Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
907.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alptug.55

quote:

Orijinalden alıntı: aslamacia

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: acypower

quote:

Arkadaşlar bu lekenin nasıl geçeceğini bilen var mı?
    Tahminimce ya çimento yada yollardaki şeritlerden daha kurumadan geçilmiş

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

Selamlar,
    Dediğiniz gibi eğer çimento ise ilk başta sirke ile yumuşatın ve daha sonra temizleyin. Eğer boya ise alkol,benzin yada tiner ile temizlemeniz mümkün

Tiner ve sirke ile denemiştim fakat çözüm olmadı hocam

DMF (dimetil formamid) kimyasalcılarda bulabilirsiniz. adres de verebilirim isterseniz. yol çizgisi ise işe yarayacaktır.

Hangi şehir??

İstanbulda bereket kimya, pahalı bir malzeme değil, litresi 8 lira civarında olması lazım, yalnız iki kalite vardır biri çok saftır ve pahalıdır, ucuz olanı iş görür, kargolayabilirler rica ederseniz. yalnız eldivensiz uygulama yapmayın, biraz güçlü bir kimyasal, hafif tahriş edebilir elinizi. kaporta boya tipine göre matlaşmaya da neden olabilir tavsiyem önce küçük bir bölgede deneme yapın.

• Ben kütahya'dayım hocam tavsiye için teşekkür ederim araştıracağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar siyah aracımıza pasta cila yapmayı düşünüyorum malzeme olarak ne tavsiye edersiniz,fiyat olarak makul ve etkili bi ürün olursa sevinirim.

• quote:

Arkadaşlar siyah aracımıza pasta cila yapmayı düşünüyorum malzeme olarak ne tavsiye edersiniz,fiyat olarak makul ve etkili bi ürün olursa sevinirim.

Meguiars tavsiye ederim hocam.Sanırım Kütahya'daymışssınız.Meguiars ürünlerini kullanan biyerde yaptırın yada internetten ürünleri alın.Birisi pasta diğeri boya koruyucu cila.

http://www.hepsiburada.com/liste/meguiars-ultimate-compound-cizik-giderici-pasta-8517216/productDetails.aspx?productId=otm8517216&categoryId=20035740&SKU=OTM8517216

http://www.hepsiburada.com/liste/meguiars-su-tutmayan-sivi-boya-koruyucu-cila-8518216/productDetails.aspx?productId=otm8518216&categoryId=20035736&SKU=OTM8518216

• quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

quote:

Arkadaşlar siyah aracımıza pasta cila yapmayı düşünüyorum malzeme olarak ne tavsiye edersiniz,fiyat olarak makul ve etkili bi ürün olursa sevinirim.

Meguiars tavsiye ederim hocam.Sanırım Kütahya'daymışssınız.Meguiars ürünlerini kullanan biyerde yaptırın yada internetten ürünleri alın.Birisi pasta diğeri boya koruyucu cila.

http://www.hepsiburada.com/liste/meguiars-ultimate-compound-cizik-giderici-pasta-8517216/productDetails.aspx?productId=otm8517216&categoryId=20035740&SKU=OTM8517216

http://www.hepsiburada.com/liste/meguiars-su-tutmayan-sivi-boya-koruyucu-cila-8518216/productDetails.aspx?productId=otm8518216&categoryId=20035736&SKU=OTM8518216

Kendim yapmayı düşünüyorum hocam,yaptırınca pahalıya patlıyo biraz

• quote:

quote:

quote:

Ozaman bu iki ürün sizin işinizi fazlasıyla görür.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ozaman bu iki ürün sizin işinizi fazlasıyla görür.

Tesekkur ederım tavsıye ıcın,bılıyorum bu markayı,degerlendırecem

• Yok mu başka önerisi olan,kullandığı ürünü tavsiye edecek olan

• pasta cila için değil ama cilanın ömrünü uzatmak veya cila yapmadan kaporta boya koruması için nasiol metal coat u tavsiye ederim.
    http://www.nasiol.com/collections/oto-bakim-ve-koruma/products/nasiol-metalcoat
  • Arkadaslar uzun bir arastırmadan sonra gayet basarılı bir yer buldum hepinize tavsiye ederım..
    Kullanılan malzemeler olsun İşcilik olsun gercekten cok cok basarılı. Gidin bir fiyat alın derım, yada arayın fiyat alın.
    Aracım sıyah ve 6 7 yasında olmasına ragmen , alındıgı gunden beri ne pasta nede cila görmemiştir , aracımın rengi artık tamamen mat olmustu.http://otoguzellikmerkezi.com/ buraya getirdim ve aracım ilk gunki gibi şıkır şıkır oldu inanın aracı görenler ne yaptın boyattınmı arabayı dediler. o kadar güzel olduki birde ustune nazar deydi aksamına araba sol camurluktan surtuler :):) canımız saolsun..

Size tavsiyem arayın bir fiyat alın istersenız referans olarakta benı kullanın "Siyah megane dersınız hatta ertesı gün aracına sürtmüşler dersınız "

Herkeze iyi forumlar. Sorularınızı özel msj olarak atmak yerıne buraya yazınız lutfen.

• Ne kadara patladı senin ki dostum. ben arıyorum fakat açan yok
  • Özelden cep numarasını yazdım.
  • Bende dün bir 0 km. 3008 ALLURE - 1.6 e-hdi 112 hp Stop&Start - Auto6R adım...

