Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.643
Cevap
61
Favori
418.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OffLineR

quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

quote:

Orijinalden alıntı: OffLineR

Hayırlı olsun.
    Başarılı bir paylaşım olmuş.

Aksesuarlar ilgili de genel bilgi verilebilir belki.
    Bir de Stamina modunu eklemek faydalı olacaktır.
    Bir de telefonun süper olduğunu

Stamina modu eklendi.Aksesuarlara şuanda girmeyi cok dusunmuyoruz.

Türkiye'ye gelsin de bir :)

Tekrar elinize sağlık bu güzel paylaşım için.

telefon türkiyede suan. Teknosa.com gibi yerlerden temin edebilirsiniz stok var.
  • 1- Uygulamalardan çıktıktan sonra sekmelerde son gezilen uygulamalar görünüyor. Bu uygulamarın aktif olduğunumu gösteriyor yoksa sadece kısayol olarak mı eklenmiş ? Kafamda o uygulamanın açık olduğunu ve şarjdan yediğini izlenimi veriyor. Bu konuda bilgisi olan varsa çok sevirim

2- Belki cevaplanmış gözümden kaçmış olabilir. %100 şarj olduktan sonra telefonun şarjda beklemesi ne kadar sağlıklı ? Çünkü gece koyup genelde sabah alıyoruz telefonu bir çoğumuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feda03 -- 10 Nisan 2013; 17:46:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feda03

1- Uygulamalardan çıktıktan sonra sekmelerde son gezilen uygulamalar görünüyor. Bu uygulamarın aktif olduğunumu gösteriyor yoksa sadece kısayol olarak mı eklenmiş ? Kafamda o uygulamanın açık olduğunu ve şarjdan yediğini izlenimi veriyor. Bu konuda bilgisi olan varsa çok sevirim

2- Belki cevaplanmış gözümden kaçmış olabilir. %100 şarj olduktan sonra telefonun şarjda beklemesi ne kadar sağlıklı ? Çünkü gece koyup genelde sabah alıyoruz genelde telefonu bir çoğumuz

1. Benim gözlemlediğim kadarıyla o an aktif hafızada duranları gösteriyor. Denemek bedava :D kamera app'ini çalıştırmak ilk seferinde uzun sürüyor ya. Çalıştırıp tekrar açarsan hemen açılıyor. Bu şekilde denenebilir. o listeden sağa kaydırıp yok edince tekrar açmaya çalışınca geç açılırsa demekki hafızadanda siliyor demek.

2. Bildiğim kadarıyla farkedilebilir bir zararı yok çünkü dünyada pek çok kişi bu şekilde kullanıyor. Aksi bir sağlam bilgi bulursak paylaşalım.
  • suan cogunu ekledim yukariya
  • Teşekkürler paylaşım için
  • Yanlış olan yerler var. BE2'nin tam olarak nerelerde girdiğini söylemiyor Sony. Ancak kullanıclarınn BE2yi açıp-kapatma sonucunda hangi programlarda devreye girdiğini görme şansları var ve Be2 YouTube dahil birçok uygulamada daha devreye giriyor.
    (Kaynak:Xda Dev.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan
    Yanlış olan yerler var. BE2'nin tam olarak nerelerde girdiğini söylemiyor Sony. Ancak kullanıclarınn BE2yi açıp-kapatma sonucunda hangi programlarda devreye girdiğini görme şansları var ve Be2 YouTube dahil birçok uygulamada daha devreye giriyor.
    (Kaynak:Xda Dev.)

Yanlış olan yerleri tek tek söyleyip doğrusunu da yazarsan biz de seve seve düzeltiriz.

Bir emeğe teşekkür de fena olmazdı.
  • Arkadaşlar benim gibi biraz az duyanlar için bir önerim var çağrı ayarlarında Konuşmacının sesini artırma seçeneğini işaretleyip 2 tane görüşme yaptım ses baya boğuk geldi işareti kaldırıp yine görüşme yaptım ses daha net ve berraktı bunuda burda not düşelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

Programciklar

Bu programcıkların (asılı duran widgetlar gibi) ingilizce adı ne? Daha fazlasını bulmak için araştırma yapalım.

xperia z small apps

dostum bana bir pm atabilirmisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PxlPlus

Arkadaşlar ben bu telefonu almak istiyorum lakin kafamı karıştıran bir olay var.
    http://www.youtube.com/watch?v=b18U4KH2C9w bu videodaki olay nedir tam olarak ne gibi sorunlar yaratır ?

Bu konu hakkında bır bılgısı olan varmı ?
  • Xperia z ilk akıllık telefonum symbiandan geçtim dolayısıyla öğrenmem gereken çok şey var. 1-google playden indirdiğimiz oyun ve ya uygulamaları dahili yerine hariciye kurma şansımız varmı? 2-Açık programları nasıl kapatıyoruz bu garip bir soru oldu ama şunu farkettim örneğin mesajlar ve rehber açıkken altta en sağdaki tuştan listeyi açıp ordan kaldırabiliyoruz fakat oyun vb uygulamaların bazıları oradan kaldırsak bile açık görünüyor ve ayarlar kısmından kaldırabiliyoruz nedir bunun kısa yolu yoksa yaptığım doğrumu?
  • quote:

