Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
Giriş
    eyvv sagolasın :D
  • Arastirma yapip h100i v2 yi oyle kurdum
    Sistem bostayken 24 derece felan
    Fakat cpu %100 e dayandiginda sicaklik 70-75 lere cikiyo
    Bu kadar sicak olmamasi lazim
    Monte ederken islemciye temas etmemesi mumkunmu?Yada baska bisey?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anormal bir durum yok.Nedeni şu ; bu sistem cpu sıcaklığını dağıtma kapasitesine sahip olsada cpu yapısı itibariyle alt plakaya yeterli soğuma sağlayamıyor.

Türkçesi ihs denen ara ileticinin kötü olmasından kaynaklanıyor.

Aynı soğutucu gpuya uygulansa sıcaklıklar maximum 50-52 derece olur.Ki gpu cpu ya göre çok daha fazla ısı üretiyor.

İhs i düzeltmek için işlemci kapağı açılıyor ara madde temizlenip en iyi macun sürülüyor.Bu işlemin adı ihs remove yani delide etme.Sıcaklık böylece loadda 15-18 hatta daha fazla bile düşüren oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 30 Mart 2016; 23:35:26 >
  • H.E.B Sup kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hava sogutma deniyelim o zaman

• H100i v2 almaya değer mi? Fiyatına göre performans açısından arkadaş 75 derece demiş.içime kurt düştü. 6700k ile kullanmak niyetindeyim. Yoksa h60 veya h75 mi almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xdian -- 1 Nisan 2016; 12:05:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xdian

H100i v2 almaya değer mi? Fiyatına göre performans açısından arkadaş 75 derece demiş.içime kurt düştü. 6700k ile kullanmak niyetindeyim. Yoksa h60 veya h75 mi almalıyım?

Eee 75 demişte adamın vcore voltajını biliyor musun? 1,1v verirse 50 derece olur, 1,5 verir 100 derece olur bunun soğutucunun performansı ile alaksı yok. Her anakart vcore Auto voltajı fazladan ve farklı verir. Anakartı vcore u fazla veriyor ve 75 derece görüyor. Overclcokdan anlamıyorsada doğrusunu ve nasıl değiştirceğinide bilmiyordr. Sözün kısası benim işlemci x sıcaklığı demenin vcore max voltajı ve yapılan test uygulamasını yazmadan hiçbir mantığı yoktur.

Ayrıca h60 ve h70 uyduruk modellerdir bunlar yerine ortalama air soğutucu al aynı performansı alırsın, AİO alıncaksa en az 240 lık radyatörlü soğutucu alınmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 1 Nisan 2016; 14:13:10 >

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    H100i v2 satın aldım. Bilgi için saol.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Voltaji dusurdukce daha normal degerler aldim
    Fakat ilk defa overclock yapan biri olarak auto degerlere guvendim
    Ama herkes anasinin karnindan overclockla dogmuyor ve overclock icin ayri bi tahsilde gerekmiyor bildigim kadariyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygunen -- 1 Nisan 2016; 15:46:42 >
  • arkadaşlar merhabalar. yaklaşık 1 haftadır beni deli eden ve bir türlü çözüm bulamadığım hdd'min 10 saniyelik %100 kullanımına,içindeki dosyaları çalıştırırken yaşadığım anlık takılmalara neden olan şeyin corsair link yazılımı olduğunu farkettim. araştırdığım kadarıyla hdd'nin sürekli ısısını takip etmesi, hard diskin sapıtmasına yol açıyor. oyun oynarken,işlemciyi ağır yük altında bırakacağım durumlarda ayarlarımı yapıp programı kapatmamın bir sakıncası yoktur di mi?
  • merhabalar. yaklaşık 1 haftadır bende 100igtx kullanıyorum yeni sistem topladım link olarak 4,2,3,41 kullanıyorum ayarlarım Quiet olarak kullanıyorum ccore sıcaklılları 30 32 derece boşta ana kartta yazan tep1,tem2,temp3 40 43 derece oluyor acaba önemli olan core sıcaklığımı tep sıcaklığımı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bolom

merhabalar. yaklaşık 1 haftadır bende 100igtx kullanıyorum yeni sistem topladım link olarak 4,2,3,41 kullanıyorum ayarlarım Quiet olarak kullanıyorum ccore sıcaklılları 30 32 derece boşta ana kartta yazan tep1,tem2,temp3 40 43 derece oluyor acaba önemli olan core sıcaklığımı tep sıcaklığımı..

tabikide core. işlemci çekirdeklerinin sıcaklığı o.

temp anakartın. zaten 43-50den yukarı çıkmaz o

• Arkadaşlar corsair h100iv2 montajladım ama bir sorunum var . Sadece pompayı corsair linkten performans mode dan quite moda alınca çok az sesli bir şekilde tırtır ses geliyor( fanları durdurup kulağı iyice yakınlaştırınca duyulabiliyor) . İnternette pompa sorunu yaşayanların videolarını izledim çok gürültülü ses alıyorlar .

Acaba normal çalışma sesi mi ?
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    İyi günler hocam. Bir konuda sizden fikir danışmak istiyorum. 240 mm radyatörlü bir hazır kit sıvı soğutma almak istiyorum. 300-350 TL gibi bir bütçem var. Aklımda Corsair H100i v2, Deep Cool Maelstrom 240t veya Captain 240 modelleri var. Corsair'i yurtdışı garantili, Deep Cool'ü Türkiye garantili alabiliyorum. Corsair'in yurtdışı servisi çok iyi ama bir sorun olursa kargoyu karşılamak gerekiyor. Deep Cool Türkiye servisi hakkında ise olumlu/olumsuz bir şey duymadım. Sorunsuzluk ve servis açısından bunlardan hangisini önerirsiniz. Eski Corsair H serileri sorunsuzluk konusunda pek iyi değil ama yeni serilerde sorunları belki tamamen çözmüşlerdir diye düşünüyorum. Yine de fan kontrol, rengi değişebilir led gibi şeyler içermediği için bana Deep Cool daha sorunsuz olabilir gibi geliyor. Bu konuda ne dersiniz?

• Arkadaslar sizce bu uclardaki catlaklar normal mi? Bir sorun cikarir mi?
    Ayrica gordumki orta kisim islemciye hic degmiyor. Orjinal termal macun surulu biraktim fotoda gozuken kisimlar degiyor anca.
    Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyline334 -- 6 Ekim 2016; 1:41:47 >

• bende corsair link indirdim bunlar yazıyor bunların ne olduğunu anlamadım nasıl ayar cekeceğim konusunda yardımcı olacak bir arkadaş cıkar mı acaba

• Bende yeni aldım acaba bu sıvı soğutmanın Msi x370 Gaming pro ankarta montajını bilen varsa söyleyebilirmi ben Pomp kısmına bağladım birileri yardımcı olaiblirmi
  • Gerçekten güzel inceleme olmuş. Piyasada ki beğendiğim soğutmalardan biri. Elinize sağlık.
  • Bu soğutmayı cm haf 912 kasaya montaj yapmayı başarabilen var mı?
  • Güzel inceleme eline sağlık

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.