Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
906.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Dionyseus

FIRÇASIZ SÜNGERSİZ YIKAMA

sonax düştüğünüz bu halinize sadece gülüyorum
    nedir bu saçma sapan araştırma yapmadan ve bilgi sahibi olmadan yapılan karalama kampanyanız ?
    bu kadar açmı kaldı sonax bu kadarmı etkiledik ? isomuz veya TSEmiz yokmuş nereden biliyorusun olmadığını ? ve biz bü ürünün jantları temizlediğinide idda etmeiyoruz bu senin iddan sadece burada insanları yanlış yönlendirme ve kaldı ki belkide sen bilmiyorsun ama Sonax ta fırçasız yıkama çıkartıyormuş peki ona ne diyeceksin ve sizin şu olan iso ve tse leriniz nerede ?
    ben göremedimde sertifikalar bölümünüzde sertifika göremedimde , ben web sayfanızda yoksa kaldırıldımı olmayan sertifikalarınız ? beni bilgilendirirsen sevinirim tabi ki önce sen bilgi sahibi ol

Boşver şimdi sonax'ı falan. Sen şu fırçasız süngersiz yıkamayı bize bir izah et de ne olduğunu, araca zararının olup olmadığını bir anlayalım da ona göre yıkatalım araçlarımızı.
  • Bir Soru .... :

sürdüğümüz cila ne kadar süreyle aracı korur? Bu zamana kir çamur yağmur ve elbette kirlenen arabayı yine şampuanıyla yıkmayı da dahil edersek ?

Fikri olan ?
  • fırcasız süngersiz iç dış yıkama temizlik.
    arac içini basınçlı hava ve süpürge ile tozlardan arındırıyolar. lastikleri ve jantları özel bir sıvı ile parlatıyor (uzun süre kalıcı diyebilirim)
    toplam fiyat 8 ytl.
    acil olarak temizliğe ihtiyacınız varsa burayı öneririm.
    yer: istanbul merter MMM Migros otoparkı. continental lastiklerinin oldugu taraf.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dionyseus

FIRÇASIZ SÜNGERSİZ YIKAMA

sonax düştüğünüz bu halinize sadece gülüyorum
    nedir bu saçma sapan araştırma yapmadan ve bilgi sahibi olmadan yapılan karalama kampanyanız ?
    bu kadar açmı kaldı sonax bu kadarmı etkiledik ? isomuz veya TSEmiz yokmuş nereden biliyorusun olmadığını ? ve biz bü ürünün jantları temizlediğinide idda etmeiyoruz bu senin iddan sadece burada insanları yanlış yönlendirme ve kaldı ki belkide sen bilmiyorsun ama Sonax ta fırçasız yıkama çıkartıyormuş peki ona ne diyeceksin ve sizin şu olan iso ve tse leriniz nerede ?
    ben göremedimde sertifikalar bölümünüzde sertifika göremedimde , ben web sayfanızda yoksa kaldırıldımı olmayan sertifikalarınız ? beni bilgilendirirsen sevinirim tabi ki önce sen bilgi sahibi ol

evet yok sertifika falan!! ya şu yukarda sözü geçen OLMO nun bile sertifikası var!! millet almış kapı gibi sertifikasını ama herkesin ahım şahım bahsetttiği sonaxın sertifikaları yok!! kafanıza göre mi yapıyosunuz ürünleri.....yada sizde çalışan elemanlar sadece 'ölesine yıkamacı' mı?? nasıl olur böle bi markanın sertifikasız olması!!???
  • Ben sertifikamızı koyayım bari...

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

Salih ALPBAZ
    Makina Müh.
    Polytop İzmir
    (232) 459 92 93

Sonax'ın web sitesinde sorunlar var gibi, bazı linkler çalışmıyor, çok büyük ihtimalle onların da sertifikaları vardır ama linklerdeki hatalar yüzünden çalışmıyor. Web sitesindeki bir linkin çalışmaması böyle tatsız sonuçlar ve tahminler doğuruyor.
  • Kullanılan kimyasal, kaliteli ve uygun bir kimyasal ise fırçasız yıkama neden yapılamasın ki???

Burada kimyasalın özellikleri ve uygulama (solüsyonun karışım oranı ve uygulama süresi) çok önemli.

