Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
907.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bauhaus dan almış olduğum TW ürünlerini bugün iade ettim.

Şimdi aşağıda ki siparişleri vermeye geldi.

25% OFF - PMC Clay Bars - 2 x 2.1oz Bars in Flip Top Container
    Autoglym Super Resin Polish 500ml
    Meguiars NXT Tech Wax 2.0

Kafama takılan son nokta kili tek başına alıp uygulamak ile Quick Detailer ile uygulamak arasında nasıl bir fark var.
  • @ yssural

Hayırlı olsun!

M21 aynen öyle uygulanıyor. Vinyl&Rubber Cleaner ürününü iç-dış-motor tüm plastik, kauçuk, fitil, vinil yüzeylerde güvenle kullanabililirsin

@ d0sT

Altın kural spot test, küçük bir alanda Color Magic'i dene, sonuca bak, hafif aşındırıcı içermesi lazım. 3 senede ürün bozulmuş, kesilmiş olabilir. Çeyizleri her zaman oda sıcaklığında saklayın, araçta taşımayın, yazın sıcaktan, kışın soğuktan daha hızlı bozulur. özellikle donmaması lazım, kullanmadan önce tüm ürünleri çok iyi çalkalayın, ürünün homojen, sulanmamış, topaklanmamış olması lazım.

Makineye geçiş için ideali, hurdadan bir kaput ya da kapı paneli alıp orada antrenman yapmak. Makine büyük keyif ve kolaylık. Korkulacak bir yanı yok, hatta başlayınca durası gelmiyor insanın, örnek ben

@ xxman

Kil, normalde hafif yapışkandır, kuru haliyle asla yüzeyde kaymaz. O nedenle Quik Detailer fısfıs çok işe yarıyor. Ama kaydırıcı olarak bir fısfısa doldurulmuş, sabunlu su ya da oto şampuanlı su da iş görüyor. Yine de bir fırsatta çok pahalı olmayan Quik Detailer (kırmızı şişede olan, Ulitmate Quik Detailer değil) alınması iyi olur.

• Merhabalar,

iki haftadan beri yazılan mesajları ilgiyle okuyorum.

Ben de aşağıdaki ürünleri iki gün önce performancemotorcare.com'den sipariş ettim:
    -Meguiars NXT Tech Wax 2.0
    -25% OFF - PMC Clay Bar - 100g - Single Bar in Flip Top Container
    -Autoglym Super Resin Polish 500ml
    -Meguiars Mirror Glaze Professional ShowCar Glaze #07
    -Meguiars Gold Class Shampoo & Conditioner 473ml

meguiars high tech el ile uygulama pedi ve wash mitt almayı düşünüyorum.

arkadaşlar benim aracın kapının alt tarafında küçük iki çizik var. Bunun için hangi ürünleri almalıyım? Uygulama nasıl olmalı?
    Aracın rengi: gümüş / gri
    Araç: nissan qashqai

Yukarıdaki ürünlere göre eksik olanlar nelerdir?

Selamlar

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qqqwweerrtt -- 15 Mayıs 2009; 12:08:48 >

• @ qqqwweerrtt

Aldıkların gayet güzel ürünler

Bu ürünleri aracında kullanan belki binlerce kişinin yorumlarını okumuşumdur memnuniyetleriyle ilgili...

Seçebildiğim kadarıyla astara inmemiş çizik. Kille kabasını alıp temizledikten sonra sünger pedle AG SRP'yi sabırla uygulayın. Hafif aşındırıcı özelliğiyle çizik azalırken dolgu özelliğiyle daha güzel bir finiş bırakacaktır. O noktaya sünger pedle uygulama yapın (5 dk kadar, bastırarak ve ürünü yedirerek), sonra 2. kez bir vuruş daha yapabilirsiniz.

Uygulama sonrası foto çekerseniz harika olur.

Bu uygulamadan verim alamazsanız lokal çizikler için daha etkili olan Meguiars ScratchX 2.0 ya da Meguiars SwirlX alın derim. Araçta bulunsun, kuş pisliği yanığı ve bu tip yüzeysel çiziklerde idealdir...

