Şimdi Ara

OGS yerine HGS // HGS yerine OGS'den geçmek...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
4
Favori
155.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili Forumdaşlar ve özellikle İstanbul'da yaşayan ve köprüyü kullanan dostlar..

Yıllardır kullandığım köprü'de gün gece bir hata ile HGS gişesi yerine OGS'den geçtim... (dün ogs'li aracımla ile geçtiğim için araç değiştirince yaşanan karmaşa diyelim)

gel gelelim kaçak geçtik sonuçta ve eyvah dedim iş işten geçti...

araştırmalarım sonrası OGS ve HGS birbirinden farklı çalışan zavazingolar olduğunu anladım ve OGS kaçak geçişi ile alakalı OGS almam gerektiği sonucu ortaya çıktı...

OGS 'yi bankalar üzerinden alabiliyorsunuz ancak OGS kaldırılacak deniyor, OGS alayım mi, cezayı mı ödeyeyim ki (3 gün içinde ceza yatırılıyordu diye hatırlıyorum?)
    ortada kalmış durumdayım, bu durumla karşı karşıya kalan ve çözüm önerisi olan versa yanıtlarınızı bekliyorum.

OGS yerine HGS // HGS yerine OGS'den geçmek...

• Ben de geçen hafta sonu bir dalgınlıkla OGSden geçmişim (ötünce HGS okumadı sandım ama annem oğlum neden OGS den geçtinki diyince anladım :))
    Tıpkı sizin gibi biraz araştırdım ama bende henüz OGS almaktan başka bir yol bulamadım. Ama ben OGS almaktansa cezayı indirimli şekilde ödemeyi düşünüyorum. Sonuçta indirimli ödeme ile yaklaşık 40 lira civarı oluyor diye biliyorum. Ee OGS almaya kalksam onun depozitosu felan 40-60 arassı bi para zaten ödemek zorunda kalacam. Birde yakın zamanda onuda iptal ederlerse kesin geri ödeme de yapmazlar. Bunlarla uğraşmaktansa cezayı ödemek sanki daha mantıklı geliyor. Tabii şimdilik bir çıkar yol bulabilirmiyim diye beklemedeyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: skycelik

Ben de geçen hafta sonu bir dalgınlıkla OGSden geçmişim (ötünce HGS okumadı sandım ama annem oğlum neden OGS den geçtinki diyince anladım :))
    Tıpkı sizin gibi biraz araştırdım ama bende henüz OGS almaktan başka bir yol bulamadım. Ama ben OGS almaktansa cezayı indirimli şekilde ödemeyi düşünüyorum. Sonuçta indirimli ödeme ile yaklaşık 40 lira civarı oluyor diye biliyorum. Ee OGS almaya kalksam onun depozitosu felan 40-60 arassı bi para zaten ödemek zorunda kalacam. Birde yakın zamanda onuda iptal ederlerse kesin geri ödeme de yapmazlar. Bunlarla uğraşmaktansa cezayı ödemek sanki daha mantıklı geliyor. Tabii şimdilik bir çıkar yol bulabilirmiyim diye beklemedeyim :)
    Ogs nin müşteri destek 444 11 17 Hgs 444 17 88 ben Hgs vardı ogsden geçtim ogsyi aradım maille dilekçe istedi birde ruhsatın fotoğrafını taranmışını yada fotokopisini istedi çektim fotoğraf makinemle dilekçemide wordda yazdım ekledim ogs@kgm.gov.tr adresine yolladım şöyle bir dilekçe yazdım:

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OGS BİRİMLERİNİN DİKKATİNE;

................... günü saat ....... da ............. gişelerinden giriş yaptım, ........ gişelerinden çıkış yaptım fakat ............ plakalı aracımızı sıklıkla babam kullandığı için ben Hgs takılı olmasına rağmen Ogs takılı olduğunu düşündüğümden girişte ve çıkışta ogs’ yi kullandım çıkarken gişede uyarı sinyali öttü ceza tutarını gördüm . Hemen müşteri hizmetlerinizi aradım. Dilekçemi istediler gerekli işlemin yapılıp cezamın iptalini arz ederim.
    tarih
    D soyad
    GSM no

Hemen cezayı ödeyip kolaya kaçmamanızı tavsiye ederim tabi paranız bolsa diyecek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: asewes

Ogs nin müşteri destek 444 11 17 Hgs 444 17 88 ben Hgs vardı ogsden geçtim ogsyi aradım maille dilekçe istedi birde ruhsatın fotoğrafını taranmışını yada fotokopisini istedi çektim fotoğraf makinemle dilekçemide wordda yazdım ekledim ogs@kgm.gov.tr adresine yolladım şöyle bir dilekçe yazdım:

