Şimdi Ara

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <-- (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.530
Cevap
7
Favori
423.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir konu hakkında yanlış da olsa fikir yürütülebilir ama bu insanı küçük düşüreceği kanısında değilim, bu sadece düzeltilmesi gereken bir yanlıştır, ben ce insanı kusrları tarafından küçük görme zihniyeti küçük düşürücülüğün asıl sebebidir!!!
    Zaten ben eminim böledir demedim, bu şekil olabilir dedim, ki bir duyum olduğunu da söyledim, senin söylediğinin doğru olabilmesi için kanıtlaman gerekir ki böyle bir kanıtta sunmuşi değilsin, ben söylediğimi aksi kanıtlana kadar böyle düşünüyorum....BU fikir bana doğru gibi geliyor, çünki arabayı 3 bin devirden itibaren rölantiye bıraktığımda vitesde iken araba yavaş lama eğilimine giryor fakat tam 1500 devir de araç gevşiyor, bunu test edebilirsiniz, bunun anlamı da ben ce o an benzin akışı sağlanıyor... Benim fikrim bu saygılar...
  • bahsettiginiz olay cut off sistemidir.arac vitesteyken gazdan ayaginizi cektiginizde rolanti devrine yaklasincaya kadar yakit akisi kesilir.aractan araca degismekle beraber 1250-1500 devir e kadar devrede kalir.bu devirlere geldiginde motorun durmamasi icin beyin rolanti icin gerekli olan benzinin akisina izin verir.
  • evet doğru bu olayı bende fark ettim soruşturdum banada öyle bir açıklama yapıldı.3. 4 vites giderken rölantiye yakın devirlerde ayak gazdan çekilince araç sallama yada stop ettmemesi için rölentide gitmeye devam ediyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tRaShMAN

98 primeramla mutluyum aranızdayım.

hoş geldiniz bnim eski aracım da 98 gx ti ve sattığıma çok pişman olmuştum özellikle uzun yolda ayrı bir rahatlıktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

Almera teknaya motor ve süspansiyon modifiyesi yapan arkadaşlar biraz açıklama yapabilir mi ?

K&N marka kutu içi hava filtresi takmak ne kadar farkettirir yakıt ve performans açısından ?

Yahut 35 cmlik spor bir yay takmak mantıklı mıdır ?

Hava filtresi takılan araçlara servislerin yaklaşımı nasıl oluyor ? Ankarada bu işi yetkili servis yapar mı ?

Katalitik iptali bu araçta yapılabiliyor mu ? Yapılabiliyorsa artıları ve eksileri nelerdir ?

almeralarda kat iptali konusunda sıkıntı var. katalitik kanvertör egzos manifoldunun hemen arkasında yani boğazda deniliyor bunlara. söktüğünüzde yada içini boşalttığınızda arıza lambasını yakacaktır.
    egzos muayenesine gelince şuan için katalitik konvertör Türkiye'de zorunlu değil yani şuan için egzos muayenenizde sorun çıkmaz. fakat bugünlerde TBMM de kabul edilen Kyoto Protokolü, Cumhurbaşkanı tarafından da kabul edilirse, yürürlüğe girecek ve birçok değişim olacak. Katalitik konvertörsüz araçlar belli süre içinde piyasadan çekilecek. Kat. iptal edilen araçlar ise uçuk rakamlar ödeyerek konvertör taktırmak zorunda kalacak. Yani ne olursa olsun kat. iptali iyi bişey değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellomoto

Lastiklerimi Nokian ile değiştirdim yola gidişi arabanın çok yumaşadı ancak yolda ki hakimiyuetsizlik devam ediyor sanırım sorun direksiyon kutusundaki boşlukla alakalı....

uzun yolda ne yakıyor acaba almera kullanıcıları bi yzabilirmi?
    Kendi değerlerim en son ölçümüm:
    80-90-100 km civarı süratle tek kişi...
    Menzil 307 km, yüz km de ortalama 6.01, benzin fiyatı 2.89
    toplam 18.45 lt benzin harcandı, 53.32 ytl toplam da ederi var
    km de 0.173 kuruş...

