Şimdi Ara

Asus VG248QE Kullananlar Klubü - 3xSurround Portrait 3240x1920 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.120
Cevap
29
Favori
72.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynısı benim başıma gelmişti ama sesler falan olmadan görüntü gitmişti. Bende ilk monitörden şüphelendim ama sonra PCI Express slotundan olduğu anlaşıldı. Ekran kartının takılı olduğu slot arızalanmış. Bir başka yere takıp dene derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

yazı okumaktan yana bir şikayetim yok. 3 ekran surround modda iken çerçeverden dolayı sıkıntılı bir alışma dönemi geçirmekteyim sadece şimdilik diyeceğim bu. tek monitörde bir sıkınyı duymadım. standar ve rgb modda gayet ideal. diğer modlarda zaten yazı okumak istemezsiniz çok cafcaflı ve gözü yoran modlar.

alıstınızmı hocam 3 monitöre bu arada bi videoda izlemiştim mat ekranı söküyordu sence suanda matlık ıyımı bunda bende dusunuyorumda matlık ? kafamı karıstırıyor daha once kullanmadım hiç .s bu arada ne kadara mal oldu size 3 monitör hepsını 0 mı aldınız
  • Hiç mantıklı değil. Söken şahıs çok aşırı yansımadan yakınmaya başladı. Sonra civa bişeyli solüsyon la bunun gidermenin yolunu aradı falan filan. Gerek yok yani anlayacağın hem garantisi sorun hem 2.elde sonra satışı sorun.
  • quote:

Hiç mantıklı değil. Söken şahıs çok aşırı yansımadan yakınmaya başladı. Sonra civa bişeyli solüsyon la bunun gidermenin yolunu aradı falan filan. Gerek yok yani anlayacağın hem garantisi sorun hem 2.elde sonra satışı sorun.

anladım matlıgından gayet memnunsunuz sanırım bana göre matlık biraz sonukluk gibi geliyor ama dusunuyorum almayı ne bilim sonra pısman olmak ıstemıyorum o yuzden cok soruyorum
  • Valla samsung gibi parlak panel olsaydı çok daha iyi olurdu. Tekno market te görüp ondan sonra alın bence ben öyle yaptım.
  • quote:

Valla samsung gibi parlak panel olsaydı çok daha iyi olurdu. Tekno market te görüp ondan sonra alın bence ben öyle yaptım.

sizde parlak panel istiyorsunuz :-) ışte bunun pişmanlığını yaşamak istemiyorum aynı özellikleri barındıran yada 120hz olabilir bi monitör arıyorum .(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pixel lere yakından bakarsan "sağ üst köşede asus ve hemen yanında gloss yani parlak panelin farkı açıkça ortada başka söze gerek yok. pixeller net görüntülenmediğinden ekran üzerindeki mat kaplamayı sevmiyorum işte Ama yapacak birşey yok Asus VG248QE diğer artıları birtek bu kusurun önüne geçti işte! Bir alternatif çıkarsa monitörleri elden çıkarırım forumda aksi halde yola devam

Asus VG248QE Kullananlar Klubü - 3xSurround Portrait 3240x1920

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 22 Mayıs 2013; 17:31:54 >

• senin beklediğin alternatifi ben arıyorum ışte ama bulamıyorum :-) sence alsamnı bende ne dersin yoksa beklesemmi biraz daha

• Çok beklersen tren kaçar oled paneller sonra ufukta görünür bu sefer onları bekleyim dersin.... sonra bir bakmışsın 4k monitörler de gelmeye başlamış..... yani bekle bekle nereye kadar ömür kısalıyor

ingilizce bir kaynak ama bir bak istersen LINK=> matte-vs-glossy-monitors

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 23 Mayıs 2013; 0:26:28 >

• Bence her halukarda ASUS wg248qe en iyisi ekran parlak olmaması yansıma yapmayacağından oyun için daha iyi hem 3D side diğerlerine göre daha parklak görüntü veriyormuş 144hz ve 1m/s tepki süreleri olan başka monitörlerde yok bence boşuna beklemeyin 248qe alın !!!.
  • ASUS 24" VG248QE GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR vatanda %30 ındırımde 845 tl ye aldım sipariş verildi gelmesini bekliyorum stok ta yoktu bu hafta içi gelecek
    Bu monitör den tam anlamı ile verim almak için ne yapmam gerek hangi kablo yu hangi mod u kullanmam gerek kullanan bi arkadaş yardımcı olursa sevinirim pc altta imza daki

