Şimdi Ara

Audio-Technica CKS99 İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
4
Favori
12.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bass Performansı;
    Daha önce EP630,CX200 ve CX300 kullanan biri olarak, saydığım kulaklıklara göre bası tam doğru yerde verip, uğultu yapmadan çekmekte. Kısacası bası tam verilmesi gereken yerde veriyor. Bass karakteri yumuşak. Klasik, durgun müzik dinlerken çok hoş, tatlı bass vermekte. Basslar çok yoğun değil. Kulağı yormamakta.
    Bass şiddeti konusunda CX300'den çok farkı yok. Aynı gibiler fakat, CKS99'da bass daha hacimli ve daha kaliteli.

Mid Performansı;
    Mid performansı, bass ağırlıklı bir kulaklığa göre gayet iyi. Bass vururken, mid sesler örtülmemekte. Gayet net duyabiliyorsunuz.
    CX300'de midler yüksek seste dağılma yaparken, CKS99 yüksek ses seviyelerinde midleri gayet toplu ve bozmadan vermekte.

Tiz Performansı;
    Hepimizi uyuz eden sibilance sorunu bu kulaklıkta bulunmamakta. Fakat bağladığınız cihaz çok önemli. İphone 5 'de yükses ses seviyelerinde dahil sibilance olmazken, Xperia cep telefonunda sibilance yüksek ses seviyelerinde yapmakta. Dinlediğiniz müzik kayıtlarıda sibilance olayında epey etkili. Flac kayıt dinlemenizi öneririm. Kulaklığın tiz performansına gelirsek, sıcak ve keskin tiz vermekte. Tizlerde, midler gibi bass seslerin altında kalmıyor. Gayet net duyabiliyorsunuz.

Sahne Performansı;
    Sahne performansı, parasına göre gayet iyi denebilir. Ses genişten ve net gelmekte. Sesin genişten gelmesi de uzun süreli kullanımlarda kulağınızın rahatsız olmamasını sağlıyor.

Enstrüman Ayrımı;
    Enstrüman ayrımı konusunda kulaklık epey hoşuma gitti. Müzikteki tüm enstrümanlar ayrı noktalardan geliyormuş gibi. Özellikle Flac kayıtlarda çok iyi.

Genel Yorum;
    Kulaklığın ses karakteri bir çok insana hitap edecek cinsten. Audio-Technica markası bu modelde tüm sesleri gayet iyi bir biçimde dengelemiş. Malzeme kalitesi gayet iyi. Kablosu ve giriş soketi gayet sağlam izlenim veriyor. Kulaklık kulağa çok rahat bir biçimde oturmakta ve uzun süreli kullanımlarda dahil kulağı rahatsız etmemekte.

İnceleme Techno-fi.net - Donanım Haber forumları için hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz.

Forumumuzdan @trexmilennium nickli arkadaşımızın CKS99 ve CKS77 karşılaştırması;
    quote:

CKS99;

Bundan önce cks70 kullanan birisi olarak genel anlamda bir upgrade. (basslar hariç)
    Midler;
    Bu frekans aralığı geride özellikle mid ve bass arası çok geride. Fakat çözünürlük ve kalite olarak çok çok iyi. Ensturman ayrımı ve detaylar da da beklenenin ötesinde ki cks serisinde bunlardan pek söz edilemezdi önceki serilerinde. fakat mid ağırlıklı sevenleri tatmin etmeyebilir. Zaten onlarda CKS değil CKM serisine yönlenmeliler.
    Tizler;
    Bu kadar gerçek ve doğru tizleri daha önce hiç dinlememiştim. cevap verdiği frekans aralığı çok geniş, bazen keskin, bazen yumuşak fakat kalite, ayrıntı, miktar olarak çok çok iyi. Belkide dinamik sürücülerde bulunabilecek son noktalardandır hatta buna kendi fiyat aralığının iki katı dinamikleri bile ekleyebilirsiniz. Ama tabi armatür kalitesini ve tane taneliğini beklemeyin.
    Sahne;
    iyi bir sahneye sahip, kulaklığı takar takmaz 2 bazen 3 boyutlu havadar bir sesi var. Burada çok bilgili değilim fakat, birçok ucuz kulaklıktan (mesela mh650c) A-B testi yaparken diğerleri tek noktadan ses verirken cks99 çok havadar ve geniş bir hissiyat veriyor.
    Basslar;
    Bunu sona bıraktım çünkü burada değişik bir durum var.
    Bass kalitesi kesinlikle cks70 ve 77 ayarında. miktar olarak da değişken.
    Enstrumanların az olduğu noktalarda basslar önde, tok, Slam ve rumble subwoofer ayarında. En alt Basslara kadar da derinleşebiliyor. tipik CKS, zira driver aynı.
    Sanırım Akustik Residansın etkisi olacak ki Ne zaman ki enstrumanlar kalabalıklaşırsa Bassı geri alıp netlik ve boğulmaya izin vermiyor. Öyle ki bazen basslar 4-5 seviye kadar geri çekilebiliyor. Tabi bu bir BassKafa için üzücü olabiliyor.