Merhabalar;

Biraz geçte olsa cevap yazayım dedim.
    Arabamı 2,5 ay önce İstanbul'dan aldım ve Eskişehir'e gelene kadar sizinkine yakın tüketimim oldu. Ancak şehir içinde yol bilgisayarına göre 9,5lt/100 km tüketimi var. Biraz soruşturduğumda mevsim şartları ve sürekli dur kalklar nedeniyle normal dediler. Hatta lpg tavsiye edenler bile oldu. Ancak bagajda yer kaybı istemediğimizden bunu düşünmüyoruz.
  • .
  • Selam arkadaslar hepinize.ben Nissan Nlmera 1.5 comfort HB bi tane araç buldum da.size sormak istedim bütcem anca ona yetiyo.nasıldır nedir diye.
    araç 2001 model 125bin Km de Sıralı sistem gaz var arabada gayet temiz görünüyo sadece arka bagaj kapagı orjinali ile değişmiş başka değişen parçası yok sadece etek altı ufak bi sürtme var az bi kaporta işçilik ve boya istiyo o da tahmini 200-300 lira bişidir.ne dersiniz alıyım mı böle bi arabayı muayneleri filan var 2010 yılına kadar 12.500 lira istiyo.
  • Normal fiyat , ucuz demek zor ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

Normal fiyat , ucuz demek zor ...

fiyat normal ama pek o fiyatı vermek istemiyroum.11bin teklif etcem.
  • 2009 model Qashqai 1,6 Tekna sahibiyim. Aracımla ilgili yaşadığım sorunla ilgili serviste çözüm üretemedim, konu hakkında Nissan kullanıcılarının yorumlarını rica ediyorum:

Aracımdaki havalandırma sistemini on/off düğmesinden kapatmama rağmen, ayak bölgesinden hıza bağlı olarak hava gelmeye devam ediyor. Hızlandıkça gelen hava hızı da artıyor. Araç yavaşladıkça hava akımı azalıyor. Bu durum manuel havalandırma sistemli arabalarda tüm ayarları kapatıp, iç dolaşım düğmesine basmadığınızda olan durum, yani havalandırma kanalları açık ve hızlandıkça hava girişi gibi düşünülebilir, çözüm olarak da iç dolaşım düğmesine basarsınız ve hava girişi durur. Benim aracım otomatik klimalı olduğu için iç dolaşım düğmesine basılı tutmak gibi bir şansım da yok, iç dolaşım düğmesine basınca sistem çalışmaya başlıyor.

Havalandırma sistemini iç dolaşım moduna alıp, on/off tan kapatarak da denedim. Durum değişmedi.

Havalandırma sistemi en son sıcak derecelerde çalıştıysa kapattıktan sonra sıcak hava geliyor.

Havalandırma sistemi en son soğuk derecelerde çalıştıysa kapattıktan sonra soğuk hava geliyor.

Sistem hangi konumda kapatılırsa kapatılsın (örneğin sadece ön cama çalışırken kapatıldığını düşünün) hava hıza bağlı olarak ayak bölgesinden giriş yapıyor.

Servis yetkilisi hızlandıkça sıcak hava gelmesinin normal olduğunu belirtti, soğuk hava hakkında ise yorum yapamadı.

Qashqai benim 6.aracım, hiçbir aracımda havalandırma tam kapalıyken içeriye hava girişi sorunu yaşamamıştım, bu durumun normal dışı bir durum olduğuna inanıyorum.

Sizlerin Nissan larında özellikle Qashqai kullananlarda benzeri bir sorun var mı ?

Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: fastx

2009 model Qashqai 1,6 Tekna sahibiyim. Aracımla ilgili yaşadığım sorunla ilgili serviste çözüm üretemedim, konu hakkında Nissan kullanıcılarının yorumlarını rica ediyorum:

Aracımdaki havalandırma sistemini on/off düğmesinden kapatmama rağmen, ayak bölgesinden hıza bağlı olarak hava gelmeye devam ediyor. Hızlandıkça gelen hava hızı da artıyor. Araç yavaşladıkça hava akımı azalıyor. Bu durum manuel havalandırma sistemli arabalarda tüm ayarları kapatıp, iç dolaşım düğmesine basmadığınızda olan durum, yani havalandırma kanalları açık ve hızlandıkça hava girişi gibi düşünülebilir, çözüm olarak da iç dolaşım düğmesine basarsınız ve hava girişi durur. Benim aracım otomatik klimalı olduğu için iç dolaşım düğmesine basılı tutmak gibi bir şansım da yok, iç dolaşım düğmesine basınca sistem çalışmaya başlıyor.

Havalandırma sistemini iç dolaşım moduna alıp, on/off tan kapatarak da denedim. Durum değişmedi.

Havalandırma sistemi en son sıcak derecelerde çalıştıysa kapattıktan sonra sıcak hava geliyor.

Havalandırma sistemi en son soğuk derecelerde çalıştıysa kapattıktan sonra soğuk hava geliyor.

Sistem hangi konumda kapatılırsa kapatılsın (örneğin sadece ön cama çalışırken kapatıldığını düşünün) hava hıza bağlı olarak ayak bölgesinden giriş yapıyor.

Servis yetkilisi hızlandıkça sıcak hava gelmesinin normal olduğunu belirtti, soğuk hava hakkında ise yorum yapamadı.

Qashqai benim 6.aracım, hiçbir aracımda havalandırma tam kapalıyken içeriye hava girişi sorunu yaşamamıştım, bu durumun normal dışı bir durum olduğuna inanıyorum.

Sizlerin Nissan larında özellikle Qashqai kullananlarda benzeri bir sorun var mı ?

Teşekkürler

Belirttiğin durum hakikatten ilginç ama ben yine de pek garipsemedim çünki ilginçliklere alıştım gibi!!!
    Ben de de 2007 almera var klaması otamatik, dediğin sorun ben de yaşanmıyor, hatta ben şikayetçiyim diyebilirim üflememesinden, sıcaklğı nerede ise 10 dakika sonra alıyorum... Ama klima kapalı iken o şekil hava vurmuyor... Ama klimanın programlamasınbda bir hata olabilir belki ama servislerin bunu çözecek düzeyde oldukalrını sanmıyourm maalesefki!!!Sıkıntın ciddi boyutta ise üzerine gidebildiğin kadar git beni de kendi şikayetlerim için şu bunu yapıyorum.... Merkezlede konuşmayı bir deneyebilirsin, gülümseme hattı var, gerçi ben gülümseyemedim ama inşallah seni gülümsetirler...
  • şu nissan ne zaman d sınıf araçlarını getirecek acaba!....nissan.com da altima,maxima var...yazık oluyo..bu araçların varlığını bilen bile yok
  • Nissan'ın distribütörü de Türkiye satış müdürü de aptal olmalı
  • fastx:2009 model Qashqai 1,6 Tekna sahibiyim. Aracımla ilgili yaşadığım sorunla ilgili serviste çözüm üretemedim, konu hakkında Nissan kullanıcılarının yorumlarını rica ediyorum:

Teşekkürler

''Arkadaşım bahsettihin konu benim almeramdada var ama o dediğin kadar rahatsız edici değil,ben çözüm olarak kendim klimayı açıp manuel olarak iç dolaşıma alıp fan hızını kapatıyorum iç ısıyı 24 derece yapıyorum o zaman dış hava gelmiyor. servise söylemiştim ilk aldığımda öyle şey olmaz dediler araya başka şeyler girdi konu değişti bende bir daha üstüne düşmedim çünkü servis kısıtlı bu tür çözümlerde.otomatik kilimada kapatınca iç dış ayarı kapanıyor anladığım kadarıyla. kolay gelsin aracın haayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: egunns

