Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar h100i aldım bende ama bunun fan hızını ben nerden kontrol edicem ve corsair h100i linki indirdimde led lerin rengini değiştereiyorum fan hızını ayarlayamıyorum
    hangisi indirmem lağzım
  • quote:

Orijinalden alıntı: apocinyo

arkadaşlar h100i aldım bende ama bunun fan hızını ben nerden kontrol edicem ve corsair h100i linki indirdimde led lerin rengini değiştereiyorum fan hızını ayarlayamıyorum
    hangisi indirmem lağzım

orjınal fanlarını, h100 inin gpu bloğunun ustundeki jaklara bağlayınız.
    sonra offical sitesinden programı ındırınız.
    sanırım sız fanları ya fan kontrolcüye yada anakarta bağladınız.
  • arkadaşlar sorunu buldum yanlış usb bağlantısı yapmısım :D
  • 3pin li sp120 fanlarını h100i ye direkt olarak takınca rpm leri 2000 in altına inmiyor ama daha yükseğe alınabiliyor
    ama sp120 den çıkan ara aparatı ile takınca bu sefer max rpm 1600 oluyor ve 600-700 e kadar düşebiliyor
    benim yapmak istediğim ise 3pin girişi 4 pin e çevirerek h100i ye takmak
    bunu yapmak için gerekli olan aparat satılır mı acaba bilginiz var mı?
  • ya arkadaşlar fanlar çok gürültülü 3dmax çalışırken sese dayanamıyorum dışarı çıkıp geliyorum hangi fanı önerirsiniz bide OCTT stabil testinde hangi termometre doğru corsairinmi yoksa asussunmu

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apocinyo -- 2 Haziran 2013; 19:18:28 >
  • CORSAIR Hydro Serisi H110 140mmx2ad Extreme Performans Sıvı İşlemci soğutucusu inventus stokta!!

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

LINK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 3 Haziran 2013; 13:01:39 >

• çok oldu hocam alalı 2 haftayı geçti :)

@rezes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

CORSAIR Hydro Serisi H110 140mmx2ad Extreme Performans Sıvı İşlemci soğutucusu inventus stokta!!

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

LINK

cpu pompa bloğunun tasarımını beğenmedim :P

• Ben bu vidaları sonuna kadar sıktım, bir sorun teşkil eder mi ?

Gevşeteyim mi biraz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Orijinalden alıntı: ookami

Açıkçası ben de aldım ve beklediğim performansı sunmadı. 1.42 voltta bile işlemci aşırı ısınıyor FX 8350 ile 4.8GHz overclock yapamadım. 4.6 ile tam yükte 57 derece gibi yüksek bir rakam veriyor.

Bu performansı zaten Hyper 212 Evo da veriyor. Üstüne harcanan 200 TL ye yazık.

canım arkadaşım,
    tam yükten kastınız nedir.
    sokun 1 tur 15 dk lık prime95 blend testıne bakın bakalım işgencede 57 derecemi olucak çekirdek sıcaklığı kaç olucak.

@ BoRaXiN

yukarda yazıyor işlemcimin saat hızı vede voltajı. sanırım gözünüzden kaçtı.

Pompa devrini nasıl ayarlıyoruz ? LINK kurdum ama yapamadım !

İşlemci, HDD, VGA sıcaklığı ile CPU kullanımından başka birşey yok.

100i nin kendi fanlarını bağlamadım ben, başka fan taktım Kontrolcüye ondan olabilir mi ? Pompaya mı bğalamamız lazım fanları gözükmesi için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 5 Haziran 2013; 22:53:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Orijinalden alıntı: ookami

Açıkçası ben de aldım ve beklediğim performansı sunmadı. 1.42 voltta bile işlemci aşırı ısınıyor FX 8350 ile 4.8GHz overclock yapamadım. 4.6 ile tam yükte 57 derece gibi yüksek bir rakam veriyor.

Bu performansı zaten Hyper 212 Evo da veriyor. Üstüne harcanan 200 TL ye yazık.

canım arkadaşım,
    tam yükten kastınız nedir.
    sokun 1 tur 15 dk lık prime95 blend testıne bakın bakalım işgencede 57 derecemi olucak çekirdek sıcaklığı kaç olucak.

