini bile anlamıyor malesef.. özellikle alkolle tüketmeyin 9 kez birşey olmaz 10. da saat duruverir.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfa: [1] 2 3 4   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Enerji İçecekleri Rehberi/ İncelemesi( Redbull ve Redbull Blue Edition İncelemesi Geldi)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.