Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
907.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ayaz

Selamlar,

2011 model ford focus (hatchback) aracım içim fırça çiziklerini giderebilecek (pasta cila gerekecek galiba) ve

boya koruma yaptırabileceğim istnabul anadolu yakasında üsküdar kadıköy civarı önerebileceğiniz yerler var mıdır?

autoking'de bu işlemler yapılıyor ama tavsiye edermisiniz? pasta cila + boya koruma için 315 TL çektiler.

Saygılar

Nerede yaptırsanız yaptırın boncuklanma testini mutlaka yapın.

Ve aracınızı floresan ışık altında değilde halojen lamba altında kontrol ederek teslim alın.

Floresan lamba altında kılcal çizikleri görmeniz çok daha zor olacaktır.

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: ayaz

Selamlar,

2011 model ford focus (hatchback) aracım içim fırça çiziklerini giderebilecek (pasta cila gerekecek galiba) ve

boya koruma yaptırabileceğim istnabul anadolu yakasında üsküdar kadıköy civarı önerebileceğiniz yerler var mıdır?

autoking'de bu işlemler yapılıyor ama tavsiye edermisiniz? pasta cila + boya koruma için 315 TL çektiler.

Saygılar

Nerede yaptırsanız yaptırın boncuklanma testini mutlaka yapın.

Ve aracınızı floresan ışık altında değilde halojen lamba altında kontrol ederek teslim alın.

Floresan lamba altında kılcal çizikleri görmeniz çok daha zor olacaktır.

İyi forumlar...

boncuklanma testi nedir hocam?

• Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

boncuklanma testi nedir hocam?

Cila sonrası kaporta üzerinde bu efekti görmelisin dostum.

Bu efekti görmek için arcına su tutman yeterli.

Boncuklar ne kadar muntazam ve sıkı ise cile o kadar iyi uygulanmıştır.

İyi forumlar...

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

• arkadaşlar siyah aracıma yeni temizlik ve boya koruma yaptırdım..çok güzel oldu fakat ben bu güzelligin devamını istiyorum..bunun için bana önerebileceginiz yıkama şampuanı ve kendim el ile yapabilecegim güzel bir cila tavsiyesi istiyorum sizden...kapalı yerim var,alırım içeri aracımı yavaş yavaş tertemiz yaparım..tavsiyeleriniz önemli...

• Arkadaşlar sayfayı biraz gezdim ancak göremedim. 2 sorum olacak.
    1- Aracımın kumaş döşemelerinde lekeler var ve bir yerde sigara yanığı var. Bursa'da bu işten anlayan neresi var? nereye gitmeliyim?
    2- Ön tamponda çakıl sıçraması (araç uzun yol yaptı) sonucu nokta nokta boya kalkıkları var. Pasta cila ile bu hallolur mu? Yoksa komple boyatsam mı? Aracım boyasız olduğu için boya değdirmek te istemiyorum.(fotoğraf ekledim)

• quote:

Orijinalden alıntı: mgokhan1985

Arkadaşlar sayfayı biraz gezdim ancak göremedim. 2 sorum olacak.

1- Aracımın kumaş döşemelerinde lekeler var ve bir yerde sigara yanığı var.

Bursa'da bu işten anlayan neresi var?

nereye gitmeliyim?

2- Ön tamponda çakıl sıçraması (araç uzun yol yaptı) sonucu nokta nokta boya kalkıkları var.

Pasta cila ile bu hallolur mu?

Yoksa komple boyatsam mı?

Aracım boyasız olduğu için boya değdirmek te istemiyorum.(fotoğraf ekledim)

Dostum taş vurukları için yapacak birşey yok.

Tek çare komple tamponun boyanması, plastik aksamın boyalı olması bir sorun oluşturmaz.

Zaten boyalı olduğu da belli olmayacaktır.

Boya kalınlığını ölçen aletler sadece sacda iş görürler.

Çok belirgin değil ise kürdan ile rütuş yaparak da sorunu giderebilirsin

Tamponun boyanma işlemini de servis de yaptırmanızı tavsiye ederim.