• Sayın irf@n,

Hızlı cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Belirttiğiniz ürünleri de alınca, dediğiniz şekilde uygulama yapacağım. Fotoğrafları da eklerim.

Selamlar
  • Kolay gelsin
  • pazar günü "cleanyourcar" sitesinden sipariş ettiğim menzerna 106 fa ve sonüs clay bar bugün elime geçti yani 5 günde :) bir arkadaşın dediği gibi bir de not yazmışlar.. çok memnun kaldım bu siteden..

şimdi İrfan Bey'e birkaç sorum olacak..
    clay barı araca en doğru nasıl uygulayabilirim ?
    106 fa ile cama da polisaj yapabilir miyim ?
    Meguiars NXT Tech Wax 2.0 ve Menzerna 106 fa için hangi sertlikte polisaj pedi almam gerekli ?
    benim polisaj makinemin 18 cm lik cırtlı tablası var.. bunun üzerine cırtlı sünger alsam iyi mi olur yoksa 15 cm ye mi indireyim ?

yardımcı olacağıne emin olduğum için şimdiden tşk ederim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: delidolu123

pazar günü "cleanyourcar" sitesinden sipariş ettiğim menzerna 106 fa ve sonüs clay bar bugün elime geçti yani 5 günde :) bir arkadaşın dediği gibi bir de not yazmışlar.. çok memnun kaldım bu siteden..

Meguiars NXT Tech Wax 2.0 ve Menzerna 106 fa için hangi sertlikte polisaj pedi almam gerekli ?
    benim polisaj makinemin 18 cm lik cırtlı tablası var.. bunun üzerine cırtlı sünger alsam iyi mi olur yoksa 15 cm ye mi indireyim ?

Hayırlı olsun! Kötü bir yeri önermem zaten kimseye

Kil uygulanacak yüzeye ve kile bir miktar kil kaydırıcı (veya sabunlu su) püskürtülüp tüm boyalı yüzeylere panel panel uygulanır, her panelden sonra iyice yoğurularak kirler içeri hapsedilir. Her panelden sonra kili iyice yoğurmak şart. Örneğin bir kapıya kil uyguladım, yoğurup diğer panele geçiyorum, kaput gibi büyük yüzeyde yarısındayken tekrar yoğuruyorum. Bu sayede temiz bir yeri gelmiş oluyor. 25 gram bir kil tüm araca yetebiliyor (yine de aracın boyasının durumu çok önemli). Boyanın sağlığı için, kirlenmiş bir kili tekrar boyada kullanmam ama çöpe de atmam, boyadan sonra cama geçerim, en son aynı kili jantlara uygularım ve atarım, örneğin jant yüzeyleri ve kolları aralarındaki katranları sökmede de işe yarıyor. Spreyin amacı ise kaygan yüzey sağlamak.

Gökhan arkadaşımın uygulama klibi de var...

http://www.dailymotion.com/user/mygokhan/video/x8qxik_polishing-time_auto?ajax_function=get_video_list&ajax_arg

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=79

106 FA en iyi orta karar ürünlerden biridir. Cama da uygulanabilir...

NXT Tech wax için kutusundan çıkan mor renkli pedi kullanarak elle uygulamayı öneririm. Sürmesi ve silmesi çok çok kolay, uygulayınca ne demek istediğimi ve makineye gerek olmadığını göreceksiniz.

Cephanenizde 1 adet Meguiars Polishing, 1 adet Finishing pad bulunsun derim. Daha yumuşak olan finishing pad ile spot test yapın, ışık altında çizikleri inceleyin, eğer sonuç yeterliyse onunla tüm araca girişin, hafif kaldıysa polishing padle deneme yapın. Küçük küçük alanlarda çalışın, tek seferde tüm kaputa makine ile polish uygulama hatasına düşmeyin, ben 30 x 30 cm lik alanlarla 4-5 dk çalışıyorum, ürünü iyice yediriyorum ve kusursuz sonuç alıyorum. Uygulama sonrası pedleri bol su ve sıvı sabunla yıkayın, iyice (günlerce) kurumadan kaldırmayın, küf yaparlar yoksa...