CKS77 için SiyahNur üzerine bişey söyleyemem ama mukayeseten,

Tizlerde çok az farkla daha metalik ve daha dar frekans bandına sahip. Böylece daha az gerçekçilik var. bu fark çok ahım-şahım değil.
    Midler daha ilerde ve biraz metalik, çok doygun değil gibi geliyor bana, ama fiyatına göre çok da kötü sayılmaz hata iyi bir performansı var denilebilir.
    Basslar, Kalite olarak aynı olsalar da hiçbir yerde miktarı geri çekmediği için bence çok daha önde.

Ben o yüzden cks99 dan cks77ye geçtim. O tizleri ve sahneyi özlemiyor değilim. Ama bir CKS dendiğinde Bass ağırlıklı olması isteniyorsa CKS99 buna hitap etmiyor açıkçası. Fakat kendi fiyat aralığında birçok kulaklığı silip süpürür. Bass sevmeyenlere de o çekingen ve derin bassları ile bassı da sevdirir düşüncesindeyim.

Kulaklık hakkında her türlü sorularınızı sorabilirsiniz. Zaman buldukça cevaplarım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan -- 15 Haziran 2013; 18:50:39 >

• Soracak bişey kalmamış herşeyi anlatmışsınız elinize sağlık Hayırlı olsun ayrıca.. Fiyatı 90-100 dolar arasında herhalde amazonda biraz baktımda. CX200 aldım mı diye üzüleyim derken neyseki fiyatı ucuz bişey değilmiş sevindim ehehe [;) ep630 dan sonra cx200 bana iyi geldi kafam rahat etti biraz ses ona göre daha iyi ve geniş ama keşke az daha bütçeyi zorlasamıydım diye de düşünmüyor değilim bir AHT falan mı alsaydım. Aslında bunun adı doyumsuzluk :) acaba biraz daha iyisinden nasıl farklı ses alırım çabası Zaten onboard ses kartım var alabileceğim ses kısıtlı ama durduramıyorum kendimi. :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Soracak bişey kalmamış herşeyi anlatmışsınız elinize sağlık Hayırlı olsun ayrıca.. Fiyatı 90-100 dolar arasında herhalde amazonda biraz baktımda. CX200 aldım mı diye üzüleyim derken neyseki fiyatı ucuz bişey değilmiş sevindim ehehe [;) ep630 dan sonra cx200 bana iyi geldi kafam rahat etti biraz ses ona göre daha iyi ve geniş ama keşke az daha bütçeyi zorlasamıydım diye de düşünmüyor değilim bir AHT falan mı alsaydım. Aslında bunun adı doyumsuzluk :) acaba biraz daha iyisinden nasıl farklı ses alırım çabası Zaten onboard ses kartım var alabileceğim ses kısıtlı ama durduramıyorum kendimi. :/

Malesef kulaklık bir süre sonra hastalık oluyor. MX80 ile başladım, MX170-270 CX200-CX300-EP630... ile devam etti..
    Kulaklığınızı yeni almışsınız. Memnunsanız kullanın gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan

quote:

Soracak bişey kalmamış herşeyi anlatmışsınız elinize sağlık Hayırlı olsun ayrıca.. Fiyatı 90-100 dolar arasında herhalde amazonda biraz baktımda. CX200 aldım mı diye üzüleyim derken neyseki fiyatı ucuz bişey değilmiş sevindim ehehe [;) ep630 dan sonra cx200 bana iyi geldi kafam rahat etti biraz ses ona göre daha iyi ve geniş ama keşke az daha bütçeyi zorlasamıydım diye de düşünmüyor değilim bir AHT falan mı alsaydım. Aslında bunun adı doyumsuzluk :) acaba biraz daha iyisinden nasıl farklı ses alırım çabası Zaten onboard ses kartım var alabileceğim ses kısıtlı ama durduramıyorum kendimi. :/

Malesef kulaklık bir süre sonra hastalık oluyor. MX80 ile başladım, MX170-270 CX200-CX300-EP630... ile devam etti..