2 defa MTV ödememek için aracı Temmuz ayının ilk haftası teslim alacağım...

Aracı alır almaz yapmayı planladığım ilk şey boya ve döşeme koruma yaptırmak olacak...

Bildiğim kadarıyla Ziebart ilk 21 gün içinde koltuk koruma hediye ediyor... Boya korumayı da siz yaptırıyorsunuz...

Bir diğer alternatif de Sonax galiba...

Aranızda bunları kendi aracına uygulatıp da memnun kalanlar / memnun kalmayanlar deneyimlerini burada paylaşırsa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dammak

Bende dün bir 0 km. 3008 ALLURE - 1.6 e-hdi 112 hp Stop&Start - Auto6R adım...

2 defa MTV ödememek için aracı Temmuz ayının ilk haftası teslim alacağım...

Aracı alır almaz yapmayı planladığım ilk şey boya ve döşeme koruma yaptırmak olacak...

Bildiğim kadarıyla Ziebart ilk 21 gün içinde koltuk koruma hediye ediyor... Boya korumayı da siz yaptırıyorsunuz...

Bir diğer alternatif de Sonax galiba...

Aranızda bunları kendi aracına uygulatıp da memnun kalanlar / memnun kalmayanlar deneyimlerini burada paylaşırsa sevinirim...

Meguiars'ta yaptırdım çok memnun kaldım.Kızıltoprak Meguiars tavsiye ederim.Sonax'tan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.Araştırmanızı tavsiye ederim.
  • Geçtiğimiz hafta cuma günü yaklaşık 5 saatimi Jettaya ayırdım. Ve sonuç :)

Cuma günü kullandığım ürünler:

Turtle Wax cila
    Sonax Hızlı Cila
    Arexons Self-Driyng Wash-Wax
    Turtle wax jant temizleyici
    Lastikler için hakiki badem yağı
    Turtıle Wax motor temizleyici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sultan Baybars -- 11 Ağustos 2012; 13:45:19 >

• Boya korumanın sadece yeni araçlar için yapılacağı söyleniyor , doğru mudur?
  • Gelen bir kac mesaja istinaden yazıyorum.
    Yukarıda yazdıgım gibi yaptırdıgım yer Meguiars ürünleri kullanıyor. Olay bu markayı kullanmaktan ziyade isini titiz yapması ve işinde iyi olması onemli derim.
    En kaliteli urunu kullan ama adam gibi calısma arabanın ustu dalga dalga oluyor.
    Fiyat ıcınce aractan araca degişiyor arayıpta bir fiyat alın derım. 100 ile 300 tl arası degişiyor.
  • Bir süredir 6 yaşındaki Freelander için detaylı temizlik ve pasta-cila araştırması yapıyordum. En son 3 sene önce Ziebart'ta yapılmıştı ve geçen zamanda araç sürekli aktif kullanıldığı için hem bej rengi deri koltuklar kapkara olmuştu hem de boya artık parlamıyordu.
    Cumartesi Bakırköy Bakırtaş Sonaxta detaylı temizlik+motor temizliği+klima dezenfeksiyonu+boya parlatma ve koruma yaptırdım. İki kişi 5 saat aralıksız uğraştı. Hem patronları hem de çalışanları ilgilli ve bilgili. Sadece Sonax malzemesi kullandılar ve çeşit çeşit malzemeyi bolca kullanıyorlar. Öyle 3 şunda 5 bundan tasarruf edeyim yapmadılar.
    Aracın koltukları, tava-taban halıları pırıl pırıl oldu. Boyası yeni gibi parlıyor.
    Arkadaşlar ekip işini çok iyi yapıyor. Düşünen varsa ben öneririm. Düşünenler özelden mesaj atarsa, detayları anlatırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

Bir süredir 6 yaşındaki Freelander için detaylı temizlik ve pasta-cila araştırması yapıyordum. En son 3 sene önce Ziebart'ta yapılmıştı ve geçen zamanda araç sürekli aktif kullanıldığı için hem bej rengi deri koltuklar kapkara olmuştu hem de boya artık parlamıyordu.
    Cumartesi Bakırköy Bakırtaş Sonaxta detaylı temizlik+motor temizliği+klima dezenfeksiyonu+boya parlatma ve koruma yaptırdım. İki kişi 5 saat aralıksız uğraştı. Hem patronları hem de çalışanları ilgilli ve bilgili. Sadece Sonax malzemesi kullandılar ve çeşit çeşit malzemeyi bolca kullanıyorlar. Öyle 3 şunda 5 bundan tasarruf edeyim yapmadılar.
    Aracın koltukları, tava-taban halıları pırıl pırıl oldu. Boyası yeni gibi parlıyor.
    Arkadaşlar ekip işini çok iyi yapıyor. Düşünen varsa ben öneririm. Düşünenler özelden mesaj atarsa, detayları anlatırım.

Sonaxa gittim ve hiç memnun kalmadım ben. Aracı ikinci kez, hatalarını düzeltmek amacıyla tekrar kabul ettiler. Ama oda başarısız oldu, aracın boyasına zarar getirmemeleri için artık öylece kabul etmek zorunda kaldım. Sonax ürünlerininde çok kaliteli olduğuna inanmıyorum. Turtle Wax yada Meguars tavsiye ederim.

• Bence malzemeden çok, yapan ustanın el becerisi, bilgisi ve mahareti sonucu belirliyor. Dediğim gibi, ben yaptırdığım yerden son derece memnun ayrıldım.
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.