• Evet ''NewLiFe61'' arkadaşımız gibi bende aynı şekilde dün siparişini verdim. Stoklarda mevcut olduğundan tahminime göre pazartesi elime ulaşacak. Bende içinden çıkacakların neler olduğunu teyit etmek istiyorum kapıda kontrol edeceğimden önemli bir husus ve kurulumunu yaptıktan sonra piksel testleri v.b gibi diğer testler için neler yapmam lazım. 7 Gün iade hakkım var sonuçta ama bir sorun çıkmaz inşallah

Bunları yapan arkadaşlar paylaşırsa bizim gibi yeni alan arkadaşların kafasında soru işareti kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wampire^^ -- 25 Mayıs 2013; 16:11:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

Evet ''NewLiFe61'' arkadaşımız gibi bende aynı şekilde dün siparişini verdim. Stoklarda mevcut olduğundan tahminime göre pazartesi elime ulaşacak. Bende içinden çıkacakların neler olduğunu teyit etmek istiyorum kapıda kontrol edeceğimden önemli bir husus ve kurulumunu yaptıktan sonra piksel testleri v.b gibi diğer testler için neler yapmam lazım. 7 Gün iade hakkım var sonuçta ama bir sorun çıkmaz inşallah

Bunları yapan arkadaşlar paylaşırsa bizim gibi yeni alan arkadaşların kafasında soru işareti kalmaz

Ben bu monitoru yaklasik 2-3 haftadir kullaniyorum arkadaslar.monitoru 144hz de kullanabilmek icin dual link dvi kablosu gerekiyor ki bu kablo kutudan cikmakta.olu piksel testini ise dead pixel buddy adli ufak bir programla ya da youtube dan dead pixel test adi altinda ki videolari tam ekran acip 1080p de izleyerek yapabilirsiniz.zaten olu pixel varsa bu testlerde gorunur.monitorde ufakta olsa is gorucek hoparlor mevcut.kasanizi hdmi baglanti kablosuyla baglarsaniz direk seste verir monitor fakat 144 hz ozelligi aktif olmayabilir.o yuzden dual link dvi kablo ile baglayip ayrica Kutudan cikan ses kablosunu da anakarttan ses cikisina ve monitore baglarsaniz hem 144 hz hemde ses alirsiniz ben oyle yaptim olu pixeli iyi kontrol edin arkadaslar sonra pismanlik yasamayin son olarak monitorden cok cok memnunum tavsiye ederim dusunenlere

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk_sefa

Ben bu monitoru yaklasik 2-3 haftadir kullaniyorum arkadaslar.monitoru 144hz de kullanabilmek icin dual link dvi kablosu gerekiyor ki bu kablo kutudan cikmakta.olu piksel testini ise dead pixel buddy adli ufak bir programla ya da youtube dan dead pixel test adi altinda ki videolari tam ekran acip 1080p de izleyerek yapabilirsiniz.zaten olu pixel varsa bu testlerde gorunur.monitorde ufakta olsa is gorucek hoparlor mevcut.kasanizi hdmi baglanti kablosuyla baglarsaniz direk seste verir monitor fakat 144 hz ozelligi aktif olmayabilir.o yuzden dual link dvi kablo ile baglayip ayrica Kutudan cikan ses kablosunu da anakarttan ses cikisina ve monitore baglarsaniz hem 144 hz hemde ses alirsiniz ben oyle yaptim olu pixeli iyi kontrol edin arkadaslar sonra pismanlik yasamayin son olarak monitorden cok cok memnunum tavsiye ederim dusunenlere

