Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.643
Cevap
61
Favori
418.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bilodemir

Custom rom olaylarını felan da bu başlık altında sürdürürüz herhalde? Diğer konudan yavaş yavaş buraya mı taşınsak.

quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

DoCoMo Status Bar v4 & Task Switcher kesinlikle yuklenmesi gereken seylerden biri

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=22023830

Bu linke bir şey olmuş

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202383

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 11 Nisan 2013; 12:10:28 >
  • @BakimsizTarzan

Yeni link koyduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 11 Nisan 2013; 12:11:47 >
  • İncelemede batarya hakkında bir yazı göremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

İncelemede batarya hakkında bir yazı göremedim

Tam olarak ne öğrenmek istiyorsunuz şarj ne kadar gidiyor mu mesela?

Az / Ortalama bir kullanımda 1 gün rahat çıkarır 2 gün bile olur.

Aktif / Normal kullanımda 12-16 saat rahat gider.

Aralıksız film izlemek oyun oynamak gibi ekranı açık tutup işlemciye yüklenen işler yapılırsa 3 - 4 saatte şarjı biter.

Tüm bu değerler kullanıma bağlı değişir mesela:

- 3G açık mı?
    - GPS açık mı?
    - NFC açık mı?
    - Wifi açık mı?
    - Bluetooth açık mı?
    - STAMINA modu açık mı?
    - Ekran parlaklığı otomatikte mi veya hangi seviyede sabit?

Bunların hepsi durumu değiştirir.
  • Ekran parlaklığı orta ayarda wifi açık gün boyu dh site takılırsak eğer ne olur durum ? Ram 800mb da çalıştığını varsayalım tahmini süre ne olur ?

• quote:

Ekran parlaklığı orta ayarda wifi açık gün boyu dh site takılırsak eğer ne olur durum ? Ram 800mb da çalıştığını varsayalım tahmini süre ne olur ?

Bakınız ekranı ne kadar açık bırakıyorsunuz.

Sürekli ekran açık webde sörf yaparsanız tahminen 6-7 saatte bitirirsiniz. Laptoplar bile o kadar dayanmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Ekran parlaklığı orta ayarda wifi açık gün boyu dh site takılırsak eğer ne olur durum ? Ram 800mb da çalıştığını varsayalım tahmini süre ne olur ?

Sürekli ekran açık webde sörf yaparsanız tahminen 6-7 saatte bitirirsiniz. Laptoplar bile o kadar dayanmıyor

Hocam note 2 kullanıyorum kıyaslama açısından sorayım dedim.note 2 gün boyu wifi dh forum dolaşıyorum ekran parlaklığım orta ayarda,sabah 9 başlayıp akşam 6 ya kadar.güç tasarruf modunda kullanıyorum.xz konusunda sadece bataryanın azlığından dolayı bir endişem var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Hocam note 2 kullanıyorum kıyaslama açısından sorayım dedim.note 2 gün boyu wifi dh forum dolaşıyorum ekran parlaklığım orta ayarda,sabah 9 başlayıp akşam 6 ya kadar.güç tasarruf modunda kullanıyorum.xz konusunda sadece bataryanın azlığından dolayı bir endişem var.

Note 2 ile hiçbir cihaz suan karsılasmaz bosuna karsılastırma.
  • Note 2 ile nasıl karşılaştırabilirsin ki arada pil kapasite farkı var.
    Aynı pile sahip olsalar bile karşılaştırılmaz bunda 1080p ekran var vs. vs.
  • NFC ETİKET / SMART TAG isteyen olursa temin edilir.

Sahibinden com ilanım :
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-aksesuar-nfc-programlanabilir-etiketler-smart-tags-5-adet-116530118/detay/

Sanalpazar com ilanım :
    http://www.sanalpazar.com/Programlanabilir-Akilli-Nfc-Etiketler-smart-Tags-5-Adet__isp6510973

NE İŞE YARIYOR DERSENİZ :)

Bu etiketleri programlayarak telefonunuza pek çok işlem yaptırmanız mümkün oluyor.

Örneğin etiketlere mesaj bırakarak telefonunu dokunduracak kişi tarafından okunmasını sağlayabilirsiniz. Veya etiketi okutarak check-in yapabilir, kişisel bilgileri telefona transfer edebilir, telefonunuzun ayarlarını değiştirebilir, telefonunuzun belirli bir numarayı aramasını sağlayabilir, telefonunuza mesaj gönderebilir, belirli bir internet sitesine girebilir, uygulama çalıştırabilir veya telefonunuzu farklı profil durumlarına alabilirsiniz. Bunların hepsini telefonunuza etiketi okutarak yapabilirsiniz.

Etiketlerin programlanma alanları oldukça geniş. 100 000 kere programlanabilen etiketleri NFC uyumlu telefonunuzla, Play üzerindeki bir uygulama ile kolayca programlayabilirsiniz.