Kaliteli bir kimyasal ile uygulama yapılırken bile solüsyon çok yoğun hazırlanır ise boyaya zarar verme ihtimali var bence.
  • ben yaptığım fiyat ve kalite araştırmasından sonra sanırım önümüzdeki hafta 9 aylık aracım için yapılacak olan 2. boya koruma operasyonu için sonax'a gideceğim

yanlız bu sabah araba yıkatırken, 3M in servisini gördüm

arkadaşla konuştum fiyat aldım falan

3M gerçekten bu tip temizlik kimyasalları konusunda lider bir firma ama arabalar konusunda servislerin yeterliliğinden şüpheliyim

bu konuda tecrübesi olan var mı acaba ?

yani bu firmaya boya koruma yaptırmış veya hakkında daha fazla bilgisi olan var mı ?
  • arkadaşlar ben geçen ön kaputu boyattım akşam babam almaya gitmiş neyse daha boya kurumdan araba dışarı çıkmış o arada da yağmur başlayınca da kaputun üstü yağmur izi olmuş. şimdi bunu pasta cila yaparak düzeltebilirmiyim(boya fırın değil, bordo metalik). boya normalde güzel olmuş ama kaputun üserindeki damlalar pek hoş durmuyo.
    bir de cama cila yapılır mı yapılırsa bir zararı olur mu. cevaplarsanız sevinirim.
  • Arkadaşlar,
    Ankara Koçtaş'a TURTLE WAX'ın Boya Koruma sıvısı gelmiş. İlk defa rastladım. Hep cila va pasta var piyasada. 19 ytl civarında. Yeni arabaya; temizledikden sonra doğrudan, eski arabaya cila yaptıkdan sonra kullanılıyor. Yeni arabamda denedim. Pırıl pırıl parladı. Üzerine konulan bez bile kayıyor.
    Sıvı kurudukdan sonra kolay silindiği için çok yormuyor. Dayanma ömrünü ise deneyip göreceğim. (Üzerinde 3 ay diyor. Yazın o kadar gidebilir.)
    Tabii profosyonel servislerde aletle yapılanı tutmayabilir ama o işlemler de biraz pahalı. Denemekden birşey çıkmaz.
    Tavsiye ederim. Sadece Koçtaş'larda var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: UZATTİ

Arkadaşlar,
    Ankara Koçtaş'a TURTLE WAX'ın Boya Koruma sıvısı gelmiş. İlk defa rastladım. Hep cila va pasta var piyasada. 19 ytl civarında. Yeni arabaya; temizledikden sonra doğrudan, eski arabaya cila yaptıkdan sonra kullanılıyor. Yeni arabamda denedim. Pırıl pırıl parladı. Üzerine konulan bez bile kayıyor.
    Sıvı kurudukdan sonra kolay silindiği için çok yormuyor. Dayanma ömrünü ise deneyip göreceğim. (Üzerinde 3 ay diyor. Yazın o kadar gidebilir.)
    Tabii profosyonel servislerde aletle yapılanı tutmayabilir ama o işlemler de biraz pahalı. Denemekden birşey çıkmaz.
    Tavsiye ederim. Sadece Koçtaş'larda var.

Paylaşımın için teşekkürler. Bende kendim uygulayabileceğim en doğru cila/koruma ürünü bakınıyordum bu aralar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

ya buranın tamamını okuyamadım bağışlayın işlerim var ama sorumu sorayım dedim geçenlerde birisi metalik boyaya pasta cila olmaz dedi kafamı karıştırdı gerçekten olmazmı olmazsa sebepleri nelerdir?

cevap yok mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

ya buranın tamamını okuyamadım bağışlayın işlerim var ama sorumu sorayım dedim geçenlerde birisi metalik boyaya pasta cila olmaz dedi kafamı karıştırdı gerçekten olmazmı olmazsa sebepleri nelerdir?

olur neden olmasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drhakancan

arkadaşlar ben geçen ön kaputu boyattım akşam babam almaya gitmiş neyse daha boya kurumdan araba dışarı çıkmış o arada da yağmur başlayınca da kaputun üstü yağmur izi olmuş. şimdi bunu pasta cila yaparak düzeltebilirmiyim(boya fırın değil, bordo metalik). boya normalde güzel olmuş ama kaputun üserindeki damlalar pek hoş durmuyo.
    bir de cama cila yapılır mı yapılırsa bir zararı olur mu. cevaplarsanız sevinirim.

çok derin olmayan lekeleri pasta çıkarıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TatanQa

Bir Soru .... :

sürdüğümüz cila ne kadar süreyle aracı korur? Bu zamana kir çamur yağmur ve elbette kirlenen arabayı yine şampuanıyla yıkmayı da dahil edersek ?