Çok teşekkürler cevabın için. Benim kafamda şöyle bir soru işareti var. Bu monitör gelince diğer odadaki TELEDÜNYA HD uydu kutusunu bağlamayı düşünüyorum. Dual-link kablosuyla bilgisayarıma bağlayıp 144 hz verim alsam. HDMI olarak da uydu kutusunu bağlasam olur mu? Yoksa 144 HZ'nin artılarını TV izlerkende görürsün diyorsan, ekstra dahili bir TV Kartı mı alayım?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjk_sefa

Çok teşekkürler cevabın için. Benim kafamda şöyle bir soru işareti var. Bu monitör gelince diğer odadaki TELEDÜNYA HD uydu kutusunu bağlamayı düşünüyorum. Dual-link kablosuyla bilgisayarıma bağlayıp 144 hz verim alsam. HDMI olarak da uydu kutusunu bağlasam olur mu? Yoksa 144 HZ'nin artılarını TV izlerkende görürsün diyorsan, ekstra dahili bir TV Kartı mı alayım?

Hocam benim bildigim kadariyla olur cok ta guzel olur soyle ki kasayi dual link ile baglayin uyduyu da hdmi kablo ile baglayin monitor uzerinden dvi ile
    Hdmi arasi gecis yaparsiniz hangisindeyse isiniz.tv izlemek icin 144 hz olayi daha iyi olur ama tv karti ekstra maliyet ollur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 25 Mayıs 2013; 16:34:00 >

• Ben de VG248QE aldım yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Vatandan indirimli aldım. Monitörü alırken mutlaka ölü pixel testi yaptırın arkadaşlar. Mutlaka yanınızda bir flash belleğe atılmış Dead Pixel Buddy programı olsun. Gerçi onlarda da var ama her ihtimale karşı bulundurun yanınızda. Ben 2 kutu açtırdım ölü pixel buldum, üçüncü kutuda ölü pixelsiz sorunsuz monitörü buldum. Testi orda yaptırın yani mutlaka. Sonra çok uğraşırsınız.

Monitörü aldıktan sonra yapmanız gerekenler kutudan çıkan Dual DVI kablosuyla monitörü kasaya bağlamak. Artından bilgisayarın monitör ayarlarından ekran yenileme hızını 144 hz'e çıkarın. Default olarak 60 hz'de çalışıyor.

Oyun performansı açısından monitörden çok memnunum. Tavsiyem Scenery Mode'da ya da Game Mode'da oynamanız. Standard Modu da masaüstünde yada internette gezinirken kullanın. Renkler maalesef TN panel olduğundan gerçek renkler değil. Bu ilk başlarda masaüstü ve webde can sıkıcı olabiliyor. Çünkü doğru renkleri alamıyorsunuz. Ama oyunda bunu farketmiyorsunuz zaten. Video izlerken de Theater Modunu açın.

Bilgisayarı açtığınızda zamanınızın çoğunu oyun oynayarak geçiriyorsanız, kesinlikle pişman olmayacaksınız.

• quote:

Evet ''NewLiFe61'' arkadaşımız gibi bende aynı şekilde dün siparişini verdim. Stoklarda mevcut olduğundan tahminime göre pazartesi elime ulaşacak. Bende içinden çıkacakların neler olduğunu teyit etmek istiyorum kapıda kontrol edeceğimden önemli bir husus ve kurulumunu yaptıktan sonra piksel testleri v.b gibi diğer testler için neler yapmam lazım. 7 Gün iade hakkım var sonuçta ama bir sorun çıkmaz inşallah

aynen hocam paslasalım bende heyecanla bekliyorum daha iyi görüntü elde etmek için vs başka bir kablo takmak gerekmi acaba yoksa içinden çıkanlar yetiyormu ve evet hangi testleri nasıl yapmamız gerekiyor sadece olu pixel test ini biliyorum başka neye dikkat etmem gerek acaba

• İçinden çıkan Dual DVI kablosunu kullan, o yeterli. HDMI 144 hz'e çıkmıyor. En kritik olanı ölü pixel. Görmesi, farketmesi zor. Backlight bleeding vs. gözüne çarpacak sıkıntılar. Onları test yapmadan da tespit edebilirsin.
  • Peki Display Port kablosuyla 144 HZ alabiliyor muyuz? Bir yerde mümkün diye duydum da...
  • Evet alırsınız.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.