................... günü saat ....... da ............. gişelerinden giriş yaptım, ........ gişelerinden çıkış yaptım fakat ............ plakalı aracımızı sıklıkla babam kullandığı için ben Hgs takılı olmasına rağmen Ogs takılı olduğunu düşündüğümden girişte ve çıkışta ogs’ yi kullandım çıkarken gişede uyarı sinyali öttü ceza tutarını gördüm . Hemen müşteri hizmetlerinizi aradım. Dilekçemi istediler gerekli işlemin yapılıp cezamın iptalini arz ederim.
    tarih
    D soyad
    GSM no

Hemen cezayı ödeyip kolaya kaçmamanızı tavsiye ederim tabi paranız bolsa diyecek yok

Müracaatınıza dönüş yaptılar mı ceza iptal oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanak

quote:

Orijinalden alıntı: asewes

tarih
    D soyad
    GSM no

Müracaatınıza dönüş yaptılar mı ceza iptal oldu mu?

Alıntıları Göster
    oldu 1,80 krş Ankara emek ziraatteki hesaplarına para eft ettirdiler birde form doldurttular dekondu istediler 3tlde eft ücreti verdim 4,80tlye iptal oldu fakat uyardılar 31.03.2013 ten itibaren artık hata yapmanız durumunda düzeltme yapılmayacaktır 24tl ödersiniz diye yani nisan ayında yanlışlıkla geçip ceza yediyseniz 24tl ödeyeceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asewes -- 18 Nisan 2013; 22:16:56 >

• OGS-KGS Çağrı Merkezi 444 11 17 numarayı aradım görüştüğüm kişi kaçak geçişden itibaren 7 gün içinde plakaya ogs tanımlarsanız ceza iptal olur dedi sonra geri istediğiniz plakaya ogs yi tanımlarsınız bundan başka yolu yok dilekçe veya faks ile itiraz etsenizde bir şey değişmez dedi.. İş bankası ve garantiden internetten plaka değişikliği oluyormuş herhalde ama ziraatte bankaya gidip yapmak gerekiyormuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanak

OGS-KGS Çağrı Merkezi 444 11 17 numarayı aradım görüştüğüm kişi kaçak geçişden itibaren 7 gün içinde plakaya ogs tanımlarsanız ceza iptal olur dedi sonra geri istediğiniz plakaya ogs yi tanımlarsınız bundan başka yolu yok dilekçe veya faks ile itiraz etsenizde bir şey değişmez dedi.. İş bankası ve garantiden internetten plaka değişikliği oluyormuş herhalde ama ziraatte bankaya gidip yapmak gerekiyormuş...
    Geçtiğimiz pazar günü aynı hataya bende düştüm. HGS yerine yol alışkanlığı olsa gerek OGS den geçtim. Neyse ilgili mercilere telefon açıp durumu bildirdik dediler ki OGS alıp plakaya tanıtırsan ceza ödemezsin. Kardeşim hani bu OGS iptal oluyordu. Biz aracımızdaki OGS cihazı teslim edip yerine HGS aldık şimdi bana yeniden OGS al deniyor. Bu kadar da paracı bir uygulama olamaz (Ha birde durmadan kendi kendine iptal olan e- devlet şifremiz var , hakkını yemeyelim ).

Sonuçta cezamızın sistemde görülmesi ve eve tebligat gelmesini bekliyoruz ki indirimli cezamızı ödeyelim, devlete üç kuruş katkımız olsun. Yaw ne hallere düştük, komedi resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

Geçtiğimiz pazar günü aynı hataya bende düştüm. HGS yerine yol alışkanlığı olsa gerek OGS den geçtim. Neyse ilgili mercilere telefon açıp durumu bildirdik dediler ki OGS alıp plakaya tanıtırsan ceza ödemezsin. Kardeşim hani bu OGS iptal oluyordu. Biz aracımızdaki OGS cihazı teslim edip yerine HGS aldık şimdi bana yeniden OGS al deniyor. Bu kadar da paracı bir uygulama olamaz (Ha birde durmadan kendi kendine iptal olan e- devlet şifremiz var , hakkını yemeyelim ).

Sonuçta cezamızın sistemde görülmesi ve eve tebligat gelmesini bekliyoruz ki indirimli cezamızı ödeyelim, devlete üç kuruş katkımız olsun. Yaw ne hallere düştük, komedi resmen.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Hgs li iseniz...Ogs den geçmişseniz Ceza yemiyorsunuz..Yeni bir çalışma başlatmışlar.Bugün Ogs yetkilileriyle konuştum Dilekçe yazıp ogs@kgs.gov.tr yollamanız yeterli...