Yakın alan iletişimi NFC teknolojisi, günümüzde en çok temassız ödeme alanında kullanılsa da NFC etiketlerine cihazı dokundurarak uygulama başlatmak, check-in yapmak, durum güncellemek, telefon araması başlatmak veya SMS göndermek mümkün oluyor.

Bunun için NFC etiketlerini yapılması istenen işleme göre programlamak gerekiyor. Programlama işi ister özel cihazlarla isterseniz de özel uygulamalarla olabiliyor.

istediğiniz uygulamarı NFC TASK LAUNCHER programlarıyla telefonunuuzdan etiketlere programlıyorsunuz. örnegin arabaya binince etiketi okutup Gps ac, bluetooth aç,müzik player aç,wifi kapat,foursquare check in yap veya iş yerinde okutunca sesi kapat wifi aç check in yap veya gece evde okutunca alarmı kur sesi ac wifi ac gibi vs.. aklınıza gelen istediğiniz komutları otomatik olarak zahmetsizce okutunca yapıyor. yani siz ne isterseniz onu senkronize ediyorsunuz ve okutunca direk onları yapıyor.

HAYATI KOLAYLAŞTIRIR

Akıllı Etiketler (SmartTag),NFC özellikli akıllı telefonunuzda saniyeler içinde çeşitli eylemleri gerçekleştirmenizi sağlar. NFC PROGRAM yöneticisiyle süper basit erişim için Akıllı Etiket (SmartTag) profillerini kurun ve ayarlarınızı özelleştirin. Bunları uygun şekilde düz bir yüzeye yapıştırabilirsiniz.

bu da örnek bi video
    http://www.dailymotion.com/video/xnnfyd_sony-xperia-smart-tags_tech#.UTM45zdKanU
     *** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srkn07 -- 11 Nisan 2013; 13:13:39 >
  • Ben saat 10.15 gibi full olarak telefonu elime aldım 2.günüm de hiç bir ekran ve ya güç modu açmadım full performans 3g açık hiç wifi kullanmadım
    Sms ve whatsapp aşırı kullandım - tel konuşmam az oldu
    Sarjım saat 17.30 - 18.00 gibi bitti

Bugün de saat 06.15 gibi sarjdan çıkardım dükkana geldim wifi kullanmıyorum veri den bağlantı normal konuşma whatsapp gene aktif bu sefer stamina modu açık yaptım saat 13.30 ve % 55 daha sarjım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caner5454 -- 11 Nisan 2013; 13:28:28 >
  • Madem konusu geçmiş ss ekliyeyim diğer konulara ekledim ama burada da bulunsun Ekran oto mod, tüm bildirimler full açık, BT full açık, wifi full, NFC full, dışarda 2g bağlantı;

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU *** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU *** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

quote:

Orijinalden alıntı: OffLineR

quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

quote:

Orijinalden alıntı: OffLineR

Hayırlı olsun.
    Başarılı bir paylaşım olmuş.

Aksesuarlar ilgili de genel bilgi verilebilir belki.
    Bir de Stamina modunu eklemek faydalı olacaktır.
    Bir de telefonun süper olduğunu

Stamina modu eklendi.Aksesuarlara şuanda girmeyi cok dusunmuyoruz.

Türkiye'ye gelsin de bir :)

Tekrar elinize sağlık bu güzel paylaşım için.

telefon türkiyede suan. Teknosa.com gibi yerlerden temin edebilirsiniz stok var.

Telefonu aldım Cumartesi.
    Benim Türkiye'ye gelsin dediğim aksesuarlardı aslında
  • teşekkür ederim rootladım cihazı sayenizde
  • Güzel konu. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.
  • Durum çubuğunda ki bildirimler ile ilgilide bir şeyler yazsak ana konuya. Dün değişik şeyler vardı ama şimdi yok :) Birde üst kısa yol tuşlarını değiştirebiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: afd92

Güzel konu. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

+1
    Telefonu alınca full burdayım :)

• Mesajlar yada galeriye girerken şifre koyabiliyor muyuz? Ben bulamadım eğer uygulama ile yapacak isek sizce bu işi en stabil yapan uygulama hangisi ?
  • Eline sağlık arkadaşım.. çok faydalı olmuş gerçekten

yalnız yaptığın işlemleri ve kullandığın terimleri hayatımda ilk kez duyuyorum.. uzaylı gibi kaldım aranızda..
    öğreniziriz ilerde inşallah..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilodemir

Mesajlar yada galeriye girerken şifre koyabiliyor muyuz? Ben bulamadım eğer uygulama ile yapacak isek sizce bu işi en stabil yapan uygulama hangisi ?

Dediğini yapan uygulamalar var ancak bana hiç lazım olmadı kullanan başkası varsa yardımcı olur sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.