Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki arkadaslar bunun icindeki sivi ne zama biter diyelim ki degistirmek istiyoruz aldigimiz yeremi basvurcaz nasil olcak o isler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlhsrdr

Peki arkadaslar bunun icindeki sivi ne zama biter diyelim ki degistirmek istiyoruz aldigimiz yeremi basvurcaz nasil olcak o isler

Kapalı devre sıvı soğutma sistemlerinde öyle bir dert yok.
  • hocam ola ki sızdırdı sistem bozuldu firma garantir alıp masraflari karsiliyor mu peki ? Sabirla cevap verdiginiz icin sagol sizlerin sayesinde bilgilenip aliyoruz allah binkere razi olsun sizlerden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlhsrdr

hocam ola ki sızdırdı sistem bozuldu firma garantir alıp masraflari karsiliyor mu peki ? Sabirla cevap verdiginiz icin sagol sizlerin sayesinde bilgilenip aliyoruz allah binkere razi olsun sizlerden

Est bunun için buradayız.

Öyle bir durum olursa ürün degiştirilir zaten.Eger su kaçırıp başka bileşenlere zarar verirse de o zarar karşılanıyor.Normalde içinde saf su kullanıldığından su elektrik iletmiyor ve kısa devre riski olmaması lazım ama.Bir ara yabancı forumda görmüştüm.Sogutucu su sızdırıp ekran kartına zarar vermişti ve firma ekran kartının ücretini ödedi.
  • garantiye giden hollanda dan gelen yeni h100i min testi hiç fena değil şimdilik ileriki zamanlarda biraz daha yuksek hızları deniyeceğim.
    Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]
  • Merhabalar arkadasım forumdan 2.el h100i almıstık bu gun montajını yapmaya gittim de

Malesef aynı olay geldi başımıza.

ve şu uzun vidalarından 1 adeti yok

zaten radyatorun ust kısımındaki vidalar da yalama olmus .

daha garantisi mevcut ama

bu vidayı nerden temin edeiblirim acaba?

1-2 kişi corsair den isteyince yolluyorlar demişti

ama detaylarını yazmamıs ne yapabilriz bu durumda

saygılar sunarım

• quote:

Orijinalden alıntı: bektascinar

Merhabalar arkadasım forumdan 2.el h100i almıstık bu gun montajını yapmaya gittim de

Malesef aynı olay geldi başımıza.

ve şu uzun vidalarından 1 adeti yok

zaten radyatorun ust kısımındaki vidalar da yalama olmus .

daha garantisi mevcut ama

bu vidayı nerden temin edeiblirim acaba?

1-2 kişi corsair den isteyince yolluyorlar demişti

ama detaylarını yazmamıs ne yapabilriz bu durumda

saygılar sunarım

İnventusda satılıyordu bu montaj kitleri ve diğer yedek parçalar bir bakın derim.

• Selamlar,

Eğer harici olarak bir hırdavatçıdan temin etmek isterseniz; yanlış bilmiyorsam vidanın adı distans. Kalın olan kılavuzlu kısmı metrik 4, ince olan ise metrik 3. Bu şekilde söylerseniz bulma ihtimaliniz var. Olması gereken uzunlukta da kesme şansları olabiliyor.

Alternatif olması için yazdım, yine de firma ile irtibata geçin.
  • yeni h100i ile o.c denemem 4.9 ghz 1.34v 83 derece.henüz push-pull yapmadım değerlerin düsecegini düşünüyorum.
  • Arkadaşlar h110i var ,

sogutucunun üstündeki logo led olan corsair logosu ,

ışıgı beyaz mavi karışımıydı ,

Şuan Sarı Şekilde rengi ?

Hiç bir program vs yok neden rengi değişti.
  • corsair link programı kurulu ise bir oradan kontreol edin sarıda ise istediğiniz renge cekin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAZUYA MISHIMA

corsair link programı kurulu ise bir oradan kontreol edin sarıda ise istediğiniz renge cekin.

hocam ben sogutucuunun usb girişi kırdım :))
    sonra onu leyimledim.

malisef sogutucu ile pc baglantısını basaramadım.

sadece stock ayarlarda su sogutma aktif kullanıyorum.

8350 amd oda yetiyor galiba.

proğramı kursam bir etkisi olmaz cunku gormuyor , doğal olarakda renk de değiştiremiyom.

ama bu sekilde rengi değiştirmesi garibime gitti.
  • Orijinalden alıntı: KAZUYA MISHIMA

yeni h100i ile o.c denemem 4.9 ghz 1.34v 83 derece.henüz push-pull yapmadım değerlerin düsecegini düşünüyorum.