OGS - KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

HGS hesabım var .Yanlışlıkla OGS gişesinden geçtim. Cezanın üzerimden kaldırılmasını istiyorum…Saygılarımla…
    Plakam: ..............
    HGS Etiket numaram : ............
    Telefon Numaram : ..........
    Ad Soyad

bu kadar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarum

Arkadaşlar Hgs li iseniz...Ogs den geçmişseniz Ceza yemiyorsunuz..Yeni bir çalışma başlatmışlar.Bugün Ogs yetkilileriyle konuştum Dilekçe yazıp ogs@kgs.gov.tr yollamanız yeterli...

HGS hesabım var .Yanlışlıkla OGS gişesinden geçtim. Cezanın üzerimden kaldırılmasını istiyorum…Saygılarımla…
    Ad Soyad

bu kadar...

Ben de yeni geçtim Hgs'ye ve dün dalgınlıkla Ogs gişesinden çıkış yaptım
    Bu mesaj üzerine yukarıda verilen numaradan Ogs müşteri hizmetlerini aradım ve Karayolları tarafından yürütülen bir çalışma ile 31 Mayıs'a kadar yapılan Ogs - Hgs çapraz geçişlerine ceza yansıtılmayacağını öğrendim. Müşteri temsilcisi 10-15 gün bekleyip eğer ceza yansımaya devam ederse tekrardan onlara ulaşarak mail ya da fax yoluyla dilekçe yazılacağını belirtti.

• quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

quote:

Ad Soyad

bu kadar...

Bu mesaj üzerine yukarıda verilen numaradan Ogs müşteri hizmetlerini aradım ve Karayolları tarafından yürütülen bir çalışma ile 31 Mayıs'a kadar yapılan Ogs - Hgs çapraz geçişlerine ceza yansıtılmayacağını öğrendim. Müşteri temsilcisi 10-15 gün bekleyip eğer ceza yansımaya devam ederse tekrardan onlara ulaşarak mail ya da fax yoluyla dilekçe yazılacağını belirtti.

Rahatlayabiliriz :-)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

quote:

Ad Soyad

bu kadar...

Rahatlayabiliriz :-)

Alıntıları Göster
    Bende OGS var. Bugün sol şeritteki tır yüzünden OGS'ye yanaşamadım, HGS'den geçmek zorunda kaldım, dolayısıyla alarm öttü, lakin tırın altına girmekten iyidir... Şimdi benim ne yapmam lazım arkadaşlar, bilgilendirip, yardımcı olur musunuz?

Gişede 1 OGS - 2 HGS vardı.

• 4441117 numaralı telefondan durumu bildir. Ben burayla konuşup cezadan kurtulmuştum ancak hatalı geçiş cezalarının ertelenmesi mayıs ayı sonuna kadar olacak, daha sonra hatalı geçiş yaparsanız 11 kat para cezası gelecek şeklinde de bir uyarı yapmıştı.
    Tabii ceza kesinleşirse erken ödeme ile indirim almakta fayda var ama telefonda hemen kabullenmeyin, biraz karşı tatafı zorlayın.
  • quote:

4441117 numaralı telefondan durumu bildir. Ben burayla konuşup cezadan kurtulmuştum ancak hatalı geçiş cezalarının ertelenmesi mayıs ayı sonuna kadar olacak, daha sonra hatalı geçiş yaparsanız 11 kat para cezası gelecek şeklinde de bir uyarı yapmıştı.
    Tabii ceza kesinleşirse erken ödeme ile indirim almakta fayda var ama telefonda hemen kabullenmeyin, biraz karşı tatafı zorlayın.
    Aradım, biz yardımcı olamayız dediler, PTT nin numarasını verdiler, orda da birilerine bağlanıp konuşmaya başlamak için HGS numarası istiyor, ... HGS olmayınca da, kısır döngü devam ediyor ne yazık ki, mecbur 7 gün içinde HGS alacağız bu durum da...
  • Arkadaslar bugun hgs yerine ogs gisesinden gecmek uzereydim alarmi duyunca hemen arkamdaki bosluktan yaralanarak dogru olan hgsden gectim ve ekranda tesekkurler ucret alinmistir yazisini okudum. Acaba ceza yemismiyimdir?
  • Ben de geçen hafta Ankara otobanında Gerede çıkışından HGS yerine OGS'den çıkış yaptım yanlışlıkla. 1.80TL geçiş ücreti için 156.75TL cezam oldu. Ne kadar HGS için 4441788'i ve OGS için 4441117'i arasam da dilekçe yazsam da durumu düzeltmenin tek basit bir yolu var. O da, bir hafta içinde OGS'si olan birini buluyorsunuz ve o kişi bankayı arayıp OGS hesabına kayıt ettirdiği araç plakasını sizin araç plakanızla değişmesini istediğini söylüyor (OGS hesabının aktif olduğunu ve içinde bakiyesi olduğunu teyit ettirsin). İki gün sonra durumu teyit için 4441117i arıyorsunuz ve cezasız bir şekilde geçiş ücretini ödüyorsunuz. Bu OGS'de plaka devir işleminde hiç bir masraf ortaya çıkmıyor. Ancak geçiş ücretim HGS'de 1.80TL iken, bu olay sonunda arkadaşımın OGS hesabında 11.40TL alınmış. Sanırım bu da her halükarda bir geçiş ihlali olduğu ve işlemlerin sonradan yapıldığındandır herhalde. Neyse 156TL ödemekten iyidir :)

