Şimdi Ara

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <-- (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.530
Cevap
7
Favori
423.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • önerileriniz için teşekkürler. lütfen, diğer primera kullanıcıları sizlerden de öneri- bilgi bekliyorum.
  • SELAM ARKADAŞLAR.ARAMIZDA 2003-2007 ARASI MODELLERDE XTRAİL SAHİBİ , DENEYİMİ OLAN VARMI 2OOO MOTOR OTOMATİK VİTES. VARSA NASIL BİR ARAÇ NASIL YAKAR GENELDE UZUN YOLDA.KONFOR NASIL.PAYLAŞABİLİRSENİZ SEVİNİRİM ..TEŞEKKÜRLER

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <--
  • merhabalar
    bende artık 2.elde osa bir nissancı olacam ama karar veremedim.iki araç var

2005 model country 23.000 194000 kilometrede 4*4 kazasi boyasi yokmus
    digeri
    2003 model skystar22.000 4*2 210000 kilometrede onun da kazası yokmus ama kapısında 1 parca boya varmış.
    her iki aracında temiz herhangi bir sorun yaratmayacagını soyluyorlar ikiside aynı nissan bayide zaten kendim de gördüm gayet temizlerdi
    siz hangisini önerirsiniz bu hafta sonu almayı düşünüyorum piyasada bu nitelikte araclar daha ucuzmudur pahalımıdır?birde nissan bayisinden mi yoksa galerilerden mi satın almamı önerirsiniz yardımcı olursanız cok sevinirim. herkese araclarıyla kazasız belasız uzun yıllar dilerim.
  • Merhabalar...

Bende uzun süredir Nissan kullanıcısıyım. Şu an ise 2007 Nissan Note 1.6 Tekna A/T Kullanıyorum. Benıde üyeler arasına eklersenız sevınırım...
  • BEnde 1998 Primera GT- P11 kasa var.muzzzam ötesi bir araç.Toyota Corolla ve mitsubishi carismada kullandım inanın yanına bile yaklaşamazlar.yol tutuş ve motor özellikleri çok çok iyi.. 2,0 litre ama zaten bi kullansanız başka araç kullanamazsınız.. 155 Hp ilede bastınızmı kim tutar sizi aşk olsun..ama efendi gidincede yakıt çok çok makul..1,6 araçlar gibi.
  • Arkadaşlar Nissan ın Ankara Mescan bayisi ile resmen hukuksal savaşım başlamıştır. Bilgilerinize...
  • ya mecsanın sahipleriyle tanıştım geçen,eli yüzü düzgün adamlardı.neler yaptılar sana da böyle kızdın
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykut-ilsay

Arkadaşlar Nissan ın Ankara Mescan bayisi ile resmen hukuksal savaşım başlamıştır. Bilgilerinize...

Daha önce servis konusunda yetkililerle biraz takışmıştım bende. Ne dediysem zor da olsa yaptılar sonradan. Acaba nedir problem? gerçekten çok merak ettim.

Hoş artık ben de gitmiyorum oraya o ayrı
  • Bende merak ettim ,anlat hele nedir olay.
    Bu arada İstanbul avrupa yakasında ÖZel servis olarak neereyi tavsiye edersiniz.
    Sene sonuna doğru garantisi bitiyor ve özel servis araştırmasını şimdiden yapayım bari....
  • Arkadaşlar özetleyim o zaman bu konuyu;

Nissan marka aracımı 2007 sonunda An Otodan Sıfır KM aldım.

Aracım 480 km de iken firen yaptığımda inanılmaz bir metal sürtünme sesi geliyordu..

An Oto ya gittim; sorunun firen disklerınde oldugunu soyledıler... çözümün; Firen disklerının taşlanması gerektıgını soyledıler. Benım kafama yatmamasına ragmen mecburen karsı cıkmadım. ve torna yaptılar dısklere.

Araç 800km de tekrar aynı sesı ama daha kuvvetlı vermeye başladı. Tabi benım sansıma An Oto kapandı o arada da Bende Ankarada diger yetkılı bayıı olan mescan otoya gittim.