18'lik tabla çok büyük, üzerine sünger taktığında emniyet payı kalmaz. 15 hatta 11.5 alabilirsin. 15'lik tablaya ancak 18'lik sünger takarsınız ya da 11.5'luk olana 14 cmlik sünger. Mutlaka emniyet payı olmalı ki tabla boyaya temas edemesin.

Kolay gelsin!

• irfan hocam.benim ön kaportayı anahtarla biri çizmiş.bu hususta usta birine pasta yaptırdıktan sonra hem kaporta önünü hem de kapı altı kısımları kaporta koruma denen şeffaf koruma ile uzman bir yerde kaplatmak istiyorum.kaporta korumayı tavsiye ediyormusun.zamanla, kaplama yapılmayan diğer alanlarla arasında renk farkı ve solukluk oluşur mu?veya yıkamada çizilme veya defrme olma olur mu? bu korumalar kaç sene dayanıyor.?boyaya bir zararı olur mu?yaptırıkne nelere dikkate etmek gerekir?kaporta korumanın da belirli bir özelliği var mı örneğin renk,kalınmık gibi.
  • Geçmiş olsun! Şeffaf filmler, özellikle kaput koruyucu filmle ilgili paylaşımlar vardı, forumda bir yerde.

Zamanla renk farkı oluyormuş diye yazanları hatırlıyorum özellikle koyu renklerde daha belirgin oluyormuş, onun dışında boyaya zararı yok diye biliyorum ama dayanma süresi nedir bilmiyorum, iyi bir yerden fiyat ve bilgi almak faydalı olur.
  • İrfan bey ben arabama uygulayacağım M21 i iki kat atmak istiyorum.
    Acaba aynı gün içinde iki cila uygulaması arasında 2 saat mi bekleyeyim, yoksa arabayı ertesi gün yeniden yıkayıp ikinci katı ertesi gün mü atayım? ya da sıfır arabada tek kat M21 yeterli mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

quote:

Orjinalden alıntı: delidolu123

pazar günü "cleanyourcar" sitesinden sipariş ettiğim menzerna 106 fa ve sonüs clay bar bugün elime geçti yani 5 günde :) bir arkadaşın dediği gibi bir de not yazmışlar.. çok memnun kaldım bu siteden..

Hayırlı olsun! Kötü bir yeri önermem zaten kimseye

Kil uygulanacak yüzeye ve kile bir miktar kil kaydırıcı (veya sabunlu su) püskürtülüp tüm boyalı yüzeylere panel panel uygulanır, her panelden sonra iyice yoğurularak kirler içeri hapsedilir. Her panelden sonra kili iyice yoğurmak şart. Örneğin bir kapıya kil uyguladım, yoğurup diğer panele geçiyorum, kaput gibi büyük yüzeyde yarısındayken tekrar yoğuruyorum. Bu sayede temiz bir yeri gelmiş oluyor. 25 gram bir kil tüm araca yetebiliyor (yine de aracın boyasının durumu çok önemli). Boyanın sağlığı için, kirlenmiş bir kili tekrar boyada kullanmam ama çöpe de atmam, boyadan sonra cama geçerim, en son aynı kili jantlara uygularım ve atarım, örneğin jant yüzeyleri ve kolları aralarındaki katranları sökmede de işe yarıyor. Spreyin amacı ise kaygan yüzey sağlamak.

Gökhan arkadaşımın uygulama klibi de var...

http://www.dailymotion.com/user/mygokhan/video/x8qxik_polishing-time_auto?ajax_function=get_video_list&ajax_arg

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=79

106 FA en iyi orta karar ürünlerden biridir. Cama da uygulanabilir...

NXT Tech wax için kutusundan çıkan mor renkli pedi kullanarak elle uygulamayı öneririm. Sürmesi ve silmesi çok çok kolay, uygulayınca ne demek istediğimi ve makineye gerek olmadığını göreceksiniz.