@ BoRaXiN

yukarda yazıyor işlemcimin saat hızı vede voltajı. sanırım gözünüzden kaçtı.

Pompa devrini nasıl ayarlıyoruz ? LINK kurdum ama yapamadım !

İşlemci, HDD, VGA sıcaklığı ile CPU kullanımından başka birşey yok.

100i nin kendi fanlarını bağlamadım ben, başka fan taktım Kontrolcüye ondan olabilir mi ? Pompaya mı bğalamamız lazım fanları gözükmesi için.

Öncelikle lınk programının son sürümünü ve h100i nin en son olan firmware 1.07 yi yükleyiniz.Yüklemeden önce oluşturduğunuz profilleri kaldırın.Daha sonra optıonsdan show all devices kısmı seçili iken lınk programının gördüğü sistem bileşnlerinin hepsi sisitem kısmında gözükmeli.Ayrıca pompa devri yada rpm divider hep two seçili bende genelde hep ikide duruyor ve buna karşılık gelen değerde sabit olarak 2235 görünüyor h100i pumpda.Bende iki fan kendi fanı+iki fanda cm fan var hepsi gelen apartlarla pompaya bağlı ve hepsi görünüyor sistem kısmında.

• Aygıt Yöneticisinden Usb Giriş Aygıtı üzerinde ünlem var, cihazı görmüyor FW update yapılamıyor.

2 saattir onunla uğraşıyorum çıldıracam
  • quote:

Aygıt Yöneticisinden Usb Giriş Aygıtı üzerinde ünlem var, cihazı görmüyor FW update yapılamıyor.

2 saattir onunla uğraşıyorum çıldıracam

Başka usb portunda deneyin yada taktığınız porttaki aygıtı windowstan kaldırıp reset yapın yeni donanımı tekrar görsün windows.Ayırca fw update link üzerinden yapılıyor corsaır forumundan indirip lınk ile update fw yapılıyor şahsen ben öyle güncelledim 1.05 ten 1.07 ye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 6 Haziran 2013; 1:01:42 >
  • Cihazı tanımadığı için FW olmuyor, 2 porta da denedim. Yazılımsal bir sorun sanıyorum.

Windowsla alakalı olabilir herhalde.

• quote:

Cihazı tanımadığı için FW olmuyor, 2 porta da denedim. Yazılımsal bir sorun sanıyorum.

Windowsla alakalı olabilir herhalde.

Bende böyle bir sorun oluşmadı sisteme taktım bütün bağlantıları yaptım daha sonra windows açılınca yeni donanım ile ilgili bir takım şeyler yaptı hepsi bu usb yada çipset sürücüleriniz güncel mi bence sisteminizde yazılımsal sorundan kaynaklanıyor bu durum.Yada tüm usb portları bıosdan açık mı?

• Corsaır forumundan alıntı yapıyorum aynen şöyle çözmüşler

The drivers for the H100i are the default Microsoft HID drivers.

In Device manager, Right click the unknown device and click Uninstall. See if that helps.

If not, Make sure Device installation settings is set to Automatic and see if that fixes the issue.

Advanced System Settings > Hardware > Device Installation Settings > Yes,....
  • Haydaa onu hallettik şimdi Unknown Devices yazıyor ünlem var sarı

Windows sürücüyü buldu ancak yüklemeye çalışırken hata oluştu diyor
  • quote:

Haydaa onu hallettik şimdi Unknown Devices yazıyor ünlem var sarı

Windows sürücüyü buldu ancak yüklemeye çalışırken hata oluştu diyor

Sürücü dosyasını indirip yükleme sırasında dosyayı hedef göstererek deneyin belki böyle yükler.
  • Sürücü dosyası nerede bulunur ki ?

inf. dosyası gerekiyor da nerede
  • quote:

Sürücü dosyası nerede bulunur ki ?

inf. dosyası gerekiyor da nerede

Driver ile ilgili her şey burada var ama ingilizce

http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=113981
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.