Sanayii de genelde rengi tutturamıyorlar.

USTA adam varsa tanıdığınız o başka tabii.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

arkadaşlar siyah aracıma yeni temizlik ve boya koruma yaptırdım..

çok güzel oldu fakat ben bu güzelligin devamını istiyorum..

bunun için bana önerebileceginiz yıkama şampuanı ve kendim el ile yapabilecegim güzel bir cila tavsiyesi istiyorum sizden...

kapalı yerim var,alırım içeri aracımı yavaş yavaş tertemiz yaparım..

tavsiyeleriniz önemli...

MEGUIAR'S ın cilalı oto şampuanını ve SONAX'ın hızlı cilasını tavsiye ederim.

Tabii fırçasız; sünger yada peluş ile yıkamalısınız.

Unutmadan jant ve kaportaya ayrı sünger kullanmayı da unutmayın.

Boncuk resmi bekliyoruz

İyi forumlar...

• Eyvallah
    Desene servis yolu göründü...
  • quote:

Eyvallah

Desene servis yolu göründü...

Bende de taş vurukları vardı, rütuş ile halletmiştim.

Kaskoyu bozmaya deycek bir durum değil aslında.

Nakit yaptıracak iseniz en fazla 200 TL tutar.

İyi forumlar...
  • Arkadaşlar Meg'in Cleaner Wax ve Quick Wax Hızlı Sprey ürünleri var.
    Bu ürünlerin etkisi tam nedir?

Ve Next Gen. 2.0 Boya Korumayı yaptıktan sonra yukarıda ürünler ayna efekti için uygulanabilir mi?
    Ya da yukarıdaki ürünleri her yıkamadan sonra mı kullanılıyor?
  • arkadaslar bugun itibari ile yeni clio aracımı teslimaldım
    Mtv yi ödedikten sonra bonus kampanyasından sonax da tam boya koruma 199 lira düşmüş..Yaptırmayı düşünüyordum..
    Gittim konuştum..Bana şöyle bir teklifile geldiler

Boya koruma(200)+tam kaput filmi(550)+koltuk koruma(50)+klima dezenfektanı için 800 lira teklif ettiler..Kaput filminin 10 senen garantisi olduğunu ifade ettiler..
    Bu fiyatı adana sonax dan aldım..
    Fiyat nasıl başka firmlardan yaptıran oldumu fiyat hakkında ne düşünüyorsunuz?? teşekkürler...
  • Bence çok kardeşim ben 700 tl vermiştim kek oldum tamamen hatta bendemarşpiyel filminde vardı 4 kapı eşiğine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hemalihe

arkadaslar bugun itibari ile yeni clio aracımı teslimaldım
    Mtv yi ödedikten sonra bonus kampanyasından sonax da tam boya koruma 199 lira düşmüş..Yaptırmayı düşünüyordum..
    Gittim konuştum..Bana şöyle bir teklifile geldiler

Boya koruma(200)+tam kaput filmi(550)+koltuk koruma(50)+klima dezenfektanı için 800 lira teklif ettiler..Kaput filminin 10 senen garantisi olduğunu ifade ettiler..
    Bu fiyatı adana sonax dan aldım..
    Fiyat nasıl başka firmlardan yaptıran oldumu fiyat hakkında ne düşünüyorsunuz?? teşekkürler...

neredesiniz tam olarak bilmiyorum ama, cuma günü aracımı ZIWAX adlı bir yere götürdüm. Kampanya yapmışlar kampanyayı diğer sayfalarda yayınladım fakat kimse bir şey yazmadı. açıklamaları şu şekilde istersen bir konuş olmadı adımı verebilirsin Uğur bey çok ilgili bu konuda muhakkak yardımcı olacaktır.

Aracınızın İlk Günkü Gibi Görünmesini İstiyorsanız Kaçırılmayacak Bir Fırsat! Ziwax Oto Yıkama'dan Komple Pasta Cila, Motor Yıkama, Koruma, Boya Koruma, Standart İç Dış Yıkama, Jant Parlatma, Yağmur Kaydırma ve Vinil Koruma Uygulaması 290 TL Yerine % 76 İndirimle SADECE 69 TL ÜSTELİK 12 TAKSİT İMKANI İLE (27 Şubat 2013 Tarihine Kadar Geçerlidir.)

tarihe takılma ismimi vererek arayabilirsin. yardımcı olacaktır.