Bu konu daha önceki sayfada konuşuldu bu başlıkta şişmesin artık oradan bir alıntıyla cevaplayayım hemen;

Bu olayın nedenini hemen açıklayalım da donanım haberini incelemelerine kanmayın Xz'de panel ile camın arasındaki hava katmanları tamamen kaldırılmış ve panel cama daha fazla yaklaştırılmıştır ki daha hassas bir dokunuş performansı ortaya çıksın ve görüntünün netliği daha yüksek olsun.Dolayısıyla sen telefonu öyle yamultmaya çalışırsan panel cama değer ve aynen parmağını lcd tv'ye bastığında gerçekleşen durum oluşur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahabraven07

Xperia z ilk akıllık telefonum symbiandan geçtim dolayısıyla öğrenmem gereken çok şey var. 1-google playden indirdiğimiz oyun ve ya uygulamaları dahili yerine hariciye kurma şansımız varmı? 2-Açık programları nasıl kapatıyoruz bu garip bir soru oldu ama şunu farkettim örneğin mesajlar ve rehber açıkken altta en sağdaki tuştan listeyi açıp ordan kaldırabiliyoruz fakat oyun vb uygulamaların bazıları oradan kaldırsak bile açık görünüyor ve ayarlar kısmından kaldırabiliyoruz nedir bunun kısa yolu yoksa yaptığım doğrumu?

1. cevaplıyım eskiden vardı jelly bean android sürümüyle nedense kaldırdılar bu özelliği. Belki tekrar geri gelir. Ancak root ile bir yöntemi var sonra bu konuya gireceğiz.

2. Android'de normalde uygulamalar kapatılmaz hafızada durur. Çalışma şekli bu şekildedir. Sizin zorla kapatmanız manasız yük oluşturur. Android ihtiyacı olduğunda hafıza da hazır bekleyen ancak uykuda olan bu programları kendisi kapatır ve hafızada yer açar. Buna müdahale etmek gereksizdir özellikle bizimki gibi 2GB ram i olan bir telefon için. Sağ alttaki tuşla açık olan uygulamaları kapatabiliyorsunuz ancak bu onların hafızada uyku modunda bir daha olmayacağı anlamına gelmez. Umarım anlatabildim.
    Özellikle Auto Task Killer yada Memory Manager filan gibi programları kesinlikle kullanmayın. Bırakın android kendi işini yapsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

1. cevaplıyım eskiden vardı jelly bean android sürümüyle nedense kaldırdılar bu özelliği. Belki tekrar geri gelir. Ancak root ile bir yöntemi var sonra bu konuya gireceğiz.

Teşekkürler bilgi için , umarım 1. soruda ki durum eski haline kavuşur diyelim o zaman şu an hiç bir problem teşkil etmesede ileride muhtemelen sıkıntı çıkarabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpi04

6602 ile 6603 arasındaki farkı da belirtirmisiniz konuda. Türkiye'ye gelenler 6603 sanırım.

22.soruda eklendi cevap.
  • beyler hafıza kartımda 1302 tane müzik dosyası var ancak walkman uygulamasında 1000 tane müzik gözüküyor. bunun nedeni nedir ? maksimum bu kadar mı gösterebiliyor ?

bir de müzik bilgilerini indirmek isterken hata veriyor. bütün müziklere aynı albüm kapağını yükledi :S
  • Telefonu az önce başarıyla root ettim, root edince NFC bozuldu (beklenen bişey) onu düzelttim, twrp recovery yükledim, yedek aldım şimdi işe yarar modları araştırmaya başlıyorum.
  • Xperia z ile ilgili kafaya takılacak, can sıkacak sıkacak konulardan biri de bana göre anti-shatter kaplamasının çok çabuk çizlmesi. Aksesuarlara şimdilik girmemeyi düşündüğnü belirtmişsiniz ama ekran ön ve arkası için koruyucu tavsiyesi (yurt içi-dışı) herkesi sevindirecektir. Hele ki bazı xperia z için yapılmış koruyucuların yakınlık sensörünü devre dışı bıraktığını düşünürsek (hatta topu alım bile yapılabilir).
    Bir diğer noktada pil konusu bayağı forumda geçiyor. Onun için taşınabilir pil tavsiyesi de bayağı faydalı olacağı kanısındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EFE_ -- 10 Nisan 2013; 21:43:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ROOT REHBERİ eklendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahabraven07

quote:

Bu konu daha önceki sayfada konuşuldu bu başlıkta şişmesin artık oradan bir alıntıyla cevaplayayım hemen;

Bu olayın nedenini hemen açıklayalım da donanım haberini incelemelerine kanmayın Xz'de panel ile camın arasındaki hava katmanları tamamen kaldırılmış ve panel cama daha fazla yaklaştırılmıştır ki daha hassas bir dokunuş performansı ortaya çıksın ve görüntünün netliği daha yüksek olsun.Dolayısıyla sen telefonu öyle yamultmaya çalışırsan panel cama değer ve aynen parmağını lcd tv'ye bastığında gerçekleşen durum oluşur.

Bu durum normal şartlarda sorun çıkartır mı peki? Bunu sormamın sebebi bir kaç hafta içerisinde almayı planlıyorum ama telefonu cebte taşıdığımdan bu durum sorun yaşatırmı ekranda bozulmalara sebeb olurmu ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.