Şimdi Ara

Facebook-Google Chrome Adobe flash player virüsünü kaldırma (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
7
Favori
76.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şu anda bilgisyarımda tanışma fırsatı bulduğum virüs mü solucan mı bilmiyorum artık birazdan temizliğe başlayacağım konu açan arkadaşın eline sağlık googla yazınca direkt bizim forum dedim girdim
  • Documant and Setting e giremiyorum.

Erişim engellendi diyor.

Adobe flash 11 diye girdi bu virüs makinaya

Bütün flasları kaldrıdım chorme kaldırdım ama documant settinge girmem hala engelleniyor bir virüs tarafından
  • yukarıdakileri yapmadan önce pc nizde combofix i güncelledikten sonra, antivirüs programınızı kapatıp pc yi güvenli kip te açıp combofix le taratmayı denediniz mi?
  • selam arkdaşlar.
    dün akşam face üzerinde bjk fb maçını canlı izle diye bi gönderide etiketlenmişim. cahillikten sanırım tıkladım üzerine flash playeri güncellememi istedii tıkladım. şimdi 'flash player güncellemesini işletim sisteminiz desteklememektedir' die bi pencere var ve google chrome' u açamıyorum. revo uninstaller kurdum adobe flash player 1,90 yok. adobe flash player 11 plugin ve adobe flash player 11 activex var. acaba sistemi virüsten önceki tarihe alsam bi faydasını görürmüyüm??
     Facebook-Google Chrome Adobe flash player virüsünü kaldırma

• HKEY_LOCAL_MACHİNE-SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > Extenstions policies diye bir kısım bulamadım yardımcı olun lütfen yetenek sizsiniz videom diye bir sürü video paylasıyor virüs
  • Policies icinde yok chrome diye bi yer cıldırcam sadece microsoft diye bi secenek var
  • arkadaşlar ben chrome u yeniden yükledim bu sorundan dolayı. peki chrom'un block uzantısı bu virüsü tekrar aktif hale getirir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DCT19 -- 9 Aralık 2013; 17:06:29 >
  • artistata A kullanıcısına yanıt
    HKEY_LOCAL_MACHİNE-SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > Extenstions isimli adrese gidin
    buradki "jkakdbeksdnfdfıbvaslcdlseşadm" gibi karmaşık isimli satırı silin
    Policies in içinde Google yok yardımcı olabilirseniz sevinirim. Win8.1 bu arada
  • konuyu başıma geldiği ve çözdüğüm için yeniden hortlatıyorum

1.Adım : facebookta ve twitterda uygulamalarım kısmında yer alan sony xperia vs. gibi bir uygulama varsa onu sileceksiniz.

2.Adım : C:\Users\UpdatusUser\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions (win7 için böyle)

Bu kısımda zorlanan arkadaşlar var. İlla UpdatusUsere girmeniz şart değil. C ye girdikten sonra Kullanıcılar(Users yazabilir)\kendikullanıcıisminiz\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions bu yoluda uygulayabilirsiniz.

Evet şimdi virüslü klasör ve dosyalara ulaşmış bulunuyoruz. Burada bulunan bir yada birkaç ''jiajloskashdjakshdasdhasd'' gibisinden saçma isimli klasörler görürsünüz. Gördüğünüzle kalın, içine girmeyin, heyecan yapmayın sakin olun silmeyin hemen. Ora bi açık kalsın.

3. Adım: Önce ulaştığımız saçma isimleri klasörlerden birincisinin ismini kopyalayın kapatmayın orayı beklesin.

4. Adım: Yeniden ayrı olarak bilgisayarımı açın. Bilgisayarıma ilk girdiğinizde sağ üstte yer alan arama kısmına kopyaladığımız klasör ismini yapıştırıp aratın.Birkaç virüslü klasör ve dosya bulacak. Bu Çıkan klasör ve dosyaların tümünü ctrl+A ile seçip shift+delete ile silin.

Bu arama ve silme işlemini 2. adımın sonunda bulduğumuz bütün klasörler için yapıyoruz arkadaşlar. Bende 4 farklı klasör çıktı.Hepsinin ismini tek tek kopyalayıp aratıp siliyoruz.

İşlemleri yaptıysanız temizlenmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bRs* -- 5 Mart 2014; 1:31:46 >

• paylaşım için teşekkürler ancak benim firefox a da bulaşmış. mozilla için buna benzer bir yol mu izleniyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatciftci2008

paylaşım için teşekkürler ancak benim firefox a da bulaşmış. mozilla için buna benzer bir yol mu izleniyor?

firefox için ne yapmak gerekiyor ben de face'e giremiyorum
  • bRs* B kullanıcısına yanıt
    Güzel anlatmışsın sağol kardeşim. Hepsini temizledim aynen anlattığın gibi fakat tekrar yeniden oluşuyor o klasörler. Regeditten kaynaklı ama regetti arkadaşların bahsettiği tüm alt tabanlara baktım hiç bir sonuç bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcaglar -- 18 Nisan 2015; 0:49:16 >
  • Srcaglar kullanıcısına yanıt
    Yeniden oluşuyorsa eklentiler hala yüklü ve çalışıyor demektir. Facebook twitter gibi uygulamaların içerisinde eklentiler oluyor. Xperia vs. bunlardan birisi bu işte virüs. Bence bütün oyun uygulama herşeyi sil facebook ve tweetirdan sonra bu dediklerimi tekrar yap
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.