şu nissan ne zaman d sınıf araçlarını getirecek acaba!....nissan.com da altima,maxima var...yazık oluyo..bu araçların varlığını bilen bile yok

bence nissan türkiye nin sonu da mazda türkiye gibi olacak
  • Herkese merhaba
    2005 model Nissan Almera Tekna kullanıyorum.Orta paneldeki klima cd ve radyonun o kocaman ekranın yerine DVD GPS TV cihazı taktırmak istiyorum.Piyasada ve internette bir çok cihaz var fakat bu cihazların özellikle klimanın çalışması için uyumluluğu konusunda bir bilgi yok.Navitech in bir ürünü var Nissan uyumlu o da Almera hariç.Uğradığım oto teybi takan servislerinin yorumu ise ekran büyüklüğü ve yerinin çok uygun olduğundan ibaret.
    Aranızda böyle denemesi veya çözümü hakkında bilgisi olup da paylaşımda bulunursanız sevinirim.
  • Merhaba arkadaslar...

Bilenleriniz vardır benim nissanla olan sıkıntılarımı...

sonuç:

Ankara mescan otoyu tuketıcı haklarına şıkayet ettım...

fren disklerim ve balatalarım değıştı ama hala o onden gelen garç gurç sesını kesemedıler bu aralar işler yogun ama hıc korkmasınlar tekrar gıdıp gosterıcem bu seferde kesılmez ıse tekrardan tuketıcı haklarına baş vurucam...
  • quote:

tsomania | 13 Şubat 2009; 17:51:20

Arkadaşalr Merhaba,

2000-2001 Nissan Almera 1.8 otomatik nasıldır? Otomatik vitesin sağlamlığı, aracın problemsizliği, konforu, performansı yakıt sarfiyatı.

Ve fiyat olarak kaça alırsam iyi bir fiyata almış olurum.

Teşekkürler.

Merhaba,

Ben de ayni sorularin cevaplarini ariyordum. Aramizda 2000 model nissan almera 1.8 luxury otomatik kullanan arkadaslar varsa yardimlarini rica ederiz.
    Bir de benim baktigim arac 120bin km'de. Sizce fazla mi?

Konular
    -------------
    1. Otomatik vites,
    2. Problemsizlik
    3. Perfomans
    4. Yakit sarfiyati
    5. Fiyat
    6. KM bilgisi

:) Tesekkurler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: endustridenalper

quote:

tsomania | 13 Şubat 2009; 17:51:20

Arkadaşalr Merhaba,

2000-2001 Nissan Almera 1.8 otomatik nasıldır? Otomatik vitesin sağlamlığı, aracın problemsizliği, konforu, performansı yakıt sarfiyatı.

Ve fiyat olarak kaça alırsam iyi bir fiyata almış olurum.

Teşekkürler.

Merhaba,

Ben de ayni sorularin cevaplarini ariyordum. Aramizda 2000 model nissan almera 1.8 luxury otomatik kullanan arkadaslar varsa yardimlarini rica ederiz.
    Bir de benim baktigim arac 120bin km'de. Sizce fazla mi?

Konular
    -------------
    1. Otomatik vites,
    2. Problemsizlik
    3. Perfomans
    4. Yakit sarfiyati
    5. Fiyat
    6. KM bilgisi

:) Tesekkurler.

1-Otomatik vites normallere göre 1 litreniin üzerinde fazla yakar artı performans düz viteslere göre düşük olur, ki zaten fazla performaslı bir motoru yoktur!!!
    2-Fazla uzun kullanıcı değilim bir şey diyemeyeceğim...
    3-umduğun gibi olmayabilir..
    4-Sanırım uzun yolda normal kullanımda 7 litre civarıdır..
    5.!!
    6.120 bin nerede yapıldı bu önemli uzun yol ve düzgün zeminse sorun edilmez(kullanıcı da öenmli) tersinde bence büyük sorun...
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.