• quote:

Aynı durumdayız. :S

HGS olduğu halde ogs den geçtim bende. Ama ne kadar mantıksız tamam aracımda HGS olmasa da neyse de abi bu kadar da ceza kesilir mi be ?Ne yapıcam merak edyorum şimdi.

Bu parayı ödemek zorunda mıyım.

Dilekçe yazsam mail ile göndersem ne kadar gün içinde belli olur sonuçta 15 günden önce ödenmesi söylenir ödenirse 36 tl ödeyeceğim.

Napcam bilmiyorum

Böyle saçmalık olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: farego

quote:

Aynı durumdayız. :S

HGS olduğu halde ogs den geçtim bende. Ama ne kadar mantıksız tamam aracımda HGS olmasa da neyse de abi bu kadar da ceza kesilir mi be ?Ne yapıcam merak edyorum şimdi.

Bu parayı ödemek zorunda mıyım.

Dilekçe yazsam mail ile göndersem ne kadar gün içinde belli olur sonuçta 15 günden önce ödenmesi söylenir ödenirse 36 tl ödeyeceğim.

Napcam bilmiyorum

Böyle saçmalık olmaz.

Alıntıları Göster
    .................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 10 Eylül 2013; 5:30:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FX35

.................................

Alıntıları Göster
    ben bu başlığa dönüş yapmayı unuttum

ben hemen mail attım karayollarına (önce telefonla işin nasıl olması gerektiği ile alakalı bilgi aldım)

çok ilgililerdi dilekçeyi bana mail attılar.

köprü geçiş ücreti olan 3,5lirayı ziraat bankası hesaplarına yatırdım dekontu dilekçeye ekledim ve 1 hafta sonra cezanız iptal edilmiştir, ücretiniz tahsil edilmiştir maili attılar bana ve rahatladım,

şimdi ise aracın camına çok dikkatli bakıyorum (hergün farklı araçlarım oluyor havuz sebebi ile) ogs mi hgs mi bakıyorum artık...

umarım tek gişe olur ve kurtuluruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: infinite

ben bu başlığa dönüş yapmayı unuttum

ben hemen mail attım karayollarına (önce telefonla işin nasıl olması gerektiği ile alakalı bilgi aldım)

çok ilgililerdi dilekçeyi bana mail attılar.

köprü geçiş ücreti olan 3,5lirayı ziraat bankası hesaplarına yatırdım dekontu dilekçeye ekledim ve 1 hafta sonra cezanız iptal edilmiştir, ücretiniz tahsil edilmiştir maili attılar bana ve rahatladım,

şimdi ise aracın camına çok dikkatli bakıyorum (hergün farklı araçlarım oluyor havuz sebebi ile) ogs mi hgs mi bakıyorum artık...

umarım tek gişe olur ve kurtuluruz...

Alıntıları Göster
    Bence tek gişe olmalı millet istediği gibi geçmeli gişelerden. Bende kgs iptal olunca ogs için başvurmuştum ama ogs cihazı gelne kadar kgs kartı bozuldu . bende kgs okumayınca geri çıktım gişeden yanlışlıkla hgs den geçmiştim . Ogs gelmeden hgs almıştım ceza iptal oldu. sonra gittim hgs iptal ettirdim. ama çözüm tek gişe

• quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

Arkadaslar bugun hgs yerine ogs gisesinden gecmek uzereydim alarmi duyunca hemen arkamdaki bosluktan yaralanarak dogru olan hgsden gectim ve ekranda tesekkurler ucret alinmistir yazisini okudum. Acaba ceza yemismiyimdir?

Cevabı ben vereyim. Ceza yedim daha sonra doğru gişeden geçtiğimi gösterir evraklarla birlikte iptal için dilekçe ile başvurdum. Kesilen cezayı iptal ettiler...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.