Memnunum hocam söylendiği kadar kötü değil haksızlık etmemek lazım ama biraz sade bir kulaklık kullanmışsınız bilirsiniz :D Gerçi alışıyor insan. ep630 da da çok bass vardı. :) Birdahaki kulaklığım artık cks99 olur herhalde emektar iriver t30 mp3 çalara pil aldım bügün. Telle dinlerdim mp3leri. Kaç sene önceki mp3 çalar şimdiki telefonlardan daha temiz ses veriyor vallahi :) birde 1GB olmasaymış :)
  • quote:

quote:

quote:

Memnunum hocam söylendiği kadar kötü değil haksızlık etmemek lazım ama biraz sade bir kulaklık kullanmışsınız bilirsiniz :D Gerçi alışıyor insan. ep630 da da çok bass vardı. :) Birdahaki kulaklığım artık cks99 olur herhalde emektar iriver t30 mp3 çalara pil aldım bügün. Telle dinlerdim mp3leri. Kaç sene önceki mp3 çalar şimdiki telefonlardan daha temiz ses veriyor vallahi :) birde 1GB olmasaymış :)

Telefonlar ses konusunda başarısız malesef. İpod Shuffle ve ALAC ses kaydı ile epey iyi performans alıyorum.
  • Elinize sağlık. Uzun süredir CKS99 incelemesi bekliyordum. Acaba CKS77 ile karşılaştırma şansınız var mı? CKS77 ve CKS99 arasında kaldım da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorondor06

Elinize sağlık. Uzun süredir CKS99 incelemesi bekliyordum. Acaba CKS77 ile karşılaştırma şansınız var mı? CKS77 ve CKS99 arasında kaldım da.

Malesef. Elimde CKS77 yok ve daha önce dinlemedim.
  • Keşke Cks90 ile kıyaslayabilseydiniz elinizde o da yok sanırım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tr de satan biryer varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLind35

Tr de satan biryer varmı?

CKS modelleri bildiğim kadarıyla TR'ye gelmiyor.

Ben kulaklığı forumumuzdaki @dESiLVer adlı arkadaştan temin ettim. Kendisinin ilanını takip edebilirsiniz...

Elimde başka CKS modeli olmadığı için, malesef kıyaslayamıyorum.
  • Merhaba Bende Kısaca izlenimlerimi aktarmak istiyorum;

CKS99;

Bundan önce cks70 kullanan birisi olarak genel anlamda bir upgrade. (basslar hariç)
    Midler;
    Bu frekans aralığı geride özellikle mid ve bass arası çok geride. Fakat çözünürlük ve kalite olarak çok çok iyi. Ensturman ayrımı ve detaylar da da beklenenin ötesinde ki cks serisinde bunlardan pek söz edilemezdi önceki serilerinde. fakat mid ağırlıklı sevenleri tatmin etmeyebilir. Zaten onlarda CKS değil CKM serisine yönlenmeliler.
    Tizler;
    Bu kadar gerçek ve doğru tizleri daha önce hiç dinlememiştim. cevap verdiği frekans aralığı çok geniş, bazen keskin, bazen yumuşak fakat kalite, ayrıntı, miktar olarak çok çok iyi. Belkide dinamik sürücülerde bulunabilecek son noktalardandır hatta buna kendi fiyat aralığının iki katı dinamikleri bile ekleyebilirsiniz. Ama tabi armatür kalitesini ve tane taneliğini beklemeyin.
    Sahne;
    iyi bir sahneye sahip, kulaklığı takar takmaz 2 bazen 3 boyutlu havadar bir sesi var. Burada çok bilgili değilim fakat, birçok ucuz kulaklıktan (mesela mh650c) A-B testi yaparken diğerleri tek noktadan ses verirken cks99 çok havadar ve geniş bir hissiyat veriyor.
    Basslar;
    Bunu sona bıraktım çünkü burada değişik bir durum var.
    Bass kalitesi kesinlikle cks70 ve 77 ayarında. miktar olarak da değişken.
    Enstrumanların az olduğu noktalarda basslar önde, tok, Slam ve rumble subwoofer ayarında. En alt Basslara kadar da derinleşebiliyor. tipik CKS, zira driver aynı.
    Sanırım Akustik Residansın etkisi olacak ki Ne zaman ki enstrumanlar kalabalıklaşırsa Bassı geri alıp netlik ve boğulmaya izin vermiyor. Öyle ki bazen basslar 4-5 seviye kadar geri çekilebiliyor. Tabi bu bir BassKafa için üzücü olabiliyor.

CKS77 için SiyahNur üzerine bişey söyleyemem ama mukayeseten,

Tizlerde çok az farkla daha metalik ve daha dar frekans bandına sahip. Böylece daha az gerçekçilik var. bu fark çok ahım-şahım değil.
    Midler daha ilerde ve biraz metalik, çok doygun değil gibi geliyor bana, ama fiyatına göre çok da kötü sayılmaz hata iyi bir performansı var denilebilir.
    Basslar, Kalite olarak aynı olsalar da hiçbir yerde miktarı geri çekmediği için bence çok daha önde.