Aynı teşhis ile ikinci kez taşlandı...

bir muddet sonra tekrar aynı ses... Ve tekrar torna yaptılar dısklere

ses bır turlu gıtmedı ve artık firende zayıfadı... Bende son zamanda yıne gıttım ...

mescanın koydugu teşhis Teşhis; Firen diskleri tekrar taşlanması gerekiyor ama artık diskler inceldıgı ıcın tekrar taşlamanın sakıncalı oldugu bu yuzden firen disk ve balataların değişmei gerektigi solendı... Tabikide Garatıden degıl b unun masfarlarının benım karsılamam gerektıgı soylendı

Sonuç olarak arkadaslar bu arabayı aldıgımdan berı 3 kere torna işlemi gordu bu diskler ve sonunda inceldi ve şimdi bu sacma teşhislerının ve uygulamalarının faturasını bana cıkartmaya calısıyorlar...

Çevremde tanıdıklarım ve kendı bilgilerımle ilk once tuketıcı haklarına dılekce verdım, ardından ticaret odasına, ve cesıtlı medya kuruluslarına ve bunları aynı gun verdım.
    Sonuc olarak artı mescanla hukuki bir sekılde görüşülecek tarafımdan...

Sabır ile okuyan arkadaslara tesekkur ederım ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut-ilsay -- 23 Ocak 2009; 10:07:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: aykut-ilsay

Arkadaşlar özetleyim o zaman bu konuyu;

Nissan marka aracımı 2007 sonunda An Otodan Sıfır KM aldım.

Aracım 480 km de iken firen yaptığımda inanılmaz bir metal sürtünme sesi geliyordu..

An Oto ya gittim; sorunun firen disklerınde oldugunu soyledıler... çözümün; Firen disklerının taşlanması gerektıgını soyledıler. Benım kafama yatmamasına ragmen mecburen karsı cıkmadım. ve torna yaptılar dısklere.

Araç 800km de tekrar aynı sesı ama daha kuvvetlı vermeye başladı. Tabi benım sansıma An Oto kapandı o arada da Bende Ankarada diger yetkılı bayıı olan mescan otoya gittim.

Aynı teşhis ile ikinci kez taşlandı...

bir muddet sonra tekrar aynı ses... Ve tekrar torna yaptılar dısklere

ses bır turlu gıtmedı ve artık firende zayıfadı... Bende son zamanda yıne gıttım ...

mescanın koydugu teşhis Teşhis; Firen diskleri tekrar taşlanması gerekiyor ama artık diskler inceldıgı ıcın tekrar taşlamanın sakıncalı oldugu bu yuzden firen disk ve balataların değişmei gerektigi solendı... Tabikide Garatıden degıl b unun masfarlarının benım karsılamam gerektıgı soylendı

Sonuç olarak arkadaslar bu arabayı aldıgımdan berı 3 kere torna işlemi gordu bu diskler ve sonunda inceldi ve şimdi bu sacma teşhislerının ve uygulamalarının faturasını bana cıkartmaya calısıyorlar...

Çevremde tanıdıklarım ve kendı bilgilerımle ilk once tuketıcı haklarına dılekce verdım, ardından ticaret odasına, ve cesıtlı medya kuruluslarına ve bunları aynı gun verdım.
    Sonuc olarak artı mescanla hukuki bir sekılde görüşülecek tarafımdan...

Sabır ile okuyan arkadaslara tesekkur ederım ....

aynı sorunu ben de yaşadım. Aracımı An'dan almıştım. Bir kere orada tornalandı disklerim bir de mecsanda. sonra da 2 defa balatalarım garantiden değişti. Artık sorun yok ama yine de ara ara yapıyor.