İşlemciniz manyak güzel çıkmış,
    cok şanslısınız heleki o anakartta budeğerler.
    muhteşem ötesi.

eğer takaslamak isterseniz aynı işlemciyle görüşelim.
    tabiki üste para vericeğim.

benim işlemci 1.270 v da 4500 mhzde full stabil.

bu arada linx testi 20 kademede yapılır 10 kadmede değil. şayet amaç stabilite ise.

ayrıca linX 0.64 64 bit programını kullnmalısınız işlemciniz için.

sakın ha 0.65 64 bit denemeyiniz.
    sistemi(anakart-cpu) bile yakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 10 Ocak 2014; 16:07:17 >
  • Eve gidince birde 20 kademede deneyeceğim hocam sıcaklıklar oyunlarda 65-68 arası oluyor hocam suana kadar oyunlarda mavi ekran falan almadım hatta buyuzden dungece 1 saate yakın oyun oynadım fakat sıkıntı cıkmadı.20 kademeyi yapıp sonucu paylasırım.
    şuan işyerindeyim.
    şans konusuna gelince saslı olduğum soylenemez bu işlemciye IHS remove uyguladım.
    ilk aldığım zamanlarda o.c su sıcaklıklar 90 derecelere cıkıyordu bune ya dedim gözümü kararttım IHS yi soktum macun olarak forumdan bir arkadastan 20 liraya bir kez kullanılmıs coollaborty pro aldım.sonuc ortada işte fakat cok sıkıntılı idi işlemci hocam.
    siz beni hatırlamadınız ben sizinle bir alıs veriş gerceklestirdim h80 almıstım sizden eski nick hiachi.onu sattım h100i aldım 50 tl üste verip h100i aldım forumdan ondada arıza cıktı ve hollandaya gönderdim soğutucuyu saolsun corsair sıfır ürün gönderdi problemsiz suan kullanıyorum.dediğim gibi okadar sanslı olmadığımı göstermek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAZUYA MISHIMA -- 10 Ocak 2014; 16:37:32 >

• quote:

Eve gidince birde 20 kademede deneyeceğim hocam sıcaklıklar oyunlarda 65-68 arası oluyor hocam suana kadar oyunlarda mavi ekran falan almadım hatta buyuzden dungece 1 saate yakın oyun oynadım fakat sıkıntı cıkmadı.20 kademeyi yapıp sonucu paylasırım.
    şuan işyerindeyim.

versıon 0.64 ındırıp onunla deneyınız.
    teşekkürler.
  • tamam hocam bulup deneyeceğim.
  • hocam testi yaptım.
  • quote:

hocam testi yaptım.

hocam ellerine sağlık sağolasın fakat , ral tempte neden 4550 mhz gözüküyor ?
    cpu-z de 4900 mhz ıken.

vede bıoastan anakartınızdan cuya verdıgınız voltaj kac. ayrıca dıger voltaj degerlerındende voltaj verdınızmı ?

c1 c6 ve dıger 2 sınıde dısabled yapıp sped spedıde kapatarak.
    ayrıca wın denedım masası guc seceneklerınden yüksek performansa alıp tekrar testi gerceklestırmenız mumkunmudur teşekkürler.

İntel i7-3770K(4.9 ghz 1.34v) I Corsair H100i

birde ortam ısın nedır hoprsair h100 i yi hangi pompa ayarında ve hangi fan devrınde soğuruyorsunuz.
    ben mesela oyunlarda performance modundayım. testlerdede oyle. 1650-1850 rp mı gecmıyor fanlar.
    masa ustunda forumlarda fılan gece yatarken pc torentlerde açıkken hep quied modunda.

faz sayısıda bellı anakartınızın aklım almıyor v allahi yemınlen senın ıslemcın tam benım aradığım işlemci.
    takas + ustune para dusunur ısen konuşalım.

size zaten yeter tek ekran kartı ıatx platformunda 4500 mhz.
    ama bana mhz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 10 Ocak 2014; 20:48:38 >

• hocam test bittikden sonra aldım ekran görüntüsünü buyuzden carpan düşürüyor işlemci sizde bilirsiniz dikkat ettiyseniz cpuz de carpan 49 dur oradan anlayabilirsiniz 4.9 ghz de calıştığını.
    hocam bios görüntüsünü gecen paylaşmıştım bir arkadas için c değerlerinin hepsi kapalı (disable)halde.
    görüntüleri tekrar paylaşayım istersen;

Hocam işlemciye IHS remove yapınız sizinki de limitlerini zorlayacaktır bence.ben elimdekinden memnunum satmayı düşünmüyorum,ileride ekran kartımı değiştirdiğimde darboğaz yaratmaması için ve sınırlarını görmek için zorluyorum.
    teklifiniz için teşekkür ederim.

• hocam anakartımın faz sayısından bahsetmişsiniz anakartım o.c en iyi anakartlardan dır incelemenizi öneririm.
    Ben o.c yapmak için kasayı ve anakartı sectim.Küçümdeğiniz anakartımla yabancı ülkede 5 ghz ve üstü değerler görüyorlar.
    http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77E-ITX/
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.