Fikri olan ?

kimyasalı ilk yiyene kadar etksini kaybetmez.sonrasında kimyasalın bileşimine göre yavaş yavaş etkisi geçmeye başlar.süre vermek yanlış olur.
  • ARKADAŞLAR BOYA KORUMA FELAN HİKAYE ÖNEMLİ OLAN ARACIN ORJİNAL BOYASININ KALİTESİ BEN FİAT TİPO ARACIMA ZİEBART BOYA KORUMA YAPTIRDIM HER SENE BAKIMINIDA YAPTIRDIM FAKAT YİNE TAVAN SOLDU VE MATLAŞTI ÜSTELİK NEDEN BÖYLE OLDU DEDİĞİMDE ARACINIZ ESKİ O YÜZDEN YAPILACAK BİRŞEY YOK DEDİLER BANA OYSA ARABAMI GÖTÜRDÜĞÜMDE BOYASI YEPYENİ İDİ 1998 MODEN ARAÇ BU HALE GELDİ ARKADAŞIMIM 1994 COROLLASI VAR VE BOYASI HALEN YEPYENİ SON SÖZÜM ASLOLAN ARABANIN KENDİ KALİTESİ GERİSİ HİKAYE
  • İlk defa bu forumda yer alıyorum. SONAX adına bugüne kadar hiç içinde olmadığımız ve olmayacağımız birçok tartışmanın burada yapıldığına şahit olduk. Yaklaşık 1 haftadır yazılanları okuyorum ve müsadenizle bir kaç konuya açıklık getimek istiyorum.

SONAX'ın amacı sadece SONAX'ı öne çıkaran çalışmalar içinde olmak değildir. Car care sektörü adına bugüe kadar yapılan her türlü olumlu çalışmayı hangi firma yapmış olursa olsun takdir ettik, destek olduk. Bugünden sonra da aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

SONAX'ın yaptıkları ile ilgili eleştiride bulunan tüm arkadaşların eleştirilerini saygıyla karşılıyorum ancak sektörün şu anda içinde bulunduğu durumda saldırılması yada eleştirilmesi gereken firma SONAX değil car care sektörünün OTO KUAFÖR olarak anılmasına sebep olan firmalar olmalıdır. Herkesin eleştirisi ve çabası bu tarz uygulamaların sektörün içinde yer almaması için olmalıdır.

Car care sektörünün gelişmesi adına yapmış olduğumuz çalışmalarda bir takım uyarıları tabiki yapıyoruz, bundan sonra da yapacağız. Umuyoruz ve biliyoruz ki bizim yapmış olduğumuz uyarılarla kaç kişi sektörde yanlış adımlar atmaktan kurtuldu. SONAX'a eleştiri getiren arkadaşların uyarıları varsa onlarda açıklasınlar otomobilseverler veya girişimciler mutlaka onları da değerlendirirler.

ISO9000 ve TÜV Belgeleri tüm SONAX Uygulama Merkez'lerinde SONAX YETKİ BELGE'lerinin tam yanında ve en görünür yerde asılı durmaktadır. Ayrıca marketlerde satışa sunulan tüm SONAX ürünlerinin üzerinde de bu sertifikasyonları bulabilirsiniz. Bu kadar göz önünde olan belgeler için nasıl yok denildi arkadaşlar onu da anlayamadım. Marketlerde satışa sunulmuş olan SONAX dışındaki tüm ürünlere de bakıldığı zaman diğerlerinin hiçbirinde bu belgelerin olmadığı rahatlıkla görülecektir. Bunun neden bu kadar polemik yapıldığını anlamakta mümkün değil. ISO 9000 Belgesi işletme için almanın çok kolay olduğu (gerekli standartlar sağlandığında) ama üretim yapan şirketler ve AR-GE Bölümü bulunan üstelik kimyasal üretim yapan şirketler içinde çok ama çok zor olduğu bir gerçek. SONAX ISO9000 ve ve TÜV Belgeleri'ne sahip ancak bugün ve yakın gelecekte diğer firmalarda bu teknolojiye ulaşabilirler, ISO9000'in nasıl alınabileceğini tüm dünya biliyor. Bir car care firması için tek kriter de ISO9000 yada TÜV'de değildir üstelik, birçok parametre bir arada değerlendirimelidir.

Bugün car care sektöründe NANO TEKNOLOJİ'ye sahip tek firma da SONAX. Ama önümüzdeki dönemde başka firmalarda bu teknolojiye ulaşabilirler, bu çok doğal bir süreç.

Fırçasız Süngersiz Yıkama otomobile zarar verir... Bu bir gerçek ve bugüne kadar bu gerçeği defalarca dile getirdik. Otomobiller belli bir süratte giderken çevrelerinde oluşturdukları manyetik alanda otomobil üzerine toz zerrecikleri yapışır. Gözle görülmeyen bu zerrecikleri otomobil üzerinden temizlemek için araca sıkacağınız bir kimyasal yeterli olmayacaktır. Bunun için çok güçlü bir kimyasal (asitik yada alkalik özelliği olan) kullanmak gerekecektir. Özellikle içeriği belli olmayan bir kimyasal aracın boyasına ciddi zarar verecektir. Bu yüzden SONAX fırçasız süngersiz yıkama denilen işleme kesinlikle karşıdır. Bu konudaki çalışmalarımız fırçasız ama süngersiz olmayan bir çalışma biçimi üzerinedir ancak pazarda bu konuda yer alıp almayacağımız kesin belli değildir.