• senden bı rıcam olsa pekı bana arac plakanı verebılmen mumkunmu?
  • Yaklaşık 2 ay oluyor ben de 2007 tekna almera sedan aldım, beni de aranıza eklerseniz sevinirm...
    Şimdi ise araba hakkındaki düşüncelerimden bahsetmek sitiyorum...
    Benim daha önceki arabam lada vega idi onu yaklaşık 2.5 sene kullandım ve yeni bir araba almaya karar verdiğim de kesinle iyi ve az kulllanılmış ve donanımlı olmasına önem verdim, benim için ikinci eli ne eder o kadar önemli değildi...
    uzun araştırmalarım sonucu en uygun almera geldi..
    Arabayı aldım ve aldığım gibi 30 bin bakımını yaptırdım, ayrıca bilmem kaç nokta kontorlü var mış onu yapacaklarmış, yaptılar mı bilemm!!! Ben den 4 gün önce arabanın expersiz raporu çıarılmış, araba orjinal diye verakları bana verdiler, almaya gelen başka bir kişi çıakrttırmış, bana servisdeki yetkili arkdaşalar tekrar almanıza gerek yok aynı sonuç çıakcak dediler...Bana da uygun geldi para vermeyecektim ya sözde!!!
    herşey sorunsuz idi arabayı aldım Tekirdağ Çorlu dan çıktım çanakkale çan yollarına...
    Ve şimdi araba hakkında edimdiğin bulgulara gelelim...
    1-Çan a geldim ilk dikkaatimi çeken devrin 1000 in üzerinde seyretmesi idi, yani 1500 e yakın!! bu da düşük devride arabada kasınıt meydana getiriyordu!!! Bu bir arıza idi ve servis den çıkan arabanın bunu yapması ilginçdi!!! Sürekli yapmasa da bunu yapıyordu ilerleyen günlerde dikkatle inceledim...
    2- Araba kasislerden geçerken önden garç diye ses geliyordu, her iki ön lastik tarafından, araştırdım netten buldum sebep amprtisör yağının soğuk havalarda donması ile alakalı imiş, bir kişi bu şikayetle amortisörleri değiştitmiş!!!
    3-Özelikle 80 üstü hızlarda bir yama veya dalgalanmadan geçerken araba çizgisini bozuyordu buun için sanayiye gittim, direksiyo milin de boşluk araba stop edikken oynattğımızda ses ve direksiyon kutusun yanından yağ sızmış olduğunu tespit ettikk!!! İşin ilginç tarafı daha arabayı alalı 1 hafta bile olmamış ve bu araba servisden çıkmış... bana usta bu yağ daha önceden sızmış şu an sizmıyor dedi!!! Servis bunu nasıl kaçırmış acaba yoksa biraz ileri gidip düşüncem de şöle bir yorum yapsam çok mu kaçar!!! Bana göre bunlar bu olayı anladılar fakat garantili işlem yapmak zorunda kalacakları için bana söylemediler ben de nasıl olsa çanakkaleye gidecektim ve onlar da ben de onların bir daha yüzünü görneyecektim, böylellikle safra bir işten yırtmış oalcaklardı!!!
    4- Bir kaç hafta sonra yol bilgisayarının ortalam yakıt miktarını gösteren kısmı çalışmaz oldu, bir hafta sonra çalışmaya başladı!!!
    5-Arabanın koltuğunu ayarlar iken çok ilginç bir şey dikkatimi çekti, bizim koltuklarda oturdupunuz minder aşağı yukarı hareket edebilir ben de aşağıa indirdim bir de ne göreyim, kultuğu tutan demirler pas tutmuş ve bariz görülüyor aynı zaman da minderi bile kirletiyor, ben de gören bu ne demesin diye koltuğu yukarı kaldırdım cevap verememem utancından kurtuldum!!! Ancak almera kullanıcıalrı bu dediğim kısma dikket ederler ve bi cevap yazarlarsa sevinirim...

Bu yazdıklarım içersinde servisin ilgisizliği ve boşvermişlliği açıkıca görülüyor... Şimdi ben bunlar için Çanakkale den bursaya servise gideceiğim bakalım oradaki anlayış ne oalcak!!!

Bu sıkıntılar haricinde arabadan genel olarak memnunum bir de süspansiyon biraz daha yumuşak ve ve lastik sesi az gelse daha iyi olurmuş!!!! AAA bir de sanki Lada vegam almeradan daha ataktı!!!

• ben bursada oturan bir nissancıyım. bursaya servise gelmeni tavsiye etmem. yanlış bilmiyorsam istanbulda merkezde servis varmış oraya git. sorunlarını çözdür.
    nissan servisleri nissan araçlar kadar iyi değil, keşke bir dört dörtlük servis bulsakta devamlı oraya gitsek.
    bursa servisi geçen haziranda bakım günlerinde buji, yağ filtresi, hava filtresi değişiminde 99 ytl+kdv işçilik aldı. el insaf birdaha kesinlikle gitmeyeceğim. aynı işlemleri daihatcu aracıma daihatsu servisinde yaptırdım 30 ytl kdv dahil işçilik aldı. nissan servisleri sadece yolmayı düşünüyorlar. bundan sonraki bakıma bosch car servise gitmeyi düşünüyorum. bakalım nasıl olacak.
  • Bursaya mecbur geleceğim başka bir işim de var ama arabam garantide zaten, eğer garantiden işlem yapmayacaklarsa elletmeyeceğim ama iş zaten garantilik, bakalım kıvırmmaya çalışacaklarsa bunu nasıl yapacaklar çok merak ediyorum!!!
  • Merhaba arkadaşlar, Komşumda nissan almera var 2001 model luxury modeli en ful modeli yani. araç 155 bin km de, 4 lastik yeni. aracın motoru iyi durumda ve alt takımlar bakımlı durumda. yani masrafı yok. aracın için baya temiz durumda. aracın 4 kapı ve tavan hariç diğer yerlerinde boya var ancak değişeni yok. arkadan hafif vuruğu olmuş sanırım.

