Şimdi Ara

Facebook-Google Chrome Adobe flash player virüsünü kaldırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
7
Favori
76.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bildiğiniz gibi facebook'ta yeni bir virüs dolaşmakta. bu virüs arkadaşlarınızdan birinin paylaştığı salyt gösterisi isimli video'ya tıkladıktan sonra video'nun açılması için adobe flash player güncellemeli diyip baya inandırıcı görsellerle sizi kendisinin adobe olduğuna inandırıp bilgisayara erişim izni vermenizle bulşıyor ve chrome dahil bilgisayarın bir çok yerine yapışıyor. Bende bu tuzağa düştüm ve yaklaşık 2 saattir bunu çözmeye uğraşıyorum ve sonunda buldum.

Öncelikle eğer bu virüsü bilgisayarınıza yüklediyseniz, Chrome üstünden sakın facebook veya twitter'a erişim sağlamayınız. Eğer girdiyseniz facebook'tan samsung mobile apss vs. tarzı isimli uygulamanın erişim iznini kaldırın başka bir tarayıcıdan. Twitter üstüne herhangi bir uzantıyla yapışmıyor meraklanmayın sadece virüs bulaşmış chrome üstünden girerseniz tweet atabiliyor.

Sonra bilgisayarınıza revo uninstaller isimli programı indirip kurun ve program üstünden Adobe Flash Player 1,90 isimli uygulamayı kaldırın.

ilk olarak google chrome'u kapatın

Sonra C:\Documents and Settings\KULLANICI ADINIZ\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions adrsine gidin.
    Orda yüklediğiniz tüm eklentiler vardır. Bu dosyalardan biri o virüslü eklentidir. O dosyaların tamamını silin, bu tüm eklentilerinizin kaybolmasına sebep olur fakat onları sonradan yükleyebilirsiniz ;)

Son adım olarak
    Başlat>çalıştır'a tıklayın
    oraya regedit yazın
    Açılan kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHİNE-SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > Extenstions isimli adrese gidin
    buradki "jkakdbeksdnfdfıbvaslcdlseşadm" gibi karmaşık isimli satırı silin

Chrome'u tekrar başlattığınızda virüs tamamen kalkmış olacaktır.

Ben bu yolu kendi bilgisayarımda (windows 7) denedim %100 çalışıyor ama size tabiki de garanti veremem sadece 1 yol denedim ve çalışıyor.

Bu yol kayıt defteri onarımları içerdiği için tehlikeli bir yoldur ve yapılan ilk hatada bilgisayarınızı formatlayabilir o yüzden tüm sorumluluk size aittir.

• saol kardesim senden baska kimsede bulamadım çözümü işin rast gitsin inşallah

• ek olarak şu konudandan da faydalanabilirsiniz.
    http://www.patronforum.com/forum/showthread.php?tid=19393
  • Aristata kardeşim, önerdiğim çözüm mükemmel çalıştı... Çok sağol...
  • Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
  • Büyüksün !
  • Şimdi uğraşmakk istemiyorum da Chrome kullanmazsam sorun olur mu benim için ?
  • Kardeşim çok sağol..ALLAH razı olsun.Sana teşşekkür etmek için üye oldum..Tekrardan çok sağol..
  • olmuyor ya deliricem nereden tıkladıysam şuna
    Bilgisayarda başka problemlere yol açıyor mu acaba? Bir süre firefox'tan girsem sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarist999 -- 7 Nisan 2013; 9:58:41 >
  • Chrome'u Aristata'nın çözümüyle temizledim. Ama baktım ki Internet Explorer'a da bulaşmış. IE için REGEDIT'de ve Kullanıcılar/AppData klasörü içerisinde uzantıların olduğu yerleri aradım ama bulamadım. Bunların tam yerini bilen var mı acaba? Chrome için uyguladığım çözümün aynısını IE için de uygulamak istiyorum ama uzantıların Registry'de ve AppData'da nerede olduklarını bulamıyorum.
  • Ben sorunu çözünceye kadar safari kullandım safaride böyle bir sorun yoktu ve virüs chrome dışında bilgisayarın başka bir yerine zarar vermiyor anladığım kadarıyla. Zaten virüs programlarıda bulamıyor o yüzden, bilgisayara degıl chrome'a yapışıyor, şimdilik chrome'a acmazsan sorun olacağını sanmıyorum. Ama ben ie'yede girmiştim oraya buluşmamıştı nasıl oldu anlamadım ama bakayım bi ie uzantı dosyalarına
  • sen gerçekten büyüksün. Allah razı olsun
  • combofix işe yaramıor
  • Hay Allah senden razı olsun
  • adamsın paypal hesabın varsa atayım bi 8-10 EUR
  • teşekkür ederim çalıştı no problem eline sağlık
  • combofix ile denedim olmadı. Senin yazdığın gibi yaptım 10 numara 5 yıldız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artistata

Ben sorunu çözünceye kadar safari kullandım safaride böyle bir sorun yoktu ve virüs chrome dışında bilgisayarın başka bir yerine zarar vermiyor anladığım kadarıyla. Zaten virüs programlarıda bulamıyor o yüzden, bilgisayara degıl chrome'a yapışıyor, şimdilik chrome'a acmazsan sorun olacağını sanmıyorum. Ama ben ie'yede girmiştim oraya buluşmamıştı nasıl oldu anlamadım ama bakayım bi ie uzantı dosyalarına

IE'de sadece giriş sayfasını değiştirmiş. O nedenle IE'ye de bulaştığını düşündüm, çünkü her açtığımda o sayfa geliyordu... Giriş sayfasını düzelttim, halloldu...
  • Bende bu tuzağa düştüm son çare format atmak geldi aklıma..
  • Sırf teşekkür etmek için üye oldum, gerçekten çok teşekkür ediyorum. Geçenlerde bir gireyim dedim chrome dan tüm arkadaşlarıma bildirim gitmiş saçma sapan, delircektim sayende çözdüm çok teşekkür ediyorum yine..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.