Cephanenizde 1 adet Meguiars Polishing, 1 adet Finishing pad bulunsun derim. Daha yumuşak olan finishing pad ile spot test yapın, ışık altında çizikleri inceleyin, eğer sonuç yeterliyse onunla tüm araca girişin, hafif kaldıysa polishing padle deneme yapın. Küçük küçük alanlarda çalışın, tek seferde tüm kaputa makine ile polish uygulama hatasına düşmeyin, ben 30 x 30 cm lik alanlarla 4-5 dk çalışıyorum, ürünü iyice yediriyorum ve kusursuz sonuç alıyorum. Uygulama sonrası pedleri bol su ve sıvı sabunla yıkayın, iyice (günlerce) kurumadan kaldırmayın, küf yaparlar yoksa...

18'lik tabla çok büyük, üzerine sünger taktığında emniyet payı kalmaz. 15 hatta 11.5 alabilirsin. 15'lik tablaya ancak 18'lik sünger takarsınız ya da 11.5'luk olana 14 cmlik sünger. Mutlaka emniyet payı olmalı ki tabla boyaya temas edemesin.

Kolay gelsin!

İrfan bey;

verdiğiniz net cevaplar için ve duyarlılığınız için tüm forum adına bir kez daha tşk ederim.. gerçekten herkese yardımcı oldunuz burada :)

acaba kaporta yıkandıktan sonra turtle wax hızlı cila ile kil kullanılabilir mi ?

birde polisaj süngeri olarak dekor markasının turuncu 15 cm lik vidalı olanını aldım.. ondan biraz yumuşak olan yine vidalı başka bir sünger daha aldım.. Ankara'da bundan daha fazlasını bulamadım.. keşke cyc sitesinden temin etseydim ama cuma günü kargo yapacağım için yetişmez sanırım..

• @ yssural

Wax ya da sealant olsa 2 kat uygulayın derdim ama bu M21 pure polish (aşınıdırıc ya da koruma özelliği olmayan, sadece extra derinlik ve parlaklık sağlayan ürün), tek kat yeter bence. Ürünü sürer sürmez, kurutmadan, hemen silmeyi ihmal etmeyin, kurursa çok zor çıkar...

Bir kat M21 atın, arkasından mutlaka wax uygulayın ki o parlaklığı hapsedin, yoksa ilk yağmurda ya da ilk yıkamada akar gider M21.

@ delidolu123

Rica ederim.

Sonra turtle wax hızlı cila ile kili hiç denemedim, yeterli kayganlığı veriyorsa neden olmasın, fısfısa sabunlu su koymak da bir alternatif.

Dekor'un turuncusu orta sert/polishing ped tipidir, elimde var ondan. Tavsiyem diğer dah yumuşak olanıyla başlayın, çizikleri gidermede yetersiz kalırsa Dekoru deneyin.

Kolay gelsin...

• İrfan bey M 21 http://www.meguiarsdirect.com/detail/MEG_SEA2_16 Sealant boya koruyucu diye geçiyor bildiğim kadarıyla yani polish değil, siz acaba M 81 ile mi karıştırdınız? Dolayısıyla M 21 bir tür wax yani LSP değil mi? Yani sıfır arabaya el ile atıp 5-10 dk bekledikten sonra puslanınca silmeyecekmiyim?

Orjinalden alıntı: irf@n

@ yssural

Wax ya da sealant olsa 2 kat uygulayın derdim ama bu M21 pure polish (aşınıdırıc ya da koruma özelliği olmayan, sadece extra derinlik ve parlaklık sağlayan ürün), tek kat yeter bence. Ürünü sürer sürmez, kurutmadan, hemen silmeyi ihmal etmeyin, kurursa çok zor çıkar...

Bir kat M21 atın, arkasından mutlaka wax uygulayın ki o parlaklığı hapsedin, yoksa ilk yağmurda ya da ilk yıkamada akar gider M21.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yssural -- 17 Mayıs 2009; 10:54:49 >

• Bugun aracı SOnax,Bakırköy,Bakırtaş ta yıkattım.Gayrettepe sonax tan aracı daha detaylı temizliyorlar.Fiyatı da 15 TL Gayrettepede 19 Tl veriyordum.Bundan sonra Bakırköy de yıkatıcam...Sonun da aldığım sonax hızlı cila yı araç üzerinde uygulayabildim.Adamlarla konuştum Aracı yıkarken cila sıkarmısınız diye tamam detaylı bir biçimde biri cilayı sıktı biri ise temizledi.Cila anında kendini gösterdi üzerinde sular damlacık halinde oldu.Araçta fazla parlaklık olmadı ama normal yıkamaya göre fark var...