• Ziwax denen yere ben de götürmüştüm. Bildiğin sıradan oto yıkamadan biraz fazlasını yapıyorlar. Detay işçiliği "0". Özellikle aldığında araç parlak görünsün diye ıslak efekti veren bir malzeme kullanıyorlar. Forumda araştırırsanız pek olumlu yorumlar olmadığını göreceksiniz. Götürseniz de Beklentiniz fazla olmasın.

Bu yakınlarda ben de detailing düşünüyorum. Lakin kimse konum belirtmiyor. Cidden araç artık yorgun görünüyor. Boya kusurları da belirginleşti. İst / Anadolu yakası. PM atabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkes

iki ürün ismi verecem piyasadan rahatlıkla bulabilirsin...

++SONAX polster schaum reiniger (döşeme temizleyici)
    ++ARMOR ALL (MULTİ PURPOSE CLEANER) ÇOK AMAÇLI TEMİZLEYİCİ.....

özellikle ARMOR ALL dan memnun kalırsın çünkü gerçekten çok amaçlı.

aracın orjinal boyasıyla birebir çizikleri kapatılabiliyormu
  • quote:

Arkadaşlar sayfayı biraz gezdim ancak göremedim. 2 sorum olacak.
    1- Aracımın kumaş döşemelerinde lekeler var ve bir yerde sigara yanığı var. Bursa'da bu işten anlayan neresi var? nereye gitmeliyim?
    2- Ön tamponda çakıl sıçraması (araç uzun yol yaptı) sonucu nokta nokta boya kalkıkları var. Pasta cila ile bu hallolur mu? Yoksa komple boyatsam mı? Aracım boyasız olduğu için boya değdirmek te istemiyorum.(fotoğraf ekledim)

aracınız koyu renk oldugu için tamponu boyatmak yerine rötuş yaptırmanız aha mantıklı olacaktır koyu renk biraz daha az sırıtır rötuşda ilerde aracınızı satacagınız zaman boyalı bir tampon yerine rötuşlu tampon alıcı için daha iç açıcı olur diye düşünüyorum.. koltuklardaki lekeler için 3m koltuk temizleyici önerebilirim kolaylıkla kendiniz lekeleri çıkartabilirsiniz.. siğara yanıgına bişey diyemicem profesyonel uygulama yapılması gerekir koltuk tamircileri halledebilir orjinal gibi olmasada yanıktan daha iyi görüntü oluşur bunlar benim düşüncelerim :)

• aracin ayni gibi parlamasini saglamak icin daha dogrusu bu isi istanbulda anadolu yakasinda duzguncene yapan bir yer var mi birde ortalama ucreti nedir bu islemlerin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: troy

aracin ayni gibi parlamasini saglamak icin daha dogrusu bu isi istanbulda anadolu yakasinda duzguncene yapan bir yer var mi birde ortalama ucreti nedir bu islemlerin ?

Ben de aynı konuda bilgi bekliyorum.
  • Çizik Giderme ya da Pasta İşlemi Nedir?

Çizik giderme ya da pasta işlemi yüzeyin düzgün hale getirilmesidir. Çiziğin çevresi çiziğin derinliği ile eşitlenir. Bu işlemler sırasında çiziğin derinliğine uygun pasta ve polisaj süngeri tercih edilmeli, mükemmel bir polisaj makinesi uygun devirlerde uygun baskılarla kullanılmalıdır. Aksi takdirde sonuç alınamayabilir ya da aracın boyası yıpranabilir. Çizik giderme işlemleri sonrasında boya muhafazasız kalacağından mutlaka boya koruma yaptırılmalıdır.

Cila ya da Boya Koruma Nedir?

Boya koruma, yüzeyin gözeneklerinin doldurulmasıdır. Bu işlemle yüzey boyaya zarar verebilecek dış etkenlere daha dayanıklı hale gelir.

