Şimdi Ara

Asus VG248QE Kullananlar Klubü - 3xSurround Portrait 3240x1920 (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.120
Cevap
29
Favori
72.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Queloon

Arkadaşlar sanırım renkleri hallettim ama parlaklık ayarını halledemedim. Parlaklığı internete göre ayarladığım zaman oyun çok karanlık oluyor. Oyuna göre ayarladığımda ise internette çok parlak oluyor. Bunu halletmenin bir yolu var mı acaba? Renkleri ve parlaklığı theater mod üzerinden ayarlıyorum diğerleri pek hoşuma gitmedi.

''Firstly, the splendid modes are absolute garbage.
    I have this monitor, and have found that my calibrations differ significantly from others.
    When calibrated correctly, it will look quite good. Use the ICC profiles posted above.
    After enabling those, use a website likehttp://www.lagom.nl/lcd-test/ to calibrate it manually, using the user/custom settings (not splendid modes).
    Don't use the nvidia panel, don't use windows calibration for anything other than cleartext.''

İngilizcen vardır sanırım.Tom's HARDWARE'den buldum.Okumuşta olabilirsin.Benim monitörde kargoda beklemedeyim.
    Gelsin kendi ayarlarımı paylaşırım.Gerçi seno zamana kadar çoktan bu sorununu çözmüş olursun ya.Neyse :)

Bu arada imzanda ''Asus VS247HR'' yazıyor.Eski monitörün mü?İstersen yeni monitörünü editle.
    İyi günler.

• Tesekkurler. Imzayi degistiremedim profile girince hata veriyor browser anlamis degilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eXXeLanCCe kullanıcısına yanıt
    Bu link, benim konunun renk ayar başlığında uzun süredir vardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VG248QE ile ilgili renk ayar bilgileri ve icc profili de, konunun 130. sayfasında mevcut. Başka yerlerde zaman kaybetmeyin boşuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 21 Temmuz 2015; 20:08:19 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ayrıca soruların konu üzerinden sorulmasını istemesine rağmen sürekli p.m ile yardım istedim ve hiç kırmadan yardım etti bana böcekgrafik'e çok teşekkürler yardımları için.
    Hocam arkadaşın dediklerini yaptım indirdiğimi system32 içindeki dosyaya attım fakat bu adımdan sonra ne yapacağım?
  • Queloon kullanıcısına yanıt
    O her şeyi yazmış olmalı. Takıldığın yer varsa, onu o konu içinden haberdar ederek sor bence.

Hocam monitörde test yaparken bir şey fark ettim bu nedir acaba? Soldan bakıldığında görünüyor sanki parlıyor gibi. Sağ taraftan bakınca çok zor görünüyor.

Asus VG248QE Kullananlar Klubü - 3xSurround Portrait 3240x1920

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Queloon -- 21 Temmuz 2015; 22:56:40 >

Resmin ortasına yakın, imleç yüksekliğinde bi çizgi var sanki. Onu mu diyon?

Aynen onu diyorum.
  • Ve tuhaf olan şu ki kır sandım elimle cıkarıyım dedim sola doğru gitti.
    Şimdiki hali ise bu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Queloon -- 21 Temmuz 2015; 23:26:42 >
    Arada hava kalmış sanırım. Fazla kurcalama, iz daha da artar. Dikkatli bakmadıkça gözükmez zaten.

Haklısın incelemeden görünmüyor. Aslında bu kadar incelememem lazım ufacık şey bile moralimi bozabiliyor. Değiştirmeyi bile düşündüm ama vazgeçtim.
    İnan ol, uğraştığına değmez.
  • Merhaba arkadaşlar.
    Asus VG248QE monitörüm bu sabah saatlerinde elime ulaştı.
    Ürünü 15 Temmuz'da Amazon.com'dan sipariş vermiştim.Yani 8. iş gününde elimde oldu.Kargo hızından çok memnun kaldım.
    Monitörün renk ayar bilgileri ve icc profili de verdiğiniz ayarlar sayesinde yaptım.bocekgrafik teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar kullandığınız ayarları paylaşabilir misiniz? Bir çok kişinin kullandığı ayarları gördüm fakat tam olarak hoşuma gitmedi. Genelde soluk renkler kullanıyorlar ben biraz daha canlı olsun istiyorum.
  • Gamer ların kesinlikle kaçırmaması gereken monitör.

BenQ XL2420Z almayı düşünüyordum oda 144hz ancak ne gibi fark var aralarında bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VG248QE düşünüyorum, tavsiye edermisiniz ? Amazondan alabilirim.
  • hie kullanıcısına yanıt
    Ederim .
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.