Yssural

Torbido resmi istemiştin kusura bakma vaktim olmadığından foruma fazla giremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 17 Mayıs 2009; 17:21:39 >

• Arkadaşlar merhaba,

Dün Meguiars M82, M83 ve Meguiars sıvı wax (W8000 ve W9000 ped ile) uyguladığım Volkswagen Golf.

Polisaj makinesi o kadar yordu ki, detaylı fotograf çekecek takatim kalmadı, elimde malzemelerle kendimi eve zor attım. Yalnız İrf@n'ın dediği gibi koyun yününden imal edilmiş aparlatma ped'leri, parlatmanın aksine ciddi şekilde aşındırıyor. Test ettim.

Bir de sizden bant tavsiyesi istiyorum. Sıcakta ısınmış kaporta üzerine yapıştırdığım kağıt bantlar beni zor durumda bıraktı. Kağıtları kaportadan ayrıldı fakat yapışkan maddesi kaldı. Yapışkanı kaportadan çıkarmak kolay ama plastik yüzeyler çok kötü oldu. Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.

• İrf@n üstadım,
    Yine işin içinden çıkamadım ve yardımını isteyeceğim..
    Öncelikle foroğraf görmek isteyeceğini düşündüm ama, bunun gereksiz olduğunu düşündüm çünkü çizik konusuna ilişkin gönderilen resimlere baktığımda benim bahsettiğim çiziklerin kesinlikle yüzeysel ve kılcal olduğu kanaatine vardım.. Hocam, şubat ayında sonax ta boya koruma uygulaması yaptırmıştım.. Sonrasında havaların düzelmesiyle birlikte haliyle daha temiz kalan araçta dışarıdan farkedilmeyen ama benim içimi daraltan muhtelif çiziklerin varlığı ortaya çıktı.. Belki hatırlarsın, geçtiğimiz haftalarda Sonaxın Güçlü çizik giderici cilasıyla ki o zaman belirtmiştiniz bu ürünün wax olduğunu , lokal olarak uygulama yapmıştım. Uygulama şekli olarak , aracı güzelce temizledikten sonra bu bölgelere dairesel olarak, cilayı orta şiddetli bir baskıyla iyice yedirdim. Muhtemelen 2-3 dk içerisinde cilanın mat bir renk aldığını görünce kuruduğu kanaatine vararak, MF bez ile cilayı temizledim.. Gel gör ki bu ürünün kılcal çizikleri giderdiği konusunda herkes yorum yaparken ben o çiziklerin giderilmesi bir yana maskelenmesini bile beceremedim.. Bu noktada sence uygulamamda eksik noktalar var mı , cilanın bekleme süresi vs.. , yoksa araçta daha önceden varolan korumanın etkisiyle bu cilanın çiziğe etkime şansı zaten olmaz mı dersin ?? Aklıma takılan şu ki sonuçta araca yaptırdığım boya koruma sonucu illaki bir film oluşmuştur. Aşındırıcı içeren bir cila uygulaması da yapsam bu çizikleri gideremezsin mi dersin ?? Neden bilmiyorum ama, sanırım hırs da yaptım bu çiziklerin üstesinden gelmeyi kafaya takmış durumdayım.. Konuya ilişkin yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum hocam...
    İlgin ve verdiğin bilgiler için tekrar teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekay35 -- 18 Mayıs 2009; 10:42:20 >

• @ yssural

Haklısın, başka bir ürünü anlatmışım, ben M07 ile karıştırdım Kusura bakma. M21 ile aynı olan ürün NXT Tech wax. Sadece biri pro diğeri amatör seri, sadece adları farklı. Aynı wax gibi uygulayın, süngerle sürün, kurumasını bekleyip MF bezle silin...

Selamlar

@ srcn09

Güzel olmuş, ama dediğiniz gibi parlaklığa çok katkısı yok, katı ürünler daha fazla derinlik ve ıslaklık hissi veriyor. Torpido matlığı harika bu arada...