Car care sektöründe doğru olan her türlü söylemin, çalışmanın hangi firma tarafından yapılırsa yapılsın SONAX yanındadır.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da asla gereksiz tartışmaların değil birlikte yapılabilecek verimli tartışmaların içerisdinde olmak isteriz.

Boya Koruma ve diğer car care uygulamaları için sektörde yer alan diğer firmaların yetkilisi arkadaşlardan olduğu gibi SONAX'tan ve info@sonax.com.tr mail adresinden de istediğiniz bilgileri alabilirsiniz.

SONAX TÜRKİYE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyist -- 6 Temmuz 2006; 23:50:16 >
  • beyler MOTOR temizlik ve koruma için nereyi önerirsiniz ANKARA da....yani iyi bir yer olsun; ilaç kullanırken kapanması gereken yerleri kapasınlar istiyorum...bazı yerler hiç takmıyor rastgele yapıyolar!!
  • arkadaslar benim aracım 8 aylık.. üzerinde mikro çizik denilen çiziklerden var. hiç fırçayla yıkanmadı. hep süngerle yıkattım.

gecenlerde ziebart a gittim ve boya korumayı sordum. bana boya koruma yaptırırsan aracın showroom dakinden daha parlak olur dedi..ve üzerinde bahsettigim mikro çiziklerden varsa , boya korumadan sonra bunlar baya belirgin hale gelir dedi. sizce boyle bi durum soz konusu olabilirmi. sonucta adam para kazanıcak neden bunu bana soylesin dogru olmasa..

bana daha 0 ,hiç kullanılmamıs arabalar geliyo boya koruma için dedi. fakat arabayı goturdugumde seninkindede olur dedi.

daha once boya koruma yaptırmıs ve bu tarz bi problemle karsılasmıs olan varmı? (kılcal çiziklerin daha belirgin hale gelmesi problemi)? teşekkürler
  • arkadaşım yanlışın olmasın ziebartın yaptığı boya koruma benim bildiğim kılcal çizikleri kapatıyor ben yabtırdığımda öyle olmuştu daha önce ki aracım tipo s di ona yaptırmıştım hatta kaputun üzerinde ki boya motor keçesi olmadığından bozulmuştu oda eski haline geldi gerçekten boya eski haline geliyor ama koruma felan hikaye
  • quote:

Orjinalden alıntı: FIRST BULLET

ARKADAŞLAR BOYA KORUMA FELAN HİKAYE ÖNEMLİ OLAN ARACIN ORJİNAL BOYASININ KALİTESİ BEN FİAT TİPO ARACIMA ZİEBART BOYA KORUMA YAPTIRDIM HER SENE BAKIMINIDA YAPTIRDIM FAKAT YİNE TAVAN SOLDU VE MATLAŞTI ÜSTELİK NEDEN BÖYLE OLDU DEDİĞİMDE ARACINIZ ESKİ O YÜZDEN YAPILACAK BİRŞEY YOK DEDİLER BANA OYSA ARABAMI GÖTÜRDÜĞÜMDE BOYASI YEPYENİ İDİ 1998 MODEN ARAÇ BU HALE GELDİ ARKADAŞIMIM 1994 COROLLASI VAR VE BOYASI HALEN YEPYENİ SON SÖZÜM ASLOLAN ARABANIN KENDİ KALİTESİ GERİSİ HİKAYE

ARKADAŞLAR BENDE CONNECT ( METALİK MAGNUM GRİ ) VAR. BU ARABALARDA DA DOGAN-ŞAHİN VB GİBİ GÜNEŞ YANIGI DENİLEN OLAY OLUR MU ACABA.ARABA GENELLİKLE GÜNEŞTE DURUYO.OLURSA DA KAÇ YILDA OLUR ? KORUMAK İÇİN NE YAPMALI ? BOYA KORUMA CİLALARI İŞE YARAR MI ? BİR DE ÖN TARAFTA 0,5 CM LİK BİR GÖÇÜK VAR BOYA DA KALKTI ( TAŞ GELDİ ) BU GÖÇÜĞÜ YAPTIRSAM MI ? ACABA BELLİ EDER Mİ ? YOKSA ORJİNALİNİ BOZMAMAK MI LAZIM ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.