Hare Nedir?

Çizik giderme işlemi sırasında spiral makinenin yarattığı ısı, kullanılan pasta ve polisaj süngerine bağlı olarak yüzeyde hareler meydana gelir. Hareler güneş ya da ışık altında çok net fark edilir. Dairesel, yatay ya da dikey şeklinde görünen beyaz gölgelerdir. Hare olarak isimlendirilen bu görüntü öncelikle uygulamayı yapan kişinin bilinçsizliği sonra da kullanılan polisaj makinesi, pastalar ve süngerlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bilinçli bir uygulamacı ve doğru tercih edilen kaliteli malzemelerle bu sorunun yaşanma riski sıfırdır.

Çok Derin Çizikler:

Boya yüzeyinin ortalarına kadar inmiş derin çizikler için çiziğin derinliğine göre 1500p, 2000p, 3000p, 4000p zımpara kâğıdı kullanılabilir. Kalın zımparadan sonra yüzeyin ince zımparalarla düzgünleştirilmesi daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Zımpara işleminden sonra aşındırma derecesi 1500 olan pasta ile yüzeydeki zımpara izi onarılmalıdır. Zımpara izi onarımı için pastanın kuzu postu keçe kullanımı daha uygundur.

Derin Çizikler:

Boya yüzeyine kadar inmiş derin çizikler için aşındırma oranı 1500 olan pastalar en kısa sürede en mükemmel sonucu almanızı sağlayacaktır. Çiziğin derinliğine göre kuzu postu keçe veya sert polisaj süngeri ile uygulanmalıdır.

Hafif, Orta, Ağır Çizikler:

Vernik yüzeyinin sonlarına kadar inmiş çizikler için aşındırma oranı 2500 olan pastalar en kısa sürede en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Çiziğin derinliğine göre kuzu postu keçe, sert veya orta sert polisaj süngeri ile uygulanmalıdır.

Çok Hafif Çizikler, Hare ve Hologramlar

Hologram pastaları vernik yüzeyi üzerindeki çok hafif çizikleri, hare ve hologramları giderirken aynı anda yaratacağı parlaklık etkisiyle mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlar. Orta yumuşak turuncu hologram süngeri ile uygulanmalıdır.

Uygulama 1: Sadece derin çizikler üzerinde çalışıyorsanız;

Pastayı çalkalayınız
    Pastayı doğrudan onarmak istediğiniz yüzeye ya da polisaj süngerine dökünüz
    Polisaj makinesini birinci ya da ikinci devirde onarmak istediğiniz bölgeye baskı uygulayarak 5-10 saniye tutunuz.
    Polisaj makinesini kaldırarak çiziği kontrol ediniz, gitmediyse işlemi tekrar ediniz. Yüzeyin çok fazla ısınması durumunda soğuması için bir müddet beklemenizi ya da su ile soğutmanızı öneririz.

Uygulama 2: Bölgesel olarak yapılan onarımlarda;

Pastayı çalkalayınız
    Pastayı doğrudan onarmak istediğiniz bölgeye ya da polisaj süngerine dökünüz
    Polisaj makinesini birinci ya da ikinci devirde onarmak istediğiniz bölgeye yüzeyin ihtiyacına göre baskı uygulayarak çok yavaş dikey ve yatay hareketlerle uygulayınız.
    Yüzeydeki baskıyı bırakarak polisaj makinesini üçüncü ya da dördüncü devire yükseltip yüzeyi parlatın.
    Polisaj makinesini 1. devire düşürün, hiç baskı olmadan sekiz çizerek polisajı bitirin. Bu hareket yüzeyde oluşabilecek harelerin azaltılmasını sağlayacaktır.

Uygulama 3: Hare Giderme;

Pastayı çalkalayınız
    Pastayı doğrudan onarmak istediğiniz bölgeye ya da polisaj süngerine dökünüz
    Polisaj makinesini birinci ya da ikinci devirde onarmak istediğiniz bölgeye çok yavaş dikey, yatay veya önerimiz sekiz çizerek uygulayınız.

• 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.