@ israfilyilmaz

Fotolar harika

Bant olarak yerli malı Astel marka kullanıyorum, son derece sorunsuz, 3M'lerden bile daha iyi olduğunu test ettik arkadaşlarla. Plastiklerde kalan yapışkan için kolonyalı veya ispirtolu (mor) bez kullanabilirsin.

@ bekay35

O ürünle ilgili olarak ben zaten yorum yapmıştım, çizikleri azaltma ya da maskeleme iddiası zayıf olan bir ürün. Sadece parlaklık ve hidrofobik katkısıyla koruma amacına yönelik bir ürün. Elle uygulamada en iyi iş gören ürünlerin başında AG SRP geliyor, ama her zaman diyorum elle uygulamada mucize beklememek lazım.

Elle uygulamada AG SRP, sadece tek vuruştaki düzelme, kırmızı kare ile işaretli, demek ki 2. vuruşla düzelme gayet iyi hale gelecek, uygulamayı dün yaptım bir arkadaşımızın aracına, diğer (sağdaki, etrafı işaretlenmemiş) karede uyguladığım ürün AG Paint Renovator, orta sert polishing pedle makine ile uygulandı...

Bilgi paylaşımı yaparken, çok ciddi çıkmışım

Nokta test ile ürün kontrolü yapmaya yönelik bir paylaşım da hemen alttaki linkte, yeni bir ürünü denerken ya da ilk kez bu işe başlarken bunu yapın. Hafta sonu Düzce buluşmamız vardı Skodacılarla, orada ufak çaplı uygulamalar-spot testler yaptık, çizik giderdik, polisaj yaptık, far plastiği parlattık...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=971

Bu karede VW grubu sert boyalara önerilen Menzerna PO85RD 3.02 polish ile (makine ile uygulama) ile nokta test uygulaması yaptım, yine öncesinde maskeleme bantıyla etrafını çevirdim, tek vuruşta bu sonuç mükemmel, üzerine bir de wax attıldığı zaman harika olur, kusuruzus bir kaput için 1 saati gözden çıkarmak lazım, tüm araba için ise 6-7 saat, ama yılda bir kere katlanılır buna, sonuç böyle olacaksa değiyor zaten......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 18 Mayıs 2009; 16:43:44 >

• Başka bir uygulamada far plastiğindeki hafif matlık, pürüz, minik taş izlerini makine ile azalttık, 3M marka Fast Cut Compound kullandım, gayet güzel sonuç verdi...

Yılda bir bunu da yapmakta fayda var, far çok kötü durumdaysa öncesinde 2500 ya da 3000 grit ıslak zımpara uygulaması çok işe yarar...

Öncesinin fotosunu çekmedik ama aradaki sonucu gören araç sahibi arkadaşım "uygulama yapmadab önce kör gidiyormuşuz" dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 18 Mayıs 2009; 16:36:07 >

• MErhabalar İrfan Hocam.
    Geçen hafta arabama kavuştum ve sizin tasiyeleriniz doğrultusunda SONAX tan boya koruma yaptırdım. Keşke kendi vaktim olsaydıda kendim yapsaydım dedim ama vakit bulamadım.
    Gel gelelim sadece boya koruma yetmiyor. Şimdi wax uygulaması yapmak istiyorum. Burada yazanlar ve sizin önerilerilerinizden bende şunları almaya karar verdim.

Meguiar's NXT Generation™ Tech Wax™ 2.0
    Meguiar's Ultimate Quik Detailer
    Meguiar's Quik Interior Detailer *
    Meguiar's NXT Generation® Glass Cleaner *
    Endurance ® High Gloss Lastik Parlatıcı
    Soft foam High Tech pad
    NXT Generation® Car Wash *
    birkaçta mikrofiber bez

Aklıma takılan interior detailer, şampuan ve cam temizleyici fiyatı kadar performans verir mi? Yani aldığıma değer mi? DAha ucuzu aynı işi yapar mı?

ayda veya yıkamaya bağlı 4-6 yıkamada wax 2.0 her yıkama sonrasında da quik detailer kullanmayı düşünüyorum.

Siz ne dersiniz? Bu ürünler ve uygulama şekli doğrumudur?

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.