bu araca 12.000 ytl verilir mi???

birde internette bu almeraların piyasaları 14 bin civarı iken sorduğum galericiler niye en temizine bile 11 binden fazla verme diyor anlamış değilim.
  • Almera kullanıcıları eğer amaortisörlerinin olduğu yerlerden ses geldiğini düşünüyorsanız, tüm kontrollerde herşey yolunda gözüküyorsa bunun tek bir sebebi var.O da amortisörün üzerindeki toz lastikleri.Toz lastiklerinin boyutlarını kestirip kısaltırırsanız bu sorundan kurtuluyorsunuz.Kendi başıma geldiği için biliyorum.Helezonları dağıttık, amortisörleri kontrol ettik,amortisör yastıklarına baktık ,ön düzen kontrollerini hiç saymayayım.Komik ama bunları yapmış olmamıza rağmen yukarda yaptığım basit işlemle ancak garç gurç sesinden kurtulduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinnitem1 -- 26 Ocak 2009; 12:25:54 >
  • sağolasın metinnitem ne zamandır kaynağını aradığım kronik almera problemine cevap getirmişsin. geçen sene bu yüzden nerdeyse serviste sorunun kaynağını bulamamışlardıda aracı parçalıyorlardı. Bu önemli katkı ile benim gözümde erlikten birden mareşallığa terfi ettin. Bu arada bu gacırt sesleri neden kış aylarında artıyor. Ayrıca bu sorunu gidermek için servise ne dememiz lazım vede bize bankınot olarak cezası ne olacaktır. Teşekkürler...
  • Heralde konuştuğumuz önden kasislerden geçerken garç diye gelen ses!!! Eğer öle ise benim tespitim sadece soğuk havalarda bunun olduğudur!!! bakın hava sıacaklığı 0 yakın zamanalr bu ses acaip raharsız edecek şekilde geliyor kasislerden geçerken ama bugünlerde hava biraz sıcak 10 derce nin üzerinde ve ses falan kalmadı!!! Şimdi ben bu hava sıacaklığında servise gideceğim ve ses geliyor diyeceğim onlarda hali ile bulamayacakalr!!! Komik bir durum bakalım ne olacak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: heartless_83

Merhaba arkadaşlar, Komşumda nissan almera var 2001 model luxury modeli en ful modeli yani. araç 155 bin km de, 4 lastik yeni. aracın motoru iyi durumda ve alt takımlar bakımlı durumda. yani masrafı yok. aracın için baya temiz durumda. aracın 4 kapı ve tavan hariç diğer yerlerinde boya var ancak değişeni yok. arkadan hafif vuruğu olmuş sanırım.

bu araca 12.000 ytl verilir mi???

birde internette bu almeraların piyasaları 14 bin civarı iken sorduğum galericiler niye en temizine bile 11 binden fazla verme diyor anlamış değilim.

Benim arkdaşım 15750 ye 30 binde ki 2001 Luxury i aldı, seninki bu rakama göre oldukça ucuz ancak arkdaşımın arabsı sıfır gibi, içi de dışıda kusursuz!!! ben de sanırım o fiyat verirdim o arabaya!!! Sizinki 155 bin km de bana göre bir otomobil için baya fazla!!! Yani o arabanın fiyatı 10 bin olsa da almam, bakmaya luzum yok km çok fazla, benim şahsi fikrim... Ben ce full olmasına aldanmayın daha düşük km li piyasada çok tutulan bir geçiş arabası alın daha sonra imkanınız olduğunda fulünün az kullanılmışını alırsınız....

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.