Ben o yüzden cks99 dan cks77ye geçtim. O tizleri ve sahneyi özlemiyor değilim. Ama bir CKS dendiğinde Bass ağırlıklı olması isteniyorsa CKS99 buna hitap etmiyor açıkçası. Fakat kendi fiyat aralığında birçok kulaklığı silip süpürür. Bass sevmeyenlere de o çekingen ve derin bassları ile bassı da sevdirir düşüncesindeyim.
  • Değerlendirmeniz için teşekkürler. İlk mesaja eklendi...
  • @trexmilennium ve @oguzhan yorum ve incelemeniz için teşekkürler.
  • Dostum ben cks90 kullanıyordum fakat bozulunca yeni bir kulaklık almak hasıl oldu. Çok da memnundum kulaklığımdan. Sanırım bu cks90 ın bir üst modeli oluyor. Audio Technica'nın en iyi kulakiçi kulaklığı cks99 mu şu an? Bir de bu tarz kulakiçi kulaklıklarda en iyisi Audio Technica mı? Sennheiser, Creative, AKG, Monster vs bir sürü marka var ondan sorayım dedim.

Bas-tiz seven biriyim. Cks90 beni bu konuda harikaydı. Acaba tekrar cks90 mı alayım yoksa cks99 mu, yoksa ckm99 mu? Bu cks1000 nasıl bir şey?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 16 Ocak 2014; 5:10:20 >
  • Cks99 bass konusunda bir gömlek altta ama mid netliği ve sahne olarak cks90 dan üstün. Kulaklıkları marka değil model bazında ve f/p olarak değerlendirmek gerek. Tabiki cks serisi en iyisi değil. Ama bass tiz için (v tipi) uygun fiyatlı ürünler üretiyor.

• oguzhan kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Bir kulaklık için en fazla 120-150 TL verebilirim. O zaman şöyle sorayım bu fiyat aralığında f/p ürünü olarak alabileceğim en iyi bas-tiz kulaklık modeli hangisi? İncelemenizi okuyunca bu konuda size danışmak istedim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 17 Ocak 2014; 7:54:49 >
  • Cks77x bass epey yoğun MİDler arkada kalıyor biraz. Veya cks77 alabilirsiniz basslar daha az ama midler biraz daha belirgin

• quote:

Orijinalden alıntı: dESiLVer

@trexmilennium ve @oguzhan yorum ve incelemeniz için teşekkürler.

merhaba hocam en fazla 200 tllik bütcem var kulak içi kulaklık tavsiyesi istiyorum.
    yalıtım ve bass benim için önemli
    clip zip ve iphone 5 için kullanacagım renkte beyaz yada metalik istiyorum :)
    sennheser meelectorinc ve brainwavz ve cks serisi suan için düşündüklerim ama tavsiye istiyorum
    iphone 5 kulaklıgı yetersiz geliyor :) dinledigim müzik tarzlarına gelince hafif metal,house trance,yabancı pop.pm atıyorum cevap vermiyorsunuz
  • CKS77X veya CKS99 tavsiye ederim. Sennheiser uygun fiyata ürün bulamazsınız. Kaliteli kulaklıkları üst tabakaya hitap ediyor malesef. Brainwavz serilerinde genel kablo sıkıntısı var.

Sahne olarak 2 üründe bir birine oldukça yakın. CKS99 'da midler biraz daha önde, basslar daha geride.
  • quote:

CKS77X veya CKS99 tavsiye ederim. Sennheiser uygun fiyata ürün bulamazsınız. Kaliteli kulaklıkları üst tabakaya hitap ediyor malesef. Brainwavz serilerinde genel kablo sıkıntısı var.

Sahne olarak 2 üründe bir birine oldukça yakın. CKS99 'da midler biraz daha önde, basslar daha geride.

Hocam suanda m5 kullaniyorum. Kulakliktan memnunum fakat, biraz daha cita yukseltmek istiyorum. Cks77 ve cks99 arasinda kararsiz kaldim. M5in bass performansini gayet begendim, bu yuzden acaba cks99un basslari yetersiz kalirmi benim icin. Genelde pop dinliyorum, acaba pop icin cks77 mi cks99 mu daha uygun olur. Cks77ye gectigime degermi birde, cks99 icin kesinlikle deger fakat basslari yetersiz gelebilirmi? Asiri bass arayan birisi degilim, fakar en azindan pop muzikteki basslari adam akilli alabiliyim yeter suan icin maximum citam 200 lira. O yuzden en fazla cks99 dusunuyorum. Kimse m5, yada m4 gibi kulakliklarla kiyaslama yapmadigi icin cok tereddutte kaldim.

Bu arada cihaz olarak iphone 3g kullaniyorum muzik dinlerken. Su kulaklik isini tam olarak oturttuktan sonra sansa ya gecis yapacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 8 Şubat 2014; 17:28:54 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.